11 najlepších terapeutických zubných pást

Aké zubné pasty sú lepšie - pre paradontózu, kaz a iné ochorenia ústnej dutiny? Odpoveď zubára

Pri rôznych ochoreniach ústnej dutiny môže mať pozitívny účinok použitie medicínskych zubných pást. Pretože hygienické procedúry sa vykonávajú dvakrát denne, zložky obsiahnuté v paste pravidelne vstupujú do tela a poskytujú lokálny terapeutický účinok. Výber zubnej pasty závisí od patológie, ktorá sa vyvinula v ústnej dutine. Pri chorobách ďasien a periodontálnych ochoreniach, viacnásobných kazoch a precitlivenosti skloviny sa používajú pasty špeciálne určené na zmiernenie stavu pacienta.

Zvážte poradie najlepších pasty, ktoré zubní lekári predpisujú pri liečbe a prevencii ochorení ústnej dutiny.

Najlepšie zubné pasty používané pre periodontálne ochorenia a krvácanie ďasien

S rozvojom zápalu ďasien (zápalové ochorenie ďasien) alebo periodontitídy (zápal periodontálnych tkanív), zubár, spolu s konzervatívnymi a chirurgickými metódami liečby, zvyčajne predpisuje špeciálnu pastu, ktorej funkciou je:

  • Zníženie krvácania
  • Odstránenie opuchov
  • Eliminácia hyperémie alebo cyanózy,
  • Úľava od bolesti.

Je potrebné poznamenať, že anti-parodontoznye zubné pasty môžu odstrániť len príznaky choroby, a nie vyliečiť chorobu. Preto sú predpísané ako doplnok k zubnému ošetreniu.

Prvé miesto v hodnotení obsadili pasty spoločnosti Lacalut.

Nemecká spoločnosť Lacalut vyvinula dve pasty, ktoré možno použiť na periodontálne ochorenia Lacalut active a Lacalut phytoformula. Zvážte zloženie a výhody každého z nich.

Lacalut fitoformula


hodnotenie: 10.0

Obsahuje laktát hlinitý, fluorid sodný a komplex protizápalových zložiek rastlín (výťažky zo šalvie, ľubovník bodkovaný, myrha, ratánia). Vďaka adstringentnému pôsobeniu laktátu hlinitého, pasta výborne potláča krvácanie, zmierňuje zápal pomocou účinkov rastlinných zložiek. Použitie tohto nástroja sa odporúča na zápal ďasien (zápal ďasien) a ako pokračovanie liečby po aplikácii pasty Lakalut aktívny. Vďaka zlúčeninám fluóru môže mať profylaktický účinok proti zubnému kazu.

Lacalut aktiv


hodnotenie: 9.9

Pasta obsahuje antiseptický chlórhexidín, laktát a fluorid hlinitý, ako aj protizápalové zložky - bisabolol, alantoín. Po prvom použití má protizápalový a hemostatický účinok. Zlúčeniny fluóru, ktoré sú súčasťou pasty, majú remineralizačný účinok. Najčastejšie je pasta predpísaná na 10-20 dní ako doplnok k priebehu liečby ochorenia parodontu. Neodporúča sa neustále používanie pasty, pretože obsahuje chlórhexidín. Po ukončení liečby sa odporúča použiť pastu Lakalut phytoformula.

Druhé miesto - cestovina Parodotax


hodnotenie: 9.5

Existujú dve možnosti parodontaks parodontoznogo pasta - s fluórom a bez. Formulácia tejto cestoviny vyrobenej anglickou spoločnosťou sa od konca storočia XX nezmenila. Jedná sa o úplne prírodný produkt, ktorý sa skladá z extraktov mäty piepornej, echinacey, šalvie, harmančeka, myrhy, ratanii. Okrem rastlinných zložiek sú v recepte zahrnuté aj minerálne soli a citrát zinočnatý. Nástroj má protizápalové, hemostatické, sťahujúce a antibakteriálne účinky a slanú chuť. Pri kombinovaní patológií ďasien s kariálnymi léziami je vhodnejšie použiť Parodontax s fluoridom.

Tretie miesto - exkluzívna pasta prezidenta


Hodnotenie - 9.0

Táto talianska cestovina obsahuje antiseptický hexetidín, extrakt tymiánu, propolis, fluorid sodný. Vďaka obsahu antiseptika má výrazné protizápalové a antibakteriálne účinky. Neodporúča sa používať viac ako dva týždne, po úľave od príznakov zápalu sa odporúča prejsť na iné zubné pasty.

Najlepšie zubné pasty, ktoré neobsahujú fluorid

Použitie zubných pást bez fluoridu je relevantné v tých oblastiach, kde sa zvýši ich obsah vo vode (viac ako 1 mg na liter). V Rusku sa takéto regióny nachádzajú v oblastiach Moskvy, Tambova a Tveru, na Sibíri av Uralu. Na obale takejto pasty by nemali byť také názvy - olafluur (aminofluorid), fluorid cínu, hliník, sodík, monofluórfosfát.

Prvé miesto v rebríčku medzi zubnými pastami bez fluoridu obsadzujú pasty spoločnosti Splat

Ruská spoločnosť vyrába dve odrody pást, ktoré neobsahujú zlúčeniny fluóru - Splat-biocalcium a Splat-maximum, obaja zaslúžene obsadili prvé miesto v hodnotení.

Pasta Splat - biokalcium


hodnotenie: 10.0

Pasta obsahuje laktát vápenatý, hydroxyapatit, polydon a papaín. Zlúčeniny vápnika poskytujú remineralizáciu skloviny a polydón a papaín rozpúšťajú plaky na zuboch, čo uľahčuje ich odstránenie. Účinnosť pasty s hydroxyapatitom závisí od veľkosti častíc. Čím menšia je ich veľkosť - tým rýchlejšie a hlbšie prenikajú do zubného tkaniva. Výrobca tvrdí, že na výrobu tejto pasty sa používajú jemné častice a my nemáme dôvod neveriť jeho slovám.

Pasta Splat-maximum


hodnotenie: 10.0

Okrem zložiek zloženia predchádzajúcej pasty v Splat-maximum obsahuje extrakt sladkého drievka, citrát zinočnatý a komplex enzýmov. Hydroxyapatit preniká do tkanív zuba a podporuje ich remineralizáciu, enzýmy. Polydon a papaín ničia plak, citrát zinočnatý poskytuje sviežosť v ústach.

Druhým miestom v rebríčku sú cestoviny prezidenta unigue.


hodnotenie: 9.5

Obsahuje tri zlúčeniny pantetonát, laktát a fosforečnan vápenatý, ktoré umožňujú ľahkú absorpciu vápnika zubnou sklovinou. Papain poskytuje rozpúšťanie plaku a xylitol inhibuje jeho tvorbu a neutralizuje kyslé prostredie ústnej dutiny. Jednou z nevýhod je obsah draselnej soli, ktorá znižuje citlivosť skloviny. Použitie pasty s týmto účinkom sa odporúča pri precitlivenosti vo forme liečebného cyklu. Pretože denné užívanie môže znížiť citlivosť nervových zakončení a skryť prvé príznaky zubného kazu.

Poradie tretieho miesta - cestoviny R.O.K.S. pre dospelých


hodnotenie: 9.0

Túto pastu vyrába ruská spoločnosť a obsahuje glycerofosfát vápenatý, bromelaín, xylitol. Bromelaín rozpúšťa plaky, xylitol zabraňuje vzniku zubného kazu, čo spôsobuje účinok, ktorý inhibuje rýchlosť rastu baktérií, neutralizuje kyslé prostredie. Glycerofosfát vápenatý mineralizuje sklovinu. Veľkým plusom je rozmanitosť výberu chutí (viac ako 10). Abrazivita neprekračuje normu pre každodenné použitie. Veľkou nevýhodou je preplatok.

Najlepšie terapeutické zubné pasty pre kazy na báze zlúčenín fluóru

Pasta s liečebným účinkom sa líši od toho, čo je určené na denné použitie, počet zlúčenín fluóru v nich obsiahnutých. pasta s terapeutickým účinkom sa používa nielen na prevenciu, ale aj na liečbu počiatočného štádia kazu bielych alebo kriedových škvŕn. Všetky liečivé pasty sa môžu aplikovať v priebehu 2 - 4 týždňov, po ktorých musíte absolvovať prestávku v trvaní najmenej dvoch mesiacov. Pasty s účinkom proti zubnému kazu na báze zlúčenín vápnika sú diskutované vyššie.

Prvé miesto - President classic paste


hodnotenie: 10.0

Kompozícia obsahuje fluorid sodný, extrakt šalvie, medovky a harmančeka, mätový olej, xylitol. Ako vidíte, pasta obsahuje prírodné zložky, terapeutická koncentrácia fluoridu má účinok proti zubnému kazu, rastlinné extrakty majú protizápalový účinok a xylitol neutralizuje kyslé prostredie v ústnej dutine a má schopnosť zastaviť vývoj kariogénnych mikroorganizmov. Olej z mäty piepornej poskytuje účinok sviežosti.

Druhé miesto rebríčka - vložiť Silca


hodnotenie: 9.5

Nemecká spoločnosť Silka vyrába dva druhy zubnej pasty proti zubnému kazu - Herbal Complete a Natural Extrakte.. Obaja zahŕňajú fluorid sodný a močovinu, ale líšia sa v zložení bylinných doplnkov. Majú pozoruhodný účinok proti zubnému kazu a vďaka bylinám v kompozícii neumožňujú rozvoj gingivitídy, karbamid rozpúšťa plaky, čo uľahčuje jeho elimináciu. Esenciálne oleje poskytujú príjemnú chuť a vôňu.

Tretie miesto - Elmex pasta - ochrana pred kazmi


hodnotenie: 9.0

Výrobca - čínska spoločnosť Colgate. Pasta je založená na aminofluoride, ktorý je vhodný na každodenné použitie, pretože neobsahuje antibiotiká a iné zložky, ktoré vyžadujú použitie pastovitých kurzov.

záver

Voľba terapeutickej zubnej pasty by mala byť zverená zubárovi, pretože vie o všetkých problémoch ústnej dutiny, chápe zloženie a pôsobenie určitých zubných pást a môže predpísať prostriedky na prevenciu a liečbu ochorení ústnej dutiny.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...