Najlepšie vitamíny pre ženy po 45 - 50 rokoch

Nevyhnutné pre náročný vek

Ak sa spýtate žien, ktoré vstúpili do menopauzy, alebo ktoré len čakajú na túto udalosť, aké výhody vidia vo svojom veku, odpovede budú veľmi odlišné od seba. Niektorí budú hovoriť o životných skúsenostiach a múdrosti, iní o možnosti mať sex bez strachu z nechceného tehotenstva, iní budú chcieť zdieľať kariérne úspechy alebo úspechy svojich detí.

Ale pokiaľ ide o nedostatky tohto veku, odpovede sú pomerne predvídateľné: vädnutie kože, problémy s nadváhou, výkyvy nálady, návaly horúčavy, zhoršenie zdravia a strach z budúcich zdravotných problémov.

V takýchto situáciách sa uistite, že žena je vždy krásna, je to nezmyselné cvičenie. Vyskúšajme praktický prístup: obráťte sa na zázraky farmaceutického priemyslu a zistite, či existujú najlepšie vitamíny pre ženy nad 45-50 rokov, ktoré pomôžu vyrovnať sa s problémami „zlatého veku“ a - určite - zostanú krásne.

Pivovarské kvasnice
najlepšie lacné vitamíny pre ženy po 45-50 rokoch


Komplexný nástroj, ktorý sa skladá z vitamínov skupiny B. Náklady na balenie tabliet 100 ks. je asi 120 rubľov.

Začnime s najjednoduchším a najznámejším komplexom vitamínov skupiny B, bez ktorého sa v tele nevyskytuje žiadny proces. Tieto látky regulujú činnosť nervového systému, podieľajú sa na rozpade živín z potravy, vytvárajú „transportnú cestu“ pre stopové prvky v tkanive vlasov a nechtov a sú zodpovedné za mnohé ďalšie funkcie. Ale najdôležitejšou vlastnosťou vitamínov B, kvôli ktorej sme tento liek zaradili do zoznamu najlepších vitamínov pre ženy nad 40-50 rokov - zabezpečujú správnu činnosť nadobličiek. Čo to má spoločné s menopauzálnymi ženami? Najbezprostrednejšie. Keď ovariálna funkcia zomrie, nadobličky sú schopné udržať požadovanú hladinu estrogénu za predpokladu, že nadobličky fungujú na normálnej úrovni.

Samostatné zasvätenie ženám, ktoré dávajú prednosť dostať všetky vitamíny z potravín. Vitamíny skupiny B, najmä B2A b5A b6 a B12 celkom "vrtošivé": strácajú svoje užitočné vlastnosti počas tepelného spracovania a sú zničené vo svetle.

zistenie, Pomerne zlá „diéta“, ktorú poskytujú pivovarské kvasnice, výrazne znižuje ich hodnotenie. Ale schopnosť vybrať si liek "sám", obohatená o ďalšie mikroelementy alebo vitamíny, rovnako ako takmer úplná absencia kontraindikácií, prináša pivo kvasnice v rebríčku najlepších vitamínov pre ženy po 45 rokoch veku 8 bodov z 10.

recenzia. „Po menopauze boli problémy s kožou mučené - neustále svrbenie, lúpanie, koža sa vysušila ako pergamen. Priateľ mi poradil piť kvasnice na pár mesiacov. Kúpil som to najjednoduchšie a lacné, začal som piť. Do týždňa alebo tak, svrbenie bolo preč, a teraz stav kože sa zlepšila. Súbežne s tým šľachta zabudla na jačmeň, ktorý som sa po stáročia objavoval od najmenšieho návrhu. “

Vápnik D3 Nycomed Forte
najlepšie vitamíny pre kosti


Kombinované liečivo, 1 tableta obsahuje 500 mg vápnika a 400 IU (zdravotnícke jednotky) vitamínu D3. Náklady na balenie tabliet 60 ks. je asi 480 rubľov.

Osteoporóza je problém č. 1, ktorý sa vyskytuje takmer u každej ženy, ktorá dosiahla vek 40-45 rokov, keď sa funkcie vaječníkov začínajú strácať a v dôsledku toho sa vyvíjajú nepríjemné zmeny v metabolizme. Jedným z nich je vylúhovanie minerálov z kostného tkaniva, zníženie ich hustoty a zvyšujúce sa riziko zlomenín.

Kombinácia zložiek vitamínov vápnika a D3 Nycomed Forte je duet, v ktorom sa vápnik a vitamín D navzájom organicky dopĺňajú. Okrem toho klinické štúdie potvrdili zvýšenie hustoty kostí u ľudí užívajúcich tento liek pravidelne.

V pokynoch výrobca varuje kontraindikácie Vápnik-D3 Nycomed Forte u ľudí s renálnou insuficienciou, hyperkalcémiou, atď., Ako aj pri starostlivom používaní lieku u tehotných žien.

zistenie, Jedným z najlepších prostriedkov pre ženy v období pred menopauzou, ktoré pomáhajú predchádzať vzniku osteoporózy a posilňujú kostné tkanivo. Skóre je 10 z 10.

recenzia. „Lekár predpísal Calcium-D3 Nicomed Forte po operácii na odstránenie vaječníkov, ktoré som dostal vo veku 30 rokov. Povedal som, že teraz by som mal vždy brať toto alebo podobné drogy, pretože som ešte zažil menopauzu. Pijem tieto vitamíny 6 rokov a pravidelne sa podrobujem vyšetreniu - nedôjde k zhoršeniu kostí “.

Doppelgerts Aktívne Omega-3
najlepšie vitamíny pre srdce a cievy


Účinnými látkami prípravku sú tuk z lososového oleja a vitamín E. Náklady na balenie kapsúl (80ks) sú asi 520 rubľov.

Jedným zo spôsobov prevencie kardiovaskulárnych ochorení je kontrola hladiny cholesterolu. Spolu s hormonálnymi zmenami, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy, krehkosťou žien a zvýšením viskozity krvi po 45–50 rokoch, sa zvyšuje tvorba cholesterolových plakov, a ak k tomu pridáte nedostatok pohybovej aktivity, stresu a nevyváženej výživy, potom pôdu pre budúcu hypertenziu, arytmie a iné ochorenia srdca a krvných ciev možno považovať za ukončené.

Omega-3 polynenasýtené mastné kyseliny regulujú rovnováhu medzi cholesterolom a triglyceridmi - látkami, ktorých zvýšené hladiny nie sú o nič menej nebezpečné ako vysoký cholesterol. Omega-3 znižuje riziko vzniku krvných zrazenín, cerebrovaskulárnej príhody. Vitamín E je prírodný antioxidant, ktorý zabraňuje tvorbe voľných radikálov v bunkách - hlavným vinníkom starnutia a vzniku rakovinových buniek.

výhody, Na rozdiel od iných podobných liekov, Doppelgerts Active Omega-3 vyžaduje len jednu dávku denne - nesporné pohodlie v kombinácii s vysokou účinnosťou.

nedostatky, Nevýhodou je zvyčajne potreba kontrolovať prítomnosť vitamínu E v iných liekoch, ktoré užívate na prevenciu predávkovania. Ale skutočnosť, že ste pozorný a zodpovední vo vzťahu k svojmu vlastnému zdraviu, nezávisí od výrobcu, takže sa budeme zaoberať aj faktom, že pre tento liek neexistujú žiadne nevýhody.

zistenie, Prostriedky-duet, obsahujúce iba dve zložky, panoramaticky pokrývajú mnohé zdravotné problémy a nevyžadujú zvláštne podmienky pre prijatie. Určite: 10 bodov z desiatich.

recenzia. „Na radu mojej neterky som začal užívať Omega 3 Doppelgerz, pričom som užíval 80 kapsúl. Tento doplnok stravy dodáva silu, energiu. Veľmi potešený. Začal stúpať bez odpočinku na 3. poschodí a skôr -2,5 poschodí. Mám umelého vodiča srdca. “

Magne-B6
najlepšie vitamíny pre nervový systém


Účinné látky sú laktát horečnatý 48 mg a vitamín B6 - 5 mg v každej tablete. Náklady na balenie tabliet (60ks) je asi 620 rubľov.

Horčík nie je márne nazývaný "ženský" chemický prvok. Ak uvediete počet funkcií ženského tela, je zodpovedný a koľko biochemických reakcií sa zúčastní, bude trvať desiatky strán v malom výtlačku. Máme však záujem o využitie tohto prvku pre zdravie ženy po 45-50 rokoch, ktorá vstúpila do obdobia menopauzy. A práve tu začína zábava.

Ukazuje sa, že hyper-vzrušivosť nervového systému (stav, ktorý končí s neprimeranými slzami alebo záblesky podráždenosti z akéhokoľvek dôvodu) nie je možné zvládnuť bez horčíka. Reguluje prenos impulzov, pomocou ktorých mozog spôsobuje kontrakciu svalov, uvoľňuje hormóny do krvného obehu a vo všeobecnosti udržuje celé telo v dobrom stave. Keď sa však nedostatok horčíka tohto tónu stane príliš veľkým a výsledkom je nadmerné napätie, ktoré nezmizne ani po dobrom odpočinku a nálada sa pohybuje na nepredstaviteľnej trajektórii, ktorá začína dúhovou krásou Everestu a končí v depresívnych hĺbkach príkopu Mariana. Povedome?

Vitamín B6 - druh magnéziového vehikula: pyridoxín mu umožňuje vstúpiť do buniek a zdržiavať sa tam, čo má priaznivý účinok. Okrem toho B6 Podieľa sa aj na metabolických procesoch a zaujíma dôležité miesto v regulácii funkcií centrálneho a periférneho nervového systému.

výhody, Výrobca vedel, čo robí, keď vytvoril túto kombináciu komponentov. Výsledkom je, že už niekoľko desaťročí svojej existencie na trhu si Magne-B6 získala status jednoduchého, ale účinného prostriedku, ktorý pomáha zvládať stres, normalizovať spánok a zbaviť sa nadmernej nervozity, ktorá sprevádza mnoho žien počas menopauzy.

nedostatky, Tento liek má niekoľko kontraindikácií a celý zoznam liekov, s ktorými je zle kompatibilný alebo nie je vôbec kompatibilný. Ak je pre vás ťažké si zapamätať, s ktorou časovou periódou musíte užívať Magne-B6 a napríklad tetracyklín, dodržiavajte pokyny v dohľade. Ak neužívate iné lieky - pre vás osobne Magne-B6 nemá žiadne chyby.

zistenie, Kombinácia skutočne pôsobivé účinky lieku a niektoré nepríjemnosti v jeho použití, priradiť 9 bodov z desiatich.

recenzia. "Táto droga bola získaná náhodou, nejako som išiel do lekárne a požiadal som lekárnika: je tu niečo na posilnenie nervov (posledných šesť mesiacov som strašne nervózny: je to veľmi ľahké priviesť k slzám, alebo priviesť do stavu zvýšenej agresie). Na tento liek neboli umiestnené žiadne špeciálne nádeje, pretože iné lieky mi nepomohli. Tretí týždeň prešiel, a ak som skôr reagoval na akékoľvek "problémy" so zrýchleným pulzom, bol som nervózny a nervózny, teraz sa reakcie stali pokojnejšími, začal som reagovať na problémy viac.

Čo potrebujete vedieť?

Nespoliehajte sa na zázračný účinok vitamínov v nádeji, že urobia všetku prácu za vás. Prijatie aj tých najúčinnejších komplexov vitamínov a minerálov neodstraňuje potrebu udržiavať zdravú fyzickú aktivitu, cvičenie na čerstvom vzduchu a rešpektovanie základov vyváženej stravy. Okrem toho v dôsledku globálnych zmien hormonálnych hladín počas menopauzy musíte dodržiavať určité pravidlá:

  • pravidelne (najmenej 1 krát ročne) vyšetrenie endokrinológa, To umožní čas, aby si všimli zmeny v úrovni hormónov štítnej žľazy a prijali opatrenia. Ak bol niektorý z vašich rodinných príslušníkov (sestra, matka, babička) diagnostikovaný s dysfunkciou štítnej žľazy, má zmysel začať užívať profylaktické látky, ktoré podporujú činnosť žľazy na správnej úrovni. Voľba špecifických prostriedkov zostáva pre ošetrujúceho lekára.
  • fytoestrogény môžu poskytnúť dodatočnú pomoc v boji za zachovanie kvality života - látok, ktoré pôsobia podobne ako ženský estrogén. Poraďte sa so svojím gynekológomKombinácia príznakov menopauzy, ktoré zažívate, môže ovplyvniť výber rastlinných prípravkov, pretože sa líšia svojím zložením a okrem udržania hormonálnych hladín môžu mať aj sedatívny, tonizujúci alebo iný účinok.
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...