5 najlepších prostriedkov na drozd

Prvá pomoc a vynikajúci výsledok

Pseudo-populárna múdrosť hovorí: ten, kto nie je oboznámený s drozdom, nie je žena. Ale ak vezmete tento problém vážne, táto choroba nebude tak jednoduchá.

Kandidóza (drozd) postihuje všetkých ľudí, bez ohľadu na pohlavie a vek, ako kvasinkové huby rodu candida sú súčasťou normálnej mikroflóry slizníc. Ale rozmnožovanie a rast húb je prísne kontrolované imunitným systémom a tieto mikroorganizmy koexistujú s osobou bez toho, aby sa vzdali. Ale akékoľvek zmeny, ktoré „potriasajú“ imunitný systém, môžu spustiť nekontrolovaný rast húb a tým aj symptómy drozd. Provokujúcim faktorom môže byť priebeh liečby antibiotikami, hypotermiou, preneseným stresom, zmenami v diéte a v skutočnosti čokoľvek, čo narúša krehkú rovnováhu mikroflóry slizníc.

Hovoriť, že každý je náchylný na drozd, je naozaj všetko myslené, vrátane mužov a detí. Ale pretože kandidóza je stále častejšie diagnostikovaná u žien, poďme sa porozprávať o najlepších liekoch na liečbu drozd v nich.

Najlepšie sviečky z drozdu

pimafutsin


Náklady na Balenie 3 sviečky - asi 300 rubľov.

Účinnou zložkou je natamycín, ktorý má antifungálne a antibakteriálne účinky. Sviečka, ktorá sa rozpúšťa, vytvára penovú hmotu, ktorá je rovnomerne rozložená na sliznici. V dôsledku toho má natamycín účinok na celý povrch sliznice, čo je dôležité pri liečbe "hlbokej" kandidózy.

Výhody. Hlavnou výhodou Pimafucinu - možnosť jeho použitia na liečbu drozd, a to aj u tehotných a dojčiacich. Vzhľadom na to, že tehotenstvo a popôrodné obdobie sú „vodcami“ z hľadiska výskytu kandidózy, táto výhoda robí z Pimafucinu prakticky nenahraditeľný liek. Okrem toho lokálne použitie prostriedkov eliminuje prenikanie natamycínu do krvi. To znamená, že zoznam kontraindikácií sa znižuje na individuálnu neznášanlivosť akejkoľvek zložky lieku.

Nevýhody. Neexistovali žiadne chyby ako také, takže na desaťbodovej stupnici dostal Pimafucin 10 bodov.

Hodnotenie. „Podľa môjho názoru sú tieto sviečky najlepším liekom na drozd. A pomôcť rýchlo, a nepotrebujú zakaždým, keď beží na lekára pre testy. Ľudia ako ja - „chronická“ kandidóza - už poznajú všetky známky toho, že to bol drozd, ktorý začal a Pimafucin rýchlo zmierňuje všetky príznaky. “

Livarol


Náklady na balenie vaginálnych čapíkov (5 kusov) je asi 300 rubľov.

Účinná látka Livarola - ketokonazol - látka s výrazným antifungálnym účinkom, ktorá pôsobí nielen na typických zástupcov mikroflóry, ktorá vyvoláva drozd, ale aj na zriedkavejšie formy. Candida.

výhody, Jednoduchosť použitia a potreba jednorazovej injekcie denne robí tento liek vhodným na použitie doma aj na cestách. Trvanie liečby je 3-5 dní pre akútnu kandidózu a 10 dní pre chronické formy (počet relapsov drozd najmenej 4 krát ročne). Livarol je okrem toho účinný pri stafylokokových a streptokokových léziách, čo umožňuje jeho použitie pri zmiešaných fungálnych bakteriálnych infekciách vaginálnej sliznice.

nedostatky, Livarol sa neodporúča počas gravidity a laktácie. Hoci to nie je absolútne, ale podmienená kontraindikácia (ak prínos pre matku preváži riziká pre plod, lekár môže tento liek predpísať), avšak toto vylučuje Livarol zo zoznamu „najlepších“ liekov na drozd. Z tohto dôvodu je na 10-bodovej stupnici priradené 8 bodov.

recenzia. „Uprednostňujem Livarol, pretože som použil na liečbu lupín (plesňového pôvodu) šampónom s ketokonazolom. Tento efekt ma len zatriasol, takže keď som narazil na drozd, nevedel som ani o tom, že by som na obale videl známe slovo „ketokonazol“. Nezmýlil som sa: po prvej sviečke to bolo svrbenie a nepríjemné pocity, dokonca som si musel napísať pripomienky, aby som nezabudol dokončiť liečbu. “

Diflucan
najvhodnejší liek na drozd


Náklady na balenie obsahujúce 1 kapsulu je približne 460 rubľov.

Účinná látka Diflucanu je flukonazol. Flukonazol inhibuje rast a aktivitu húb, ktoré spôsobujú drozd a v krátkom čase odstraňuje príznaky a prejavy tohto stavu.

výhody, Hlavnou výhodou Diflucanu je jeho jednoduché použitie a minimálna liečba. Po vypití len 1 kapsuly sa môžete zbaviť príznakov akútneho dychu a nepohodlia, ktoré spôsobujú tento stav.

nedostatky, Bohužiaľ, pokiaľ ide o Diflucan, pohodlie nie je hlavným kritériom. Tento liek je kontraindikovaný v tehotenstve, laktácii, patológiách obličiek a pečene a predpisuje sa len s prihliadnutím na celkový zdravotný stav pacienta. Z tohto dôvodu je ťažké priradiť Diflucan liečivám pre drozd, ktoré možno odporúčať ako najlepšiu súčasť domácej súpravy "pre všetkých". Počet kontraindikácií tejto drogy neumožňuje vyhodnotiť ju nad 7 bodov.

recenzia. „Najlepšie pilulky z drozdu, Diflucan mi mnohokrát pomohol a pomoc bola naozaj naliehavá. Ale moja sestra nedostala tieto kapsuly, jej žalúdok sa trochu búril - má cholecystitídu, zrejme preto. Verím, že vysoká cena je jedinou nevýhodou Diflucanu. “

Epigen Intim
najlepší prírodný liek na drozd


Náklady na 60 ml fľaša. je asi 1400 rubľov.

Účinná látka, kyselina glycyrizínová - zložka odvodená z koreňa sladkého drievka. Liek má protizápalový, antivírusový, imunostimulačný, antipruritický účinok a tiež urýchľuje regeneračné procesy v sliznici.

výhody, Prírodný pôvod účinnej látky je jej hlavnou výhodou, ktorá vám umožňuje predpísať ju pri liečbe drozdu počas celého obdobia tehotenstva, ako aj v prípade kandidózy u detí. Okrem toho sa pomocou Epigen Intimu odporúča prevencia drozdu pri užívaní liekov počas užívania antibiotík, počas obdobia zotavovania po určitej chorobe atď. Môžete ľahko a jednoducho používať za akýchkoľvek podmienok, nielen doma.

nedostatky, Nevýhodou sú len vysoké náklady na liek, ktoré však viac než kompenzujú jeho prínosy. Epigen Intim pripisujeme najlepším prostriedkom pre drozd. Skóre - 10 z 10.

recenzia. „Epigenes mi prakticky zachránili kariéru. V prvom trimestri tehotenstva ju drozd nepretržite mučil a svrbenie bolo také, že som sa chystal skončiť bez čakania na dekrét. Vďaka miestnemu gynekológovi, ktorý vymenoval Epigena Intima: za tieto úľavy nie sú žiadne peniaze. Začnite znova žiť! “

Jedlá sóda
najlepší ľudový liek na drozd


Keď už hovoríme o liečbe drozdu, je nemožné nehovoriť o jednom z najobľúbenejších prostriedkov, ktoré odporúčajú lekári, ale majú status "ľudový liek" - jedlá sóda.

Náklady na Balenie s hmotnosťou 500 g je asi 11-14 rubľov.

Účinnou zložkou je hydrogenuhličitan sodný.

výhody, Hlavná "trumfová karta" sóda - je vždy po ruke. S počiatočnými príznakmi kandidózy sa môže použiť ako pomôcka prvej pomoci (predsa nie je vždy možné rýchlo navštíviť lekára). Účinne zmierňuje symptómy drozd, vrátane silného svrbenia.

nedostatky, Použitie jedlej sódy vyžaduje výkon tohto slávnostného: variť a ochladzovať vodu na požadovanú teplotu, sterilizovať hrot na varenie (alebo samotnú injekčnú striekačku), čo robí roztok sódy nie veľmi vhodným na použitie.

Okrem toho, s predĺženým alebo veľmi intenzívnym prúdom drozd, roztok sódy dráždi vredy na sliznici a postup môže spôsobiť vážne pálenie. Dlhodobé používanie sódy môže vážne narušiť mikroflóru sliznice pošvy, čo si bude vyžadovať vážnejšie ošetrenie.

Vzhľadom na výhody a nevýhody tohto lieku pre drozd, dostal 6 bodov z 10.

odvolanie. „Vždy som sa pri relapsoch drozdu dopil sódou, toto je v našej rodine tradičná najlepšia liečba. Vždy rýchlo pomohol. Samozrejme, je to nepohodlné pre tých, ktorí majú časté alebo chronické drozd - nebudete môcť niesť striekačku a nádobu s roztokom sódy. Myslím, že toto je jediná nevýhoda sódy. A zvyšok - lacný, jednoduchý a neškodný.

Čo ešte potrebujete vedieť?

Poslednou časťou nášho prehľadu bude malý zoznam "zábavných" faktov o drozdi, ktoré je potrebné mať na pamäti pred výberom najlepšieho lieku a začatím liečby (najmä ak máte prvýkrát kandidózu):

  • Množstvo pohlavne prenosných chorôb môže začať ako drozd. a ukazujú svrbenie a hustý biely alebo žltkastý výtok. Preto, ak nejaký čas pred objavením sa drogy ste mali nechránený sexuálny kontakt alebo došlo k zmene partnera, poraďte sa s lekárom, ktorý zistí, či kandidóza skutočne spôsobila symptómy.
  • Pri liečbe chronický drozd, ktoré sa často opakuje, je potrebné identifikovať a odstrániť príčinu ochorenia. Napríklad, ak je kandidóza vyvolaná stresom a neschopnosťou zvládnuť, liečba drozdu pomocou lekárskeho tandemu „gynekológ-psychológ“ bude oveľa efektívnejšia.
  • Zloženie mikroflóry vaginálnej sliznice je pre každú ženu odlišné. Neponáhľajte si kúpiť liek na drozd odporúčaný vaším priateľom alebo kolegom: čo pomohlo iným ženám, nemusí mať na vás vplyv. Najprv čelili kandidóze, poraďte sa s lekárom: to zaisťuje, že antifungálne liečivo je vybrané v súlade s vlastnosťami vášho tela.
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...