5 najlepších krmív pre mačiatka

Lepšie krmivo chvost baby?

Pozornosť venovaná strave detí - dokonca aj mačkám - by mala byť venovaná najväčšia opatrnosť. Takmer každý výrobca mačacích potravín ponúka možnosť pre mačiatka. Aké užitočné je však toto jedlo? Pomerne často môžete nájsť také jedlo, ktoré je určené pre mačiatka aj pre dojčatá. Ako realistické je plne kŕmiť tých istých i dospelých a deti - táto otázka sa ešte len má zvážiť. V každom prípade musí byť zloženie potravy pre mačiatka podrobené najzávažnejšej štúdii.

Je potrebné oddeliť jedlo matky a jej detí?

Prekvapivo to môže znieť, ale väčšina mačiatka je naozaj vhodná na kŕmenie mačiek. Dokonca aj počas tehotenstva, nastávajúca matka je lepšie prekladať do takejto diéty. Význam tejto diéty pre dospelého zvieraťa spočíva v tom, že mačiatka, ktoré sa ešte nenarodili, odoberú všetky potrebné látky z materskej mačky, čo znamená, že by sa mali kŕmiť vitamínmi a minerálmi potrebnými pre jej potomstvo. V nasledujúcich rebríčkoch odporúčajú výrobcovia všetky krmivá pre deti a ich rodičov, takže túto skutočnosť nemožno pre výhody značky oddeliť samostatne.

Ako si vybrať najlepšie krmivo pre mačiatko?

Jedlo pre najmenšie a našuchorené značky ponúkané rôznymi značkami v suchej forme aj v mäkkých pavúkoch. Ak chcete vybrať možnosť, mali by ste venovať pozornosť takýmto položkám:

  • kŕmna kompozícia;
  • vekové rozpätie;
  • individuálne zdravotné ukazovatele mačiatka.

Na základe týchto kritérií bude založené hodnotenie najlepších krmív pre mačiatka, ale na začiatok nebude príliš veľa na porovnanie cien suchých potravín pre vybraných výrobcov.

Názov informačného kanála

cena

hodnotenie

1st výber

Od 150 rub. pre 350 g

10

Hills vedecký plán

Od 190 rub. pre 400 g

9

Royal canin

Od 180 rub. pre 400 g

8.9

Purina proplan

Od 200 rub. pre 400 g

8

Josera

Od 260 rub. pre 400 g

7.8

Rating Leader - krmivo pre mačiatka 1st výber


Najlepšie v kategórii: vysoká kvalita.

Trieda krmiva: super prémia.

Rozmanitosť sortimentu: pre mačiatka je od 2 do 12 mesiacov len jeden druh suchej potravy.

dôstojnosť: výborné zloženie. Táto značka má veľmi vysokú kvalitu, takmer na úrovni holistickej, ale cena sa udržiava na úrovni prémiovej triedy. Maximálne množstvo mäsových surovín a minimum zeleniny sú dokonale vyvážené, a to najmä pre zdravie nervového systému, mozgu a zraku načechraných detí, je potrebné pridať aj lososový tuk, ktorý potrebujú. Alergie na takéto potraviny sú prakticky vylúčené. Je tiež potrebné poznamenať, že mačiatko, zvyknuté na suché jedlo od útleho detstva, v budúcnosti vykazuje oveľa menej nálady, pokiaľ ide o jeho jedlo.

nedostatky: nedostatok pavúka a ťažkosti pri nákupe - jedlo nie je vždy k dispozícii v bežných obchodoch so zvieratami, takže si ho musíte objednať cez internet.

Feed Feed 1st výber pre mačiatka: „Je vhodné, aby jedno jedlo bolo vhodné pre mačiatka aj ich matky. A v internetových obchodoch si môžete predobjednať veľké množstvo času a nemusíte sa báť každý mesiac, kde môžete získať viac krmiva. “

Hills vedecký plán


Najlepšie v kategórii: rozmanitosť sortimentu.

Trieda krmiva: super prémia.

Rozmanitosť sortimentuPre mačiatka mladšie ako 1 rok existujú dva typy suchých potravín a vlhká pena.

dôstojnosťZnačka sa dlhodobo etablovala ako vážny výrobca, ktorý sa stará o zdravie zvierat. Jedlo pre mačiatka je ešte lepšie ako zvyšok prírodovedného plánu Hills. Jedlo náročných mačiek môže byť prenášané postupne, počnúc pena. Stojí za zmienku, že Hills majú veterinárnu líniu, takže ak v budúcnosti, domáce zvieratá budú náhle potrebovať konkrétnu potravu, nebude tam dlhý návyk pri prechode na iné krmivo.

nedostatky: pre výrobcu si všimol "láska" pre rastlinné bielkoviny a sacharidy. Okrem toho je už dlho otvorený závod v Rusku, ktorý nezaručuje rovnakú kvalitu zloženia v dávkach z rôznych krajín.

Feed Feed Hills vedecký plán pre mačiatka„Je veľmi ľahké naučiť mačiatko piť, pretože je dosť mäkké a vonia. Na to, aby ho dieťa mohlo ochutnať, musíte zbierať penu na prst a priviesť ju na nos - mačiatko začne olizovať chutné jedlo. “

Royal canin


Najlepšie v kategórii: jedinečný sortiment.

Trieda krmiva: prémia

Rozmanitosť sortimentu: pre mačiatka je jeden typ suchej potravy od 4 do 12 mesiacov, konzervy pre deti do 4 mesiacov a náhradka mlieka.

dôstojnosť: zloženie krmiva je dobre vyvážené a bohaté na vitamíny. Royal Canin si môžete kúpiť v akomkoľvek obchode so zvieratami a jeho cena je o niečo vyššia ako cena krmiva ekonomickej triedy. Rozsah pre najmenších je dostatočne špecifický vzhľadom na prítomnosť mliečnej náhrady pre mačiatka.

nedostatkySpoločnosť už dávno otvorila továreň v Rusku, kde existujú veľmi odlišné normy týkajúce sa kvality krmiva pre mačky. Kvalita prémiovej triedy Royal Canin je výrazne nižšia ako vo vlastnej veterinárnej línii super-prémiovej výživy. Náhrada mlieka môže byť ťažké nájsť na predaj, takže si musíte objednať zo špecializovaných stránok.

Feed Feed Royal canin pre mačiatka: „Páči sa mi, že si môžete kúpiť toto jedlo podľa hmotnosti - je to lacnejšie. V prípade, že matka-mačka nemôže kŕmiť mačiatka, mliečna náhradka príde na záchranu. “

Purina proplan


Najlepšie v kategórii: prístupnosť.

Trieda krmiva: prémia

Rozmanitosť sortimentu: jeden druh suchej potravy pre mačiatka od 6 týždňov do 1 roka a dva varianty pavúkov do 1 roka.

dôstojnosť: ProPlan sa predáva vo všetkých predajniach za veľmi prijateľnú cenu. Takéto krmivo môže byť brané podľa hmotnosti, čo ušetrí peniaze ešte viac. Zloženie prémiovej triedy sa vyznačuje prítomnosťou výživových doplnkov a prvkov potrebných pre zdravý vývoj mačiatok.

nedostatkyV zložení sú ešte zložky rastlinného pôvodu a v značnom množstve. Niektorí felinológovia dokonca považujú PloPlan za ekonomickú triedu namiesto prémiového krmiva. Existujú aj prípady alergií na túto potravu - mali by ste pozorne sledovať vzhľad a správanie sledovaných detí.

Feed Feed Purina ploplan pre mačiatka„Vždy môžete dostať jedlo, mačiatko ho konzumuje s potešením - mali by ste sa dokonca snažiť, aby ste neprežili, pretože mačky môžu prosiť o prísadu!“

Josera


Najlepšie v kategórii: nový na ruskom trhu.

Trieda krmiva: prémia

Rozmanitosť sortimentu: pre mačiatka je len jeden druh suchej potravy od 2 mesiacov do 1 roka.

dôstojnosť: Teraz možno potraviny nájsť vo väčšine obchodoch s domácimi zvieratami, navyše ich cena nie je vysoká ako pri prémiových potravinách. Josera je veľká nemecká značka (a každý pozná výraz „nemecká kvalita“!) Krmiva pre hospodárske a domáce zvieratá. Výživa pre najmenších až do maxima je nasýtená všetkými potrebnými vitamínmi. Mnohí ľudia už toto jedlo poznajú a musím povedať, že už vyhrali svojich fanúšikov.

nedostatky: neexistujú mačky pre mačiatka. V zložení krmiva na prvom mieste, bohužiaľ, je takzvaná "mäsová múka", čo nie je najlepšia voľba zo všetkých. Zatiaľ nie je toľko hodnotení o krmivách medzi domácimi užívateľmi v porovnaní s Royal Canin a Purina PloPlan.

Feed Feed Josera pre mačiatka„Kedysi nebolo potrebné - jedno mačiatko jedlo jedlo s apetítom, druhé po niekoľkých pokusoch úplne odmietlo. Neboli však žiadne alergie. “

Ako pochopiť hodnotenie tohto ratingu?

Odhady v tomto zozname sú vystavené na základe porovnania piatich menovaných výrobcov, ale v žiadnom prípade vo všeobecnosti medzi všetkými krmivami na trhu v danej triede. Takže holistické informačné kanály sa do tejto top-5 vôbec nedostali, pretože sú veľmi drahé a stále sú problémy s ich nákupom v Rusku - nie každý si môže objednať potravu pre mačky prostredníctvom internetu na zahraničných webových stránkach. Je oveľa efektívnejšie porovnávať produkty pre zvieratá prítomné v domácom predaji, o ktorých už existuje pomerne veľa recenzií.

Ako teda zaobchádzaš so svojimi mačiatkami a aké jedlo je lepšie kúpiť?

Výber potravín pre mačiatka by mal byť tiež založený na tom, ako dobre vyhovuje ich matke - koniec koncov, bude ich učiť jesť „dospelé“ jedlo. Okrem toho, pri nákupe prvej krmivo pre drobné našuchorené, musíte triezvo posúdiť, ako cenovo dostupné možnosti je a či je ľahko kúpiť. Náhla zmena vo výrobe potravín môže viesť k potravinovým alergiám u mačiek, pretože ich tráviaci systém je mimoriadne citlivý. A najdôležitejším kritériom výberu je láska, z ktorej bude majiteľ pristupovať k nákupu potravín pre svoje mačiatka.

Loading...