8 najlepších šampónov pre mastné vlasy

Povedzte zastaviť tuk na vlasoch!

Umývate si vlasy každý deň, ale večer sa kučery stále menia na matné cencúle? Možno len použijete nesprávny šampón. V našom hodnotení sa pokúsime identifikovať tie šampóny, ktoré skutočne pomáhajú so zvýšenou mastnou pokožkou pokožky hlavy.

Najlepší výrobcovia šampónov pre mastné vlasy

Šampóny na mastné vlasy sa nachádzajú na policiach oveľa menej často, napríklad na suché alebo farebné kučery. Ale stále je na výber. K najčastejším nákupným zariadeniam patria Green Mama, Le Petit Marseillais, Natura Siberica, Fructic, luxusný Kerastase a dokonca aj rozpočet Clean Line. Nebudeme ich však chváliť, pretože ich celkový výkon bol nižší ako výkon profesionálnej a farmaceutickej kozmetiky.

Profesionálne vybavenie má dobrú povesť: Londa, Loreal Professionel, Wella, Estel. Sú vysoko účinné, pokiaľ ide o čistenie vlasov a poskytujú kučery s krásnym vzhľadom. Ale najatraktívnejšie riešenie problému s vlasovým tukom sú farmaceutické šampóny. Obsahujú najviac benígne, často sulfátové, povrchovo aktívne látky, zameriavajú sa na dlhodobé výsledky, nenarušujú lipidovú rovnováhu pokožky hlavy a ani pri dlhodobom používaní nespôsobujú suchú pokožku (čo je väčšina zástupcov masového trhu hriechu).

Zároveň chceme zdôrazniť, že kvalita a účinnosť šampónu nie je určená značkou, ale zložením. Preto sú pre mastné vlasy vždy vhodné transparentné a priesvitné výrobky s miernym základom čistiaceho prostriedku, rastlinnými extraktmi a minimálnymi olejmi a silikónmi bez ohľadu na ich značku a cenu.

Top šampóny pre mastné vlasy: TOP-8

Cena Expert vybral niektoré z najlepších šampónov pre mastné vlasy s cieľom vyhodnotiť ich kvalitu a účinnosť.

názov

Odhadované náklady, trenie.

rysy

Hodnotenie na 10-bodovej stupnici

Bioderma N250 ml

1200

vysoko kvalitný lekársky šampón pre mastnú a citlivú pokožku hlavy

9.7

Čistenie zdrojov Loreal Professionel Pure Resource 250 ml

600

najlepší čistiaci šampón pre normálne a mastné vlasy

9.7

Alerana proti vypadávaniu vlasov pre mastné a kombinované vlasy 250 ml

360

Dobrý lekárenský šampón proti vypadávaniu tuku a vlasov

9.5

zelená Mama Čierne ríbezle a žihľava 400 ml

190

jeden z najlepších lacných šampónov pre mastné vlasy

9.4

Le Petit Marseillais "White Clay and Jasmine" 250 ml

160

kvalitný skladový šampón pre mastné vlasy

9.3

natura Siberica Volume and Balance

280

najobľúbenejší šampón pre mastné vlasy

9

batist originál

400

najlepší suchý mastný vlasový šampón

8.9

Čistá línia Reguluje 400 ml

90

Šampón pre veľmi mastné vlasy

8.5

Teraz podrobne zvážte výhody a nevýhody každého z favoritov výberu.

Bioderma uzol
vysoko kvalitný lekársky šampón pre mastnú a citlivú pokožku hlavy


Priemerná cena v Rusku za 250 ml: 1200 r.

Bioderma Node poskytuje jemnú starostlivosť bez alergií, suchosti a svrbenia. Možno, že tento šampón pre mastné vlasy môže byť nazývaný najlepšie, ak nie pre jeho vysokú cenu. Mierna premývacia báza esterov glukózy a aminokyselín normalizuje lipidovú rovnováhu pokožky hlavy, dokonale čistí a nespôsobuje svrbenie a suchosť ani pri častom používaní. Umýva dokonale vlasy a je ideálny pre citlivú pokožku, ktorá má tendenciu byť rýchlo solená.

klady:

 • šetrné a efektívne čistenie bez SLS;
 • vynikajúci stav vlasov po umytí;
 • hypoalergénne.

nevýhody:

 • veľmi tekutý;
 • potrebné pozrieť sa do lekární.

Typické recenzie šampónov Bioderma Node:

„Najlepší šampón bol pre moje mastné vlasy. Pozor na citlivú pokožku, v dôsledku svrbenia, nadmernej mastnoty, straty podráždenia, všetky tieto problémy zmiznú. Áno, je tekutý a nevypiera, ale aj pri malej spotrebe dokonale umyje vlasy, až kým nezačnie. “ T

„Spočiatku ma prekvapila taká tekutá štruktúra, ale po umytí som bola veľmi spokojná. Moje vlasy sa veľmi rýchlo zašpinia, večer vyzerajú veľmi špinavo. A po tomto šampóne čerstvé celý deň! Vlasy sa lesknú a rozpadajú sa, ako v detstve.

Loreal Professionel Pure Resource
najlepší čistiaci šampón pre normálne a mastné vlasy


Priemerná cena v Rusku za 250 ml: 600 p.

Pure Resource - jemný a účinný šampón pre mastné vlasy. Tento šampón nie je dlhý a nie je to „kvetnaté“ zloženie, ktoré je vo všeobecnosti typické pre profesionálne vybavenie. Síran sodný Laureth, kyselina citrónová, soľ, betaín - to sú všetky významné látky v kompozícii. Možno je to presne to, čo je potrebné na to, aby ste si umývali vlasy rýchlo, efektívne a bez poškodenia vlasov a pokožky.

klady:

 • účinné čistenie;
 • vlasy sa ľahko rozčesávajú;
 • ekonomická spotreba.

nevýhody:

 • cena;
 • nezvyšuje čistotu vlasov;
 • nie je vhodný pre veľmi mastnú pokožku hlavy.

typický recenzia o šampón Čistenie zdrojov Loreal Professionel Pure Resource:

„Napriek svojmu skromnému vzhľadu bol šampón jedným z najlepších. Jeden z mála šampónov pre mastné vlasy, ktorý nevyžaduje použitie balzamu / kondicionéra. Vlasy sú mäkké, plynulé, ľahko sa rozčesávajú.

„Príjemný, ľahko ovládateľný, ekonomický. Najlepšie šampón pre tých, ktorí majú korene tuku a suché tipy. Ale stále je potrebné striedať s iným šampónom, aby nedošlo k vysušeniu kože.

Alerana proti vypadávaniu vlasov pre mastné a kombinované vlasy
Dobrý lekárenský šampón proti vypadávaniu tuku a vlasov


Priemerná cena v Rusku za 250 ml: 360 r.

Prečo v našom rebríčku: riešenie dvoch problémov.

Aleran je lekársky šampón pomáha vyrovnať sa okamžite s dvoma problémami, ktoré často idú ruka v ruke: tuk a vypadávanie vlasov. Nástroj berie do úvahy vlastnosti mastnej kože. Gaštan konský a extrakt žihľavy normalizujú aktivitu mazových žliaz; iné rastlinné zložky (lopúcha, palina, céder), hydrolyzovaná bielkovina, pantenol a provitamín B5 sa účinne vyrovnávajú s chĺpkom.

klady:

 • cena, ktorá je k dispozícii na nápravu;
 • zvláda vypadávanie vlasov;
 • dobre čistí a nevysušuje mastnú pokožku hlavy.

nevýhody:

 • výrazný účinok vyžaduje dlhodobé použitie;
 • v prvých týždňoch liečby spôsobuje zvýšené vypadávanie vlasov.

Typické recenzie na šampón Alerana proti vypadávaniu vlasov pre mastné a kombinované vlasy

„Šampón je pohodlne vnímaný mastnou pokožkou, dobre sa umyje a dobre pení. Ak máte trpezlivosť, môžete s Alerannou pestovať naozaj husté vlasy. “

„Kúpil som sa bojovať proti plešatosti pred 2 rokmi. Problém je už dávno preč, a ja naďalej používam šampón s radosťou. Dokonale umýva mastné korene a nevysušuje špičky. “

Zelená mama čierne ríbezle a žihľava
jeden z najlepších lacných šampónov pre mastné vlasy


Priemerná cena v Rusku za 400 ml: 190 r.

Prečo v našom rebríčku: dobré vegetatívne zloženie.

Premývacia báza šampónu je vyrobená z relatívne jemných povrchovo aktívnych látok: nátriumlaurethansulfát, kokamidopropylbetain a laurylglukozid. Podľa výrobcu sa 98% zloženia užíva rastlinnými zložkami, ktoré sú prospešné pre mastné vlasy: žihľava, čierne ríbezle, ľubovník bodkovaný, podnož, céder. V šampóne však nie sú žiadne silikóny, takže vlasy zostávajú dlhšie čerstvé.

klady:

 • dobrá hodnota za peniaze;
 • veľký objem 400 ml;
 • mäkké pôsobenie, nevysušuje pokožku hlavy.

nevýhody: Používajte len s balzamom / kondicionérom, inak sa vlasy nečesú.

Typické šampóny recenzia zelená Mama Čierny ríbezle a žihľava:

„Šampón je jednoducho skvelý. Moje mastné vlasy po ňom je rozprávka! Mäkké, našuchorené, nelepte sa k vleku, vyzerajú zdravo a lesk, nie sú solené tak rýchlo. To nespôsobuje lupiny, ale z iných šampónov sa to stalo.

„Pre mastné vlasy je skvelé. Tu sú len vlasová húževnatosť zvýšená (v porovnaní so šampónmi so silikónmi). Tento problém sa však úspešne vyrieši balzamom. “

Le Petit Marseillais White Clay a Jasmine
kvalitný skladový šampón pre mastné vlasy


Priemerná cena v Rusku za 250 ml: 160 r.

Le Petit Marseillais ponúka čistiace a hydratačné mastné vlasy. Viac či menej úspešný pokus vytvoriť mäkký šampón pre mastné vlasy. Pyroglutamát zinočnatý a kyselina salicylová majú mierny antibakteriálny a sušiaci účinok. Glycerín, lecitín a rastlinný olej zadržiavajú vlhkosť na koži a vlasoch. Ako súčasť tvrdeného kaolínu však jeho pozícia na druhej polovici zoznamu zložiek pochybuje o účinnosti tejto zložky. Ale vo všeobecnosti, medzi monotónnymi obchodnými šampónmi priemernej cenovej skupiny „Little Marseille“ vyzerá slušne.

klady:

 • účinné čistenie vlasov;
 • zvlhčujúce zložky v kompozícii.

bez: zamieňa vlasy.

Typické hodnotenie šampónu Le Petit Marseillais "White Clay and Jasmine" 250 ml:

„Veľmi úsporné, potrebujete trochu krátkych vlasov. Príjemná vôňa jazmínu. Používam klimatizáciu rovnakého mena (v zelenej trubici), inak ma vlasy zmiažu. “

„Všeobecne platí, že šampón nie je zlý. Samozrejme, v ňom nie je nič nadprirodzené, ale to by sa nemalo očakávať od šampónu. Jeho úlohou je jemne očistiť vlasy a podľa môjho názoru sa s ním dokonale vyrovná. “

Natura Siberica Objem a zostatok
najobľúbenejší šampón pre mastné vlasy


Priemerná cena v Ruskej federácii: 280 r.

Šampón "Objem a zostatok" zlomil všetky záznamy o predaji, takže sme ho nemohli zahrnúť do nášho hodnotenia. Tento predstaviteľ organickej kozmetiky neobsahuje sulfáty a umývacia schopnosť je poskytovaná glukozidom a aminokyselinami obsiahnutými v lauryle. Bohaté vegetatívne zloženie, bez váženia vlasov. Pravda, a on ich umýva nie je dokonalý, takže to nie je pre každého.

klady:

 • cena;
 • nie zlé peny pre výrobky bez SLS;
 • neprepúšťa vlasy

nevýhody:

 • neekonomické;
 • Je ťažké hrebeň na vlasy bez ďalších výrobkov starostlivosti;
 • nepridáva lesk;
 • často spôsobuje alergie.

Typické šampóny recenzia natura Siberica Objem a rovnováha:

„Vôňa je príjemné, pohodlné veko, zaujímavá kompozícia. Peny mierne, ale dobre sa umyjú. Vlasy potom, čo sú mäkké, ale bez deklarovaného objemu. “

„Pre myšlienku lacného šampónu bez sulfátov môžete bezpečne umiestniť päť najlepších, ale v skutočnosti to vôbec nedáva lesk, vlasy sa zamotajú a koža niekedy svrbí. Musím si aspoň umývať vlasy a častejšie. “

Originál Batiste
najlepší suchý mastný vlasový šampón


Priemerná cena v Ruskej federácii: 400 r.

Aerosolový suchý šampón je vhodný pre všetky typy vlasov, ale najmä pre mastné vlasy. Časť absorbentu (mastenec) rýchlo absorbuje tuk z povrchu vlasov a potom sa ľahko odstraňuje česaním. Batiste nenahrádza tradičné šampóny, ale s mastnou pokožkou hlavy môže byť vhodným prostriedkom na predĺženie čistoty vlasov.

klady:

 • rýchlo odmasťuje vlasy bez prania;
 • dodáva vlasom objem, uľahčuje tvarovanie;
 • ľahko sa rozčesáva;
 • nevysušuje pokožku, nespôsobuje svrbenie.

nevýhody:

 • nenahrádza šampóny;
 • neekonomické;
 • robí vlasy ťažšie a nie príliš príjemné na koži (avšak ako všetci zástupcovia tohto typu šampónov).

Typické recenzie na suché šampóny batist originál:

„Batiste ma príjemne prekvapil. Jeho vôňa sa ukázala byť celkom neutrálna a po aplikácii som ho vôbec necítil, vôbec nebol žiadny plak, nástroj bol úplne vysekaný. Najlepší suchý šampón pre mastné vlasy je ten, že vlasy sú čisté a zároveň mäkké a príjemné na dotyk. “

„Pohodlné použitie a skutočné výsledky: čisté, svieže, bujné vlasy s príjemnou vôňou. Dosť na jeden deň, potom, samozrejme, vlasy ešte treba umyť.

Regulácia čistého potrubia
najlepší lacný šampón pre veľmi mastné vlasy


Priemerná cena v Rusku za 400 ml: 90 r.

Čistá línia je lacná, naštvaná, ale účinná. Lacné domáce šampón láka nielen cenu, ale aj zodpovedajúce zloženie. Zvyčajný laureth sulfát sodný ako premývací prostriedok a veľká sada rastlinných zložiek na zníženie aktivity mazových žliaz robia z Clean Line hodného súpera pre väčšinu drahších predmetov z regálu. Odporúča sa pre veľmi mastnú pokožku hlavy a len pre príležitostné použitie dosť suché.

klady:

 • primeranú cenu;
 • dobre umýva mastné kučery.

nevýhody:

 • pri dlhodobom používaní vysušuje pokožku hlavy;
 • Bez balzamu / kondicionéra, česanie vlasov zlyhá.

Typické šampony t

„Napriek mnohým nedostatkom, môj sen - menej pravdepodobné, že si umyjem vlasy - bol splnený. Aby som si nevysušil hlavu, striedam ju s iným šampónom. “

"Za túto cenu je šampón jedným z najlepších, teraz vlasy nedostávajú mastné každý deň večer, ako to bolo predtým." Ale konce sú veľmi suché, musíte použiť výživnú masku, aby vôbec nevyschli. “

Aký druh šampónu pre mastné vlasy je lepšie vybrať?

Takže ideálny šampón pre mastné vlasy, takže sme nenašli. Znamená to, že vôbec neexistuje? A áno a nie. Len žiadny šampón nedokáže okamžite a navždy vyriešiť všetky problémy "tukovej hlavy" - potrebujete pozorný, úmyselný, a čo je najdôležitejšie, individuálny výber nástrojov. Dúfame, že naše hodnotenie poskytlo správne pokyny pre tých, ktorí hľadajú svoj ideál. Majte dobré nákupy!

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...