9 najlepších glukomerov

Merač krvnej glukózy - nevyhnutná potreba pre pacienta s diabetom

Získavanie glukometra - zariadenia na meranie hladiny cukru v krvi pre pacienta s diabetom je životne dôležité. V tomto prístroji potrebujú diabetici po celý život.

V súčasnosti existuje na trhu obrovské množstvo glukomerov a všetky sú celkom presne schopné určiť hladinu cukru v krvi.

Ako si vybrať dobrý glukomer?

Pri výbere merača je potrebné zvážiť nasledujúce kritérium: schopnosť kupovať testovacie prúžky za prijateľnú cenu v budúcnosti.

Záver: najdôležitejším kritériom pre výber prístroja na stanovenie hladiny cukru v krvi je dostupné náklady na spotrebný materiál a ich dostupnosť na predaj.

Takže zvážime tie najlepšie glukometre, z ktorých každý sa môže stať nevyhnutným "laboratóriom" pre diabetikov. Takéto zariadenie je druh mini-laboratória, ktoré zlepšuje kvalitu života pacienta a pomáha mu v boji s chorobou. S pomocou takéhoto zariadenia, po získaní presných informácií, môžete rýchlo a účinne pomáhať so zvýšením alebo znížením hladiny glukózy v krvi.

Top 9 najlepších glukomerov

Najlepší prenosný glukometer "One Touch Ultra Easy" ("Johnson & Johnson")


hodnotenie: 10 z 10

cena: 2 202 rub.

dôstojnosť: Praktický prenosný elektrochemický glukomer s hmotnosťou iba 35 gramov, ktorý má neobmedzenú záruku. Na zber krvi z alternatívnych miest je poskytnutá špeciálna dýza. Výsledok je k dispozícii za päť sekúnd.

nedostatky: žiadna funkcia hlasu.

Typický prehľad glukometra One Touch Ultra Easy„Veľmi malé a šikovné zariadenie, váži veľmi málo. Jednoduché ovládanie, čo je pre mňa dôležité. Dobré použitie na ceste, a často cestujem. Stáva sa to, necítim sa dobre, často cítim strach z cesty, že to bude zlé na ceste a nikto nebude pomáhať. S týmto meračom sa stala oveľa pokojnejšou. Veľmi rýchlo dáva výsledok, ešte som nemal podobné zariadenie. Páčilo sa mi, že súprava obsahuje desať sterilných lancetov. “

Najkompaktnejšie glukometer "Trueresult Twist" zariadenie ("Nipro")


hodnotenie: 10 z 10

cena: 1 548 rub.

dôstojnosťNajmenší elektrochemický prístroj na meranie glukózy v krvi, ktorý v súčasnosti existuje vo svete. Analýzu možno vykonať v prípade potreby doslova „na cestách“. Stačí kvapka krvi - 0,5 mikrolitrov. Výsledok je k dispozícii za 4 sekundy. Je možné vziať krv z akéhokoľvek iného miesta. K dispozícii je pohodlný displej dostatočne veľký. Zariadenie zaručuje 100% presnosť výsledkov.

nedostatky: môže byť použitý iba v podmienkach prostredia špecifikovaných v anotácii - relatívna vlhkosť 10-90%, teplota 10-40 ° C.

Typický prehľad merača Trueresult Twist„Som veľmi ohromený tým, že tak dlhú životnosť batérie je k dispozícii - 1500 meraní, trvalo mi viac ako dva roky. Pre mňa je to veľmi dôležité, pretože napriek chorobe trávim veľa času na ceste, pretože musím ísť na služobné cesty. Zaujímavé je, že moja babička mala cukrovku, a pamätám si, aké ťažké bolo stanoviť hladinu cukru v krvi v tých časoch. Doma to nebolo možné! Veda teraz napredovala. Takéto zariadenie je len dar z nebies! “

Najlepší glukomer „Accu-Chek Active“ („Hoffmann la Rosh“) e


hodnotenie: 10 z 10

cena: 1 201 rub.

dôstojnosť: vysoká presnosť výsledkov a rýchly čas merania - do 5 sekúnd. Zvláštnosťou modelu je možnosť aplikovať krv na testovací prúžok v zariadení alebo mimo neho, ako aj možnosť opätovného aplikovania kvapky krvi na testovací prúžok, ak je to potrebné.

Pri meraní pred jedlom a po jedle je vhodný spôsob merania výsledkov merania. Je tiež možné vypočítať priemerné hodnoty, ktoré sa získajú pred a po jedle: 7, 14 a 30 dní. V pamäti je uložených 350 výsledkov a presný čas a dátum.

nedostatky: nie

Typický prehľad merača Accu-check Active„Po Botkinovej chorobe mám ťažký diabetes, cukor je veľmi vysoký. V mojej „kreatívnej biografii“ boli kómy. Glukometre boli veľmi odlišné, ale páči sa mi toto najviac, pretože potrebujem časté testovanie glukózy. Rozhodne ich potrebujem urobiť pred a po jedle, sledovať dynamiku. Preto je veľmi dôležité, aby boli údaje uložené v pamäti, pretože písanie na papier je veľmi nepohodlné. “

Najlepšie jednoduché glukometer "One Touch Select Cimple" zariadenie ("Johnson & Johnson")


hodnotenie: 10 z 10

cena: 1 153 rub.

dôstojnosť: najjednoduchší a ľahko použiteľný model za prijateľnú cenu. Dobrá voľba pre tých, ktorí nemajú radi správu zariadenia. Tam je pípanie nízkej a vysokej hladiny cukru v krvi. Žiadne menu, žiadne kódovanie, žiadne tlačidlá. Na dosiahnutie výsledku jednoducho vložte testovací prúžok s kvapkou krvi.

nedostatky: nie

Typický prehľad merača One Touch Select Cimpl„Mám takmer 80 rokov, môj vnuk mi dal zariadenie na určenie cukru a nemohol som ho použiť. Bolo to pre mňa veľmi ťažké. Vnuk bol hrozne rozrušený. A potom ten známy lekár odporučil kúpiť tento. A všetko sa ukázalo byť veľmi jednoduché. Ďakujem niekomu, kto vymyslel také dobré a jednoduché zariadenie pre ľudí ako som ja. “

Najpohodlnejší glukometer "Accu-Chek Mobile" ("Hoffmann la Roche")


hodnotenie: 10 z 10

cena: 3 889 rub.

dôstojnosťje dnes najvhodnejšie zariadenie, v ktorom nie je potrebné používať poháre s testovacími prúžkami. Bol vyvinutý princíp kazety, v ktorom je do zariadenia bezprostredne vložených 50 testovacích prúžkov. Praktická rukoväť je namontovaná do puzdra, s ktorým môžete odobrať kvapku krvi. K dispozícii je bubon pre šesť lancet. Ak je to potrebné, rukoväť sa dá oddeliť od puzdra.

Funkcia modelu: prítomnosť mini-USB kábla na pripojenie k osobnému počítaču na tlač výsledkov merania.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie: „Neuveriteľne pohodlná vec pre moderného človeka.“

Najfunkčnejší glukomer „Accu-Chek Performance“ („Roche Diagnostics GmbH“)


hodnotenie: 10 z 10

cena: 1 750 rub.

dôstojnosť: moderné zariadenie s rôznymi funkciami za prijateľnú cenu, ktoré poskytuje možnosť bezdrôtového prenosu výsledkov do počítača pomocou infračerveného portu. Na testovanie sú k dispozícii funkcie alarmu a pripomienky. Ak je prekročený povolený prah hladiny cukru v krvi, je k dispozícii aj neuveriteľne pohodlný zvukový signál.

nedostatky: nie

Typický prehľad glukomeru Accu-check Performer„Zdravotne postihnutý človek už od detstva, okrem cukrovky, som stále chorý na množstvo vážnych ochorení. Nemôžem pracovať mimo domu. Podarilo sa mi nájsť si prácu na diaľku. Toto zariadenie mi veľmi pomáha monitorovať stav tela a zároveň produktívne pracovať na počítači. “

Najspoľahlivejší glukometer "Kontur TS" ("Bayer Cons.Care AG")


hodnotenie: 9 z 10

cena: 1 664 rub.

dôstojnosť: časovo overené, presné, spoľahlivé a ľahko použiteľné zariadenie. Cena je k dispozícii. Výsledok nie je ovplyvnený prítomnosťou maltózy a galaktózy v krvi pacienta.

nedostatky: relatívne dlhá skúšobná doba - 8 sekúnd.

Typický prehľad merača Kontur TS„Používam toto zariadenie mnoho rokov, verím tomu a nechcem ho meniť, hoci sa stále objavujú nové modely.“

Najlepšie mini laboratórium - prenosný analyzátor krvi Easytouch ("Bayoptik")


hodnotenie: 10 z 10

cena: 4 618 rub.

dôstojnosť: unikátne mini laboratórium doma s elektrochemickou metódou merania. K dispozícii sú tri možnosti: stanovenie glukózy, cholesterolu a hemoglobínu v krvi. Pre každý parameter testu sú k dispozícii jednotlivé testovacie prúžky.

nedostatky: neexistujú žiadne poznámky o potravinách a nie je k dispozícii žiadne spojenie s PC.

Typické preskúmanie: "Tento zázračný prístroj sa mi veľmi páči, eliminuje potrebu pravidelných návštev na klinike, stojí v rade a bolestivý postup testovania."

Systém monitorovania krvnej glukózy "Diacont" - set (OK "Biotech Co.")


hodnotenie: 10 z 10

cena: od 700 do 900 rubľov.

dôstojnosť: prijateľná cena, presnosť merania. Pri výrobe testovacích prúžkov sa aplikuje metóda ukladania enzymatických vrstiev po vrstvách, čím sa minimalizuje chyba merania. Funkčné - testovacie prúžky nepotrebujú kódovanie. Môžu vytiahnuť kvapku krvi sami. Na testovacom prúžku je kontrolné pole, ktoré určuje množstvo potrebnej krvi.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie: „Páči sa mi, že systém nie je drahý. Určuje to presne, takže ho stále používam a nemyslím si, že by to stálo za preplatenie drahších značiek. “

Ktorý glukomer je lepšie kúpiť?

Rada pre endokrinológ: Všetky zariadenia sú rozdelené na elektrochemické a fotometrické. Pre jednoduché použitie doma, mali by ste si vybrať prenosný model, ktorý sa ľahko zmestí do vašej ruky.

Fotometrické a elektrochemické zariadenia majú významné rozdiely.

Fotometrický glukomer používa iba kapilárnu krv. Údaje sa získali reakciou glukózy s látkami aplikovanými na testovací prúžok.

Elektrochemický glukomer na analýzu krvnej plazmy. Výsledok sa získa na základe množstva prúdu vytvoreného reakciou glukózy s látkami na testovacom prúžku, ktoré sa na tento účel aplikujú špecificky.

Aké merania sú presnejšie?

Presnejšie sú merania vykonané elektrochemickým glukometrom. V tomto prípade prakticky neexistuje žiadny vplyv faktorov prostredia.

A tieto a ďalšie typy zariadení zahŕňajú použitie spotrebného materiálu: testovacie prúžky pre glukomer, lancety, kontrolné roztoky a testovacie prúžky na kontrolu presnosti samotného zariadenia.

Môžu existovať rôzne druhy ďalších funkcií, napríklad: budík, ktorý vám pripomenie analýzu, možnosť uloženia všetkých potrebných informácií pre pacienta v pamäti merača.

pamätať: akékoľvek zdravotnícke pomôcky je potrebné zakúpiť len v špecializovaných predajniach! To je jediný spôsob, ako sa chrániť pred nespoľahlivými ukazovateľmi a vyhnúť sa nesprávnemu zaobchádzaniu!

Je to dôležité! Ak užívate lieky:

  • maltóza;
  • xylóza;
  • imunoglobulíny, ako napríklad „Octagam“, „Orentia“ -

potom počas analýzy získate nespoľahlivé výsledky. V týchto prípadoch analýza ukáže zvýšenú hladinu cukru v krvi.

Loading...