5 najlepších lepidiel pre vinylové tapety

Najlepšie boxy pre "heavyweights"

Tapety padajúce na podlahu deň po vložení nie sú vôbec "horor" zo staveniska používa na prilákanie zákazníkov. To je skutočnosť, že väčšina nováčikov opraviť tvár. A dôvodom nie je vôbec to, koľko piva bolo opité deň predtým, ale v nesprávnom lepidle a porušovaní technologických postupov.

Ak sa budete musieť vysporiadať s druhým bodom sami, potom ExpertTen bude pripravený poradiť sa s výberom lepidla práve teraz. Hlavným dôvodom „pádu“ tapety je nesúlad lepidla s materiálom a nedodržiavanie odporúčaní výrobcu.

vinyl Tapeta sa vyznačuje dvojvrstvovou štruktúrou, hmotnosťou a húževnatosťou, čo predstavuje určité problémy pri ich správnom lepení. Základom vinylových tapiet môže byť tkanina, papier alebo netkaná textília, ale zvyčajne je tretí typ rozdelený do samostatnej skupiny.

Pri výbere najlepšie lepidlo na vinylové tapety, dávajte pozor štruktúraktorý obsahuje podmienečne tri zložky: baktericídne činidlo, bázu, lepidlo (PVA). Najdôležitejším prvkom je základ, ktorý určuje lepivosť a náklady. Musíte vybrať medzi:

  • metylcelulóza;
  • modifikovaného škrobu.

Modifikovaný škrob je to bežnejšie, pretože má nižšie náklady, ale jeho adhézne vlastnosti sú slabšie. Metylcelulóza je drahší, ale lepí lepšie, preniká hlboko do povrchovej štruktúry a poskytuje vynikajúcu priľnavosť materiálov.

Ak sa rozhodnete čo lepidlo je lepšie lepiť vinyl tapety, odporúčame Vám prečítať si recenziu od „ExpertPrice“.


KLEO - najlepšie lepidlo na vinylové tapety


Približná cena za KLEO Smart Vinyl Line Premium (200 gr): t 160 rubľov

Hlavnými zložkami takmer všetkých typov KLEO sú modifikované škrobové a protiplesňové prísady. Kupujúci má nevyhnutne otázku: má zmysel hľadať najlepšie lepidlo na vinylové tapety, ak je zloženie všade rovnaké? Majstri-finišéri, s rozsiahlymi praktickými skúsenosťami, sumarizujú: existuje rozdiel a je potrebné ho hľadať v chemickom zložení škrobu a hustote hotového roztoku.

Čo sa týka ceny, je to vysvetlené kvalitou: KLEO Smart Vinyl Line Premium sa spotrebuje presne v objeme určenom výrobcom, lepí sa na „vynikajúce“ a dokonca aj začiatočníci s ním ľahko zvládajú.

hodnotenie: 10 bodov z 10

recenzia: "Najlepšie lepidlo pre vinylové tapety je ľahké pripraviť, ľahko sa aplikuje a nezafarbí tapetu."

PUFAS - najlepšie lepidlo pre svetlé vinylové tapety


Približná cena špeciálneho vinylu PUFAS "Ecologist" (300 gr): 200 rubľov

Charakteristickým znakom tohto lepidla pre vinylové tapety je prítomnosť metylcelulózy v jej zložení. Prítomnosť tohto komponentu zvyšuje adhéznu schopnosť roztoku a poskytuje záruku, že nebudú žiadne problémy s výstupnými spojmi a deformáciou pásu.

Nemecká technológia zabraňuje tvorbe hrudiek pri miešaní lepidla. Spotreba, označená výrobcom, zodpovedá skutočnému, to znamená, že sa nemôžete obávať, že zakúpené balenia nebudú stačiť na opravy. Užívatelia si všimnú, že toto lepidlo je najvhodnejšie pre prácu s ľahkými vinylovými tapetami - spoje sa nezžltnú a kompozícia sa rýchlo stáva priehľadnou.

hodnotenie: 10 bodov z 10

recenzia: „Lepil sa na Poofasa. Tapeta vinyl, taliansky, svetlý, dokonca v kuchyni perla a všetky veľmi ťažké - ale za rok žiadne žltosť alebo iné problémy.

Quelyd - najlepšie lepidlo na vinylové tapety v miestnostiach s vysokou vlhkosťou


Približná cena za QUELYD Special Vinyl (300 gr): 126 rubľov

Výrobca používal modifikovaný škrob ako základ lepidla pre vinylové tapety, ale existuje viac ďalších komponentov ako analógov. Preto je QUELYD vhodný na použitie vo vlhkých priestoroch, neodlupuje sa intenzívnym umývaním tapiet a má antifungálne vlastnosti.

Jedinou nevýhodou je, že skutočná spotreba niekedy presahuje čísla uvedené na krabici, takže nákup tohto lepidla na vinylové tapety náklady s určitým rozpätím.

hodnotenie: 9 bodov z 10

recenzia: «Lepili sme bez primeru, ale QUELYD nesklamal. Vinyl tapety udržuje vynikajúce. Pravda, musela som si kúpiť balík - náklady boli vyššie ako to, čo je uvedené v pokynoch. “

Metylan - najlepšie lepidlo na vinylové tapety s indikátorom


Približná cena za rok«Methylan Vinyl Premium (500 g): 150 rubľov

Užívatelia oceňujú toto lepidlo na vinylové tapety predovšetkým pre jeho zloženie, ktoré zahŕňa komponenty vhodné na prácu na akomkoľvek povrchu stien: modifikované estery škrobu, antifungálne prísady, ružový indikátor. Prvý prvok je zodpovedný za lepivosť, ktorá by mala byť obzvlášť vhodná pre ťažký vinyl. Druhá umožňuje vyhnúť sa tvorbe plesní, čo je dôležité pri prilepení k stenám ulice. Displej umožňuje aplikovať lepidlo na celý povrch pásu, čím sa predíde vzniku medzier.

Medzi odporúčaniami výrobcu je uvedený dlhý zoznam tapiet, pre ktoré sa toto lepidlo považuje za vhodné. Ale podľa užívateľov lepidlo ide oveľa viac, než je uvedené v návode.

Nespokojnosť zákazníka je spôsobená aj práškovou kompozíciou, ktorá pri zmiešaní vytvára malé hrudky.

hodnotenie: 8 bodov z 10

recenzia: „Metylan je pomerne kvalitné lepidlo na vinylové tapety, na základe odporúčaní výrobcu a starostlivého použitia. Samozrejme, že sa rozpadne, ale výsledok sa takmer neodráža.

„Moment“ je najlepšie lepidlo na vinylové tapety.


Približná cena za rok«Moment Vinyl» (250 gr): 100 rubľov

Lepidlo "Moment" - výrobok rovnakého výrobcu ako "Methylan", ale rozdiel medzi kompozíciami je významný. Ak sa „Methylan“ vyrába samostatne pre tapety s vinylovými a netkanými podkladmi, potom „Moment“ je vhodný pre oba typy materiálov. Faktom je, že lepidlo obsahuje nielen tradičný modifikovaný škrob, ale aj metylcelulózu. Antifungálne prísady poskytujú dodatočnú ochranu stien pred plesňou.

Zvýšená spoľahlivosť lepidla „Moment“ v práci je doplnená množstvom vynikajúcich vlastností: nákladovou efektívnosťou, jednoduchosťou prípravy a lepenia a nízkymi nákladmi.

Názory používateľov na lepidlo "Henkel Moment Vinyl" sú prevažne pozitívne.

hodnotenie: 10 bodov z 10

recenzia:«Kleil tapetu prvýkrát, ale všetko šlo skvele. Lepidlo sa ľahko používa, nezanecháva žiadne stopy na vinylových tapetách, je úsporné. “

Ako lepiť vinyl tapety?

Takže kvalita dobrého lepidla pre vinylové tapety je primárne určená jej zložením a pri výbere by ste na to určite mali dávať pozor. Najlepšia voľba - prítomnosť zložiek medzi metylcelulózou, dáva záruku spoľahlivého lepenia vinyl tapety. V neprítomnosti tejto látky bude dobrou náhradou kombinácia modifikovaného škrobu s PVA v komplexe, ktorý poskytne roztok dobré adhezívne vlastnosti. Farebný displej však nie je zárukou kvalitného lepenia!

Spoľahlivé lepidlo, zodpovedajúce typu vinylových tapiet, plnému súladu s technológiou a dôverou v ich vlastné schopnosti - to je záruka vynikajúcej opravy!

Loading...