21 najlepších ortopedických matracov

Majú aspoň tisíc matracov - budete spať na jednom

Rôzne ortopedické matrace a ich výrobcovia otvárajú tak široký výber, že potenciálni kupujúci často potrebujú názor špecialistov alebo používateľov, ktorí už „skúsili“ vzorku, o ktorého majú záujem.

Prehľad výrobcov

Najznámejšími výrobcami ortopedických matracov v Rusku je päť spoločností: ASKON, Consul, Dreamline, Ormatek a Toris.

ASKON - najväčšia ruská rastlina. Na jeho námestiach sa vyrábajú známe značky: Serta, IKEA, kráľ Koil a ďalší. Náklady na ich výrobky sú vyššie ako väčšina konkurentov.

Ormatek - je druhou najväčšou výrobou. Ceny za bežiace modely sú vždy o niečo nižšie ako ceny konkurentov. Všeobecne platí, že spoločnosť predáva výrobky za najvýhodnejšie ceny.
Dreamline sa špecializuje na výrobu spálňového nábytku a ortopedických matracov za prijateľnú cenu.

Thoris a konzul - aj pomerne veľké a slávne továrne. Matrace z konzul drahšie ako podobné modely v priemere o 30%. Thoris ponúka najskromnejší výber matracov, ale za správnu cenu.

Medzi zahraničnými spoločnosťami vedú Sealy, SÉRTŐ (v Rusku sú ortopedické matrace pod touto značkou vyrábané v továrni ASKON) a francúzštine Simmonsznáme ako polohovateľnými.

Aké ortopedické matrace sa treba vyvarovať?

  • Výrobky od neznámych výrobcov. Toto je dôležitý bod, pretože malé spoločnosti nemajú potrebnú výrobnú kapacitu a používajú metódu manuálnej montáže. Kvalitný matrac nie je možné vyrobiť týmto spôsobom.
  • Ortopedické matrace bez zipsu, ktoré umožňujú kontrolu obsahu. Často bezohľadní výrobcovia namiesto deklarovanej plsti alebo kokosu položia zvyčajnú penovú gumu a namiesto päť- alebo šesť-otočných pružín použijú štvorotáčkové. Takéto výrobky nemajú žiadny vzťah k matracom určeným na prevenciu chorôb pohybového aparátu.
  • Odolný chemický zápach. Pri výrobe matracov možno použiť nízko kvalitné lepidlo. Samozrejme, že „sladký sen“ na takomto matraci je vylúčený.

Najlepšie ortopedické matrace z mäkkej pružiny

Matrac Ascona Balance Smart (Balance Smart) 90 x 200 cm
Priemerná cena: 2505 €
výhody: Jeden z najdostupnejších ortopedických pružinových matracov sa vyrába na základe "Bonnel", pružne podopiera chrbticu a zabraňuje jej deformácii. Mäkkosť pružín a pružnosť povrchu na spanie poskytujú pohodlný odpočinok. Hluk a trenie v matraci sú vylúčené, cievky pružín sa nedotýkajú pri zaťažení kvôli svojej bikonickej forme. Mäkkosť matraca je daná polyuretánovými penovými doskami, chránenými pred pružinovým blokom spanboardom - trvanlivý, netoxický, dobre priedušný a ekologický materiál. Polyuretánová pena nevyvoláva spätný tlak na svaly a nezasahuje do voľného obehu krvi. Maximálna nosnosť 90 kg.
nevýhody: Šmykľavý povlak, je lepšie použiť listy s gumičkami.
recenzia: „Dostal som ho na radu lekára, nemôžem spať na bežných matracoch po operácii chrbtice, potrebujem normálnu podporu, inak sa nemôžem dostať z postele. Ale na to mám dosť spánku, veľmi pohodlne, vezmem si ho na prevenciu. “ „Lacné nie vždy znamená zlé. Matrac sa dokonale ukázal v prevádzke. "
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Pružinový matrac DreamLine Kombi-3 Bonnel 80 x 200 cm
Priemerná cena: 5400 EUR
Vynikajúci model s dobrými anatomickými indikátormi. Vyrobené s rôznou tuhosťou strán: stredná a mäkká. Na jednej strane polyuretánová pena a na druhom latexe kokosový kokos a polyuretánová pena.
9.8 / 10
3.
Kolekcia matracov Toris 90 x 200 cm
Priemerná cena: 6064 Р
Jeden z najlepších bilaterálnych ortopedických matracov mäkkej a vysokej tuhosti, vhodný pre celú rodinu.
9.7 / 10


Najlepšie pružinové ortopedické matrace strednej tvrdosti

Matrac Ormatek Optima Light Bonnel 80 x 200 cm
Priemerná cena: 3690 EUR
výhody: Matrac ekonomickej triedy s vynikajúcou povesťou, nie nižšou kvalitou alebo životnosťou drahých ortopedických matracov. Tento model je v neustálom dopyte od kupujúcich. Spoľahlivá a vysokokvalitná pružnosť matraca a jeho vysoká ortopedická výkonnosť zaručili jednoduchú pružinovú jednotku Bonnel. Ako plnivo sa používa hypoalergénna pena (umelý latex). Materiál účinne zvláda rozloženie ľudskej hmotnosti na spací povrch, čím eliminuje spätné zaťaženie svalov a zabezpečuje normálny krvný obeh. Kombinácia "Bonnel" a moderného vysoko kvalitného plniva zaručuje tichý zdravý spánok bez ohľadu na polohu tela pražca. Maximálna hmotnosť pre jedno lôžko je do 110 kg.
nedostatky: Malý rozdiel medzi uvedenou tuhosťou.
recenzia: „... kúpené nedávno. Matrac, za takú cenu, je jednoducho vynikajúci, pružiny sa necítia, je veľmi pohodlné na spanie, chrbát prestal obťažovať. “
„Spočiatku to vyzeralo - áno, jemne, ale po mesiaci používania môžem s istotou povedať, že ide o 100% priemernú tvrdosť. Chcem zdôrazniť, že za túto cenu, skvelý matrac ... je veľmi pohodlné spať na bruchu. “
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrac Ormatek Divior Bonnel Eco séria 80 x 190 cm
Priemerná cena: 3013 €
Spoľahlivý, odolný a veľmi pohodlný matrac s izoláciou z tepelného bloku, má vynikajúce ortopedické vlastnosti.
9.8 / 10
3.
Matrace Askona Balance Smart (Balance Smart) 80 x 200 cm
Priemerná cena: 3047 EUR
Najdostupnejší model na kvalitatívnom základe "Bonnel" s pohodlnou podlahou z polyuretánovej peny, oddelený od odrazovej dosky spunboardom, robí vynikajúcu prácu pri podpore chrbtice v anatomicky správnej polohe.
9.7 / 10

Najlepšie ortopedické matrace z tvrdej pružiny

Matrac DreamLine Eco Strong Bonnel 90 x 200 cm
Priemerná cena: 6202 EUR
výhody: Z jedného názvu Silnej línie je zrejmé, že ide o „silné“ matrace. Takže to naozaj je. V tomto modeli sú medzi pružinami bloku Bonnel umiestnené špeciálne vložky, ktoré posilňujú samotný dizajn. Ortopedický matrac vydrží až 150 kg hmotnosti pre 1 lôžko a rozdiel v hmotnosti tých, ktorí spia nad 25 kg, čo znamená, že je ideálny pre páry s veľkým rozdielom hmotnosti, každý sa bude cítiť pohodlne. Manažéri často žartujú, že tento model je ideálny pre novomanželov počas aktívneho používania. Umelý latex je položený na oboch stranách matraca a kryt je vyrobený z žakárového prešívaného na holkone.
nevýhody: Nízka úroveň anatómie. Neexistuje žiadny zips, musíte zadať pri objednávke.
recenzia: "Manžel má slušnú váhu, 100 kg roliach! Vyberte si tento matrac. Ten predchádzajúci prežil len dva roky. Pri komunikácii s manažérom boli pochybnosti, ale napriek tomu sa rozhodli prijať šancu. Od dátumu nákupu uplynul viac ako jeden rok, zatiaľ čo nie sú žiadne deformácie, žiadne vŕzganie, žiadne zjavné zmeny. “
„Skvelý model pre ľudí s nadváhou. A napriek tomu, že si môžete objednať krytie podľa vlastného uváženia.
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrace Askona Balance Palma (Balance Palma) 120 x 200 cm
Priemerná cena: 6054 Р
Klasický tvrdý ortopedický matrac s blokom "Bonnel" a prírodnou kokosovou doskou.
9.8 / 10
3.
Matrac DreamLine Dream 1 Bonnell 90 x 200 cm
Priemerná cena: 6314 Р
Jedna z najkvalitnejších a cenovo dostupných matracov pre milovníkov elasticko-tuhého lôžka s vynikajúcimi ortopedickými indikátormi.
9.7 / 10

Najlepšie mäkké ortopedické matrace

Matrac Askona Compact Effect Low 90 x 200 cm
Priemerná cena: 4251 Р
výhody: Matrac je vyrobený na základe unikátneho ortopedického podporného systému MULTIZONE - monolitického bloku umelého latexu rôznej hustoty. Povrch matraca pozostáva z troch anatomických zón, ktoré zodpovedajú bežnému zaťaženiu určitých častí tela. Pri relatívne miernej cene matrac má:
• vynikajúce ortopedické vlastnosti;
• trvanlivosť;
• odolnosť voči opotrebeniu;
• odolné voči meniacim sa klimatickým podmienkam.
Povlak je nenáročný na starostlivosť, hrubú, vysoko elastickú tkaninu Buona a spunboard šetrí vnútorné vrstvy matraca proti oderu. Maximálne zaťaženie do 90 kg. Dodáva sa vo vákuu.
nevýhody: Opláštenie nie je veľmi kvalitné.
recenzia: „Kúpil som si tento matrac asi pred 6 mesiacmi. Veľký dojem. Za peniaze - veľmi kvalitné a pohodlné. "
"Dobrý matrac ... Moja matka je potešená (má problémy s bedrovou chrbticou), používame ju viac ako dva mesiace ...".
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrac Consul Classic Philo 70 x 195 cm
Priemerná cena: 5012 Р
Kvalitný ortopedický matrac s polyuretánovou penou, trvanlivý a pohodlný.
9.8 / 10
3.
Konzul Matrac Consul Classic Pegasus 90 x 190 cm
Priemerná cena: 10569 EUR
Mäkký obojstranný ortopedický matrac: jedna strana je vyrobená z polyuretánovej peny, druhá je vyrobená z prírodného latexu, čo vysvetľuje relatívne vysokú cenu výrobku.
9.7 / 10

Najlepšie ortopedické matrace bez pružín strednej tvrdosti

Matrac Ormatek Eco-Flex Eco séria 90 x 200 cm
Priemerná cena: 3536.
výhody: Pohodlný, praktický, cenovo dostupný a odolný matrac z monolitickej polyuretánovej peny - moderný hypoalergénny materiál, ktorý zachováva ortopedické vlastnosti matraca počas celej doby prevádzky. Ideálne pre použitie v krajine, alebo ako prístelka. Materiál pre kryt je prešívaný syntetický žakár s výplňou. Maximálne prípustné zaťaženie - do 90 kg. Dodané v rolkách.
nevýhody: Najprv môže byť charakteristický zápach.
recenzia: „Matrac je zázrak! Dlho som nespal tak sladko, radím všetkým. “ „Kúpila som si svoju dcéru v spálni, sťažovala som sa, že mi bolí chrbát a nebolo vôbec možné spať. Teraz má dostatok spánku, čo ovplyvňuje aj jeho štúdium. “
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrac Ascona Compact Favorit 90 x 200 cm bez vákua vo vákuovom balení
Priemerná cena: 5411.
Vynikajúci ortopedický matrac pre nasledovníkov „zlatého priemeru“. Plnenie: • latex, • spunbond, • 3zónová polyuretánová pena.
9.8 / 10
3.
Matrac Toris Legante Country Series 80 x 200 cm
Priemerná cena: 7202 Р
Matrac je založený na high-tech výplniach s vynikajúcimi anatomickými vlastnosťami. Pohodlné a odolné.
9.7 / 10Kategória:

Najlepšie ortopedické matrace bez tvrdých pružín

Matrac Ormatek Flex Standard 80 x 195 cm
Priemerná cena: 4748 EUR
Jeden z najobľúbenejších modelov radu Flex. Vďaka umelému latexovému penu Orto, ktorá slúži ako monolitické plnivo, bude chrbtica vybavená spoľahlivou oporou, spodná časť chrbta sa uvoľní a zdravý spánok zmierni svalovú stuhnutosť. Ráno sa budete cítiť ako skutočne odpočatá osoba. Maximálne zaťaženie do 120 kg.
nevýhody: Ešte nebol zistený.
recenzia: „Veľký matrac a mnohokrát ďakujeme výrobcom! Kúpim si ďalšie tri chaty, aby si hostia mohli pohodlne spať! „Používam ho nedávno, páči sa mi to. Nechcel by som obchodovať ani s tým najdrahším matracom! “
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrac Ormatek Orma Flex 80 x 200 cm
Priemerná cena: 3345 €
Vynikajúci pružinový ortopedický matrac naplnený polyuretánovou penou a vlnitým kokosom.
9.8 / 10
3.
Matrac Toris MagicSleep Kontrast Fusion 80 x 200 cm
Priemerná cena: 7101 Р
Je drahší, ale rozdiel v cene je spôsobený použitím latexového kokosového vlákna a sedemzónového bloku PPU Ergofarm. Kvalitný ortopedický matrac.
9.7 / 10

Najlepšie mäkké latexové ortopedické matrace

Mäkký pružný matrac DreamLine Soft 80 x 200 cm
Priemerná cena: 14932 €
výhody: Tento matrac je určený pre milovníkov pohodlného a mäkkého lôžka. Odporúča sa pre lôžka s možnosťou variabilného čela. Plnivo je prírodný perforovaný latex, ktorý má najvyššie anatomické vlastnosti. Napriek svojej mäkkosti vytvára matrac pružnú oporu chrbtice. Latex je známy ako ekologický a hygienický materiál. Vďaka perforácii vzduch voľne preniká do dosky a vlhkosť absorbovaná z latexového povrchu sa ľahko odparuje. Na obálke je model Elit - žakárová tkanina na báze bavlny.
nevýhody: Nezistené.
9.9 / 10
hodnotenie
2.
Matrac Toris Contour 16 Series Pena 80 x 200 cm bez latexu
Priemerná cena: 15249 EUR
Mimoriadne kvalitný a odolný ortopedický matrac, vyrobený z tvarovanej latexovej peny.
9.8 / 10
3.
Matrac Consul Classic Cornelius 80 x 200 cm
Priemerná cena: 10686 EUR
Mäkký matrac z prírodného latexu: • elastický, • trvanlivý, • má vysoké nosné vlastnosti.
9.7 / 10

Aký ortopedický matrac je lepšie kúpiť?

Ponúkali sme najobľúbenejšie, vysoko kvalitné a cenovo dostupné ortopedické matrace. Nezabudnite však, že všetci máme rôzne anatomické črty a naše potreby na odpočinok sú tiež odlišné. Je lepšie venovať pozornosť výberu matraca, spoliehať sa na radu odborníkov, vaše pocity a samozrejme peňaženku.

Loading...