Najlepšie vitamíny pre deti - TOP 6

Najlepšie vitamíny pre dojčatá a mládež

Význam dobrých vitamínov pre intelektuálny, psycho-emocionálny a fyzický vývoj detí je ťažké preceňovať. Tieto látky sa podieľajú na metabolických procesoch, pomáhajú regulovať funkcie všetkých systémov a orgánov av dôsledku toho vidíme zdravé a aktívne dieťa, ktoré dokáže plniť všetky úlohy.

Preto nie je prekvapujúce, že rodičia majú záujem o najlepšie vitamínové minerálne komplexy pre deti, ktoré výrobcovia umiestňujú takmer všeliekom. Pokúsme sa zistiť, ako je to pravda, a to, čo sú najobľúbenejšie vitamíny pre deti.

Predovšetkým si však spomíname na smerové pôsobenie vitamínov, z ktorých každý je zodpovedný za určité funkcie v tele:

  • najlepšie vitamíny pre chuť k jedlu budú tie, ktoré obsahujú vitamín C (kyselina askorbová);
  • ak je dieťa zvýšené vizuálne zaťaženiepotrebuje vitamín-minerálne komplexy obsahujúce vitamín A, zinok, meď;
  • v období aktívneho rastu dieťaťa najlepšie sú vitamíny obsahujúce vápnik, fosfor, draslík a selén;
  • stresujúce situácie (začiatok školskej dochádzky, premiestnenie a iné situácie) vyžadujú konzumáciu vitamínov skupiny B.

Pikovit
najlepšie vitamíny pre deti od 1 roka a staršie


Multivitamínový komplex pre deti rôznych vekových skupín. Náklady na balenie tabliet (30 ks.) Je asi 155 rubľov, fľaša sirup 150 ml - 250 rubľov.

Súčasťou komplexu je 9 vitamínov potrebných pre vznik a vývoj detí od 1 roku veku.

výhody, Avitaminóza u detí sa najčastejšie začína vyvíjať v druhom roku života. Je to kvôli zvýšeným potrebám tela pre živiny a ich nedostatku stravy - dieťa je stále neschopné absorbovať mnohé z potravy. V Pikovit sú prezentované najzákladnejšie vitamíny, ktoré sú potrebné pre rastúce telo dieťaťa: A, D, E, B1A b2A b6A b12, PP, C. Sirup je určený pre deti vo veku od 1 do 14 rokov - všetko, čo je potrebné zmeniť v procese pestovania dieťaťa, je dávkovanie lieku.

nedostatky, Jediný významný negatívny Pikovita - nedostatok minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre správnu tvorbu kostry, chrupu, nervového systému, tvorby krvi.

zistenie, Forma uvoľňovania poskytuje možnosť zmeny dávkovania pri zachovaní „lojality“ voči Pikovite, čo robí tieto vitamíny veľmi vhodnými pre rodiny, v ktorých je niekoľko detí rôzneho veku. Ale vzhľadom na potrebu ďalšieho príjmu minerálov, v rebríčku najlepších vitamínov pre deti, Pikovita dostane 8 bodov z 10.

recenzia. «Vitamíny nedávajú okamžitý účinok, niekde v treťom týždni prijatia si všimla, že dieťa má konečne zdravú pleť. Sirup chutí veľmi sladký, ale kapsule na sanie sú pre nás vhodnejšie, chuť je mäkká a nenápadná. Užívali sme už 8 mesiacov SARS počas tejto doby nikdy nebolí.».

Vitrum Baby
najlepšie vitamíny pre deti od 2 do 5 rokov


Vitamín a minerálny komplex obsahujúci 13 vitamínov a 11 stopových prvkov. Náklady na balenie tabliet (30 ks.) - asi 420 rubľov.

Vitrum Baby je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám detí vo veku od 2 do 5 rokov a obsahuje všetky potrebné látky pre telesný a duševný vývoj dieťaťa.

výhody, 13 vitamínov a 11 mikroprvkov je samo osebe dostatočným dôvodom na pridanie týchto vitamínov pre deti na zoznam najlepších. Ešte zaujímavejšie je však to, že tablety sú reprezentované zvieracími figúrkami, čo značne zjednodušuje proces posilňovania zdravia dieťaťa: matka nemusí dieťa presviedčať, aby užívalo „liek“. Chuť tabliet pripomína niečo medzi ovocím a vanilkou a takmer všetkým deťom sa to páči.

nedostatky, Rozkoš, v ktorej deti prichádzajú pri pohľade na „jemnosť“ Vitrum Baby, je zároveň mínus tohto lieku. Obsah denného množstva vitamínov A a D v jednej dávke a túžba dieťaťa jesť čo najviac chutných a vtipných tabliet je riziko predávkovania týmito vitamínmi, ktorých prebytok je z tela nedostatočne odstránený. Preto je potrebné, aby rodičia buď pozorne sledovali príjem vitamínu Baby a skryli obal pred dieťaťom, alebo dávali prednosť menej atraktívnemu z hľadiska detských liekov.

zistenie, To je jeden z najlepších vitamínov pre deti od 2 do 5 rokov na prevenciu nedostatku vitamínov, zvýšenie obranyschopnosti organizmu a urýchlenie zotavenia z minulých chorôb. Starostlivá pozornosť na dávkovanie (ako v skutočnosti s akýmikoľvek minerálnymi komplexmi) je všetko, čo sa od rodičov vyžaduje. Vitrum Baby si zaslúži 10 bodov na desaťbodovej stupnici.

recenzia. «Moja dcéra šťastne konzumuje vitamín, pretože je vo forme zvieraťa a zakaždým sa pýta: čo sa mi stane nabudúce? Zvieratá: tiger, opica, hroch».

Materská škola abecedy
najlepšie vitamíny pre predškolákov od 3 do 7 rokov


Vitamínový a minerálny komplex 11 vitamínov a 8 minerálov. Náklady na balenie tabliet (30 ks.) Je asi 250 rubľov.

Kompozícia obsahuje najpotrebnejšie látky, ktoré sú potrebné pre dieťa od 3 do 7 rokov. Okrem „obyčajných“ vitamínov obsahuje komplex také cenné mikro- a makroelementy ako meď, železo, jód atď. To vám umožňuje vážne sa zaoberať otázkami zlepšovania zdravia vášho dieťaťa a starať sa o prevenciu avitaminózy.

výhody, Dobre premyslená a vybraná rovnováha vitamínov, mikro a makro prvkov pomáha v krátkom čase ukázať účinnosť tohto nástroja. Pri správnom a pravidelnom používaní abecednej materskej školy sa zaznamenáva normalizácia tráviacich procesov (zlepšuje sa chuť do jedla), zvyšuje sa aktivita dieťaťa a znižuje sa únava. U detí sa tiež zlepšujú ukazovatele výkonnosti - aktivuje sa pamäť a analytické myslenie.

nedostatky, K podmieneným nevýhodám patrí nevhodné dávkovanie: jedna tableta každej farby sa má užívať denne - celkovo tri. To môže byť problém pre tých, ktorí sú vždy v zhone a všetci zabúdajú na rodičov, ale nikto nezakazuje používanie nástrojov na pripomenutie - organizátora alebo jednoduchej poznámky.

zistenie, Materská škola Abeceda je jedným z najlepších vitamínov na zlepšenie zdravia detí: vyvážené zloženie, úzka veková „špecializácia“, ktorá zohľadňuje potreby detí tohto konkrétneho veku a vysoký bezpečnostný profil. Skóre 10 z 10 v našom hodnotení je zaslúžené.

recenzia. «Ako všetky deti, ktoré poznám, moja Sonya, keď som začal chodiť do materskej školy na adaptáciu, okamžite som zavesil na hlien a začal som ochorieť. Bolo rozhodnuté posilniť imunitný systém sám, ale mnoho vitamínov pre deti nie sú určené. Tak vyzerali deti. "Abeceda" Ja som videl pred pár rokmi (pre dospelých prirodzene) a páčilo sa mi to. Nie príliš veľká veľkosť a dcéra ľahko prehltne. Prestala bolieť, budúci rok budeme opakovať».

Supradin Kids
najlepšie vitamíny pre deti od 3 rokov


Vitamín a minerálny komplex pre deti Supradin Kids je reprezentovaný gélom, ktorého cena je približne 380 rubľov za 175 ml balenie, ako aj žuvacie pastilky a tablety (balenie po 30 kusov je približne 360 ​​rubľov).

výhody, Supradin Kids berie do úvahy potreby detí nielen v vitamínoch, ale aj v mineráloch a lecitíne - najdôležitejšej zložke, bez ktorej nie je možné veľa chemických reakcií v bunkách. Obsah lecitínu je závažnou výhodou, ktorá poskytuje podporu pre nervové, kardiovaskulárne, tráviace a iné telesné systémy. Okrem toho je vápnik obsiahnutý v zložení tohto komplexu vitamín-minerál, ktorý je nevyhnutným stavebným materiálom pre muskuloskeletálne a dentálne aparáty. Žuvacie pastilky a tablety obsahujú cholín a omega-3 - látky, ktoré sa priamo podieľajú na intelektuálnom a psycho-emocionálnom vývoji dieťaťa.

nedostatky, Neexistujú žiadne nevýhody ako také: pridaním gélu do diéty dieťaťa staršieho ako 3 roky a žuvacích foriem lieku - od veku 11 rokov, poskytnete telu detí najdôležitejšie vitamíny a bioaktívne látky.

zistenie, 10 bodov z 10 - v rebríčku najlepších vitamínov pre deti si Supradin Kids zaslúži najvyššie hodnotenie.

recenzia. «Už tri roky, v zimnom období, dávam deťom supradin deti (hviezdičky a ryby) jeden kus denne (hoci to je napísané dvakrát denne). Zjavný výsledok: deti nie sú choré, srdečné. Dávam nie neustále, ale dva za dva týždne. Ak je jasné, že dieťa potrebuje podporu, predĺžte recepciu. Nikdy som sa nestretol s lepšími vitamínmi pre deti (predtým som sa snažil inak).

Súlad s Oftalmo pre deti (od 3 do 14 rokov)
najlepšie očné vitamíny


Vitamínový a minerálny komplex určený na zlepšenie funkcie orgánov videnia. Náklady na balenie prášku na prípravu suspenzie (44 g) sú asi 200 rubľov.

Zloženie prípravku Complivit Ophthalmo je vybrané tak, aby smerovalo k posilneniu zraku dieťaťa a zvýšilo odolnosť organizmu ako celku.

výhody, V tomto komplexe vitamín-minerál sú také unikátne zložky ako luteín a zeaxantín - rastlinné karotenoidy, ktoré sa priamo podieľajú na regulácii funkcií orgánov videnia. To znamená, že so zvýšeným zrakovým zaťažením sa zvýšia aj potreby dieťaťa pre tieto látky a ak sú nedostatočné, môžu sa vyvinúť poruchy ako „nočná slepota“, znížená zraková ostrosť atď. Okrem iného, ​​Complivit Ophthalmo obsahuje 9 vitamínov a 3 mikro a makro prvky ktoré podporujú prácu zrakového nervu a znižujú negatívny vplyv na oči dieťaťa na faktory, ako sú žiarenie z monitorov a UV žiarenie.

nedostatky, Jediným negatívnym faktorom Complivit Ophthalmo je nedostatočné množstvo minerálnych látok. Ale na druhej strane, tento nástroj bol vyvinutý špeciálne ako najlepšie vitamíny pre očia plne zodpovedá tomuto stavu.

zistenie, Vynikajúci nástroj pre dieťa staršie ako 3 roky, ktoré s integrovaným prístupom k organizácii zdravého životného štýlu zabráni problémom s víziou. Skóre - 10 z 10.

recenzia. «Moja dcéra pije na pitie Complivit Oftalmo dvakrát ročne - na jar a na jeseň, pretože máme rodinný problém, krátkozrakosť. Doteraz je možné vyhnúť sa noseniu okuliarov, na rozdiel od najstaršieho syna, ktorý vo svojom veku neustále „aktualizoval“ okuliare pre silnejšie».

Solgar Omega-3
najlepšie vitamíny pre školákov od 7 rokov a starších


Kapsuly obsahujúce lososový olej, ktorý obsahuje Omega-3 mastné kyseliny. Náklady na balenie (120 kapsúl) je asi 1300 rubľov.

Je to nástroj, ktorý je každému známy už od detstva, ale „ozdobený“ vo viac stráviteľnej forme: moderné deti sa nebudú musieť vráskať od nepríjemnej chuti rybieho oleja, pretože želatínová kapsula vám umožní tento nástroj vziať bez akýchkoľvek negatívnych pocitov.

výhody, Jeden môže hovoriť nekonečne o výhodách Omega-3 - táto zložka rybieho oleja pomáha posilniť imunitný systém, podporuje srdce a chráni cievy, urýchľuje metabolizmus, stimuluje pamäť a v dôsledku toho zlepšuje celkové zdravie. Ale práve v Solgar Omega-3 sa odstránil najnežiadanejší satelit rybieho oleja - stopy ortuti, ktorá sa nachádza v tkanivách rýb. Účinok Omega-3 v prípravkoch Solgar sa dá vďaka rybieemu tuku považovať za skutočne liečivé: iba zdravotné účinky bez akýchkoľvek rizík.

nedostatky, Absencia rizík je konvenčná koncepcia, ktorá sa vzťahuje len na chemickú čistotu lieku. V skutočnosti, podľa výsledkov nedávnych štúdií, sú potrebné viac závažných indikácií na užívanie Omega-3 ako len túžba rodičov posilniť imunitu dieťaťa. Štáty ako zvýšená telesná hmotnosť dieťaťa, poruchy črevnej absorpcie, tendencia hnačky, intestinálna dysbióza sú kontraindikácie: ak sú prítomné, je zakázané užívať rybí olej a omega-3 prípravky u detí. Tento nástroj nemôžete používať aj u detí mladších ako 7 rokov.

zistenie, So všetkými požiadavkami na príjem Omega-3, a ešte lepšie - po konzultácii so svojím lekárom, sa tieto vitamíny môžu stať najlepšími spojencami v zlepšovaní zdravia dieťaťa. Pre tých, ktorí sú pripravení zodpovedne zaobchádzať s procesom obnovy syna alebo dcéry, liek Solgar Omega-3 môže dostať čisté svedomie s skóre 10 bodov z 10.

recenzia. «Som dlhoročným aktívnym kupcom tejto značky. Omega 3 je polynenasýtená mastná kyselina, ktorú nedostávame v dostatočnom množstve s jedlom, ale dostávame ju s týmto doplnkom. Zoznam užitočných akcií OMEGA-3 je široký. Odporúčam všetkým, ktorí sa starajú o svoje zdravie. Kupujem pre celú rodinu».

Čo potrebujete vedieť?

Bez ohľadu na to, aké účinné a užitočné vitamín-minerálne komplexy vyzerajú, musíte si uvedomiť: budú samy o sebe k ničomu. Ľudské telo je komplexné chemické laboratórium, v ktorom každú sekundu existujú stovky reakcií zahŕňajúcich obrovské množstvo "činidiel". Mnohé z nich sú syntetizované samotným telom, ale nie menšie množstvo pochádza z potravy. Je prirodzené predpokladať, že ani tie najlepšie komplexy, pozostávajúce zo stoviek vitamínov a minerálnych látok, nebudú schopné pokryť všetky potreby tohto „laboratória“.

Preto by ste nemali ani spoliehať na najlepšie vitamíny pre deti, ako všeliek. Nechajte si ich vziať dieťa, ale paralelne by ste mali sledovať rovnováhu jeho stravy, vykonávať systematické tvrdnutie, zabezpečiť pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu a zdravú fyzickú aktivitu. S týmto prístupom, vitamíny naozaj pomôže dieťaťu vyrovnať sa s nákladmi počas "skoky" rastu, zvýšiť jeho schopnosť zapamätať a učiť sa, aby jeho spánok silnejší, chuť k jedlu stabilnejšie a stane sa ďalšie "tehla" v stene, chrániť dieťa pred prechladnutím a infekcií.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...