12 najlepších studených prostriedkov

Ako sa rýchlo zotaviť a nepoškodiť telo?

Kto z nás nebol zranený? Často sa musíte čo najrýchlejšie zotaviť, ale ako? Ktoré lieky proti chrípke a chrípke sú neškodné a rýchle, aby sa dali na nohy? Pokúsme sa na to prísť.

Každý vie, že antibiotiká sú predpísané lekárom, keď sú komplikácie z chrípky alebo zima. Antibiotiká nie je možné nazvať neškodné pre telo. Spolu s patogénmi aktívne ničia prospešné, na ktorých závisia ochranné funkcie nášho tela. Výsledok - zníženie imunity a rozvoj kandidózy a dysbiózy. Čo robiť?

„Coldrex“ - „pre“ a „proti“

Mnohí z nás radšej pijú Coldrex alebo Theraflu. Je Coldrex bezpečný liek? Pôsobí tak, ako sľúbili výrobcovia? Aby ste zistili, či piť Coldrex s nachladnutím a chrípkou, musíte sa pýtať: čo je súčasťou tejto drogy?

"Coldrex" sa nazýva liek komplexnej akcie. Reklama vám sľubuje rýchle zmiznutie nepríjemných príznakov práve kvôli zložitej, kombinovanej akcii. "Coldrex" obsahuje všetky známe paracetamol, kofeín a kyselinu askorbovú. Okrem toho liek obsahuje fenylefrín. Paracetamol znižuje teplotu a zmierňuje bolesti hlavy, tóny kofeínu a fenylefrín vám umožňuje dýchať viac alebo menej normálne, čo znižuje opuch nosovej sliznice. Vitamín "C" zvyšuje imunitu. Zdá sa, že všetko „pre“ pre príjem „Coldrexu“!

Výrobcovia neradi hovoria o vedľajších účinkoch lieku.

Coldrex - argumenty proti

S nachladnutím a chrípkou je horúčka. Nechcete tolerovať teplotu a antipyretiká sú opité. Nie každý si myslí, že paracetamol, ktorý je súčasťou Coldrexu a iných podobných liekov, nepriaznivo ovplyvňuje fungovanie mnohých vnútorných orgánov: pečene, obličiek a gastrointestinálneho traktu. Nauzea, žalúdočné kŕče sú častým vedľajším účinkom paracetamolu. Hypertenzívny "Coldrex" je vo všeobecnosti prísne kontraindikovaný. Paracetamol, ktorý je súčasťou Coldrexu a jeho analógov, môže významne zvýšiť krvný tlak. Predávkovanie, keď je choré, neschopné tolerovať, prehltne pilulku pilulkou - nie je nezvyčajné počas chrípky. Potom sa môžu vyskytnúť alergie, závraty a retencia moču.

Potrebujem znížiť teplotu?

Teplo nás desí. Je to však normálna a dokonca žiaduca reakcia organizmu napadnutého vírusmi. Telo má tendenciu samoliečby a do tohto procesu hrubo zasahujeme. Sú situácie, keď príliš vysoká teplota ohrozuje život alebo je choroba veľmi zle tolerovaná. Okrem toho by sa teplo malo znížiť, ak sa vyskytnú závažné sprievodné chronické ochorenia.

Poradenstvo pre farmakológa: u dospelých, ktorí sú chorí s chrípkou a ktorí nemajú závažné chronické ochorenia, sa musí teplota znížiť nad 38 ° C-39 ° C. Nie je potrebné zasahovať do tela prirodzeným spôsobom boja proti infekcii. Keď znížite teplotu, predĺžite obdobie choroby a umožníte vírusom voľne sa šíriť po celom tele. Najčastejšie sa táto "liečba" končí antibiotikami.


Akým spôsobom liek Coldrex účinkuje?

Coldrex zmierňuje len príznaky ochorenia. Terapeutický účinok tejto drogy nemá. Neexistujú žiadne liečivé účinky v zložení lieku! Liek nepôsobí na vírusy, takže chrípka a nachladnutie sa nemôžu zastaviť.

Kedy užívať Coldrex?

Vo výnimočných prípadoch, keď neexistuje východisko: dôležité stretnutie, podujatie atď. Okrem toho, nemôžete piť liek neustále v priebehu choroby. Deti "Coldrex" sa neodporúčajú vôbec.

Hodnotenie 12 najlepších studených prostriedkov

Najlepší prírodný imunomodulátor
"Doppelgerts Immunotonik" (Kweisser Pharma GmbH & Co. KG., Nemecko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosťDobre zvolený komplex vitamínov „C“ a prírodných rastlinných zložiek. Pomáha zlepšiť celkový stav organizmu počas obdobia choroby. Zlepšuje imunitu, má antioxidačný a protizápalový účinok. Môže byť použitý na prevenciu prechladnutia a chrípky.

nedostatkyExistuje množstvo kontraindikácií. Nemôžete brať tehotné a dojčiace, hypertenzné, deti, rovnako ako niektoré srdcové ochorenia. Príjem je nežiaduci v prípade zvýšenej nervovej vzrušivosti a sklonu k nespavosti.

Typické preskúmanie„Veľmi sa mi páčil tento liek. Často som za studena, vymenoval okresného terapeuta. Nečakal som to, ale ochorel som oveľa menej často! “ T

Najlepší liek na prechladnutie
"Sinupret kvapky na perorálne podanie" (Bionorika, Nemecko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosťje kombinovaný prípravok rastlinného pôvodu. Má sekretoliticheskim, sekretomotorny a protizápalový účinok. Nevyžaduje použitie vazokonstrikčných kvapiek s veľkým množstvom vedľajších účinkov, pretože prispieva k odtoku sekrétov z nosných dutín, ako aj horných dýchacích ciest. Používa sa pri všetkých typoch rinitídy. Možné dlhodobé použitie pri chronickej sinusitíde. Je možné a vhodné kombinovať s inými liekmi. Menovaný do dospelých a detí školského veku.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie"Bolo možné vyliečiť chronickú sinusitídu, ktorá trpela po dlhej dobe po utrpení chrípky."

Najlepšie vonkajšie liek na rinitídu
Pinosol Spray (Zentiva A.C., Slovensko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: obsahuje prírodné oleje. Má silný terapeutický účinok. Má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Používa sa pri akútnej a chronickej rinitíde.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie„Používal som vazokonstrikčné kvapky dlhú dobu, pretože som nemohol dýchať nosom. To bolo obzvlášť bolestivé v noci. Nemyslel som si, že by mi niečo pomohlo. Odporúčam! "

Najlepší liek proti chrípke a chrípke pre deti
„Anaferon pre deti“, tablety (Materia Medica, Rusko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: absolútne neškodný homepatický liek. Menovaný za deti z prvého mesiaca života. Možno kombinovať s inými antivírusovými a antibakteriálnymi liekmi. Má imunomodulačné a antivírusové účinky, ktoré boli experimentálne a klinicky preukázané. Účinný proti vírusom chrípky, parainfluenza a tiež vírusom herpes simplex 1. a 2. typu. Je určený na liečbu a prevenciu prechladnutia a chrípky.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie„Je to veľmi desivé liečiť malé dieťa. Bojíš sa ublížiť. Môj syn bol tiež alergický. Som rád, že nás náš pediater vymenoval za Anaferona. Pre nás je oveľa ľahšie bojovať s nachladnutím. “

Najlepšie kvapky do uší
„Otipax ušné kvapky“ (Biocodex, Francúzsko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: rýchlo zmierňuje bolesť a zároveň má liečivý účinok. Účinný protizápalový a lokálny anestetický účinok. Kombinovaný liek, dlhodobý terapeutický účinok. Pohodlná fľaša. Určené pre deti a dospelých.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie„V detstve som často mal zápal stredného ucha a stále si spomínam na hroznú bolesť. Potom v lekárňach nebolo nič! Olej a boritý alkohol kvapali, ale bolesť neprejdila. Teraz sú také nádherné kvapky. Veľmi rýchlo odstránil bolesť môjmu dieťaťu. "

Najlepší liek proti kašľu (účinok vykašliavania)
"Bromhexínové tablety" (Pharmstandard, Rusko)

Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: cenovo dostupné a veľmi účinné vykašliavanie. Uľahčuje dýchanie, riedi spúta, pomáha eliminovať sekréty. Malé antitusické pôsobenie. Účinok prichádza rýchlo - do 2-5 dní. Nemôže sa užívať spolu s látkami na potlačenie kašľa.

nedostatky: nie Pozornosť by sa mala venovať viacerým kontraindikáciám.

Typické preskúmanie„Bromhexín bol predpísaný, a to, čo sedelo vo vnútri, doslova vypadlo. Vzal som to len dvakrát!

Najlepší liek proti kašľu (terapeutický a symptomatický účinok)
"Stodálny sirup" (Laboratory Boiron, Francúzsko)

Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: prírodný homeopatický liek, ktorý nemá žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky. Liečba kašľa akejkoľvek etiológie. Možno kombinovaná liečba.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie: „Vynikajúci nástroj. Po chrípke som dlho pil. Všetky druhy byliniek, piluliek, všetko, čo niekto poradí. Nič mu nepomohlo, nebolo možné spať v noci. V doprave sa všetci pozreli, keď začala kašľať. Veľmi spokojný s drogou. "

Najlepší liek na bolesť hrdla
"Falimint" dražé (Berlin-Hemi / Menarini)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosťjedinečná kombinácia antitusického, analgetického, antiseptického a lokálneho anestetického účinku. Účinne zmierňuje bolesť hrdla a zároveň je schopný eliminovať dráždivý suchý neproduktívny kašeľ. Poskytuje príjemný pocit chladu v ústach, bez podráždenia alebo vysušenia sliznice. Neexistuje žiadny pocit necitlivosti, ktorý nie je nezvyčajný pri užívaní takýchto liekov. Faliming má široké spektrum indikácií: od rôznych zápalových ochorení dýchacích ciest, ako je angína, zápal hltana, zápal hrtana, časté komplikácie prechladnutia a chrípky, zápaly ústnej dutiny - zápal ďasien a stomatitída. Dobre zvláda reflexný neproduktívny kašeľ.

nedostatky: nie Počas tehotenstva a dojčenia nemôžete užívať.

Typické preskúmanie„Po chrípke bol suchý kašeľ dlho trýznený. To spôsobilo problémy v práci, keď sa zaoberám ľuďmi. Veľmi pomohol "Falimint".

Vedúci medzi antivirotikami.
Amixínové tablety (Pharmstandard, Rusko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: cenovo dostupný účinný imunomodulátor a silný antivírusový liek. Je predpísaný na rôzne vírusové infekcie, vrátane chrípky, adenovírusov, parainfluenzy atď. Má vynikajúci účinok pri liečbe hepatitídy a herpesu. Má jedinečný účinok: stimuluje tvorbu interferónu v tele. Kompatibilný s takmer všetkými liekmi používanými pri liečbe akútnych respiračných infekcií a chrípky.

nedostatky: nie

Typické preskúmanie„Vďaka včasnému podávaniu lieku bolo možné vyhnúť sa chorobe počas chrípkovej sezóny. Mama, ktorá má už 74 rokov, mala chrípku omnoho ľahšiu, než je obvyklé, teplota sa udržiavala len dva a pol dňa pri 38,5 stupňoch. Môj manžel a ja sme nemali chorý vôbec. Vrelo odporúčame. Mimochodom, po tom, čo som začal s prácami, môj herpes zmizol na perách, ktoré som trpel mnoho rokov. “

Najlepšie Antipyretic
"Tsefekon n rektálny čapík" (Nizhfarm, Rusko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosť: sviečky sú jemnejšou dávkovou formou. Pri použití rektálnych čapíkov sa minimalizujú vedľajšie účinky. Gastrointestinálny trakt nie je nepriaznivo ovplyvnený, ako pri použití podobných liekov v tabletách. Vedľajšie účinky, ak sa vyskytnú, nie sú príliš výrazné a nevyžadujú prerušenie liečby.

nedostatky: nie je možné dlhodobo užívať. Existuje množstvo kontraindikácií.

Typické preskúmanie„S chrípkou som mal ťažkú ​​nevoľnosť a dokonca zvracanie. Nebolo možné vziať pilulku, aby sa teplota znížila. Sviečky sa práve uložili. Nielenže znížila teplotu, ale aj zmiernila bolesť hlavy, prestala lámať celé telo. “

Najlepší komplex proti kašľu
"Tonsilgon dragee" (Bionorica, Nemecko)


Hodnotenie: 10 z 10

dôstojnosťÚčinný prírodný bylinný prípravok s protizápalovým a antiseptickým účinkom. Je aktívnym imunomodulátorom v dôsledku harmančeka, althea a prasličky. Polysacharidy, éterické oleje a flavonoidy z harmančeka, althea a yarrow, triesloviny z dubovej kôry majú protizápalový účinok a pomáhajú znižovať opuch sliznice dýchacích ciest. Kvapky predpísané pre akútne a chronické ochorenia horných dýchacích ciest: angína, faryngitída, laryngitída. Tonsilgon je veľmi účinný pri chrípkových a iných vírusových infekciách v prípadoch, keď sa v dôsledku liečby antibiotikami vyskytnú komplikácie. Liek je kombinovaný s akýmikoľvek antibakteriálnymi a antivírusovými činidlami. Prakticky žiadne vedľajšie účinky. Alergická reakcia je veľmi zriedkavá.

nedostatky: nie Nepoužívajte liek počas tehotenstva a dojčenia. Môže sa podávať deťom po 6 rokoch.

Typické preskúmanie„Milujem rastlinné prípravky. Majú omnoho menej vedľajších účinkov. Dlho som užíval drogy z Bionorice a mám ich veľmi rád. “

Najlepšie adjuvans pre nachladnutie a chrípku
Badger Fat (Fitosila, Rusko)


Hodnotenie: 10 z 10

výhody: jazvec tuk, dlho používaný v Rusku, je silný prírodný prostriedok na prevenciu a liečbu mnohých chorôb. Badger tuk obsahuje Omega 3 a Omega 6 - polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre ľudské telo na vytvorenie normálnej imunity. Zloženie tuku zahŕňa vitamíny „A“ a „E“. Tieto vitamíny sú nevyhnutné na liečbu a prevenciu dystrofie a krivice u detí. Vynikajúce výsledky sa dosahujú liečbou jazvečieho tuku pri akútnej a chronickej bronchitíde, tracheitíde, bronchiálnej astme a tuberkulóze. Externe sa tuk používa na psoriázu a ekzémy, ako aj na atopickú dermatitídu a ťažké hojivé rany. S chrípkou a studeným jazvečím tukom je jednoducho nepostrádateľný ako účinný adjuvant.

nedostatky: nie Neodporúča sa pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Slabo tolerované v prítomnosti exacerbácie u pacientov s gastrointestinálnym traktom v období exacerbácie.

Typické preskúmanie: „Skvelý nástroj. Aplikujte celú rodinu, vnútri aj vonku. Výsledky sú vynikajúce. Naši predkovia boli múdri!

Na záver, farmakologická rada: „o vitamínoch na chlad“

Coldrex obsahuje vitamín C. Vitamín A a zinok môžu byť tiež zahrnuté v rade iných podobných liekov.

Vitamíny "C" a "A" neliečia nachladnutie a chrípku, ale môžu zlepšiť imunitu. S ich nedostatkom v tele zvyšuje riziko mnohých chorôb.

Užívanie zinku na chrípku alebo nachladnutie pomáha telu bojovať s vírusmi. Na začiatku ochorenia sa v priebehu ochorenia užíva 60 mg zinku - 25 mg denne.

Najdôležitejšia vec

Je nebezpečné zapojiť sa do samoliečby! Návštevu u lekára nikdy neodkladajte, ak máte pocit, že môže dôjsť k oneskoreniu chladu!

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...