10 najlepších karikatúr pre deti

"Hosu karikatúra!", Alebo čo zahrnúť dieťa?

Zvyčajne, prvé karikatúry rodičia ponúkajú deti bližšie k ich prvým narodeninám: od asi 1 rok starý (plus alebo mínus pár mesiacov) deti môžu začať prejavovať záujem o postavy a príbehy na obrazovke. Samozrejme, že výsadba dieťa na monitore, mamičky a oteckov chcú nielen pobaviť a odvrátiť pozornosť dieťaťa, ale aj pomôcť jeho rozvoju. A to prispieva k mnohým kvalitným, ľahko zrozumiteľným, láskavým a farebným karikatúram pre tých najmenších.

Kritériá pre výber najlepšej karikatúry pre deti

Dobrá karikatúra pre tých najmenších má:

 • jednoduchý, jednoduchý a zrozumiteľný graf;
 • skutočné rozpoznateľné znaky;
 • malý časomerač;
 • animácia najvyššej kvality;
 • vynikajúca kvalita prekladu a hlasové pôsobenie (ak je páska cudzia).

Nechajte stuhy v plnej dĺžke v neskoršom veku: deti ešte nie sú schopné porozumieť zložitosti sprisahania alebo sedieť dlho na jednom mieste. „Cenový expert“ považuje za potrebné pripomenúť, že najlepšie karikatúry pre deti mladšie ako 3 roky sú tie, v ktorých hlavnými postavami nie sú príšery (ani roztomilé) a superhrdinovia, ale „humanizovaní“ zvieratá: úprimná líška, dobromyseľný medveď, zlý vlk, odvážny malá myš alebo zvedavá mačka. Od 3-4 rokov v zozname karikatúr môžete pridať karikatúry za účasti ľudí, rovnako ako farebné celovečerné pásky slávnych animačných štúdií.

Najlepší najlepší karikatúra pre deti - TOP-10

Tam bolo toľko dobrých karikatúr, že Price Expert musel tvrdo pracovať, aby si vybral to najlepšie a najzaujímavejšie pre vás. Takže ...

1. Leví kráľ - klasická celovečerná animácia


Prečo v našom rebríčku najlepších detských karikatúr: Skvelá animácia pre deti od 5 rokov.

vyhodnotenia: 9,9 z 10

Ak máme ponúknuť deťom "plnú dĺžku", potom len to najlepšie! "Leví kráľ" - majstrovské dielo štúdia "Disney", získal obrovskú popularitu na svete, a dej je jasný pre deti od asi 5 rokov. V kresbe je vtipné aj desivé (smrť Simbaho ​​otca), a to ako poučné, tak nezrozumiteľné, takže si určite sadnite a sledujte pásku s malým filmovým fanúšikom.

klady:

 • vysokokvalitné animácie a ruské hranie;
 • jasný a fascinujúci príbeh;
 • luxusný hudobný sprievod (hudba a vystúpenie Eltona Johna);
 • farebné hrdinov.

nevýhody:

 • film je dosť dlhý;
 • Tam sú chvíle, ktoré nie sú pochopiteľné pre deti.

Typické recenzie o m / f "Lion King":

„Láskavé, poučné, dojemné, veselé, trochu smutné, ale stále so šťastným koncom - táto karikatúra naozaj veľa učí, učí život! Toto je rodinná karikatúra, ktorá zjednocuje generácie. “

„Vyučuje obdivovať prírodu, žiť v mieri a harmónii s ňou, učí dobrotu a oddanosť, dáva prvé myšlienky o priateľstve a láske a zlo je ukázané dosť na to, aby dokázalo dôležitosť dobra a nie trochu viac.“ T

2. Mickey Mouse Club („Uznanie“) - skvelá vzdelávacia karikatúra pre deti od 3 rokov.


Prečo v našom hodnotení: zábavné a vzdelávacie.

hodnotenie: 9,8 z 10.

Táto animovaná séria vytvorená Disney Studios je pozoruhodná svojou vynikajúcou kvalitou animácie, fascinujúcim „interaktívnym“ dejom a množstvom vývojových momentov. Kompetentne vybrané úlohy dokážu dlhodobo udržať záujem detí a naučiť ich veľa užitočných vecí.

klady:

 • vysokokvalitná grafika;
 • veľký ruský hlas;
 • známe postavy, ktoré sa stali klasickými;
 • zaujímavé a realizovateľné úlohy na tri roky.

nevýhody: nebol zistený.

Typické recenzie m / f "Club Mickey Mouse":

„Kreslený film je nielen zábavný, ale aj vzdelávací. V hernej forme sa učia čísla, farby, formy, v priebehu dobrodružstva nájdu nezvyčajné využitie pre najbežnejšie veci, t. naučiť sa myslieť mimo krabičky, rozvíjať vynaliezavosť.

„Osobne sa mi páči táto karikatúra! Milý, pozitívny, poučný, rozvíjajúci sa!

3. Mama pre mamuta je jedným z najlepších sovietskych karikatúr pre deti.


Prečo v našom hodnotení: Najlepšie karikatúra o láske k mame.

vyhodnotenia: 9,7 z 10.

Celá generácia vyrastala na tejto sovietskej karikatúre - ale neprestáva byť relevantná, pretože téma lásky mojej matky je nevyčerpateľná. Páska evokuje nádherné pocity, a pozitívne postavy, jasný sprisahania a šťastný koniec, aby bolo jedným z najlepších karikatúry pre deti.

klady:

 • dobrý a jasný príbeh;
 • vyvoláva tému lásky k mame;
 • legendárna pieseň.

nevýhody:

 • "Sovietska" kvalita animácie.

Typické recenzie o m / f "Mama for a baby mammoth"

„Na svete sa nestáva, aby boli deti stratené ... No, nie je to moderné, nie vzrušujúce? Nechajte moje citlivé dieťa plakať lepšie ako tento príbeh bez duše Tom a Jerry! Som pre mamuta a tie isté jasné filmy! “

„Toto je karikatúra môjho detstva. V skutočnosti existuje klasika, nad ktorou čas nemá moc! A pieseň, hoci detinská, a slová sú také jednoduché, ale toto je skutočné majstrovské dielo!

4. Musti - najlepšia karikatúra pre deti od 1 roka


Prečo v našom hodnotení: najbezpečnejšia karikatúra.

vyhodnotenia: 9,7 z 10.

Keď sa pozeráte na malé „Musti“, rodičia sa nemusia báť, pretože to je najviac milé, neškodné a nepreťažené informačnou karikaturou. Hlavná postava - mačiatko - žije so svojím otcom a mamou, robí bežné veci a komunikuje s inými zvieratami. Táto séria učí starať sa o priateľov a spoznávať priateľov.

klady:

 • vysokokvalitná grafika;
 • skvelá hudba;
 • pokojné a realistické scény.

nevýhody:

 • nie každý má rád, aby hrdinovia nepohybovali ústami;
 • krátke série (5-6 minút).

Typické recenzie karikatúry "Musti":

„Farebné a užitočné pre rozvoj karikatúry! Ukazuje rodinné zvyky, rodinnú zábavu, meniace sa ročné obdobia. Hrdinovia - mačka, vták, zajac, kohút - druh a starostlivosť. Pozeráme sa z 11 mesiacov - veľmi sa mi páči a moja dcéra “.

„Po preskúmaní množstva kreslených seriálov som mohol bezpečne opustiť dieťa, aby som ho sledoval sám, som si istý v Musti.“

5. Franklin a jeho priatelia - užitočný „psychologický“ animovaný seriál pre deti


Prečo v našom rebríčku: Kreslená terapia pre deti.

vyhodnotenia: 9,6 z 10.

Zdá sa, že scenár tejto série bol vyvinutý za účasti detských psychológov, takže pozemky sa podobajú na príbehy zo života skutočných detí. Každá séria odhaľuje jeden zo spoločných problémov detstva: starších a mladších bratov a sestier, klamstiev a pravdy, pochybností o sebe, atď. A na príklade správania postáv sa ponúka jasné a realistické riešenie. Nádherná a veľmi užitočná karikatúra bez jediného gramu negativity.

klady:

 • dobrá kvalita;
 • pomáha riešiť problémy detí.

mínus: seriál nie je veľmi dynamický, takže niektoré deti (a dospelí) sa môžu zdať nudné.

Typické recenzie m / f "Franklin a jeho priatelia":

„Kreslený film je jedinečný, nič podobné som nevidel. Hrdinovia sa naučia vyrovnať sa so strachom, neistotou, odporom, nájsť najlepšie kvality v sebe a dosiahnuť úspech.

„Dobrá a pozitívna karikatúra. Je to skvelá myšlienka, že všetci môžeme robiť chyby, ale každý má šancu požiadať o odpustenie, napraviť situáciu a to je podľa môjho názoru veľmi užitočné pre moderné dieťa. “

6. Luntik a jeho priatelia - zrozumiteľné a farebné kreslenie pre deti


Prečo v našom rebríčku: učí dobré skutky.

vyhodnotenia: 9,6 z 10.

Jeden z najobľúbenejších karikatúr v Rusku pre deti získal lásku detí a rodičov s láskavosťou a dostupnosťou pozemkov a hlavná postava - roztomilá a jednoduchá Luntik - učí deti byť priateľmi, odpúšťať a pomáhať.

klady:

 • poučné chvíle;
 • protagonista má veľmi rád deti;
 • mnoho farebných znakov;
 • jasné príbehy.

mínus: Niektorí rodičia ho vidia v tom, že hlavná postava je úplne fiktívna postava, na rozdiel od akéhokoľvek skutočného stvorenia.

Typické recenzie karikatúry "Luntik a jeho priatelia":

"Nebojím sa ukázať" Luntik "deťom. Veľa sa naučili z karikatúry! A dokonca aj húsenice, najškodlivejšie v karikatúre, spôsobujú úsmev. Dieťa je implantované s pocitom krásy, tvrdej práce, usilovnosti, rešpektu k poriadku, poslušnosti. “

„Veľa pozitívnych v tejto animovanej sérii! Luntik učí naše deti, aby nereagovali agresiou, aby zostali taktní a zdvorilí. V každej sérii sa diskutuje o rôznych životných situáciách, ktoré orientujú deti, ako sa správať. “

7. „Mačiatko menom Gav“ - časom overená karikatúra o priateľstve


Prečo v našom hodnotení: nepredstaviteľné klasiky sovietskej animácie.

Hodnotenie: 9,4 z 10.

Kreslené ako „mačiatko menom Woof“ nás robia láskavejšími a deti vytvárajú vynikajúci základ pre rozvoj skutočných pocitov a emócií, priateľstva, vzájomnej pomoci, lásky zvierat.

klady:

Realistické a zaujímavé príbehy;

Kvalitný humor.

mínus: Bohužiaľ, nízka kvalita videa a zvuku.

Typické recenzie o m / f "Kitten s názvom Woof":

"Dobré postavy, vtipné piesne, pozitívny príbeh so šťastným koncom (keď mačiatko a šteňa konečne našli majiteľov) - čo by mohlo byť lepšie pre rozvoj vášho dieťaťa?"

„Toto je karikatúra s veľkým písmenom. Musia to byť karikatúry - so skutočnými dobrodružstvami a skúsenosťami priateľov a nádherným koncom. “

8. Masha a medveď - karikatúra pre všetky vekové kategórie


Prečo v našom hodnotení: univerzálna karikatúra pre celú rodinu.

vyhodnotenia: 9,3 z 10

Samozrejme, „cenový expert“ nemohol ignorovať túto megapopulárnu domácu sériu o priateľstve dievčaťa a medveďa. Tvorcovia klasickej rozprávky „odvíjali“ veľmi veselý, pozitívny a moderný seriál, ktorý sledujú so záujmom nielen deti, ale aj dospelí. "Masha a medveď", súdiac podľa posudkov, je vhodný pre deti od 2,5 roka, ale nie všetky spleti zvratov a akcie postavy môžu byť pochopené pre tých najmenších.

klady:

 • vynikajúca kvalita;
 • skvelé piesne, hity;
 • vtipné postavy.

Nevýhody: dEtam 2-4 roky sledovať s rodičmi, aby sa zabránilo nedorozumenia sprisahania (to nie je mínus, ale skôr odporúčania).

Typické recenzie animovaného seriálu "Masha a medveď":

„Kreslený film je jasný a pozitívny. Krásna animácia a trojrozmerná grafika. A čo je najdôležitejšie, deťom sa to páči. A ak jedno z detí skopíruje Mashu, ale tento problém nie je karikatúra, ale rodinná výchova. “

„Pozeráme sa na 1,5 roka, veľmi veľa! Karikatúra je zaujímavá, vtipná, s významom, je tu niečo, čo sa dá vidieť pre deti aj dospelých. “

9. Hádajte s Jessom (Riddles of Jess) - informatívna karikatúra pre deti od 4 rokov


Prečo v našom hodnotení: Úspešná vzdelávacia karikatúra s dobrými hrdinami.

vyhodnotenia: 9 z 10.

Karikatúra o zvídavom mačiatku a jeho priateľoch, ktorí v každej sérii hľadajú odpoveď na nejakú „veľkú otázku“: „Ako postaviť loď?“, „Čo robiť s odpadkami?“, „Prečo potrebujeme pavúky?“, Etc. Hrdinovia neustále rozprávajú s publikom a zapájajú ho do úžasného procesu poznania.

klady:

 • netriviálne vzdelávacie predmety;
 • dobrí a milí hrdinovia.

nevýhody:

 • grafika nie je ideálna;
 • Je ťažké nájsť vysoko kvalitnú ruskú verziu.

Typické recenzie o skladačke "Jesse":

„Veľmi dobrá karikatúra. Veľmi sa mi páči skutočnosť, že v každej epizóde je hádanka, ktorú deti musia hádať spolu s postavami. “

„Kresby, výrazy tváre, správanie zvierat - všetko spôsobuje len pozitívne emócie. Kreslený film učí priateľstvo, vynaliezavosť, motivuje k získaniu nových poznatkov a obdivuje svet okolo seba, ukazuje, ako milovať a milovať prírodu. “

10. Obrázky Témy - prvé lekcie kreslenia pre deti


Prečo v našom hodnotení: vyučuje hravým spôsobom.

vyhodnotenia: 8,8 z 10.

Karikatúra bola vytvorená pre deti vo veku 1-3 rokov, pričom zohľadnila zvláštnosti ich pozornosti v tomto veku. Protagonista Téma (vo francúzskej verzii - Didou, v angličtine - Louis) a jeho priateľka Ladybug Liza čerpať niečo nové v každej sérii, a kresba sa stáva skutočnou. Výkresy sa zobrazujú krok za krokom a téma v procese kreslenia sa neustále apeluje na diváka.

klady:

 • interaktívne;
 • vyvoláva záujem o čerpanie;
 • pochopiteľné pre deti a nie sú preťažené detaily.

mínus: zjednodušenú animáciu (ale možno tak vytvorenú tvorcami).

Typické recenzie o m / f "Obrázky Témy":

„Kresby tém“ pomáhajú objavovať svet okolo nás, rozvíjať predstavivosť a dávať jasný príklad toho, ako kresliť jednoduché objekty. Pozeráme sa spolu a po prezeraní sa snažíme kresbu zopakovať. “

„Veľmi užitočná karikatúra, ktorá priťahuje drobky na krásnu lekciu - kreslenie! Bol vytvorený primitívne, samozrejme, ale nič zbytočné - pre moje dvojročné deti to vyzerá s radosťou.

Takže aký druh karikatúry pre tých najmenších si vybrať?

Samozrejme, dieťa je vychované rodičmi, nie karikatúrami. Napriek tomu, "Price Expert" odporúča, aby nedal výber karikatúry pre vaše dieťa vziať za samozrejmosť. Uistite sa, že ich vidíte sami predtým, než sa prejavíte dieťaťu. Vyhodnoťte a analyzujte kvalitu a príbehy tak, aby bolo dieťa obklopené láskavými, zrozumiteľnými postavami, ktoré učia priateľstvo, súcit, úctu k prírode a ľuďom. Veselé prezeranie!

Loading...