6 najlepších detských monitorov

Prútik pre rušnú mamu

Kritériá pre výber najlepšieho baby monitora

Pri výbere najlepších detských monitorov sme sa riadili skutočnosťou, že dobrý baby monitor by mal produkovať jasný, neskreslený zvuk. Digitálne modely a množstvo analógových modelov to dokážu.
Analógové zariadenia sú horšie ako digitálne v 2 parametroch: kvalita zvuku a súkromie v komunikácii. Prenášajú signál priamo, takže je možné rušenie z iných bezdrôtových zariadení a iní ľudia, napríklad susedia, môžu počuť, čo sa deje vo vašom dome, keď hovoria na bezšnúrovom telefóne. Analógové detské monitory majú malý počet kanálov, ktoré je potrebné prepnúť manuálne. V digitálnych zariadeniach počet kanálov dosiahne hodnotu 120, kanál sa automaticky vyhľadáva a signál je predkódovaný. Možnosť interferencie z iných zariadení v nich je minimalizovaná a len rodič bude schopný počuť dieťa, nie susedov za stenou.
Porovnali sme tiež polomery pôsobenia rôznych detských monitorov a stabilitu práce na nerovnom teréne av obytných zónach. Taktiež sme venovali pozornosť použiteľnosti, dostupnosti užitočných senzorov a indikátorov, spôsobu nabíjania a životnosti batérie rodičovskej a detskej jednotky.

Aký model výrobcu si vybrať?

Spoločnosť Philips pod značkou AVENT ponúka celý rad vysoko kvalitných detských monitorov pre každý vkus. V najmodernejších z nich sa použila technológia DECT, ktorá eliminuje rušenie a zároveň šifruje signál z uší iných ľudí. Produkt TOMY DIGITAL je presvedčený konkurent - nie je tak populárny, ale nie menej spoľahlivý a rôznorodý. Medzi ďalšie vysoko kvalitné a funkčné modely je možné vidieť detské monitory AngelCare, Brevi Baby Monitor, Tefal, Chicco.
Rozpočtové modely sú hlavne analógové detské monitory, ktoré sa nemôžu pochváliť čistotou zvuku, stabilitou komunikácie a rôznymi funkciami. Medzi nimi je však obľúbená - „nannies“ Maman, ktorá od majiteľov získala mnoho pozitívnych hodnotení. Vo všeobecnosti, ak to fondy dovolia, je lepšie sa opierať o digitálny model známej značky zo strednej alebo vysokej cenovej kategórie. Ak je rozpočet obmedzený, stojí za to zastaviť sa buď na najjednoduchšom digitálnom modeli bez displeja a ďalších funkcií, alebo na overenom analógovom modeli od známych výrobcov.

Hodnotenie najlepšie baby monitory - TOP 6

„Expertná cena“ vybrala 6 detských monitorov s najlepšími vlastnosťami pre spotrebiteľov:

Názov modelu

rysy

hodnotenie

Philips baby monitor SCD505 / 00

Najlepší digitálny jednosmerný baby monitor

10

Detský monitor TOMY Tf500

Dobrá hodnota za peniaze

10

SWITEL BCC 50

Najväčší rozsah a obojsmerná komunikácia

9.9

Motorola MBP 11

Najlepší rozpočet digitálny baby monitor

9.5

Chicco hi-contact 863 MHz

Najmenší baby monitor

9.2

Detský monitor Maman FD-D601

Vysoko kvalitný analógový detský monitor

9

Aké sú tieto dobré baby monitory? Podrobnejšie zvážte každý z vybraných modelov:

Najlepší baby monitor v rebríčku je Philips AVENT SCD505 / 00. Jasný zvuk za každých okolností


Prečo v našom rebríčku: najlepší digitálny baby monitor s jednosmernou komunikáciou.
Digitálny detský monitor Avent zaručuje jasný zvuk bez šumu a ľahko sa používa. Prítomnosť 120 kanálov s automatickým prepínaním a šifrovaním znamená, že matka bude počúvať len svoje dieťa a len ona bude počuť svoje dieťa. Funkčné snímače a indikátory (napájanie, zvuk, výstup z priestoru príjmu, nabíjanie batérie, teplota vzduchu) pomáhajú rodičom plne kontrolovať stav dieťaťa.
klady:

 • Technológia DECT;
 • nočné svetlo s melódiami;
 • mnoho funkcií;
 • 2 napájacie zdroje, puzdro a stolová nabíjačka.

mínus:

 • Všetky štítky a ponuky v angličtine.

Typické recenzie monitora pre deti Philips SCD505 / 00:
„Spojenie je slušné - dokonca môžete ísť do obchodu, keď dieťa spí. Všetko je počuteľné. Jedinou nevýhodou je menu v cudzom jazyku. “
„Detská opatrovateľka nie je lacná, ale svoje funkcie vykonáva o 5 plus. Používam ho 3 roky. Väčšinou v krajine. Dieťa spí na druhom poschodí domu a môžem ľahko prejsť okolo okruhu 100 metrov a počuť ho, aj keď si povzdychne alebo šuká. “

2. miesto. Rádio baby TOMY Tf500 - najlepšia hodnota za peniaze


Prečo v našom hodnotení: dokonalé riešenie.
Tento model je najjednoduchší a zároveň najobľúbenejší v rade vysoko kvalitných detských monitorov TOMY. Napriek cenám, jeho schopnosti sú impozantné: frekvenčný rozsah DECT so 120 kanálmi a 100% zvukové súkromie, dosah 350 metrov - tieto funkcie možno nájsť len v drahších modeloch. Produkty TOMY sa zároveň vyznačujú stabilnou kvalitou a spoľahlivosťou. Vynikajúci baby monitor za rozumnú cenu.
klady:

 • čistý zvuk bez rušenia;
 • je režim VOX (zapnutie iba vtedy, keď sú zvuky dieťaťa intenzívne, napríklad keď je dieťa bdelé);
 • tichý režim s vibráciami;
 • nočné svetlo.

mínus:

 • žiadne zobrazenie.

Typické recenzie detských monitorov TOMY Tf500:
"Vysoko kvalitný, pohodlný a kompaktný detský monitor so správnou sadou možností."
„Pohodlný, dlhý dosah, pekný dizajn, nočné svetlo a teplomer, obojsmerná komunikácia. Myslím, že pre tieto peniaze nie je o nič lepšie.

Na treťom mieste v rebríčku najlepších sa umiestňuje baby monitor SWITEL BSC 50 - pre stabilnú obojsmernú komunikáciu


Prečo v našom hodnotení: najväčší rozsah a obojsmerná komunikácia.
Spoľahlivý moderný baby monitor od známeho európskeho výrobcu. Jasnosť prenosu zvuku a absencia rušenia rušenia 8 digitálnych komunikačných kanálov. Ovládače hlasitosti na oboch jednotkách vám umožňujú zvoliť optimálnu úroveň zvuku. Ak dieťa začalo plakať, baby monitor to signalizuje a automaticky prepne na režim prijímania zvuku z rodičovskej jednotky. Rekordný akčný rádius umožňuje nielen prijímať čistý zvuk v akomkoľvek teréne, ale aj následne efektívne využívať detský monitor ako vysielačku.
klady:

 • komunikačný dosah 2 km;
 • obojsmerná komunikácia;
 • informatívny podsvietený displej;
 • aktivácia, keď dieťa plače;
 • možnosť práce zo siete alebo z prstových batérií.

nevýhody:

 • Vysoká cena

Typické recenzie detského monitora SWITEL BSC 50:
„Rádiová sestra Sweater BCC 50 je nepostrádateľným pomocníkom. Môj manžel a ja sme ho kúpili celkom nedávno, ale už sa mi podarilo oceniť všetky jeho schopnosti. Obzvlášť sa mi páči okamžitá funkcia s detským pláčom. “
„Finančné prostriedky umožňujú? Vezmite si to! Toto rádio nám slúžilo už mnoho rokov. “

4. miesto. Motorola MBP 11 - dobrý rozpočet digitálny baby monitor


Prečo v našom hodnotení: len tie najnutnejšie.
Ak rodičia potrebujú len zvuk z detskej opatrovateľky a schopnosť kontrolovať každý šuchot dieťaťa, Motorola MBP 11 je pre nich. Detské monitory tejto značky sa vyznačujú vysokou citlivosťou mikrofónu a najčistejším zvukom, ktorý technológia DECT poskytuje. Pružná svetelná signalizácia informuje o hladine hluku v detskej izbe a slabé pípnutie upozorní batériu, keď je nízka.
klady:

 • Technológia DECT;
 • vysoká kvalita zvuku;
 • vysoká citlivosť;
 • Režim VOX.

nevýhody:

 • žiadne zobrazenie;
 • detská jednotka je napájaná iba sieťou.

Typické recenzie Motorola MBP 11 Baby Monitors:
„Iba pozitívne emócie: spojenie je vynikajúce na dlhé vzdialenosti, nie je tam žiadny cudzí hluk, aj keď je televízor zapnutý, najmenší výkrik detí je počuť pozoruhodne a okamžite.“
„Máme veľký dom, spojenie je vynikajúce cez dve miestnosti. Najlepšie baby monitor za prijateľnú cenu.

5. miesto. Chicco hi-contact 863 MHz - praktická mini verzia


Prečo v našom hodnotení: najmenší baby monitor.
„Nanny“ Chicco v prvom rade priťahuje zákazníkov s jasným dizajnom a malou veľkosťou. Klipy na blokoch vám umožňujú pripevniť ich na oblečenie alebo iné predmety. Napriek tomu, že tento detský monitor je analógový, práca pri vysokých frekvenciách (863-865 MHz) a možnosť zmeny kanálu poskytujú čistý zvuk bez rušenia. Je tu potrebná signalizácia zvuku a svetla. Majitelia modelu poukazujú na relatívne vysoké náklady na tento baby monitor, avšak ceny všetkých produktov tejto prestížnej talianskej značky sú pomerne vysoké.
klady:

 • kompaktná veľkosť;
 • originálny dizajn;
 • pogumované telesné bloky;
 • spona na opasok;

nevýhody:

 • typ analógového signálu;
 • vysoká cena za túto sadu funkcií.

Typické recenzie rádiových monitorov Chicco hi-contact:
„Veľmi kompaktný prijímač: môžete ho nosiť vo vrecku nohavíc alebo ho pripevniť k popruhu. Pohodlný LCD displej. Dieťa je dobre počuté, sme spokojní.
"Rozsah tohto dieťaťa je 250 metrov, ale to trvá asi 70 metrov v byte, čo je tiež dosť veľa." Každý deň nás povzbudzuje pekný dizajn. “

6. miesto. Zatvára naše hodnotenie Maman FD-D601 - dobrý lacný a vysoko kvalitný baby monitor


Prečo v našom hodnotení: vysoko kvalitný analógový model.
Polomer tohto detského monitora dosahuje 300 metrov. Svetelné indikátory a ikony na LCD displeji poskytujú jednoduchú obsluhu a pohotovostný režim môže výrazne znížiť spotrebu energie. Detská jednotka slúži aj ako izbový teplomer. Maman FD-D601 sa nevyhýbal nedostatkom všetkých analógových detských monitorov, avšak keď sa používa v malých obytných priestoroch av krajine, získala od majiteľov vysoké známky ako cenovo dostupný, pohodlný a spoľahlivý model.
klady:

 • dobrá citlivosť na zvuky;
 • ekonomický princíp práce;
 • schopnosť pracovať na batériách, sieťových a AAA batériách;

mínus:

 • zachytáva rušenie (ako iné analógové detské monitory).

Typické recenzie na detský monitor Maman FD-D601:
"Pre lacnú" opatrovateľku "je všetko v poriadku. Používame pol roka, funguje to bezchybne. Teplomer v 1 stupni leží, ale nie je kritický. Ak sa v byte vyskytne rušenie, stačí prepnúť na iný kanál. “
„Detský monitor reaguje len na zvuk, ale to nám stačí. Pohodlne je tu indikátor straty komunikácie s detskou jednotkou. Batéria vydrží mesiac s neustálym používaním.

Čo je to baby monitor je lepšie kúpiť?

Takže sme identifikovali niekoľko obľúbených v rodine detských monitorov, ale, samozrejme, existuje oveľa viac kvalitných a kvalitnejších modelov. Rodina žijúca v bytovom dome by mala uprednostňovať rádiové monitory s najstabilnejším rádiovým signálom. Digitálna chůva s frekvenčným pásmom DECT je pre nich ideálna.
S častým používaním na ulici, napríklad v krajine alebo v vidieckom dome, bude užitočný kompaktný detský monitor s polomerom najmenej 100 m. Súčasne môžu byť obyvatelia súkromných domov (kde rušenie od susedov nie je také silné) zachránené voľbou nie digitálneho, ale kvalitného. analógový detský monitor s dosahom signálu 200-250 m.
Ak máte v pláne použiť toto zariadenie na rokovania (upokojiť dieťa s ním, dať dospelému dieťaťu na prechádzku alebo ho použiť ako vysielačku v autotraveli), vyberte digitálny monitor pre deti so spätnou väzbou (obojsmernou) komunikáciou. Cena Expert Vám praje príjemný výber a úspešný nákup!

Loading...