6 najlepších prostriedkov pre hemoroidy

Výber účinných liekov a ľudových prostriedkov

Rozpačité životné situácie a problémy, ktoré sa na nich nahromadili, nie sú v porovnaní s hemoroidmi bezdôvodné. Táto choroba vás môže za pár hodín premeniť z spokojnej osoby na vrak, ktorý nemá silu ani túžbu dostať sa z postele.

Jedinou otázkou je, ako sa stanú ťažké hemoroidy a či bude potrebná lekárska starostlivosť.

Ak veci nie sú tak zlé, ako bežať k lekárovi, môžete mať vážne šťastie: existuje množstvo liekov, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť, zmierniť zápal hemoroidov a umožniť vám vrátiť sa do systému.

Ktorý z hemoroidov lieky je lepšie si vybrať? Toto bude diskutované nižšie.

Natalsid
najlepšie hemoroidy


Náklady na balenie obsahujúce 10 čapíkov sú asi 350 rubľov.

výhody, Aktívna zložka Natalsidu je prírodný polysacharid sodný alginát. Táto látka sa získava z hnedých morských rias a to znamená, že liečba hemoroidov sa koná pod heslom "Žiadne syntetické drogy!". Pôsobenie polysacharidu je zamerané na zníženie zápalu, hojenie trhlín a zastavenie krvácania, ktoré je charakteristické pre predĺžený alebo chronický priebeh hemoroidov.

Prírodný pôvod účinnej látky je dôvodom na jej odporúčanie na liečbu hemoroidov u gravidných a dojčiacich žien, u ktorých je tento stav známym spoločníkom tehotenstva a skorého obdobia po pôrode.

nedostatky, Natalcid sa musí zavádzať do konečníka iba po prirodzenom pohybe čriev alebo po očistnom klystýri. Vzhľadom k tomu, že hemoroidy trpia nie sú vždy schopní takéto výkony (bolesť pri defekácii môže spôsobiť "psychologické" zápcha), liečba Natalsid nie je pre každého.

zistenie, Účinnosť lieku a schopnosť používať ho na liečbu aj tých „zraniteľných“ kategórií pacientov - tehotných a dojčiacich - dáva Natalsidovi právo na najvyššie hodnotenie v hodnotení najlepších liekov na hemoroidy. 10 bodov z 10!

recenzia, „Sviečky sú nádherné - efektívne a bezpečné a cena je normálna. Najmä pre tehotné ženy a ošetrovateľstvo - nepostrádateľný nástroj pre hemoroidy a praskliny, a dokonca aj tie, ktoré krvácajú. "

Proktonis
najlepší hemoroid krém


Náklady na trubicu obsahujúcu 30 ml krému sú asi 220 rubľov.

výhody, Hemoroidy nie sú len bolesť. Je to tiež neznesiteľné svrbenie, ktoré vás niekedy robí zázrakom: možno je bolesť stále lepšia? A keď sa stretne bolesť a svrbenie, život sa zmení na peklo.

Proctonis, aj keď nie je liek, má vynikajúcu prácu s oboma týmito problémami. Obsahuje bylinné extrakty, prírodné oleje a dokonca exotické squalane z žraločej pečene. Všetky tieto látky, vybrané v správnom pomere, simulujú hojenie tkaniva. Znížiť krvácanie hemoroidy, majú antiseptické, antimikrobiálne, protizápalové, hydratačný a zmäkčujúci účinok. Okrem toho, Proxalan zlepšuje mikrocirkuláciu, ktorá umožňuje potrebným látkam preniknúť do hlbších tkanív - čo je dôležitá skutočnosť vzhľadom na postupné "prehlbovanie" patologických procesov pri chronických hemoroidoch.

nedostatky, Akútne hemoroidy, keď uzly krvácajú a bolesť je naozaj neznesiteľná, Prolaxan pomôže len podmienečne. Nie je však určené na odstránenie "úniku" alebo poskytnutie rýchleho analgetického účinku.

zistenie, Tento krém sa stane skutočným záchrancom počas remisie, keď ostane po akútnej bolesti a zápale. Potom sa Prolaxan plne prejaví, stimuluje obnovenie poškodených tkanív, eliminuje svrbenie počas hojenia a „napínanie“ remisie tak, že si jedného dňa ani nemôžete spomenúť, kedy ste naposledy trpeli hemoroidmi. 10 bodov z 10!

recenzia. «Proctonis bol použitý po narodení dieťaťa, pretože bolesť začala hemoroidy. Bolesť okamžite upokojuje, ale hemoroidy, samozrejme, neprejdú tak rýchlo..

Olej rakytníkový (sviečky) t
najlepší prírodný liek na hemoroidy


Náklady na balenie obsahujúce 10 rektálnych čapíkov sú asi 100 rubľov.

výhody, Výnimočne prirodzený pôvod všetkých zložiek je v tomto syntetickom svete obrovským plusom. A účinky, ktoré produkuje rakytníkový olej na dlhotrvajúce hemoroidy, z neho urobili jednu z najviac odporúčaných liečiv.

Bioaktívne látky a mastné kyseliny obsiahnuté v rakytníkovom oleji urýchľujú hojenie poškodených tkanív, posilňujú bunkové membrány (čo neumožňuje, aby sa zápal ľahko rozšíril do iných oblastí), má imunitný stimulačný účinok, atď. oblasti (proktitída, paraproktitída, atď.) - niekedy je potrebné si oddýchnuť pri lekárskom ošetrení a sviečky z rakytníka prispievajú k tomu, aby sa „prestali“ počas prestávky od liekov.

nedostatky, Vysoký obsah tukov v týchto sviečkach vyžaduje ich starostlivé použitie v skorom období zotavenia po hnačke. Preto počas hnačky tiež nemôžu byť použité.

zistenie, 10 bodov z desiatich pre účinnosť, takmer úplná absencia kontraindikácií a absolútna "chemická" bezpečnosť.

recenzia. «Sviečky z rakytníka sú niečo. Dieťa trpí zápchou od narodenia, len s týmito sviečkami a je zachránené - majú mierny preháňací účinok a zároveň, ako to vysvetlil lekár, varujú pred rektálnymi trhlinami».

Anestezol
najlepší liek proti bolesti pre hemoroidy


Náklady na balenie obsahujúce 10 čapíkov sú asi 90 rubľov.

výhody, Tí, ktorí sú oboznámení s hemoroidmi osobne, sú preslávení v takých situáciách: hemoroidy nekrvácajú a nie sú zapálené, ale horúce počasie v kombinácii s pevnými džínsami alebo sedením na studenom povrchu spôsobuje podráždenie uzlín a ich silnú bolesť. Cíti sa ako veľký (naozaj veľký) tŕň na tom mieste. Najmä vážne problémy, ktoré vytvára pre ľudí, ktorí musia stráviť celý deň na nohách: každý krok spôsobuje bolesť. To je, keď Anesthesol príde vhod: lokálne anestetikum, ktoré je určené na zmiernenie týchto neľudských utrpení.

Pôsobenie benzokaínovej analgetickej látky je doplnené „sušením“ oxidu zinočnatého, antiseptickým dermatolom a chladiacim mentolom. Táto kombinácia poskytuje ľahký chladiaci účinok, odstraňuje mokré trhliny, zabraňuje infekcii citlivých oblastí a zmierňuje bolesť.

nedostatky, Tehotné a dojčiace Anestezol sa odporúča aplikovať len po konzultácii a schválení Vášho lekára, ale to sa dá len ťažko nazvať nevýhodou - zdravý rozum a nič viac.

zistenie, 10 bodov z desiatich pre schopnosť poskytovať "núdzovú pomoc", keď je to naozaj potrebné.

recenzia. «Krvácanie môjho priateľa sa zhoršili. Odporúčala používať sviečky Anestezol, pretože boli tam bolesti a praskliny. Jej bolesť ustúpila bezprostredne po prvej aplikácii a následne sa trhliny sprísnili».

zemiaky
najlepší ľudový liek na hemoroidy


výhody, Zemiaky boli použité na liečbu hemoroidov späť v dňoch, keď táto choroba ani nemala meno. Nechajme stranou otázku, ako sa naši predkovia dozvedeli o výhodách zemiakov pre konečník, pretože faktom zostáva: tenký valec s priemerom 1-1,5 cm a dĺžkou 3-4 cm, narezaný zo surových zemiakov, vytvára skutočné zázraky.

Vedci, ktorí dosiahli túto metódu liečby, rozhodli, že veľké množstvo vitamínu C a škrobu, ktoré tvoria zemiaky, majú spevňujúci a tonizujúci účinok na cievy a hojenie trhlín. Takáto komplexná činnosť vám umožňuje zmierniť zápal a zvýšiť elasticitu krvných ciev, čím sa znižuje frekvencia krvácania.

Dôležitými výhodami tohto ľudového liečiva na hemoroidy sú úplná absencia kontraindikácií, ako aj schopnosť meniť „formu uvoľňovania lieku“. Napríklad v prípade vážneho zápalu blízkych kanálových oblastí, ktorý nespôsobuje menšiu agóniu ako hemoroidy, nemôžete rozsekať zemiaky, otáčať valce z nej, ale aplikovať strúhanú zemiakovú hmotu do bolestivej oblasti.

nedostatky, Samozrejme, že s komplexnými formami hemoroidov, len zemiaky nepomôžu, ale zemiakové sviečky môžu byť kombinované s akýmikoľvek inými prostriedkami, ktoré ich zbavuje iba „mínus“ - obmedzených indikácií.

zistenie, 10 bodov z 10 za prístupnosť, efektívnosť a prirodzenosť!

recenzia. «Už niekoľko rokov som sa zachránil so zemiakmi: po narodení sa vyvinuli hemoroidy, ktoré sa väčšinu času neobťažujú. Ale keď sa to zhorší, nie som skoro nájomcom. Mama navrhla tento nástroj, teraz pri prvom náznaku počiatočných problémov urobím sviečku na noc a ráno je všetko v poriadku».

Exale utierky


Cena dvoch vreciek (2 obrúsky) je asi 90 rubľov.

výhody, Hemoroidy vo väčšine prípadov tiež získať chronickú zápchu - bez ohľadu na obsah v strave vlákniny a vynikajúce vlastnosti gastrointestinálneho traktu. Pacient s hemoroidmi označuje nutkanie slúžiť prirodzeným potrebám ako veta. Pretože vie: v procese defekácie ho čaká bolesť a po vyprázdnení čriev sa hemoroidy úplne rozkvitnú a hojia. No, ďalší "bonus" je radosť z používania toaletného papiera, aj keď má nadprirodzene vysokú kvalitu a mäkkosť. Bolí to, stále to veľmi bolí. Lepšie vydržať.

Servítky Excalat s pravidelným používaním môžu nielen zanechať strach z toho, že sa v minulosti vrátia na záchod, ale aj nepriamo ich zachrániť pred „psychickou zápchou“. Látky, ktoré sú impregnované touto vložkou, zároveň zvlhčujú pokožku análneho otvoru, majú antimikrobiálny účinok a vytvárajú určitý druh „štítu“, ktorý pôsobí ako bariéra pre väčšinu patogénov niekoľko hodín. To znamená, že trhliny sa hojia bez komplikácií, hemoroidy nebudú komplikované infekčnými chorobami a po návšteve toalety nebudete musieť aplikovať niečo studené na to miesto, aby ste zmiernili bolesť a podráždenie.

nedostatky, Samozrejme, toaletný papier je lacnejší. Ale kde ste videli toaletný papier, že ľudia s hemoroidy ako? Ale Eksalet sa to páči!

zistenie, Možno, že pre každodenné použitie doma môžete nájsť alternatívu - napríklad vata namočená v kaši glycerínu a niektoré antiseptické. Ale v práci, na cestách a iných "nepohodlných" miestach je Exalet jednoducho nenahraditeľná. 10 bodov z 10.

recenzia. «Stále som vďačný svojmu spolucestujúcemu, ktorý mi hovoril o servítkach Exalet. Po príchode som si kúpil celý balík a použil ich namiesto toaletného papiera. Už po týždni, alebo tak, hemoroidy prestali obťažovať. Teraz v teplej sezóne, od mája do septembra-októbra, používam len ich.».

Čo potrebujete vedieť pri liečbe hemoroidov?

Ak popíšete správnu sekvenciu na liečbu hemoroidov, potom akcia číslo jedna - odhodiť falošnú hanbu, Podľa štatistík až 85% všetkých pacientov, ktorí podstúpili chirurgickú liečbu, sa mohlo vyhnúť operácii konzultovaním s lekárom okamžite. Pôsobivé? Preto, ak máte pocit, že v oblasti análneho otvoru je „niečo nie je v poriadku“, ne filozofujte na tému „hanbiť sa alebo sa nehanbiť“, ale choďte k lekárovi.

A niekoľko ďalších dôležitých bodov pre liečbu hemoroidov:

  • opatrný osobnej hygieny - stav, bez ktorého nie je možné dosiahnuť súlad. Snažte sa použiť na umývanie iba studenej vody (ale jej teplota by mala byť pohodlná!) A špeciálne gély pre intímnu hygienu bez antibakteriálneho účinku (antiseptiká v mydle môžu presušiť sliznice, a to „nemá rád hemoroidy“).
  • Sledujte údržbu zdravá fyzická aktivita - preťaženie v panvovej oblasti - príčina číslo 1 rozvoja hemoroidov, a sú dokonale odstránené s 20-30 minút chôdze, vykonáva pravidelne každý deň. Ale povedzme pevné a rozhodujúce "nie", aby sila tréningové vybavenie, vzpieranie a iné spôsoby, ako urobiť vaše hemoroidy zdvihnúť a vyhlásiť sa s novými silami.
  • Vyhnite sa korenistým, korenistým a mastným jedlám, uhorkám a alkoholu - dráždia sliznicu konečníka a spomaľujú proces hojenia.
  • S hemoroidným krvácaním, ktoré sa systematicky objavuje, sa často vyvíja anémia nedostatku železa. Preto závraty, nevoľnosť, bledosť kože a pocit neustálej únavy - dôvod na vážne zváženie liečby alebo užívanie vitamínových a minerálnych komplexovna kompenzáciu nedostatku železa. Dúfame, že preferujete obe možnosti.
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...