5 najlepších lepidiel pre netkané tapety

Kto sme na steny?

Netkané tapety - jeden z najviac špecifických materiálov pre výzdobu stien. Jedinečnosť je tu pozorovaná vo všetkom: od štruktúry plátna po metódu lepenia, ktorá vrhá mnohých začiatočníkov do zmätku. Nebojte sa kúpiť netkané tapety, aj keď ste nikdy nevložili tapetu pred! Nie sú roztrhané, ako papier, a lepidlo je ľahšie ako vinyl - stačí poznať niektoré funkcie. Špecifiká práce s netkanými tapetami možno pripísať:

 • nanesenie lepidla na steny, ale nie na látku;
 • výber hrúbky roztoku pod hustotou tapety;
 • Lepenie je prísne "zadok", pretože rozťažnosť materiálu počas sušenia je takmer nulová.

Voľba lepidla má zároveň kľúčový význam, pretože jeho zloženie a adhezívne vlastnosti priamo určujú, ako dlho a netkané tapety budú držať na stenách. EkspertTsen pripravil prehľad najlepších lepidiel pre netkané tapety, aby používateľom pomohol vybrať optimálne zloženie s najnižšou spotrebou a najlepšou kvalitou.

Exkluzívne - najlepšie lepidlo pre luxusné netkané tapety


Cena EXCLUSIVE NON WOVEN (283 gr): 250 rubľov

Lepidlo pre netkané tapety EXCLUSIVE má dobrú schopnosť kĺzania, ale zároveň rýchlo nastavuje. Keď je sušenie priehľadné. Medzi komponenty EXCLUSIVE NON WOVEN patria: modifikovaný škrob, metylcelulóza, špeciálne prísady, vrátane antifungálnych vlastností.

Príprava steny štandardne: umývanie a chlórovanie nie je potrebné, vyžaduje sa len odstránenie starých materiálov a základov. Lepidlo je vhodné pre všetky druhy tkanín, je možné prilepiť aj textilné a hodvábne tapety. Plné dodržiavanie pokynov zaručuje vynikajúcu kvalitu spojov a absenciu deformácie po vysušení.

hodnotenie: 10 bodov z 10

hodnotenie: „Lepidlo na netkané tapety - najlepšie. Rozvedený bez úsilia na požadovanú konzistenciu. Výborné všetko dohromady. Umožňuje jednoducho nastaviť vloženú tapetu..

Metylan - najuniverzálnejšie lepidlo pre netkané tapety


Cena Methylan Flizelin Ultra Premium (250 gr): 180 rubľov

Okrem štandardnej metylcelulózy výrobca pridal aj polymérne adhezívne zložky, ktoré zvyšujú priľnavosť k lepidlu „Methylan“ pre netkané tapety. Výsledok bol vynikajúci: tapeta padá nielen na deklarované vápno a betónové povrchy, ale aj na korok a na sadrokartónové dosky.

Pri dokončovacích prácach je potrebné vopred postarať sa o dokonalú prípravu steny, Nesmie dôjsť k vzniku prasklín, nepravidelností alebo kvapiek, inak sa na týchto miestach vyskytnú bubliny alebo delaminácie. Je potrebné vylúčiť prítomnosť mastných škvŕn akejkoľvek povahy.

Pri práci s lepidlom treba starostlivo zvážiť pokyny, najmä časť, ktorá sa týka prípravy roztoku. Spotreba vody je najčastejšie uvádzaná pod potrebnou hodnotou, čo môže viesť k vyschnutiu povrchu steny až do lepenia tapety. V tomto prípade je potrebné lepidlo zriediť tak hrubé, ako to vyžaduje výrobca.

Tiež, mnoho užívateľov sa sťažujú na nedostatok farebných indikácií, ktorý sa nachádza v lepidlách "Methylan" pre iné typy tapiet. Zdá sa, že to nie je najdôležitejšia vlastnosť, ale dáva dôveru v prácu.

hodnotenie: 9,8 z 10

odvolanie: „Vynikajúce lepidlo pre netkané tapety! "Methylan" je aplikovaný priamo na stenu a pevne prilepené netkané tapety aj na korok ".

Quelyd - najlepšie lepidlo pre netkané tapety "na maľovanie"


Cena quelyd«Špeciálny flizelín» (300 g): 130 rubľov

Ako základ tohto lepidla pre netkané tapety sa používa modifikovaný škrob, ktorý nie je veľmi dobrý z hľadiska adhézie. Ale príjemne potešený prítomnosťou antifungálnych zložiek a baktericídnych aditív, ktoré zabránia tvorbe plesní a húb na stenách.

Zloženie vyžaduje, aby užívatelia starostlivo pripravili steny. Koniec koncov, s vysokou absorpciou alebo výraznou povrchovou vlhkosťou nebude možné vykonať kvalitnú opravu.

Príprava povrchu pre aplikáciu na to Quelyd «Špeciálny flizelin “je určený typom povrchovej úpravy:

 • maľované steny - proces s vysokokvalitným brúsnym papierom, potom umyte mydlovou vodou a opláchnite čistou vodou;
 • vápno a staré tapety - odstrániť na zem, základný náter;
 • drevo, sadra, sadrokartón - základný náter v dvoch prechodoch.

Ak sa to urobí správne, problémy s netkané tapety nevzniknú. Lepidlo má vysokú kĺzavosť, čo uľahčuje spojenie plátna. Tiež nezanecháva žiadne škvrny na spojoch alebo nezrovnalostiach na tapete, takže nie sú žiadne problémy s následným maľovaním.

Dobrá spotreba lepidla «Špeciálny flizelin "mierne prekračuje hodnoty udané výrobcom, musí sa zohľadniť pri plánovaní práce." Lepidlo sa osvedčilo pri práci s ťažkými netkanými tapetami, ako aj s netkanými textíliami a „na maľovanie“.

hodnotenie: 9 bodov z 10

hodnotenie: "Quelyd" Špeciálna flizelín» necíti, je dobre riedený v studenej vode, ekonomický, spoľahlivý. A čo je najdôležitejšie, tapeta s ním sa spája ako hodinky. “

Pufas - najlepší sortiment lepidiel pre netkané tapety


Cena špeciálneho netkaného lepidla EURO 3000 (200 gr): 140 rubľov

Pufas ponúka niekoľko riešení pre netkané tapety:

 • EKOLÓG Špeciálna netkaná textília
 • EURO 3000 Netkané špeciálne
 • EURO 3000 Flizelinovy ​​špeciálne s modrým indikátorom
 • Elite Flizelinovy
 • Špeciálna výstuž pre laminátové a netkané tapety Security GK

Všetky zmesi sa líšia v zložkách, ako aj požiadavky na typ netkanej tapety, množstvo práce a nástroje, ktoré sú k dispozícii: posledné dve názvy sú vhodné na plnenie tapetovacích a mazacích strojov a lepidlo Elite sa vyznačuje najkomplexnejším zložením s výkonnými väzbovými vlastnosťami. Prvé tri typy sú najvyhľadávanejšími spotrebiteľmi a tieto netkané lepidlá na tapety EURO 3000 majú najlepšie vlastnosti.

Má dobrú priľnavosť, po vysušení je transparentný, nevyžaduje zložitú prípravu stien. Pri lepení sa tapety dokonale hodia vďaka dobrému sklzu na aplikovanej kompozícii, rýchlo sa nastavia a dokonale sa prilepia na povrch.

Pre začiatočníkov je najlepšie lepidlo Pufas s označením, ktorého použitie pri aplikácii kompozície nevynechá ani jednu časť steny.

hodnotenie: 10 bodov z 10

hodnotenie: „Vzali Pufasa do modrého tutu, nalepili ich na vinylové tapety na netkanú textíliu (veľmi drahé a biele) - boli absolútne potešení! Strávil striedmo, na kĺboch ​​nie je vidieť!»

Kleo - najlepšie profesionálne lepidlo pre netkané tapety


Cena KLEO Extra netkanej textílie Premium (250 gr): 190 rubľov

Zloženie lepidla je veľmi univerzálne: modifikovaný škrob a antifungálne aditíva, ale kvalita adhézie je veľmi dobrá. Cleo je vhodný na prácu s ťažkými netkanými tapetami.

Štandardná príprava na stenu: čistenie, vyrovnanie povrchu a základného náteru, pre ktoré môžete mať špeciálne zloženie alebo použiť zriedené lepidlo na tapety. Škáry sú tvorené hladko, nie sú žiadne problémy s odlupovaním, farba na tapety vždy dokonale leží. Súdiac podľa komunikácie na fórach, profesionálni dekoratéri, ktorí garantujú výsledok, radšej pracujú s týmto lepidlom pre netkané tapety.

Stojí však za to upozorniť, že niekedy (extrémne zriedka) lepidlá pre netkané tapety vstupujú do chemickej reakcie s povrchovými materiálmi, v dôsledku čoho sa kompozícia zmení na žltú. Intenzita tieňa môže byť taká jasná, že budete musieť maľovať a pripravovať nové steny pre tapetu. Opäť platí, že takéto skutočnosti sú zriedkavé, ale mali by ste o tom vedieť.

hodnotenie: 9 bodov z 10

odvolanie: „Ako majster, neustále pracujúci s rôznymi stavebnými materiálmi, môžem povedať: toto lepidlo pre netkané tapety najvyššej kvality. Odporúčam začiatočníkov. “

Ako si vybrať lepidlo pre netkané tapety?

Výber kvalitného lepidla pre netkané tapety je veľmi ťažké. Pred nákupom bude musieť zloženie vyhodnotiť niekoľko bodov:

 • Hustota a špecifickosť tapety;
 • Kvalitná stena;
 • Ochota a schopnosť vykonávať potrebné prípravné práce;
 • Vlastné finančné možnosti.

A ExpertPrice hodnotenie vám povie, ktoré lepidlo pre non-tkané tapety bude pre vás najlepšie..

Dobrá oprava!

Loading...