5 najlepších objektívov pre fotoaparát Nikon D3100

Malý objektívny prehľad pre tých, ktorí si vybrali Nikon

Fráza "japonská optika" nie je taká známa ako "japonská elektronika" alebo "optika Zeiss", ale tiež to znie presvedčivo a hovorí o nepochybnej kvalite. Foto amatéri, ktorí chcú mať vysoko kvalitné šošovky, by samozrejme mali venovať pozornosť výrobkom Nikon, vytvoreným v roku 1917, aby poskytli japonskej armáde a námorníctvu ďalekohľady, ďalekohľady, periskopy a pamiatky. Optické zariadenia Nikon vždy spĺňali najprísnejšie požiadavky japonskej armády, čo znamená, že ich milovníci fotografie nenechajú.

Foto objektívy Nikon vyberajú profesionálni fotografi, ktorí niekedy nedokážu vysvetliť, prečo sú technické vlastnosti optiky lepšie ako tie, ktoré sú technicky rovnocenné technickým vlastnostiam optiky konkurentov. Objektívy Nikon sa vyznačujú pevnosťou a presnosťou zaostrovania, schopnosťou reprodukovať najmenšie detaily a prenášať dynamiku pohybujúcich sa objektov na statickú fotografiu.

Profesionálnu optiku však neberieme do úvahy, pretože skúsení fotografi sa radšej spoliehajú na svoje vlastné názory. Pozrime sa na objektívy pre začínajúcich amatérskych fotografov, ktorí často zažívajú trápenie výberu šošoviek, ktoré kombinujú cenovo dostupnú cenu so slušnou kvalitou. Väčšina nováčikov, ktorí si vybrali Nikon, sa zoznámia so zrkadlovkami z jedného zo štartovacích modelov D ​​3100, D 3200, D 3300. Prvé dva modely už boli prerušené, ale stále sú komerčne dostupné.

Najlepšie hodnotenie objektívu pre Nikon D3100, D 3200, D 3300 - TOP 5

Zvážte 5 najlepších objektívov pre Nikon D3100 a podobné modely. Naša voľba bola ovplyvnená nielen kvalitou šošoviek, ale aj cenami. Pre každú kategóriu si môžete vyzdvihnúť objektív vyššej triedy, ale vstupná kamera nebude schopná odhaliť všetky možnosti optiky, prekonať samotnú kameru za cenu 5 - 10 krát.

model

nominant

Naše hodnotenie

AF-S VR II DX Zoom-Nikkor 18-200 mm f / 3,5-5,6 ED-IF

Najlepší univerzálny zoom pre Nikon D3100

9,3 z 10

AF NIKKOR 20 mm f / 2.8D

Najlepší širokouhlý objektív Nikon D3100

9,5 z 10

AF-S NIKKOR 85 mm f / 1.8G

Najlepší objektív pre Nikon D3100

9,6 z 10

AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f / 2,8G ED

Cenovo dostupný makro objektív Nikon D3100

9,5 z 10

AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1.8G

Rozpočet Fast Fix pre Nikon D3100

9,0 z 10

1. Najlepší univerzálny zoom pre Nikon D3100 - AF-S VR II DX Zoom-Nikkor 18-200 mm f / 3,5-5,6 ED-IF


výhody:

Zdalo by sa, že je to drahý objektív, za cenu výrazne vyššiu ako "jatočné telo", ale je to naozaj univerzálne, pokiaľ ide o ohniskové vzdialenosti. Rozsah od širokouhlého po teleobjektív umožňuje vo väčšine prípadov spravovať jeden objektív. Vlastný systém automatického zaostrovania vám umožňuje mať túto príjemnú kvalitu aj na tej najjednoduchšej kamere, ktorá nie je na tieto účely vybavená motorom. K dispozícii je tiež stabilizácia, potrebná s veľkou ohniskovou vzdialenosťou. Perspektíva objektívu. Pri prechode na serióznejšie fotoaparáty až do série 7000, môže zostať v arzenále fotografa ako rovnaké univerzálne „sklo“

nevýhody:

Je potrebné brať do úvahy nízku svietivosť, najmä na dlhom konci, len 5.6. Pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti je viditeľné geometrické skreslenie.

Z recenzie objektívu Zoom-Nikkor 18-200 mm:

"Najlepší objektív ako univerzálne cestovanie, keď nosíte okuliare, chýba nadšenie alebo priestor."

Čítať viac ...

2. Najlepší širokouhlý záber pre fotoaparát Nikon D3100 - tAF NIKKOR 20 mm f / 2.8D


výhody:

Široký uhol pohľadu, 94 stupňov uhlopriečne. Používajú ho svadobní fotografi pri snímaní scén „nevesta“ v miestnosti, kde je ťažké vybrať si dobrý strelecký bod. Ak sa objektív zachová aj pri prechode na kameru s plnoformátovou matricou, potom sa jeho krytie a možnosti snímania v blízkej miestnosti otvoria ešte lepšie. NIKKOR 20mm f / 2.8D je zároveň vhodný aj pre krajinu, architektúru, panorámy. Optimálny pracovný rozsah otvorov je od 4 do 7,1. Ale v 2.8 môžete získať vysoko kvalitné obrázky. Kompaktný, pohodlný a trvanlivý (puzdro je zložené z kovových častí).

nevýhody:

Pomalé automatické zaostrovanie, nedostatočná ostrosť na otvorenej membráne, ľahko zaprášenie.

Z NIKKOR 20mm objektívu: t

„Vysoko kvalitný a relatívne lacný širokoúhlý. Po ňom na superzoom 18-200VR2 nechcete vzlietnuť vôbec. Kvalita je neporovnateľná. Opravujú sa!

Čítať viac ...

3. Najlepší objektív pre model Nikon D3100 - AF-S NIKKOR 85 mm f / 1,8G


výhody:

Veľmi obľúbený portrét. Pre začiatočníkov to môže byť drahé, ale na sekundárnom trhu ho možno ľahko kúpiť (aj predať). Ohnisková vzdialenosť (85 mm) je optimálna pre snímanie portrétov na sypkej matrici. Postavte si dobrý, napriek plastovému puzdru. Je tu dobrá ochrana pred prachom. Hlavnou výhodou NIKKOR 85 mm f / 1,8 G je pomer otvorov. A ostrosť emocionálnych fotografov, počnúc F2,8, sa jednoducho nazýva "britva". V dobrých rukách dokáže sprostredkovať najmenšie detaily tváre a zároveň poskytnúť úžasný bokeh. Autofokus je zároveň presný a rýchly, čo umožňuje použitie objektívu na sekvenčné snímanie.

nevýhody:

Až do F4 sa pri vysokom zväčšení pozorujú chromatické odchýlky. Niekedy je zaznamenaná vinetácia.

Z recenzie objektívu NIKKOR 85 mm:

„Veľmi ostrá aj s membránou 1,8, vyššia ako 2,2 ostrosť je ešte lepšia, o 4 je všeobecne vrchol ostrosti ..., príjemné boke, podanie farieb vo výške. Krásny portrét.

Čítať viac ...

4. Cenovo dostupný makro objektív Nikon D3100 - tAFS DX Micro NIKKOR 40mm f / 2.8G ED


výhody:

Najmä objektív je vhodný pre začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí svojou závislosťou na streľbe mikrosveta. Nie príliš veľa zaujatosti v smere makra umožňuje používať nielen pre miniatúrne objekty. Uhol pohľadu 38,8 ° na DX ho robí aj dobrým portrétnym sklom. Krajina tiež spravuje, ak nie príliš kapor. Vstavané automatické zaostrovanie spravidla vykonáva svoje úlohy pomerne presne. Pracuje na omnoho menších vzdialenostiach, než je uvedených 16 cm, pretože je potrebné strieľať z veľmi malých vzdialeností, konštruktéri nastavia minimálnu relatívnu clonu F36, aby získali dostatočnú hĺbku ostrosti. V opačnom prípade, keď natáčame „portrét“ chameleónu, dostaneme ostrý obraz len na jeho oko a zvyšok jeho hlavy sa bude rozmazávať.

nevýhody:

Nekompromisné ísť do matice FF. Plný rám dáva silnú vinětaciu. Pomalé automatické zaostrovanie.

Z recenzie objektívu Micro NIKKOR 40mm:

„... harmanček na poli, mravenec na slame, kvetinové tyčinky, pestíky kvetov, riasenie dieťaťa - jeho prvok. Elegantné portréty sa získavajú v detaile! Farby sú jasné, ale prirodzené. “

Čítať viac ...

5. Rozpočet Fast Aperture pre Nikon D3100 -AF-S DX NIKKOR 35mm f / 1.8G


výhody:

Clona 1,8, vám umožní úspešne strieľať v interiéri pre pomerne krátke expozície a poskytuje umelecké "boke". Vynikajúca ostrosť. Sklo s vysokým rozlíšením, s vrcholom pri f4. V tomto prevyšuje mnoho drahších modelov. Kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť, čo je dôležité pre mnohých užívateľov.

nevýhody:

Chrómanov. Prehriatie v autofokuse, často zaostrenie kolieska.

Z NIKKOR 35mm objektívu: t

„Je plne schopný nahradiť šošovku veľryby, pohodlný DF, úžasnú ostrosť a veľkú clonu. Najuniverzálnejšia fixácia pre orezanie. Rezanie na otvorenom otvore, aberácie sú ľahko odstránené v editore (ak snímate v RAW) ".

Čítať viac ...

Vidíme, že Nikon je pripravený poskytnúť začínajúcemu amatérskemu fotografovi štartovacie šošovky pre všetky príležitosti. Môžete ušetriť trochu tým, že si kúpite tú správnu optiku tretej strany, ale stojí za to? Skôr - nie, ako áno! Najmä ak plány zahŕňajú zlepšenie zručností a prechod na serióznejšie fotoaparáty, s ktorými sa dajú použiť objektívy, ktoré sú už známe a testované na fotoaparátoch série D3100 - D3300.

Loading...