8 najlepších toník na farbenie vlasov

Dobrý tón - kľúč k úspechu!

Byť rovnaký po celú dobu je nuda. Preto sú ženy šťastné, že môžu voľne experimentovať. Prvým sa často stáva, že vlasy, ale čpavkové farbivá kazia ich štruktúru, otravu tela škodlivými látkami. Okrem toho akékoľvek rezistentné farbivo trvá dlhú dobu a obmedzuje rozsah experimentov. Alternatíva k amoniakom tónovaným šampónom a balzamom vlasové tonikum.


Tonikum dodáva prírodným alebo „umelým“ odtieňom vlasov nové alebo prirodzené nuansy, úplne ich odfarbí od nuly k inej farbe alebo neutralizuje nežiaduce pigmenty (napríklad žltý tón blond). Špecifický efekt závisí od spôsob aplikácie.

Ak je výrobok aplikovaný na kučery dlhý čas - farba je nasýtená a svetlá. Keď sa tonikum pridáva do balzamu alebo masky „kvapkou“ a po niekoľkých minútach sa vymyje, dáva vlasom len svetlý odtieň. Niektoré riedia malé množstvo tonika vo vode, opláchnu hlavu výsledným roztokom po umytí. Všeobecne platí, že použitie tonikum je čisto individuálna vec a možno je to správne zvolená metóda aplikácie, ktorá určuje, ako úspešný bude výsledok.

Na ruskom trhu existuje niekoľko desiatok tónovaných šampónov a balzamov, ale najčastejšie kupujúci si vyberajú len niekoľko značiek. Časť tonika patrí do segmentu profesionálnych nástrojov, čiastočne na lacný masový trh. Ak stále pochybujete o tom, ktorá firma má prednosť, prečítajte si naše hodnotenie najlepších vlasov.

1 miesto v rebríčku je
vlasové tonikum
L'Oréal Professionnel -
pre profesionálnu kvalitu


hmotnosť: 250 ml.

cena: od 350 rubľov

Účinné látky: farbivový pigment, ošetrujúci prípravok, voľné aminokyseliny, proteíny.

action: dodáva odtieň a lesk, stará sa o neutralizáciu nežiaducich pigmentov.

Tónované šampóny L'Oréal Professionnel „Purple“ odstraňujú nežiaduce žlté pigmenty zo šedých a blond vlasov. Prostriedky sú prezentované v dvoch verziách: podmienene "samec" (šedý) a "ženský" (strieborný). Podľa posudkov tých, ktorí vyskúšali tonikum L'Oréal, keď sa správne používajú, strieborná aj sivá poskytujú takmer úplne rovnomerný tón, bez toho, aby sa sfarbili sivé alebo fialové sivé pruhy. Pre gaštanové, tmavé a blond vlasy má francúzsky výrobca líniu „Gloss Color“. Zlato-medené a červené toniká tejto série pomáhajú viditeľne oživiť tón a pridať lesk farebným aj prírodným vlasom.

klady:

 • rovnomerná farba
 • starostlivosti
 • ľahko opláchnite pokožku.

nevýhody: je ťažké nájsť v obchodoch, je to drahé, v kompozícii sú SLS, nie je ľahké umývať povrchy v domácnosti, ak to neurobíte hneď po opláchnutí vlasov.

Pozitívne a negatívne recenzie o tonikum L'Oréal:

+ «L'Oréal Striebro - „Musí!“ Z každej blondínky. Farba vlasov je rovnomerná a pre jeden kúsok tohto šamponu stačí celý „hrach“. Tonikum je veľmi dobrá pena. “

- „Sklamané, dávam to svojmu otcovi (páčilo sa mu, ako sa sivé vlasy lesknú). Objednal som si veľký balík cez internet. «šedá», Tón je naozaj jednotný, ale sivozelený. “

2 miesto - tónovaný šampón "Bonacure Color Save Silver"
od Schwarzkopf Professional -
pre rovnomernú ochranu farieb a farieb


hmotnosť: 250 ml.

cena: od 350 rubľov

Účinné látky: farbiaci pigment (ACID Violet 43), keratín.

action: chráni základnú farbu, umýva vlasy, dáva tieň.

Bonacure Color Save odtieňový šampón so značkou „Silver“ je určený pre blond aj sivé vlasy. Ako je navrhnuté výrobcom, musí korigovať nežiaduce žlto-červené pigmenty na bielené „blond“ a sivé kučery. Avšak vynaliezavé dámy ho používajú na tónovanie úplne prirodzených medených a svetlohnedých odtieňov vo farbe popola.

klady:

 • jednotný tón
 • certifikovaný zahraničný výrobca, t
 • nenatiera povrch pokožky a domácnosti.

nevýhody: stojí veľa, vysušuje konce, obsahuje SLS a PEG-7. Mnohí ľudia odporúčajú kúpu „bonacure“ tonika s poznámkou „sulfát free“.

Pozitívna a negatívna spätná väzba:

+ “Dokonale odstraňuje žltnutie z medeného odtieňa pri jednom použití. Žiadna nerovnomerná farba, ako napríklad "Tonics". Namaľuje pokožku a pruhované pramene vo fialovej farbe. Za to môže byť odpustená aj cena. “

- „Šampón tak. Na mojej „škandinávskej blond“ hlave je farba matná a sivá. A na dotyk sa vlasy začali podobať slamke. “

Na 3. mieste v zozname najlepších - Tonic ROCOLOR
Môžete, ak ste opatrní!


hmotnosť: 150 ml.

cena: od 60 rubľov

Účinné látky: farbivá, voda, lanolín, alkohol.

action: tóny, neutralizuje nežiaduce pigmenty.

Je to názov výrobku ROCOLOR sa stal domácim menom, dávať populárny názov "Tonic" a ďalšie tónované šampóny. Na ruskom trhu je Tonika stále najobľúbenejším nástrojom na tónovanie vlasov. Je ľahko ovládateľný, vydrží dlho a predáva sa takmer v každom obchode s potravinami. Fialové a modré odtiene toniky môžu natrvalo natrieť kučery vo fialovej farbe, preto sa im odporúča len mierne opláchnuť hlavu, pridať liek do vody alebo balzamu. Niektoré svetlé farby (napríklad „mliečna čokoláda“) a takmer všetky tmavé a červené možno aplikovať priamo na vlasy.

klady:

 • Nízka cena
 • Bohatá paleta odtieňov.
 • Prítomnosť v rade špeciálnych umývacích prostriedkov znamená "Retonika" na neutralizáciu nežiaducich výsledkov.

nevýhody: nerovnomerné tóny, ak sa používajú nesprávne - „jedovaté“ farby, maľujú pokožku a povrchy v domácnosti, je ťažké ich zmyť, v kompozícii sú škodlivé zložky (alkohol, SLS).

Pozitívny a negatívny prehľad o tonike na vlasy "Tonic":

+ „Celý život pridávam jedenkrát týždenne do vlasového balzamu tonikum z popola. Náprava je samozrejme silná. Preto ho držím len na bazálnej časti hlavy a na koncoch ho trávim len mierne a okamžite ho umyjem. V tejto aplikácii nie sú žiadne fialové škvrny. "

- „Nikdy! V žiadnom prípade! Za žiadnych okolností sa nepokúšajte reprodukovať metódu aplikácie napísanú na obale. Dva týždne som chodil s fialovou hlavou, držiac, ako to odporučil výrobca, niekoľko minút na červenej farbe. Dokonale maľuje nielen vlasy, ale aj oblečenie, kúpeľ, uterák, umývadlo! “

Na 4. mieste - vlasové toniká „Irida“ z „Neva“
pre lásku verejnostihmotnosť: 75 ml. (3 vrecká po 25 ml).

cena: od 60 rubľov

Účinné látky: farbivá, voda, glycerín, keratín.

action: tóny, starostlivosť.

„Irida“ toniká, ktoré nie sú o nič menej populárne ako „Tonic Rokolor“, sú balené v sáčkoch, vďaka čomu sa mnohí zdajú byť pohodlnejší. Pre tmavé vlasy, výrobca ponúka odtiene "mahagón", "Burgundsko", "čierna káva", pre svetlo - tradičné fialové tóny, dávať popolavý odtieň ("Pearl", "striebro", atď).

klady:

 • Rôzne palety farieb.
 • Pohodlné balenie (môžete si vziať 1 až 2 vrecká na výlet, sáčky sa ľahko zmestia do kozmetickej tašky).

nevýhody: Ťažko sa dá nájsť v obchodoch, je ľahšie objednať u výrobcu, v rámci ktorého sú škodlivé komponenty (silikón, SLS, alkohol).

Pozitívne a negatívne hodnotenia o vlasovej tonike "Irida":

+ “Skvelý nástroj! Zároveň maľuje a stará sa. Ale platí, samozrejme, musíte starostlivo, rovnako ako všetky tónované šampóny.

- „Nové balenie - veľmi nepríjemné! Jeden sáčok nestačí, dva je veľa. A v balíku sú tri. Čo robiť?

Na 5. mieste - tonic Rocolor "Shining color" -
pre účinok laminácie


hmotnosť: 75 ml. (3 vrecúška).

cena: 40-60 rubľov

Účinné látky: farbivá, pigmenty, starostlivosť.

action: farby, starosti.

Tonikum "Radiant of color with lamination efekt" od firmy Rocolor sa vyrába na základe jedinečného "neškodného" vzorca. Navzdory lacnosti tento nástroj neprenikne dovnútra vlasov, ale na svojom povrchu vytvára len farebný ochranný laminovací film.

klady:

 • Neškodné farbenie.
 • Pohodlné balenie (vrecúško).

nevýhody: maluje pokožku, zle sa umyje z povrchov v domácnosti.

Pozitívna a negatívna spätná väzba:

„Veľmi sa mi páči hodnota za peniaze. Lacný liek, ale funguje to ako šampón 3 v 1, tonikum a maska. “

- „Uložených 20 rubľov na farbu a vynaložených 5 000 na novú kúpeľňu. Rozhodnite sa pre seba.

Na 6. mieste - tonikum "Indola Color Silver" -
pre jemné farbenie vlasov


hmotnosť: od 300 ml.

cena: 250 rubľov

Účinné látky: farbiace pigmenty, hydrolyzovaný keratín.

action: farby, starosti.

Tonikum od nemeckého výrobcu Indola Color Silver je ďalším značkovým výrobkom, ktorý šetrí bielené blondínky pred žltnutím. Vďaka keratínovej receptúre poskytuje vlasom dodatočnú ochranu a výživu. Podobne ako všetky produkty Indola Professional sa vyznačuje pomerne jemným sfarbením.

klady:

 • Veľký objem a ekonomická spotreba.
 • Účinok starostlivosti.
 • Mäkký tón.

nevýhody: môže presušiť vlasy, farbiť prírodné a bielené pramene v rôznych tónoch.

Pozitívna a negatívna spätná väzba:

+ "Lacnejšie, mäkšie a úspornejšie ako iné profesionálne tonikum."

- „Výsledok odôvodnil titul. Mladý muž mu začal volať "moja stará dáma": jej vlasy sa ukázali byť nejakým úplne šedo-strieborným tieňom. "

Na siedmom mieste - vlasový toner "Estel" -
pre presné výsledky a bohatosť odtieňov


hmotnosť: 150 ml.

cena: od 70 rubľov

Účinné látky: farbiace pigmenty, komplex keratínu.

action: dáva tón, stará sa.

Tonikum Estel možno aplikovať na hlavu po dobu farbenia uvedenú na obale výrobcom. Farbujú svoje vlasy jemne a rovnomerne, ale vyznačujú sa veľmi nehospodárnou konzumáciou a farbu pokožky skôr ľahko.

klady:

• Účinok starostlivosti.

• Množstvo odtieňov.

• Mäkké farbenie.

nevýhody: silne vyprané z odlupovania a rúk, na chvíľu dosť odtieňov

Pozitívna a negatívna spätná väzba:

+ "Páči sa mi jeho" osobnosť. " Výsledok je vždy iný na rôznych chĺpkoch (skúšané červené tóny so sestrou) a veľmi príjemný! No, vôňa s konzistenciou je povzbudzujúca - naozaj to stojí na hlave všetkých 20 minút, na rozdiel od iných "dlhých" toník.

"Vo všeobecnosti to nie je horšie ako Tonika alebo Irida, ale fľašu som mal len dvakrát."

Na 8. mieste v rebríčku najlepších
tónovacie balzamy na vlasy "Color Lux" t
bieloruského výrobcu Belita-Viteks -
pre vynikajúce balenie a prirodzený tón


hmotnosť: 100 ml.

cena: od 60 rubľov

Účinné látky: farbivá, olivové a bambucké maslo.

action: tóny, uvedené "zlepšuje štruktúru vlasov."

Farebné balzamy Color Lux sú balené veľmi štýlovo. Pri nákupe očakávate, že uvidíte „luxusné“ tonikum, ale vo vnútri je to obvyklá „sovietska“ trubica, skôr ako čpavková farba. Prostriedky sa aplikujú na vlasy 40-50 minút. Na rozdiel od nepríjemných asociácií je výsledok hladký a mäkký. Preto sme radi, že môžeme Belitu-Vitex zaradiť do ôsmej línie v zozname najlepších tonikov.

klady:

• Účinok starostlivosti.

• Množstvo odtieňov.

• Mäkké prírodné sfarbenie.

nevýhody: rýchla spotreba.

Pozitívna a negatívna spätná väzba:

+ "Ležím všetkým, ktorí maľujú v kabíne). Veľmi prírodné čokoládové tóny! Ale myslím si, že po použití "farba lux "navyše vyžaduje masku alebo balzam."

- „Vyplavila som sa trikrát. Sušené vlasy. Niekoľko dní po tónovaní cítila vôňu farby. “

Vlasová tonika - ktorá spoločnosť je lepšia?

Pri výbere tonika na vlasy je najťažšie - nájsť svojho výrobcu, V Rusku nemusia byť tónované šampóny certifikované. A nanešťastie, niektoré spoločnosti to používajú pridaním solí ťažkých kovov do kompozície. Takéto zložky zostávajú vo vlasovej štruktúre pre život. Preto, výber tonikum málo známej ruskej značky, mali by ste starostlivo preštudovať obal. Ako ukazuje prax, najobľúbenejšie ruské toniky v Rusku zostávajú ruskými výrobkami RoColor a Estel.


Zahraničné toniká, rovnako ako ruské, sú „preplnené“ všetkými druhmi syntetických zložiek. V Európe však výrobky na farbenie vlasov podliehajú povinnej certifikácii, preto zriedka obsahujú skutočne škodlivé látky. Pri výbere spoločnosti by ste sa nemali spoliehať na meno. Tonikum, ktoré považujete za „naše“, môže byť skutočne vyrobené v Poľsku alebo Nemecku, a nástroj s pozývajúcim názvom „import“ sa môže ukázať ako domáca „replika“. Všeobecné rady, ktoré kozmetičky dávajú tým, ktorí pochybujú o výbere tonika - počet zložiek v kompozícii (čím menšie, tým lepšie).

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...