8 najlepších tesnení do kúpeľne

Najspoľahlivejšia ochrana pred vlhkosťou v kúpeľni

Kvalita tesniacej hmoty pre kúpeľ priamo závisí od spoločnosti, ktorá ho vyrába, a pretože skutočné prevádzkové požiadavky sú kladené na vlastnosti izolačného materiálu, bude potrebné venovať osobitnú pozornosť voľbe výrobcu.

Dôvera si zaslúži značku, nie prvý rok práce s adhéznymi kompozíciami, napr.Ceresit"A"čas»: Ich sortiment umožňuje majstrom poskytnúť tesniace materiály pre prácu za akýchkoľvek podmienok.

Ostatné značky majú približne rovnakú popularitu, preto ExpertCare jednoducho odporúča vybrať najlepšie skladby zo zoznamu výrobcov, pričom zohľadní ich osobné prednosti:

 • CIKI FIX
 • Belinka
 • TYTAN
 • Krass
 • S 400
 • Dow corning

Kúpeľňa nie je miestom na experimentovanie. Konštantná vlhkosť, pokles teploty, zvýšená pravdepodobnosť plesní ... Tesniace švy v takýchto podmienkach môžu byť skutočne spoľahlivé formulácie.

Najlepšia séria univerzálnych silikónových tesnení

Ceresit CS 25. Silikónový tesniaci tmel
Priemerná cena: 150.
Ceresit, tak ako žiadny iný, chápe požiadavky na izolačné materiály s vysokou mierou adhézie. Na riešenie problémov utesnenia švov v kúpeľni výrobca ponúka rad silikónových tesnení s rôznymi vlastnosťami.
Najznámejším z nich je tmel Ceresit CS 25, ktorý môže súčasne plniť funkcie injektáže. Hlavnou výhodou Ceresitu CS 25 je jeho zloženie, pri ktorom sa okrem samotného silikónu zavádza zvýšené množstvo antifungálnych aditív. Tým sa minimalizuje riziko vzniku čiernych plesňových škvŕn na povrchu švov.
Tesniaci tmel Ceresit CS 25 sa vyznačuje:
 • Vysoká priľnavosť k keramickým obkladom, sklu a smaltovanému povrchu;
 • Dobrá elasticita;
 • Schopnosť dokonale sa hodiť na hladké a pórovité povrchy;
 • Vynikajúce environmentálne vlastnosti.

CS 25 sa vzťahuje na octové tesniace materiály: neodporúča sa na kontakt s kovmi s výnimkou nehrdzavejúcej ocele.
Na rozdiel od toho sú tradičné tmely dostupné v rôznych farbách.
recenzia: „Nemecká kvalita Ceresitu tu tiež zlyhala. Odporúčam! "

10 / 10
hodnotenie

Najlepší tmel na keramiku

Belinka Belsil Sanitárny Acetát
Priemerná cena: 160 Р
Belinka Belsil Sanitárny Acetát patrí do triedy silikónových tmelov, ale má silnejšie protiplesňové vlastnosti ako podobné zlúčeniny. Druhou výhodou tmelu je jeho pastovitá konzistencia: pri nanášaní nepreteká, ale pružne leží vo šve a vytvára dokonalú izoláciu.
V procese použitia sa materiál nevymyje - naopak, má vysokú viskozitu a dá sa odstrániť iba mechanicky. Komplexné vlastnosti a vysoká miera priľnavosti ho robia jedným z najlepších tesniacich materiálov pre keramické obklady.
recenzia: „Spoje sprchovacieho boxu so stenou boli izolované. Líbil sa pevnosť, dokonca aj hustota tmelu. Už tri švy - žiadne sťažnosti "
9.7 / 10
hodnotenie

Najlepší tmel pre široké švy

Moment okamihu
Priemerná cena: od 130 - do 200.
„Moment Germent“ je rad tesniacich hmôt na izoláciu problémových švov a spojov. Ideálne pre kúpeľne. Ak je potrebné izolovať stacionárne švy širokej šírky, potom je akrylová verzia výhodná z celého rozsahu. Ak je hlavným problémom vlhkosť a švy sa nelíšia v nadmernej šírke, potom môžete zastaviť výber na "Silicone Sanitary" alebo "Silicone Universal".
Všetky navrhované možnosti sa vyznačujú dobrou priľnavosťou, odolnosťou voči vlhkosti, elasticitou a kvalitou tesnenia spojov. Vytvárajú vynikajúcu izoláciu aj v blízkosti akrylových a smaltovaných výrobkov.
recenzia: "Sealant Moment Germent sa etabloval ako univerzálna zmes: v mnohých prípadoch ju používal na riešenie rôznych problémov a bol vždy spokojný."
9.5 / 10
hodnotenie

Dobrý silikónový tmel, ktorý sa nerozšíri

Silikónový tmel KRASS univerzálny
Priemerná cena: 150.
Zvláštnosťou tmelu KRASS je absencia zmrštenia spojov. Okrem toho sa izolačný materiál vyznačuje vysokou priľnavosťou k takmer všetkým povrchom. Pre spotrebiteľa to znamená, že pri aplikácii sa tesniaca hmota nerozšíri, ale poskytne rovnomerné a rovnomerné plnenie. Vysoká elasticita kompozície umožňuje použitie KRASS na vytvorenie stacionárnych a pohyblivých spojov.
Sortiment tesniacich hmôt zahŕňa kompletný rad kompozícií: od akrylátov až po silikónové sanitárne zariadenia. To umožňuje optimálny výber materiálov pre miestnosti s veľmi rozdielnymi povrchmi.
Medzi ďalšie výhody tesniacich hmôt KRASS patrí zvýšená požiarna bezpečnosť, odolnosť voči plesniam a tepelná odolnosť.
recenzia: „Tento tmel používam neustále, myslím, že KRASS je najlepší tmel. Utesňuje všetky materiály, od keramiky, smaltu a skla po sadrokartón a betón. “
9.5 / 10
hodnotenie

Najväčšia odolnosť voči plesniam

S 400
Priemerná cena: 150.
Tento tmel si zaslúži zaslúženú slávu používateľov, pretože je odolnejší voči tvorbe plesní ako všetky jeho analógy. Má acetátovú silikónovú pastovitú kompozíciu, okrem hlavných zložiek obsahuje aj veľký podiel fungicídov. Prítomnosť takýchto prísad prakticky eliminuje množenie mikroorganizmov na povrchu švu, a preto sa huby a plesne nemôžu báť.
Sealant S 400 má vynikajúcu priľnavosť k hladkým, neporéznym povrchom, je pružný, odolný voči vode a trvanlivý. K dispozícii v rôznych farbách, vrátane objednávania farieb od výrobcu.
recenzia: „Tesniaci tmel S 400 pre kúpeľňu je najlepší vo všetkých smeroch. Dva roky, švy nie sú čierne. Uvidíme, čo sa stane ďalej. “
9.3 / 10
hodnotenie

Najlepší tmel pre sprchy

Dow corning 7091
Priemerná cena: 590 Р
Názov „lepidlo-tmel“ je vhodnejší pre Dow Corning, po izolácii, dokonca aj v tých najťažších spojoch, voda nevytečie. Preto sa Dow Corning 7091 čoraz viac používa na izolačné práce pri inštalácii sprchových kútov a skríň.
Tesniaca hmota Dow Corning 7091 nie je špecializovaná kompozícia pre kúpeľne, ale dobre zvláda úlohy, ktoré jej boli pridelené. Má silnú priľnavosť ku všetkým obľúbeným materiálom. Nie je náchylný k tvorbe plesní v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.
recenzia: „Tesniaci tmel je hrubší v porovnaní s inými zlúčeninami, preto je v medzere oveľa hlbší. Je vhodný pre akváriá a sprchy - môžete ho používať všade tam, kde je vždy prítomná voda. “
9.3 / 10
hodnotenie

Silikónový tmel s dobrou priľnavosťou

Silikón CIKI FIX univerzálny
Priemerná cena: 70 Р
Ak si kúpite silikónový tmel CIKI FIX, môžete si byť istí kvalitou vyrobenej izolácie. Tento turecký výrobok má najsilnejšie adhezívne vlastnosti, takmer „pevne“ upevňujúci email, keramiku, drevo a kov. Nie sú žiadne problémy s lakovanými povrchmi. Zvláštnu pochvalu si zaslúži pružnosť a odolnosť voči vode CIKI FIX. Tesniaca hmota sa nevymaže a počas používania sa nezhorší, je odolná voči zmenám vlhkosti a teploty.
Má jednu, ale veľmi významnú nevýhodu: v kompozícii nie sú žiadne antifungálne aditíva. Preto sa odporúča použiť CIKI FIX v miestnostiach s dostatočne silným vetraním.
recenzia: „Turecký tmel CIKI FIX nepoužívam prvýkrát. Som stále spokojný: švy nestrácajú pevnosť ani po dlhom čase. “
9.2 / 10
hodnotenie

Najlepší tesniaci materiál pre pevné a elastické spoje

Titánový kaučuk (profesionálny) tmel
Priemerná cena: 200.
Gumové tesnenia umožňujú vytvoriť najsilnejšie a najviac elastické švy.
V kúpeľniach sa gumový tmel TYTAN zvyčajne používa na obnovenie existujúcich zlúčenín silikónových zlúčenín. Rovnako ako všetky polyuretánové zmesi, aj TYTAN gumový tmel sa vyznačuje vysokou priľnavosťou k širokej palete materiálov, ľahko sa lakuje a je veľmi trvanlivý. Ošetruje profesionálne izolačné konštrukcie.
recenzia: "Polyuretánový tmel, samozrejme, nie je tak dobrý pre kúpeľ ako silikónová zmes, ale Tytan Professional mi úplne vyhovoval."
8.9 / 10
hodnotenie

záver

Hlavné požiadavky na tesniace materiály pre kúpeľne sú tri:

 • Odolnosť voči plesniam:
 • Pastovitá nemastná konzistencia;
 • Vysoká priľnavosť k rôznym materiálom.

Nesmie sa mýliť s výberom je celkom jednoduché. Na tento účel by ste si mali kúpiť výrobky slávnej značky, spoločnosti s vážnou povesťou alebo sa spoliehať na dobré spotrebiteľské hodnotenia a riskovať s menej známym tmelom. Druhý spôsob je riskantnejší, ale niekedy vám umožňuje nájsť skutočnú "perlu" medzi obrovským množstvom rôznych tmelov.

Loading...