12 najlepších repelentov proti komárom

Náhle odneka letí malý komár!

Ako si vybrať najlepší repelent?

Moderný liekopis ponúka rôzne formy ochrany: gély, pleťové vody, krémy, aerosóly individuálneho alebo spoločného pôsobenia, špeciálne ceruzky, tablety, odparovacie kvapaliny.

Pochopenie mora dopytu, nezabudnite: nie každý repelent proti komárom je vhodný pre každého. Nákup konkrétneho lieku, pozorne si prečítajte návod. A pamätajte si, čo sú vaši rodinní príslušníci chorí.

Kompetentná, zodpovedná voľba konkrétneho lieku bude riadiť komáre preč bez poškodenia ľudí.

Nižšie sa budeme zaoberať 2 skupinami liekov: na osobnú ochranu dospelí a chrániť deti, Preto nebude existovať jediné hodnotenie, budú tam dve rôzne a budete si môcť vybrať najlepšie lieky v každej z kategórií.

V rámci stanovenia priorít sme ako základ použili spätnú väzbu od používateľov a odporúčania od farmaceutov. Vyskúšajte, vyberte, vyberte.

Najlepšie repelenty proti komárom pre dospelých

OZZ sprej proti komárom

Šampión vo svojej hodnosti - OZZ extrém


Nie najlacnejšie z fondov (250 ml stojí asi 6 dolárov), ale veľmi efektívne. Trvanie akcie - 5-6 hodín, ochrana - 100%. Môžete aplikovať na kožu a oblečenie. Alergické reakcie nie. Obzvlášť dobré pre ľudí s rýchlym metabolizmom, na ktorom ostatné prostriedky rýchlo prestanú konať.

Sprej OZZ


Upozorňujeme, že sa môže aplikovať na kožu LEN pre dospelých, pre deti - iný liek. Dokonale chráni niekoľko hodín, rovnomerne rozložených po povrchu pokožky, zaručuje úplnú ochranu. Dajte si pozor na to, aby sa dostal do očí a slizníc, takže sa aplikuje na tvár navlhčenou dlaňou.

OZZ Repelentné krémy

Krém OZZ 10


Pre krátkodobú ochranu. Jedna aplikácia na kožu trvá dve až tri hodiny. Ideálny pre jemné, citlivé, náchylné na alergické reakcie kože, pre ľudí so zníženým metabolizmom.

Krém OZZ 18


Aktívnejší sa odporúča na použitie v oblastiach s veľkými koncentráciami hmyzu sajúceho krv. Aplikujte na telo, keď sa aplikuje na oblasť tváre v blízkosti slizníc a očí, je potrebná opatrnosť. Ideálny pre ľudí s vysokým metabolizmom. Alergické reakcie nie. Viac ako 3-krát denne sa neodporúča.

OZZ skupinové vody

Lotion ozz


Pleťový sprej OZZ

Je to vhodné na dobu trvania pracovného stavu, trvá 6-8 hodín, môžete ho aplikovať a ísť na dlhú túru alebo rozšíriť - a spať celú noc na otvorenej terase, v altánku, v záhrade. Prenikne do hlbších vrstiev pokožky, čo vysvetľuje trvanie jej nárazu.


Sila účinku nie je horšia ako u iných liekov. Funkcia - rastlinné zložky, ktoré sú jej súčasťou, zároveň zvlhčujú a vyživujú pokožku. Veľmi dobré pre ľudí s citlivou, spálené, zápal náchylné kože.

POZOR! Lotion a sprejové mlieko sú dve podobné, ale rôzne liečivá. Sprejová voda sa môže aplikovať nielen na telo, ale aj na oblečenie.

VŠETKA SKUPINA má CERTIFIKÁTY MINISTERSTVA ZDRAVIA

Repelentné vody, gély a krémy "Contra"

Pokiaľ ide o účinnosť, sú takmer rovnako dobré ako skupina OZZ, ale je oveľa pohodlnejšie aplikovať na kožu a nemajú výrazný ostrý zápach, nezafarbujú oblečenie. Celá skupina je SCHVÁLENÁ A OSVEDČENÁ.

Kontra gél


Lacné (asi 0,5 dolár trubice náklady) a pohodlné prostriedky na ochranu pred komármi.

Rúrka (50 ml) sa pevne priskrutkuje, dá sa previesť a podľa potreby pridať. Kombinácia vynikajúcej akcie a lacnej ceny ho robí atraktívnym pre spotrebiteľa. Dobré pre ľudí s jemnou pokožkou. Zabraňuje vysušeniu pokožky.

Znečisťujúci krém


K dispozícii v 100 ml skúmavkách. Môže sa používať v noci iv noci. Aplikuje sa na pokožku, chráni ju a zjemňuje. Trvá 3-4 hodiny. Alergické reakcie nie. Určené pre kožu teenagera alebo dospelého.

Sprej proti vode


Rovnomerne aplikovaný na pokožku. Jemný efekt bez toho, aby spôsobil brnenie. Ak je koža citlivá, môže sa aplikovať na odev, nezanecháva žiadne zvyšky. 4-6 hodín - veľmi dlhá expozícia. Existuje mnoho hodnotení spotrebiteľov o tomto odpudzujúcom komáre - a nie jeden negatívny.

Finančné prostriedky z komárov Atas

Aerosól Atas 150 ml


Určené pre oblasti, kde sú komáre obzvlášť agresívne. Je pretrepaný, striekaný na dlane a potom sa rozprestiera na všetkých otvorených povrchoch tela. Vyrobené na základe alkoholu, takže druhý deň ráno po sprchovaní potrebujete výživný krém. Pomáha dokonale, dáva vám možnosť ísť na dlhú prechádzku alebo dobre spať v noci.

Atas Spray Lotion 100 ml


Odpudzuje hmyz päť až šesť hodín. Koktaily a zo vzdialenosti 20-25 cm sa aplikujú priamo na pokožku tela a na tvár - dlane, navlhčené liečivom. Koža okolo očí a pier nevykonáva. Má príjemnú vôňu, s nádychom klinčekov. Nesuší pokožku.

Odstránenie komára Vyp

Vypnutie spreja proti komárom


Platí 4 hodiny. Môže sa aplikovať na kožu (vopred sa nastrieka na ruky a aplikuje sa na exponované povrchy, na odevy a na vlasy. Má svetlú, špecifickú vôňu, ale veľmi spoľahlivo chráni.

Mimo rodiny


Ak s týmto náradím ošetrujete oblečenie a schováte ho 12 hodín v plastovom vrecku, ochranné vlastnosti krému vydržia jedinečne dlhú dobu - až tridsaťšesť hodín! Sprej aplikovaný na telo poskytne možnosť chodiť v otvorenom oblečení, chráni tri až štyri hodiny. Viac ako dvakrát denne sa neodporúča.

VŠETKY VYPNUTÉ SÉRIE SÚ CERTIFIKOVANÉ

Náramky Locke mosquito náramok


Pôvodný vývoj prírodných repelentov na báze olejov - citrón vervain, levanduľa, citronella (tie rastliny, ktorých vôňa odpudzuje komáre). Môže sa nosiť na ramene a nohe, je určený pre rôzne veľkosti. Pohodlné na výstupe na prechádzku, diskotéka, návšteva. Platnosť - od 10 do 15 dní. Pri vstupe do vodného náramku sa musí odstrániť. V období, keď sa nepoužívajú, vložte do plastového vrecka.

Najlepší spôsob ochrany detí pred uštipnutím komármi a iným hmyzom

Je dôležité - nepoužívajte lieky, ktoré nie sú špecificky označené ako „pre deti“, „pre detskú pokožku“, „v ranom veku“., To, čo slúži ako obrana dospelých, môže byť jed pre mladších.

Gardeks - sprej, pena, mlieko, balzam proti komárom


Všetky tieto lieky boli testované a sú certifikované Ministerstvom zdravotníctva Ruskej federácie.

želé môžete dokonca zvládnuť deti, je veľmi jemný na konzistenciu. Uistite sa, že urobiť predbežný test alergie, pretože u detí je všetko tak individuálne. Naneste malú penu na nohu pod kolenom. Ak sa dieťa do 30 minút neznepokojí a koža sa nezmení na červenú, môžete použiť.

sprej Nanáša sa na telo dieťaťa, ale na gázový záves zakrývajúci kočík alebo posteľ. Dieťa aj rodičia dostanú dobrú noc: vôňa spreja odradí komáre a gáza nedovolí najtrvalejším muchám lietať.

koža účinkuje dlhšie ako mlieko. Dieťa môže byť vystrašené syčaním a pľuzgiermi, a pre dieťa staršie ako jeden rok sa môžete ukázať, ako to vyzerá a vytvoriť dispozíciu pre prípravu. Aplikujte, opatrne rozotrite na kožu v rovnomernej vrstve, navyše rýchlo, pretože sa okamžite vstrebáva. Zvyčajne deti milujú penu postup, ale ak sú zlobivé, nahradiť penu sprejom.

balzam aplikované na miesto uhryznutia. Rýchlo zmierňuje svrbenie a pálenie, upokojuje dieťa a dáva mu možnosť pokojne pokračovať v hre alebo odpočinku. Dbajte na to, aby sa dieťa niekoľko minút nedotýkalo namazaného miesta rukami: ak si potom otrie oči perom alebo položí päsť do úst, nedá sa vyhnúť nepríjemným pocitom a silným prejavom emócií.

Moje slnko je dobrý detský komár


firma Avanta vydala sériu liekov pre deti vrátane komára. Zároveň chráni pred muchy, komáre, osy, muchy. Certifikované. Bezpečný pre zdravie dieťaťa od 1 roka. Nezanecháva stopy na oblečení. Termín účinnej ochrany je 2-3 hodiny, dostatok času na prechádzku alebo zdriemnutie na čerstvom vzduchu. Testované na alergie, zaradené do skupiny hypoalergénnych látok. Ľahko sa vstrebáva, hydratuje pokožku.

Argus - odpudzujúci krém proti komárom pre deti od 1,5 roka


Tento krém nie je potrebné trieť. Jeho bodkované ťahy aplikované na otvorené oblasti tela a rovnomerne rozložené po povrchu. Pohodlné trvanie účinku: až 5 hodín. Spotreba je obmedzená na dve aplikácie denne. Uistite sa, že sa náradie nedostane do očí dieťaťa, v prípade kontaktu - opláchnite veľkým množstvom vody. Po návrate s dieťaťom z prechádzky ho kúpte mydlom alebo penou. Ak bol krém aplikovaný pred nocou, absorbuje sa bez zvyškov a kúpanie nie je potrebné. Certifikovaný, spoľahlivý.

Mimo deti - účinný komár a midge krém


Hlavným plusom kontroly komárov od Ott deti je široká škála ochrany: od komárov, komárov, gadflies, mláďatá, osy. Dôležitým indikátorom je aj rýchla absorpcia a trvanie expozície - až 5 hodín. V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť podráždenie pokožky, preto je potrebné vykonať predbežný test: na kožu pod kolenom naneste trochu krému. Ak je do 30 minút všetko v poriadku, môžete použiť. Ak nie - použite ju pre seba, podráždenie nie je hrozné pre dospelých. Po rozmazaní detský krém nezabudnite umyť ruky mydlom a vodou. Po prechádzke by sa malo dieťa kúpať mydlom alebo penou.

Samolepky - najlepšia ochrana proti komárom pre najmenších


Bezpečné pre deti od 2 mesiacov. Na tele dieťaťa ich nemusíte lepiť. Na viečko, plienku, priehľadný kočík môžete pripevniť nálepku. Takáto náplasť proti komárom je vyrobená z látky namočenej v olejoch a citronele. Tieto éterické oleje, pomaly sa vyparujúce, blokujú vnímanie vône detskej pokožky tým, že zapáchajú komáre a mláďatá. Pre dieťa úplne neškodné. V závislosti od konkrétnej spoločnosti sa čas pôsobenia pohybuje od 3 do 5 hodín. Staršie deti, najmä mobilné, a teda potenie, sa môžu držať oblečenia. Uvoľnenie shustrika na prechádzku, nalepiť nálepku na jeho tričko - to bude chrániť vaše dieťa.

Čo repelent proti komárom je lepší?

Pri použití odpudzovača komárov si pamätajte:

Podľa farmakológov, čím vyššia je koncentrácia lieku - tým nebezpečnejšie je liečivo pre zdravie. Nepoužívajte preto repelenty proti hmyzu. (To isté platí aj pre fumigátory, ktoré tiež odparujú škodlivé látky, ktoré sa hromadia v interiéri. V žiadnom prípade nezapínajte fumigátor v zásuvke v blízkosti lôžka!).

Koncentrácia liečiva je uvedená na obale produktu. Ak je nad 40%, liek môže poškodiť osobu. Koncentrácia 20-30% - len pre dospelých, určená na 2-3 hodiny. Pre výrobky s koncentráciou účinných látok 10-15% - nízka ochrana, ale len oni môžu používať alergie, deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Silné prostriedky sa snažia aplikovať nie na kožu, ale na oblečenie.

Postarať sa o svoje zdravie, chodiť vo večerných hodinách, a komáre nemajú uhryznúť správne prostriedky!

Loading...