Top 5 Bruise prostriedky

Výber najlepšieho lieku pre nedbanlivosť

Modlitby (hematómy) sú to, čo všetci čelia. Okrem toho doslova kolidujú: jeden neopatrný pohyb môže viesť k neúspešnému „ukotveniu“ kolena a rohu stola, po ktorom sa ešte niekoľko týždňov musia skryť aj tie najtenšie nohy.

Injekcie, podliatiny, rezy - čokoľvek môže spôsobiť tvorbu hematómov - krvácanie pod kožou. A je prirodzené predpokladať, že sa budete chcieť zbaviť takejto „dekorácie“ čo najskôr, ale na to musíte mať na ruke zariadenia na liečbu modrín.

V tomto článku sa budeme zaoberať najlepšími, najúčinnejšími a najobľúbenejšími liekmi na modriny, ktoré si zaslúžia (vo väčšom alebo menšom rozsahu) čestné miesto v lekárni.

Najlepšia mastná masť
na báze heparínuKeď už hovoríme o najlepších liečivách na modriny, človek nemôže začať s mastami na báze heparínu. Heparínová masť (od 60 rubľov), Lioton (od 600 rubľov), Lavenum (od 180 rubľov), Trombless gél (od 200 rubľov), heparín Akrigel (od 140 rubľov), atď., Používajú antitrombotický účinok hlavnej účinnej zložky - heparínu. Okrem heparínu môžu masti obsahovať pomocné látky, ktoré poskytujú analgetické, antiseptické a iné účinky.

Heparín zabraňuje zrážaniu krvi, a preto zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. V dôsledku tohto efektu dochádza k rýchlejšej resorpcii krvných zrazenín, ktoré zostávajú pod kožou po krvácaní.

výhody, Výrobky na báze heparínu sú skutočne účinné pri liečení hematómov, ale zároveň ktorákoľvek z uvedených mastí bude tiež spoľahlivým pomocníkom pri odstraňovaní iných problémov. Napríklad bolesť v kĺboch, vonkajšie hemoroidy, poranenia kĺbov, opuchy - stavy, pri ktorých sa odporúča použitie prostriedkov s heparínom.

nedostatky, Žiaľ, heparín má mnoho kontraindikácií. Keďže považujeme najlepšiu masť na liečbu modrín, hlavnou kontraindikáciou v tomto prípade sú otvorené rany. To znamená, že ak sa vytvorila modrina spolu s porušením integrity kože, potom heparínové masti a gély iba zvýšia krvácanie. Okrem toho heparín označuje látky, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie, takže ľudia so sklonom k ​​alergiám by si mali myslieť, že je vhodnejšie: podliatina alebo alergická dermatitída. Ďalšou nevýhodou je potreba častej aplikácie produktu, asi 5-krát denne, čo robí tieto produkty nie veľmi vhodnými pre tých, ktorí sú nútení zapojiť sa do liečby v práci alebo v škole.

Relatívne nízke náklady na heparínové masti a ich vysoká účinnosť v kombinácii s obmedzenými indikáciami poskytli tieto prostriedky na odstránenie modrín 9 bodov z 10.

recenzia: „Manžel stále používa Heparínovú masť - pracuje ako mechanik, niečo sa deje po celú dobu, po ktorej sa objavujú vážne modriny. Môžem povedať, že táto masť je najlepší liek na podliatiny, pomáha veľa - modriny vyblednúť a rozpustiť doslova deň alebo dva.

Najlepšie modriny gél
troksevazin


Náklady na trubicu 40 g je asi 170 rubľov.

Aktívna zložka masti - Troxerutín - umožňuje eliminovať a znížiť krehkosť ciev, posilňuje ich steny, znižuje opuchy a pomáha zastaviť zápalové procesy spôsobené poškodením cievnej siete. Čo sa týka hematómov, troxerutín zabraňuje opakovanému poškodeniu ciev, ktoré sa hojia po poranení a zabraňujú vzniku modrín.

výhody, Silné plavidlá - to je dôležité. Zvlášť, ak modrina padla na oblasť tela, ktorá sa vyznačuje povrchným umiestnením veľkých krvných tepien - vnútornej časti dolnej časti nohy, predlaktia a stehna. Oblasti so širokou sieťou malých plavidiel, ako sú nohy, sú tiež stálou rizikovou zónou, v ktorej sa môžu hematómy tvoriť aj pri menšej expozícii. Troxevasin vám umožňuje rýchlo obnoviť vzhľad pokožky a urobiť silnejší, čo je v nej a pod ňou - kapiláry, ktorých krehkosť je najčastejšou príčinou vzniku hematómov. Okrem toho je dvojnásobné denné používanie gélu veľmi pohodlné: po použití produktu ráno môžete „zabudnúť“ doma až do večera a ísť ticho o svojom podnikaní.

nedostatky, Troxevasin môže tiež spôsobiť lokálne alergické reakcie, ako je urtikária alebo alergická dermatitída, ktoré obmedzujú jeho „zónu ovplyvnenia“.

Okrem toho neexistujú žiadne nevýhody a na 10-bodovej stupnici tento liek na modriny je hodnotený ako najlepší 9 bodov.

recenzia. „Nepáčilo sa mi ťažká konzistencia gélu. Zdalo by sa, že je veľmi ľahké a „vzdušné“, ale v kóde je absorbované veľmi dlho. Na druhú stranu, veľké podliatiny na nohe doslova odstránené za 2 dni, a on tiež zmiernil bolesť.

Najlepšie prírodné prostriedky na podliatiny
masti a gély s badagoy


Ako vyplýva z názvu, títo agenti používajú tú istú účinnú látku: prášok badyagi - rozdrvený kostra sladkovodného organizmu, ktorý patrí k hubám.

Náklady na trubicu s hmotnosťou 30 g začínajú od 40 rubľov a značne sa líšia v závislosti od výrobcu a pomocných zložiek mastí.

výhody, Prášok Badyag je 100% prírodná látka, na ktorú telo reaguje viac ako „priaznivo“: medzi našimi tabuľkami najlepších liečiv na podliatiny je menej pravdepodobné, že badyaga spôsobí alergie a iné nežiaduce účinky. Činnosť takýchto fondov je založená na miernom dráždivom účinku, ktorý má badyaga. Pri vtieraní do pokožky táto látka stimuluje krvný obeh v poranenej oblasti, čo prispieva k zlepšeniu metabolických procesov a rýchlejšiemu obnoveniu poškodenia. Modriny sa rýchlo rozpúšťajú, pretože krvné zrazeniny sa aktívne absorbujú a "rozpúšťajú".

nedostatky, Nie sú teda identifikované, preto sa všetkým podávajú masti a gély s badagiou 10 bodov z 10.

recenzia. „Najlepší liek na modriny je príjemná vôňa a ľahko sa vstrebáva. Spočiatku som sa bála, že musím aplikovať 3-4 krát denne na modrinu, a musela by som chvíľu počkať, kým sa vstrebá. Ale masť je veľmi ľahká a nezanecháva stopy na koži a zároveň som rýchlo odstránil modrinu na lícnej kosti, ktorú som dostal po páde na klzisko. “

Najlepší liek na modriny s maskovacím účinkom
Odtrhnúť


Náklady na trubicu s hmotnosťou 30 g. je asi 120 rubľov.

Aktívnou zložkou je extrakt z pijavice, čo je v podstate hirudín, hlavná zložka pijavej sliny. Hirudín zabraňuje zrážaniu krvi, čo umožňuje rýchlejšie rozpustenie modrín, a výrobca ho deklaruje ako látku, ktorá zlepšuje krvnú mikrocirkuláciu v tkanivách a slúži ako "urýchľovač" regeneračných procesov.

výhody, Gél rýchlo odstraňuje opuchy v mieste poranenia, má mierny analgetický účinok a eliminuje účinky poranenia vo forme modrín. Jednoduché použitie (ľahká absorpcia, príjemná vôňa) vám umožňuje používať nástroj nielen doma, ale vďaka tonizačnému účinku gélu sa hematóm stáva menej viditeľným.

nedostatky, Off modrina je kontraindikovaná pre akékoľvek poruchy krvácania a neodporúča sa pre hlboké poranenia (podvrtnutia, subluxácie, dislokácie atď.), Ktoré sú sprevádzané tvorbou hematómov. Okrem toho, terapeutická hodnota pentoxifylínu ako aktivátora mikrocirkulácie zostáva sporná - všetko nám umožňuje priradiť nie viac ako 7 bodov z 10.

Hodnotenie. „Tento nástroj som používal niekoľkokrát: modrina na mojom tvári odišla pomerne rýchlo, doslova po 2 dňoch som sa začala žltnúť a potom postupne úplne zmizla. A s modrinou na jeho dolných nohách, také číslo neprešlo: bez ohľadu na to, koľko Bruise Off použil, nevidel účinok. Verím, že tento gél nie je vhodný pre všetky typy hematómov, čo je dôvodom jeho selektívneho účinku. “

Najlepšie ľudové prostriedky na modriny
studené a teplé


Osobitnú pozornosť si zaslúžia najúčinnejšie prostriedky, ktoré nič nestoja a sú takmer vždy po ruke: ľad a fľaša s teplou vodou. Aj keď majú úplne opačné účinky na hematóm, rozhodli sme sa ich skombinovať do jedného subjektu. Dôvodom je nesprávne použitie týchto prostriedkov, v dôsledku čoho sa namiesto očakávaného rýchleho zmiznutia modriny pozoruje jeho rozsiahle „šírenie“.

Tak chladno. Najlepšia prvá pomoc pre modriny. Ihneď po zranení Aplikovaním ľadu zabaleného do tkaniva je možné zaistiť lokálne zúženie ciev, ktorých poškodenie v skutočnosti spôsobuje podkožné krvácanie. Čím menší je lúmen ciev, tým menej krvi sa z nich uvoľní. Táto schéma je však platná len v prvých minútach po zranení. Ak sa po vytvorení modriny aplikuje zima, spomalí sa len oprava tkaniva: z dôvodu zúžených ciev zásobujú tkanivá krv zle, čo zabraňuje prenikaniu živín (čítajú: regenerujúce) látky do nich.

Ako opatrenie prvej pomoci nie je potrebné hľadať ľad: fľašu chladeného nápoja, vrece mrazenej zeleniny - všetko v chladničke. Ale s jednou podmienkou: výrobok (výrobok) musí byť zabalený do polyetylénu a zabalený do čistej tkaniny.

teplo - Ďalší „podvodný kameň“ modrín. Z nejakého dôvodu sa mnohí ľudia snažia aplikovať teplo na zranenie čo najskôr, alebo, čo nie je lepšie, aplikovať ohrievacie masti. Takéto liečenie môže mať rušivý účinok: účinok tepla nejakým spôsobom zmierňuje bolesť, ale vedie k zvýšeniu hematómu. V skutočnosti, na rozdiel od chladu, teplo rozširuje krvné cievy a umožňuje krvi voľne opustiť svoj priebeh. Ale po dobu 2-3 dní po vytvorení modriny sa teplo stane dobrou zložkou liečby (ale pod podmienkou, že na pokožke nie sú žiadne rany a v oblasti poranenia nie sú žiadne známky infekčného alebo zápalového procesu).

Čo ešte potrebujete vedieť?

Existujú niektoré „mimoriadne“ situácie, ktoré si vyžadujú zodpovednejší prístup, než jednoducho aplikovať dobrú masť na modriny v oblasti modrín:

  • Uistite sa, že sa poraďte so svojím lekárom rana padla na tvár, Zranenia (aj uzavreté) oblasti oka, ucha, nosa a hornej čeľuste môžu mať oneskorené účinky, ktoré sa prejavujú až po zmiznutí hematómu. Ale kvalifikovaný špecialista môže rozpoznať pravdepodobnosť komplikácie, keď sa vám osobne zdá, že vznikne modrina.
  • V prípade poranenia s kožnými léziamia predovšetkým je potrebné prijať opatrenia na dezinfekciu rany a veľmi starostlivo pozbierať modrú masť. Najlepšie je najprv konzultovať s odborníkom, pretože mnoho nástrojov nie je určených na liečbu hematómov, v kombinácii s porušením integrity kože. Aspoň si pozorne prečítajte pokyny pre liek.
  • Ak sa často objavujú podliatinya ani po menšom účinku na kožu nemá zmysel používať masti a gély na podliatiny. A to naozaj dáva zmysel - konzultácia s lekárom a kvalifikovaná prehliadkaidentifikuje príčiny zvýšenej krehkosti a krehkosti krvných ciev.
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Pozrite si video: Fear Factory - Replica OFFICIAL VIDEO (Február 2020).

Loading...