Výber najlepších lyží

Veľkolepé Sedem Hory a Cross Country

Vďaka popularite zimných športov a rozvoju moderných technologických procesov prestali byť lyže bežným dreveným vybavením. Dnes je to high-tech produkt.

Neexistujú žiadne univerzálne lyže, výber je potrebné určiť váš cieľ: aktívny odpočinok alebo súťaže, horské svahy alebo panenské krajiny.

Pri výbere lyžiarskeho modelu je potrebné brať do úvahy nielen povahu povrchu, na ktorom budú použité, ale aj poveternostné podmienky, štýly a techniky lyžovania, ako aj výšku, váhu a úroveň zručnosti lyžiarov. Mimochodom, pre deti, môžete bezpečne vziať lyže s rezervou, o 3 cm dlhšie, pretože počas sezóny dieťa rozhodne vyrastie.

Nižšie sú uvedené popisy známych výrobcov, ktorých výrobky sú žiadané od bežných priaznivcov tohto zimného športu, ako aj od víťazov zimných olympijských hier a majstrovstiev sveta.

Najlepšie alpské lyžovanie

ELAN - najlepšie alpské lyžovanie pre skúsených


Spoločnosť ELAN zo Slovinska aplikuje najnovší vývoj vo výrobe lyží, aby bolo lyžovanie dynamické, ale pohodlné a jednoduché.

  • RST Sidewalls - špeciálna konštrukcia bočných stien, ktorá umožňuje prenášať energiu pohybu na hrany;

  • Power Woodcore je jadro, ktoré poskytuje väčšiu torznú tuhosť v kombinácii so zvýšenou flexibilitou produktu;

  • Ľahké a odolné uhľovodíkové vlákno Carbon poskytuje pevnosť konštrukcie na správnych miestach.

Vývojári nezabúdajú na estetickú stránku, vyrobiteľnosť ich výrobkov je kombinovaná so skvelým dizajnom. Každý model je určený pre lyžiarov s konkrétnou úrovňou tréningu.

Charakteristickým znakom najlepších lyží ELAN je použitie revolučnej technológie Amphibio v niektorých modeloch - použitie dvoch typov profilov Rocker a Camber súčasne, keď sú lyže vyrábané samostatne pre ľavú a pravú nohu.

Populárny model: Elan Amphibio 78 Ti + ELX 11,0 13/14.

Odhadované náklady: 28 000 rubľov.

Tieto lyže sú určené pre pokročilých lyžiarov. Vďaka vypočítanej geometrii výrobku môžu športovci ľahko dobehnúť všetky trate, pripravené svahy a panenské krajiny. Výroba využíva najmodernejší integrovaný systém montáže lyží Fusion, ktorý uľahčuje odbočovanie a odkláňanie lyží po celej dĺžke.

nevýhody: Väčšina modelov si vyžaduje prípravu zboru.

Naše hodnotenie: 9,5 z 10

recenzia: „Elan - moje obľúbené lyže, naozaj sa mi to páči. Často chodím do hôr, jazdím po veľmi náročných tratiach, lyže sa nikdy nepodarilo. “

Hlava - najlepšie technologické lyžovanie


Značka Head z Rakúska v dizajne svojich modelov používa laminát, ktorého úlohou je prevziať hlavnú záťaž počas lyžovania. Ale pretože je to dosť ťažký materiál, výrobky výrobcu boli na začiatku vážené. Preto, hlava začala používať sklolaminát, duté zvnútra, a preto ľahšie, ale stále trvanlivé.

Prvýkrát na svete, spoločnosť zaviedla do výrobku systém "elektronickej kontroly" - vlákna intellifibers, čo umožňuje lyže okamžite prispôsobiť sa zmenám rýchlosti alebo textúry snehu. Tieto piezofibre premieňajú mechanickú energiu sklzu na elektrinu, ktorá je zachytená uzavretou slučkou, vedenou cez odpor a filter. Spracovaná energia sa vracia do vlákien do 5 milisekúnd a zaisťuje torznú stabilitu lyží.

Druhou technológiou zavedenou v Head skis je systém Intelligence Chip. Čip kondenzuje elektrinu generovanú „inteligentnými“ vláknami. V správnom okamihu (napríklad keď sa stratí kontakt so snehom) mikročip pošle späť na vlákna, zatlačí hrany do snehu, čím zabraňuje strate kontroly.

Populárny model: Head Chip 66 SW PR Pro.

Odhadované náklady: 28 000 rubľov.

Lyže sú vhodné pre profesionálov i začiatočníkov, ľahko sa naučia jazdiť. Vybavený stabilizačným systémom Intelligence Chip. K dizajnu bola pridaná kovová stabilizačná torzná vidlica TTT, ktorá poskytuje dodatočnú pevnosť. Navrhnuté odborníkmi BMW-štúdio.

Naše hodnotenie: 9,9 z 10.

nevýhody: Mnohí, najmä ženy, sa sťažujú na značnú hmotnosť lyží, nie sú tak ľahko prepravovateľní.

recenzia: „Spočiatku tu bol nezvyčajný pocit: lyže boli ťažké, zdalo sa, že sú trochu pomalé, ale strašne stabilné. Kaša, raskolbas, zmena stavu snehu na bubne, tyč ako tanky, nič necítite. Všeobecne platí, že sa mi páči lyže, odporúčam zdravým mužom, môžete začiatočníkov na úkor mäkkosti pri nízkych rýchlostiach.

„Veľmi sa mi to páčilo - tak v krátkom, ako aj v dlhom rohu. Hlavy majú nejakú elektronickú výplň - niečo elektricky mení svoju tuhosť priamo na cestách (vzhľadom na zložitosť procesu predajcovia naozaj nedokážu presne vysvetliť, ako všetko funguje, takže všetci len korčuľujú).

„Hlavy boli moje prvé lyže. Čo môžem povedať - najlepšie lyže pre začiatočníkov!

K2 - najspoľahlivejšie alpské lyžovanie


Alpské lyže amerického výrobcu K2 sú už dlho prítomné na ruskom trhu a dlhodobo pôsobia ako lídri predaja. V podmienkach tvrdej konkurencie značka neustále zdokonaľuje svoje výrobné technológie. V najnovšej kolekcii K2 sa používa systém MOD-Monic na tlmenie vibrácií a nový systém „upevnenia lyží“, keď sú tieto systémy inštalované bez vŕtania: niekoľko kliknutí, fixácia - a držiak sa drží a dokonale drží batožinový priestor.

K 2 lyže sa vyznačujú svojou toleranciou voči stavu svahu: jazdia rovnako dobre na tvrdom alebo mäkkom snehu, na diaľnici s hrbami alebo úplne mimo svahu.

Populárny model: K2 AMP skrutka.

Odhadovaná cena: 48 000 rubľov.

To sú najlepšie pánske lyže pre rýchle trasy. Jedlé jadro, šírka pásu 74 mm. Použitá technológia Speed ​​Rocker (umožňuje vykonávať odbočky pri najvyššej rýchlosti s maximálnou kontrolou). Kovová laminátová konštrukcia s bočnými stenami Hybritech poskytuje potrebnú tuhosť.

nevýhody: na ruskom trhu.

Naše hodnotenie: 9,5 z 10.

recenzia: „Dobré ľahké lyže, krátke odbočky, aby boli len zábavné. Tento model je vhodný len pre oblasť Moskvy, lyže začínajú „pracovať“ aj pri nízkych rýchlostiach. “

„Len skvelé! To sú najlepšie lyže, aké som kedy skúšal v posledných rokoch. Najviac zábavné, najuniverzálnejšie. Ako sa vám páči, tak idete. "

Najlepšie bežecké lyžovanie

Salomon - najlepšie ženské bežecké lyžovanie


Francúzska spoločnosť Salomon vyrába lyže, ktoré úspešne kombinujú klasické tradície a najmodernejšie technológie:

  • Monocoque technológia vám umožní robiť lyže ľahké, ale pomerne ťažké, vďaka uzavretému systému skladajúcemu sa z dreveného alebo kompozitného jadra a karosérie z kompozitného materiálu;

  • Technológia V-tvaru dáva výrobkom originálnu geometriu - zúženú pätu a široký nos, ktorý poskytuje vynikajúcu manévrovateľnosť na panenskej pôde aj na pevných upravených dráhach;

  • Systém Powerline sa používa na tlmenie vibrácií a vylepšené ovládanie lyží;

  • Špeciálny vývoj 3D Race Carbon (sendvič) a Rocker (reverzné vychýlenie) poskytujú dobrý okraj a správny prenos úsilia na okraj.

V podstate spadajú lyže Salomon do kategórie unisex. Spoločnosť však vyvinula aj špeciálne produktové rady pre ženy a deti. Ľahké modely majú zaujímavý dizajn a svetlé farby.

Populárny model: Salomon SNOWSCAPE 7 SIAM.

Odhadované náklady: 6600 rubľov.

Lyže sú ľahké, mäkké, berúc do úvahy anatómiu ženského tela, majú posunuté ťažisko a poskytujú dobrú priľnavosť k trati. Majitelia si všimnú vynikajúce vlastnosti prenájmu, ako aj dobrú hodnotu za peniaze týchto lyží.

Naše hodnotenie: 9,9 z 10.

Z lyžiarskych recenzií Salomon: „Jasné kĺzanie (najmä pri teplote -2 až -8 stupňov), ostré hrany, dobrá geometria. Plastová klzná plocha vhodná pre stredné Rusko. "

Fischer - najlepšie pánske bežecké lyže


Nemecké lyže Fisher, ako aj produkty iných značiek sú vyrábané pre rôzne kategórie amatérov a profesionálov. Modely sú rozdelené medzi vládcov a líšia sa v technológiách používaných vo výrobe.

Na výrobu bežeckých lyží využívaných technológií určených na zníženie hmotnosti výrobkov a zníženie energetických strát, zlepšenie sklzu. Dizajn lyže je pomerne komplikovaný. Mimo výrobku je potiahnutý plastovou a vo vnútri používanou bunkovou technológiou, ktorá je tiež bežná v leteckom priemysle. Pri výrobe posuvnej strany lyže sa používa diamantové brúsenie a uhlík.

V línii bežeckého lyžovania môže Fisher vyzdvihnúť pár pre seba ako začiatočníka (univerzálny pár pre akýkoľvek typ korčuľovania) a profesionálneho športovca (pre korčuľovanie alebo klasický ťah).

Okrem toho pri výbere najlepších lyží potrebujete vedieť o podnebí v oblasti, kde chcete jazdiť. Pre rôzne typy snehu sa vyrábajú rôzne modely lyží Fisher: t

  • „Teplý“ - s vysokým obsahom grafitu, mäkkej päty a špičky sú ideálne pre teplú zimu stredného Ruska a západnej Sibíri;

  • "Cold" s nižším obsahom grafitu v plastoch. Používajú sa na tvrdý sneh a mrazivé počasie.

Populárny model: Fischer LS Combi.

Odhadovaná cena: 5000 rubľov.

V týchto lyžích sa používa technológia ROCKER CAMBER: v čase tlačenia podložiek sa špička vyloží a lyže sa nekopú do snehu. V dôsledku toho sa správa lyží stáva pohodlnejšou. Zdokonalený systém vzduchových kanálov v štruktúre dreveného jadra umožňuje optimálne rozložiť hmotnosť po celej dĺžke lyže. Skvelé pre začiatočníkov, ktorí chcú začať veľmi rýchlo.

nevýhody: lyže takej kvality vyžadujú starostlivú údržbu a prípravu.

Naše hodnotenie: 9,9 z 10.

recenzia: „Chcel by som povedať o pocite lyží Fischer: keď som sa na nich prvýkrát dostal, potom, bez toho, aby som začal štart, som okamžite odišiel. Posúvajú sa v poriadku! “.

Rossignol - najlepšie lyže pre profesionálov


Skupina spoločností Rossignol, ktorá má výrobné zariadenia v celej Európe, bola jednou z prvých, ktorá sa zaoberala výrobou plastových lyží. Ľahký aramidový laminát použitý v ich konštrukcii poskytuje dobrú stabilitu a stabilný okraj produktu. Drevené jadro je vystužené uhlíkovými vláknami, čo robí lyže ušľachtilými a ľahkými.

Konštrukcia bočných stien má dve vrstvy. Zvršok, vyrobený z elastického materiálu, navrhnutý tak, aby absorboval nárazové zaťaženie pod držiakmi. Chráni lyžiarske nohy a lyže samotné. Spodná vrstva je vyrobená z tvrdého plastu, ktorý poskytuje pevnostné charakteristiky.

Spoločnosť je známa ako výrobca alpského lyžovania, jedným z bežeckých lyží, ktoré vyrába, sú skutočné perly.

Populárny model: Rossignol X-ium Skating WC3 Biela základňa NIS.

Odhadované náklady: 20500 rubľov

Špecialisti nájdu veľa výhod v geometrii týchto lyží vďaka kompetentnému rozloženiu zaťaženia medzi pätou a pätou, takže lyže s istotou vstupujú do odbočky, pohybujú sa snehom rôznych hustôt.

nevýhody: skôr to môžete nazvať vlastnosťou: tieto lyže nie sú pre začiatočníkov, vyžadujú si určitú posuvnú techniku ​​od lyžiarov.

Naše hodnotenie: 9,6 z 10.

Stanovisko Michele Juliana, člena talianskeho národného tímu v biatlone: „Tieto lyže sú stabilné, na nich sa cítite slobodne. Vynikajúce lyže porovnateľné s top-level pretekárskymi modelmi. “

Atomic - najlepšie lyže pre deti


Rakúska spoločnosť Atomic vyrába úzke a silné bežecké lyže pre užívateľov akejkoľvek úrovne výcviku a akéhokoľvek veku. Vo veľkom dopyte sú lyže tejto spoločnosti, určené pre deti a mládež. Syntetické ľahké Ultra High Densolite jadrá a 3D Touring profily dávajú ľahkosť päty a palcom lyží a dokonale rozdeľujú energiu.

Populárny model: Atomic Ski Tiger Junior

Odhadovaná cena: 3000 rubľov.

Jedná sa o detský (junior) model pre klasický ťah. Rovnako vhodné je naučiť sa správne „klasiky“, ako aj preukázať nadobudnuté zručnosti na najzávažnejších súťažiach. Technológia Nordicap zabezpečuje rovnomerné rozloženie tlaku, ako aj dostatočnú torznú tuhosť. Lyže sa ľahko používajú a sú odolné voči pošmyknutiu. Nepotrebujete mazanie a špeciálnu prípravu. Okrem toho za takú cenu nie je škoda, že by sme ich mohli porušiť v procese učenia.

nevýhody: Vzhľadom k popularite značky, lyže sa rýchlo demontujú v obchodoch, takže nie je vždy možné nájsť vhodný pár vo výške na predaj.

Naše hodnotenie: 9,9 z 10.

recenzia: „Kúpila som si dcéru. Dlho si vybral, zastavil v Atomic Ski Tiger s príslušenstvom G2 Auto. Nemuseli ani mazať parafín. Ihneď z obchodu - na snehu, a dievča išlo. Neexistuje takmer žiadny návrat do kopca, dcéra hovorí, že jej nohy sú unavené oveľa menej ako na starých lyžích».

Hodnotenie najlepšieho horského a bežeckého lyžovania podľa verzie "Price Expert"

Model, výrobca

cena

popis

nominant

hodnotenie

Elan Amphibio 78 Ti + ELX 11,0 13/14

28 000 rubľov

Široký pás, RST dizajn, Mono Ti Enhance, Power Woodcore Core, Wavealex

Špičkové alpské lyže pre pokročilých lyžiarov

9,5

Rossignol X-ium Skating WC3 Biela základňa NIS

20 500 rubľov

Najvhodnejšie pre skúsených športovcov. Všetky ich výhody odhaľujú, či má majiteľ vysokú úroveň zručností.

Špičkové bežecké lyže pre pokročilých lyžiarov

9,6

Salomon SNOWSCAPE 7 SIAM

6600 rubľov

Dámske lyže sú ľahké, mäkké, s posunutým ťažiskom

Špičkové bežecké lyžovanie pre ženy

9,9

Fischer LS Combi

5000 rubľov

Technológia Rocker CAMBER, vylepšené možnosti stability, vhodné pre začiatočníkov.

Top Cross Country lyžovanie pre mužov

9,9

Atomic Ski Tiger Junior

3000 rubľov

Junior model pre klasický ťah, existujú rôzne veľkosti.

Špičkové bežecké lyže pre deti a mládež

9,9

Head Chip 66 SW PR Pro

28 000 rubľov

Worldcup sendvič, systém riadenia inteligencie CHIP, základňa UHM C so štruktúrou

Najlepšie inovatívne alpské lyžovanie

9,9

K2 AMP skrutka

48000 rubľov

Pánske vysokohorské lyžovanie pre rýchlu jazdu. Zvýšená spoľahlivosť.

Najspoľahlivejšie alpské lyžovanie

9,5

Majte pekné nakupovanie!

Loading...