10 najlepších dámskych parfumov

Voňavkárske top echelon

V skutočnosti je zloženie kvalitnej parfumérie rovnaké: alkohol, parfumové zloženie, voda. Iba proporcie sú rozdielne. V parfumoch, ktoré patria do najvyššej kategórie parfumov, obsahuje 20-30% éterických olejov a iných prírodných zložiek rozpustených v alkohole 96%.

Na porovnanie sa v toaletnej vode používa až 10% aromatických látok a 80% alkoholu. Preto je nielen vnímateľný v cene a trvanlivosti vône, ale aj etiketa používania parfumov. Tento stavový parfum nie je v každodennom živote absolútne vhodný a mal by sa aplikovať v „mikroskopických“ dávkach na aktívne body kože.

V rebríčku najlepších parfémov sa nachádzajú známe diela z najlepších parfumov, ktoré boli ocenené fajnšmekrami a skutočnými znalcami ženských vôní.

Guerlain Shalimar L'extrait
najlepší parfém s orientálnou vôňou


Na fotografii - parfum Shalimar L'extrait z Guerlainu. Priemerná cena v Ruskej federácii: 7000 rubľov (7,5 ml).

Dom Guerlaina je jedným z najstarších vo Francúzsku, dokonca aj celou parfumovou ríšou, ktorá získala priazeň mnohých korunovaných osôb a významných osobností. Shalimar je nepochybne najvýraznejším tvorcom parfumov Jacques Guerlain. Táto vôňa vznikla v roku 1925 a stala sa prvou orientálnou vôňou v Európe. Jeho význam sa zatiaľ nestratil a Shalimar je považovaný za „najušľachtilejší z orientálnych vôní“, inšpirujúci parfumov, ktorí hľadajú podobné rozprávkové kompozície. Zloženie otvára tóny mandarínky, citrónu, bergamotu, bieleho cédru. Poznámky k srdcu: dúhovka, jazmín, vetiver, pačuli, ruže. Základ tvorí kadidlo, opoponax, civet, santalové drevo, vanilka, koža a pižmo.

výhody:

 • Klasická vôňa, ktorá vyjadruje ducha Východu.
 • Milí, bohatí.
 • Nestráca význam.

nevýhody: nebol zistený.

Z recenzie Shalimar:

„Dostal som svoj prvý Shalimar pred 10 rokmi v New Yorku. Bola to pomerne drahá vintage verzia 70. rokov. Čo môžem povedať - to je najlepší ženský parfum. Božská vôňa! Zmyselný, vášnivý, bol zahalený od hlavy k nohe, a ja som padol do malátnosti, keď som ho vydýchol. Liehoviny sú u konca, v Rusku som si kúpil moderné verzie, a dokonca aj PV, ale ... nie! A možno, ako už bolo povedané, Coca-Cola bola chutnejšia a tráva je zelenšia a voda je vlhšia ... ... “.

„Dostal som malú fľašu parfumu Šalimar, dávajúc všetky štipendiá a bol to osudový moment v mojom živote - vášnivo som sa zamiloval do vône! Teraz ho nosím len v osobitných chvíľach života pre mňa. “

Hodnotenie: 10 z 10.

Diorissimo Christian Dior
najlepší ženský parfém s vôňou jari


Na fotografii - Diorissimo parfém od Christian Dior. Priemerná cena v Ruskej federácii: 8800 rubľov (7,5 ml).

Diorissimo je luxusná klasika, ktorá nestráca význam, ako veľké meno Christian Dior, ktoré sa stalo synonymom elegancie a krásy. Vôňa doslova "dýcha" na jar, vzrušujúce zmyselnosť a zvádzanie v žene. Konvalinka otvára kompozíciu, obklopenú ylang-ylangom, v „srdci“ sú sotva vnímateľné tóny harmónie a amaryly, vo vlaku v celej svojej kráse sa objavuje elegantný jazmín.

výhody:

 • Dokončené, harmonické zloženie.
 • Jednoduchosť a "vzdušnosť".
 • Ušľachtilá a nezabudnuteľná aróma.

nevýhody: nebol zistený.

Z recenzie Diorissimo:

„Niekedy ma to prekvapuje - vôňa je takmer 60 rokov a on je tak ... reagujúci na požiadavky času, alebo tak niečo. Vhodné pre mladé dievčatá aj majestátne dámy, ako keby sa prispôsobili tej, ktorá ju nosí. Tieto parfémy sú najlepšie - čarovné, úchvatné, úžasné! Všeobecne platí, že Diorissimo, a to hovorí všetko!

„Diorissimo je môj obľúbený parfum, ktorý môžete nosiť počas dňa. Ale, samozrejme, nie v horúčave a nie v zime. Najlepšie zo všetkého - na jar, s ľahkými šatami, elegantnou obuvou a elegantným štýlom. Vôňa jari a mládeže, ako aj radosť a šťastie.

Hodnotenie: 10 z 10

Envy by Gucci
nepredvídateľné a odvážne


Na fotografii - Gucci Envy parfum. Priemerná cena v Ruskej federácii: 15 500 rubľov (15 ml).

Jedinečný, odvážny, nekompromisný Envy ("Envy!") Bol publikovaný v roku 1997. Na jeho tvorbe sa podieľali parfumér Maurice Roucel a dizajnér Tom Ford, ktorý dokázal skombinovať nekompatibilitu: jemnosť a odvahu, skromnosť a sexualitu, jemný šepot a kričanie. Vôňa je kvetinová zelená, s miernou sladkosťou, korenistou kyslosťou a sotva vnímateľnou korenistou horkosťou. Zloženie otvorené ananás, broskyňa, magnólia, bergamot, frézie. V "srdci" fialovej, dúhovky, hyacintu, jazmínu, ruže a konvalinky. Vo vlaku sú počuť tóny santalového dreva, jazmínu, pižma, dubového machu a cédrového bieleho.

výhody:

 • Neobvyklé, zaujímavé.
 • Má bohatý, ale nie ťažký vlak.
 • Univerzálne (možno nosiť počas dňa a večera).

nevýhody: nebol zistený.

Od recenzie Envy:

„Môžem povedať s istotou: meno sa ospravedlňuje! Muži sa otočia po mne, keď som v ňom, a ženy sú žiarlivé. Myslím, že dôvodom je ušľachtilý, drahý a nasýtený oblak. Považujem tieto parfumy za najlepšie! “

„Envy bola moja obľúbená už viac ako 10 rokov. Skúšal som rôzne verzie, parfum je najluxusnejší. Chráni ich pre špeciálne prípady, aj keď ich chcem stále používať. Nie je to trochu nepríjemné, ale ako ostatní reagujú! Zbieram komplimenty so zbraňami! “

Hodnotenie: 10 z 10.

Calandre by Paco Rabanne
ružová vôňa v striebre

Priemerná cena parfumu Calandre od Paca Rabanneho v celej Ruskej federácii: 14 500 rubľov (7,5 ml).

Calandre zo španielskeho módneho domu Paco Rabanne je ďalšou z časom overených klasík. Túto vôňu vytvoril v roku 1969 perfumer Michel Hy, ktorý stelesňuje jeho myšlienky o ženskosti. Jarné kvety v Calandre vzali sofistikovaný, elegantný a chladný tieň. Vyjadrené a expresívne aldehydy súčasne priťahujú a nútia udržiavať odstup, čím vytvárajú obraz krehkého a neprístupného ženského sna. Otvorte vôňu zelených tónov, aldehydov, bergamotu. Poznámky „srdca“: jazmínu, konvalinky, koreňa dúhovky, pelargónie a ruže. Základ: santalové drevo, vetiver, dubový mach, jantár a pižmo.

výhody:

 • Veľmi perzistentné.
 • Jasná, nezabudnuteľná aróma.
 • Stav a záväznosť.

nevýhody: nebol zistený.

Z recenzií v Calandre:

„Rozhodol som sa kúpiť Calandre, keď som čítal, že to vyzerá ako Climat - moja obľúbená retro vôňa. Naozaj podobné, hlasnejšie, jasnejšie, s kovovým nádychom. Ruža prekvapivo prezrádza, to znie sviežo a vznešene. “

„S touto vôňou spájam obraz vysokej, štíhlej blondínky - nezávislej a smrteľnej, ktorá priťahuje pohľad obdivujúcich mužov. Skontroloval som sa: dve mikro kvapky parfumov sú skutočným magnetom pre mužov. “

Hodnotenie: 10 z 10.

Paloma picasso
parfém pre štýlovú a luxusnú ženu


Na fotografii - parfém Paloma Picasso (Paloma Picasso). Priemerná cena v Ruskej federácii: 19 000 rubľov (7,5 ml).

Istý, silný a ambiciózny - to je žena, ktorá vytvorila kvetinové diepre majstrovské dielo Paloma Picasso. Zdá sa, že tieto zmyselné a luxusné parfumy absorbovali horúci španielsky temperament, odvážne to deklarovali všetkým okolo seba. Paleta je otvorená: neroli, bergamot, angelica, citrón, klinčeky, koriander, ruže. Stredné tóny: mimóza, jazmín, hyacint, pačuli, ylang-ylang. Základné poznámky: santalové drevo, ricín, civet, dubový mach, vetiver, pižmo, jantár.

výhody:

 • Štýlová aróma s charakterom.
 • Bohaté a objemné.
 • Odolné a ohybné.

nevýhody: všetci to vnímajú svojím vlastným spôsobom, mnohí „nesedia“.

Z recenzie Paloma Picasso:

„Viem o mojej láske k silnej charakteristike chypre, objednal som si parfum bez testu. Spočiatku boli ohromení svojou „porážkou“ - voňali po niečom ťažkom, dymovom (ako sa ukázalo, že to bol ricín), ale keď sa vôňa otvorila ... Nemohol som sa odtrhnúť. Krásne, chutné, nenapodobiteľné! Niektoré z najlepších ženských parfumov!

„Palom by som charakterizoval jedným slovom: pokušením. Je zmyselná, sexy, odvážna. Ale nie všetci idú a nie každý to môže pochopiť. Predtým, ako budete potrebovať rásť, dozrievate. Mladí fanúšikovia vanilkových kompótov, to je viac pravdepodobné, že vydesiť.

Hodnotenie: 10 z 10.

Biely bielizeň od Estée Lauder
najlepší parfém s vôňou čistoty


Na fotografii - biely bielizeň parfém od Estée Lauder. Priemerná cena v Ruskej federácii: 16 000 rubľov (7,5 ml).

Biely bielizeň, vydaný v roku 1978 ako prvý parfumový dom Estée Lauder v Amerike, stále zostáva referenčným bodom čerstvosti a čistoty. Je to ľahká a výstižná vôňa s nádychom elegancie a čistoty. Zloženie otvorené: citrus, aldehydy, broskyňa. „Srdce“: jazmín, hyacint, dúhovka, fialová, konvalinka, ruže, ylang-ylang, fialová, orchidea, karafiát. Základ tvorili vetiver, santalové drevo, med, fazuľa tonka, biely céder, oakmoss, jantár a benzoín.

výhody:

 • Čerstvé, "útulné" chuť.
 • Zaujímavé a nezvyčajne odhalené.
 • Univerzálne (pre každú sezónu).

nevýhody: nebol zistený.

Z recenzie White Linen:

„Zamiloval som sa do White Len úplne a neodvolateľne späť do školy. Rozhodne sa rozhodol: určite bude so mnou. A teraz to mám len so školou a je spojené s niečím čistým, jasným, naivným ... Najlepší parfum pre mladé dievča.

„Nemôžem sa čudovať - ​​ako by mohla taká prenikavá vôňa čistoty pochádzať zo zmesi kvetov a korenia? To je len mágia! V tomto prípade sa chémia necíti.

Hodnotenie: 10 z 10.

Chanel №5 od Chanel
legenda ženskosti


Na fotografii - parfém Chanel №5 od Chanel. Priemerná cena v Rusku: 9500 rubľov (7,5 ml).

Už viac ako 90 rokov táto legendárna, ktorá sa stala rozpoznateľnou klasikou, nestratila svoju popularitu. Podľa myšlienky Coco Chanela sa mal stať umelo vytvorenou vôňou ženy a mnohí, vrátane Marilyn Monroe, vysoko ocenili výsledné majstrovské dielo. Vrchné tóny kompozície: aldehydy (syntetická zložka, ktoré poskytujú korenie a korenistosť), citrusy, bergamot, ylang-ylang a neroli. V "srdci": jazmín, konvalinka, ruža, dúhovka a dúhovka. Vo vlaku je počuť potápač, santalové drevo, pačuli, vanilka, civet, oakmoss, pižmo a jantár.

výhody: legendárny, status, rozpoznateľný.

nevýhody: trochu staromódny, ktorý sa stal viac symbolom ženskosti než jeho stelesnením.

Z recenzie Chanel 5:

„Napodiv, verzia toaletnej vody znie oveľa silnejšie ako parfum. V televízii - nádherná slučka a parfum sedí blízko pokožky. Samozrejme, parfum je mäkší, jemnejší, hlbší, ale ... niekedy chcete deklarovať svoju prítomnosť pomocou elegantného parfumu, a nie byť skromný. Na druhej strane, parfumy znejú bohatšie a vznešenejšie. “

„Spomínam si na túto vôňu z môjho detstva - obľúbený parfum mojej mamy. Závidel som jej, s túžbou pri pohľade na fľašu z Paríža. Vyzretý, splnil svoj sen - kúpil jej Chanel číslo 5. Buď ste neboli dostatočne vyzretí, alebo sa mi neotvoril. Dala jej matke, na jej parfém vyzerala magicky - bohatá a zamatová. "

Hodnotenie: 9.5 z 10

L'Air Du Temps od Niny Ricci - vôňa harmónie a pokoja


Na fotografii - parfém Nina Ricci L'Air Du Temps. Priemerná cena v Ruskej federácii: 7500 rubľov (7,5 ml).

Nie je to o nič horšie ako Chanel №5 v historickom význame, dámske parfumy L'Air Du Temps z módneho domu Nina Ricci takmer sedem desaťročí zostávajú najlepšie, žiaduce a atraktívne. „Duch času“ sa stal symbolom lásky, čistoty, slobody a mieru. Vôňa sa nazýva klasická a originálna, harmonická a kontrastná. Zloženie otvorené: broskyňa, neroli, bergamot, palisander a karafiát. V "srdce" ruže a jazmínu, rozmarínu, orchidea, fialová, iris. Základ tvorí korenie, santalové drevo, jantár, pižmo, dubový mach, vetiver, benzoín, céder.

výhody:

 • Nádherná, elegantná aróma.
 • Klasické, nezabudnuteľné.

nevýhody: Bohužiaľ, moderná verzia stratila niektoré svoje bývalé kúzlo.

Z recenzie L'Air Du Temps:

„L'Air Du Temps je najlepší, môj obľúbený parfum. Napriek tomu, že v priebehu rokov prešli významnými zmenami, podstata zostáva rovnaká - odtieň svetla, jemný smútok, obálka, teplá, sypká-fondánová aróma. Útulný a jemný, ale záväzný - vyžaduje šancu.

„Keď som čítal niečo ako„ to voní ako babiččina komoda “, okamžite som pochopil, že to stojí za to a často sa nachádzam správne. Teraz je veľmi málo skutočných znalcov retro, čo je „Duch časov“. Chcem len povedať: dievčatá, ak môžete nosiť len Escadu a Avon, nedotýkajte sa drahých vôní starej školy - nebudete rozumieť! „Duch“ je majstrovské dielo, vyžaduje si vyvinutú chuť! “.

Hodnotenie: 9.5 z 10.

Vendetta od Valentina
kvintesencie južného temperamentu


Na fotografii - Vendetta parfum od Valentina. Priemerná cena v Ruskej federácii: 22 000 rubľov (15 ml).

Parfém s provokatívnym menom Vendetta v roku 1991 predstavil svet kultovému couturierovi Valentinovi, ktorý na svoje talianske korene nezabúda. Táto horúca, slnečná a šťavnatá aróma obsahuje vzpurnú povahu, taliansku vášeň, impulzívnosť a milosť. Komplexná kvetinová a ovocná kytica otvára tóny: pomarančový kvet, broskyňa, slivka, lekná, bergamot, hyacint, aldehydy a zelené odtiene. „Srdce“ kompozície: med, tuberóza, klinček, koreň dúhovky, orchidea, nechtík, jasmín, heliotrop, ylang-ylang, narcis a ruže. Základ: vetiver, santalové drevo, pačuli, fazuľa tonka, jantár, pižmo, vanilka, biely céder.

výhody:

 • Vášnivá, temperamentná chuť.
 • V ideálnom prípade odhalené v horúčave.

nevýhody: jedna ďalšia molekula a chuť budú kričať.

Z hodnotení Vendetty:

„Jedna z mojich najobľúbenejších chutí starej školy ... Je taká odlišná, že sa magicky ožiari na slnku svojimi fazetami - buď ovocnou, alebo kvetinovou, a v srdci - ušľachtilým medom, ktorý vyplní celý priestor. V skutočnosti to cíti na Sicílii. “

„Nádherná aróma, prírodné, medovo-kvetinové, ale nie sladké a nie klonujúce. S charakterom sa odvážne deklaruje. Najlepší parfum! Odporúča sa ich používať za slnečného dňa, aby sa mohla otvoriť na horúcej koži, ale nie viac ako jedna kvapka, inak môžete riadiť všetky včely v susedstve bláznivé (bez vtipu!).

Hodnotenie: 9 z 10.

Anais Anais by Cacharel - klasická kvetinová vôňa


Na fotografii - parfém Anais Anais z Cacharel. Priemerná cena v Ruskej federácii: 23 000 rubľov (15 ml).

Najbohatšia kvetinová symfónia - hlasná, ale neuveriteľne harmonická, zapadá do fľaše Anais Anais. Táto luxusná klasická vôňa s nárokom na retro, zároveň jemným a romantickým, dokáže odniesť do sveta snov a pripomínať neopatrnú mladosť. Kompozícia obsahuje neuveriteľné množstvo zložiek. Otvorené tóny citrusových a pomarančových kvetov, čiernych ríbezlí, levandule, galbanum, zimolez, hyacint, bergamot a biela ľalia. V "srdci" tuberózy, karafiátu, dúhovky a dúhovky koreň, jazmín, ylang-ylang, ruže a konvalinky. Na konci, poznámky santalového dreva, vetiver, pačuli, pižmo, jantár, dubový mach, koža, kadidlo a biely cédrový zvuk.

výhody:

 • Je to čisto kvetinová vôňa, nič zbytočné.
 • Otvorí sa postupne a ukazuje svoje aspekty.

nevýhody: najnovšie verzie (vydané po 90. rokoch) sa stali oveľa „chudobnejšími“ a viac banálnymi.

Z recenzie používateľa Anais Anais:

„Túto vôňu spájam s nádhernou kyticou čerstvých záhradných kvetov. Obraz takejto kytice v okrúhlej váze bol kedysi videný v múzeu. Obraz bol natretý v oleji, plný jasných farieb, zdalo sa, že vôňa vtrhla do haly a otočila hlavy všetkých návštevníkov výstavy. To je, ako neuveriteľné zloženie Anais Anais otočí hlavu.

„Toto je vôňa mojej mladosti, dokonca aj detstva. Prvýkrát som to počul od svojej tety, keď som vstúpil do ústavu, dali mi ju. Stále si spomínam na tie úžasné jarné kytice, ktoré boli uzavreté v miniatúrnej matnej fľaši. Kúpil som si modernejšiu verziu ... pripomína to TOT príchuť, ale zdalo sa, že je na polovicu. V každom prípade - najlepší parfum, jemný, kvetinový, romantický.

Hodnotenie: 9 z 10

A čo je najlepší parfum?

Vzhľadom na to, že žiadny parfém nie je lacným potešením, je celkom rozumné prezentovať nasledujúce požiadavky na parfumy: dobrá trvanlivosť (najmenej 6-8 hodín) a príjemný vlak, polyfónia (mnohostranná aróma), prítomnosť určitého "zvýraznenia". Hlavným kritériom pre výber je to, že majiteľ parfumu cíti, že je v nich najviac očarujúca a atraktívna.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...