Hodnotenie 7 najlepších podkladov pre laminát

Prehľad najlepších z najpopulárnejších

Na odporúčanie najlepších podkladov sme zobrali do úvahy názor zástupcov výrobcov najobľúbenejších laminátových značiek, analyzovali prehľady majstrov a užívateľov o špecializovaných internetových zdrojoch a stavebných fórach a technické vlastnosti materiálov.

Kritériá výberu

Výber sme uskutočnili na základe nižšie uvedených parametrov, ktorými sa riadime pri výbere a ponuke.

Zníženie hluku

Tým sa rozumie absorpcia „šoku“ (odrazeného a prenášaného) šumu. Odrážaný hluk, ktorý počujete, keď chodíte po zemi, prechádza - to je ten, ktorý počujú vaši susedia. Ihneď, aby bolo jasné: z hluku susedov pod vami, žiadny substrát nebude šetriť, je to vy, kto ich zachraňuje z hromu päty.

Vzťah k vlhkosti

Substráty z rôznych skupín reagujú odlišne na vlhkosť. Predpokladom pre záruku na laminát od výrobcu je prítomnosť vodotesnej fólie s hrúbkou 200 mikrónov.

Tepelná izolácia

Tento indikátor je dôležitý, ak sa podlahy nachádzajú nad suterénmi, nevykurovanými garážami, uličkami.

Hustota, hrúbka

Pre laminát je ideálnym základom najpevnejší základ. V tomto prípade bude opotrebovanie zámok minimálne. Čím mäkší a hrubší substrát, tým rýchlejšie bude povlak nepoužiteľný. Ak je hrúbka väčšia ako optimálna (!) 3 mm, potom je vysoká pravdepodobnosť trhlín v dôsledku opotrebovania zámok.

Reakcia na drsnosť hlavného podlažia

Hustší materiál (a najväčšia hustota na korku), horšie jeho vyrovnávacie schopnosti a opatrnejšie základňa by mala byť vyrovnaná. Zakrivenie veľkého polomeru nezosúladíte nič!

život

Podľa drahé laminát s životnosťou 15 rokov nie je ekonomicky možné položiť lacný polyetylénový substrát, ktorý je izotrtsya pár rokov.

Vhodnosť pre použitie s podlahovým vykurovaním

Táto vlastnosť je relevantná pre tých, ktorí plánujú položiť laminátové podlahy na podlahové vykurovanie.

Jednoduchá inštalácia

Niektoré typy valcových substrátov (najmä z korku) majú tendenciu sa pri pokládke zvlniť. V tomto prípade je lepšie odoberať listový materiál.

Najlepší výrobcovia (značkové) substráty

Slávni výrobcovia laminátov pre svoje výrobky dôrazne odporúčajú použitie značkového substrátu. V opačnom prípade si vyhradzujú právo odmietnuť posúdenie prípadnej reklamácie. Všetci však uprednostňujú korkové substráty z Portugalska a extrudovanú polystyrénovú značku VTM. Vynikajúca spätná väzba o spoločnosti Parkolag a Izoplin ako manipulátoroch a kupujúcich. Dobre dokázané v prevádzke substrátu z SPE Quick Step. Ale domáci analóg vám po inštalácii poskytne „bubliny“ a „vlny“. Neodporúčame extrudovaný polystyrén ruských a čínskych značiek: v opise výrobku sú ich vlastnosti príliš vysoké.

Naše hodnotenie najlepších substrátov

Na základe získaných informácií, berúc do úvahy odporúčania popredných výrobcov laminátov najznámejších značiek - Quick Step, Egger, Tarkett, BerryAlloc, Par-Ky, Haro, Karelia-Upofloor, sme vybrali najlepšie substráty v rôznych skupinách.

miestonázovPriemerná cenanominantpopisNaše hodnotenie
Najlepšie prírodné substráty
1.Premium Cork (Cork), Portugalsko90 rubľov / m2
(2 mm) 145 rubľov / m2
(3 mm)
Prírodný korok Najvyššia hustota
Najnižšia tepelná vodivosť
Materiál "technický korok" stlačeného kôry korku. Má veľkú odolnosť voči deformácii, dobrú absorpciu hluku a vibrácií, vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Hodí sa výlučne na hrubý film. Predáva sa v roliach a listoch. Neodporúča sa pre vyhrievané podlahy.9 z 10
2.PARCOLAG (Parkolag)95 rub./m2
(3 mm)
Asfaltové korkové prvkyVentilovaný substrát. Je to papier Kraft impregnovaný prírodným bitúmenom s prírodným korkovým obväzom (granule s veľkosťou 2-3 mm). Vyznačuje sa vysokou absorpciou hluku, vynikajúcou izoláciou proti hluku a vlhkosti. Roll materiál.9 z 10
3.Isoplaat (Isoplat) 55 rubľov / m2Najlepšia tepelná izolácia, akustika, niveláciaVláknitá doska na živicu hvoyniki pre zvukovú izoláciu. Zarovná drsnosť podkladu do 4 mm. Vyznačuje sa vysokou tepelnou izoláciou, prirodzeným vetraním, priepustnosťou pary. Efektívne tlmenie „šokového“ hluku, rozptylu zvuku, odolnosti voči vlhkosti.9 z 10
Najlepšie extrudované polystyrénové substráty
1.VTM, IsoPolin (Isopolins)55 rubľov / m2Najlepší pomer ceny a výkonuMateriál - polystyrénový film. Táto pevná podložka XPS je „uprostred“ medzi korkom a polyetylénom z hľadiska zložitosti inštalácie a nákladov. Vynikajúca izolácia proti hluku, minimálna absorpcia vlhkosti. Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, udržiavané pri vysokej vlhkosti.10 z 10
Najlepšie polyetylénové substráty
1.Tuplex (Tuplex) 99 rubľov / m2Najviac technologickéUltramoderný kompozitný materiál pozostávajúci z polystyrénových guľôčok medzi dvoma vrstvami polyetylénu rôznej hrúbky. Má vynikajúce vlastnosti izolácie proti vlhkosti a hluku. Konštrukcia membrány spodnej vrstvy duplexu umožňuje vetranie priestoru pod laminátom: vniká vlhkosť a potom sa zobrazuje pod soklami.9 z 10
2.Izolon PES35 rubľov / m2Najlacnejší substrátŽiaruvzdorný, jemne pórovitý substrát z penového "zosieťovaného" PES. Prekračuje IPP vo všetkých ohľadoch.8 z 10
3.Fólie z izolačného polyetylénu56 rubľov / m2zmarenýIzolačný substrát Isolon PES s vrstvou s hrúbkou 14 μm uloženou na jednej strane.7 z 10

Najlepšie prírodné substráty

Okamžite objasníme, že prírodný pôvod substrátu v tomto prípade neposkytuje žiadne výhody z hľadiska ekológie, pretože na ňom bude laminát, ktorý, ako je známe, je umelý materiál.

Korkový substrát Premium Cork (Cork)
Hodnotenie 9 z 10


Priemerná cena v Rusku: 90 rubľov / m2, hrúbka 2 mm (145 rubľov / m2 - hrúbka 3 mm)

výhody: Jeden z najlepších substrátov vyrábaných v Portugalsku, v Španielsku. Veľmi vysoká hustota znamená stabilitu oboch vrstiev a laminátu pri deformácii pri zaťažení. Vzhľadom na vysoké tlmiace vlastnosti podlahy v priebehu času nebude "hrať". Vďaka svojej veľmi nízkej tepelnej vodivosti je to dobrá izolácia podláh nad nevykurovanými miestnosťami. Keďže dobre absorbuje hluk, bude to vynikajúce riešenie pre detské herne. Je možné ho prevádzkovať s prvotriednym laminátom, bez nutnosti výmeny, 25 rokov. Na rozdiel od čínskeho náprotivku sa nerozpadá, je dobrý pri pokládke a prevádzke, nepoškodzuje laminát.

nevýhody: Vysoká cena Rachotá na zle zrovnanom teréne. Najlepšie je aplikovať na drevené podlahy, preglejky, drevotrieskové dosky. Absorbuje vlhkosť, preto vyžaduje hydroizoláciu betónu a neodporúča sa pre mokré miestnosti a kuchyne.

Typické recenzie
„Pod korokom je potrebné opatrne odstrániť základňu! Vbehol som do toho ... "
„... ťažko položiť. Keď sa valec končí, korok sa silne prikláňa k chrbtu a sú obavy, že sa zmäkne a spadne pod laminát. “

Parkolag (Parkolag)
Hodnotenie 9 z 10


Priemerná cena v Rusku: 95 rubľov / m2, hrúbka 3 mm

výhody: Vysoká absorpcia hluku, odolnosť voči opotrebeniu, veľmi vysoká vlhkosť izolácie robí z tohto ventilovaného substrátu jeden z najlepších. Korkový prášok, ktorý si zachováva svoju elasticitu, prispieva k dlhej životnosti laminátu a bitúmen zabraňuje prenikaniu vlhkosti z betónového poteru. Prítomnosť výmeny vzduchu zabraňuje tvorbe kondenzátu, plesní, plesní. Udržiava lineárne rozmery pod veľmi vysokým tlakom a so zmenou teploty a vlhkosti. Spoľahlivý substrát, ktorý bude vynikajúcim riešením pre drahé značky laminátu a bude slúžiť, bez toho, aby spôsobil problémy, mnoho rokov.

nevýhody: Nedá sa používať pod teplou podlahou.

recenzia:
„V porovnaní s technickým korkom je ako zmiešaná verzia univerzálnejšia a navyše je odolnejšia voči opotrebeniu. Výhry z hľadiska prekážky prebytočnej vlhkosti.
„Ako substrát som vždy sympatizoval s Pargolgom, o ktorom som počul veľa príbehov, ako napríklad bitúmen, ktorý sa necíti detinsky, atď. To všetko je nezmysel.“
„Kúpil som si pod laminátom parcolag. Výborne! A nie je tam žiadny zápach a tiiiiho ... "

Isoplat (Isoplaat startfloor barlinek)
Hodnotenie 9 z 10


Priemerná cena v Rusku: 55 rubľov / m2 (hrúbka 5 mm)

výhody: Ideálny podklad pre teplú podlahu vďaka svojej absolútnej bezpečnosti pri zahrievaní. Vďaka svojej poréznej štruktúre má dobré zvukové a zvukové vlastnosti, akustické a tepelné izolačné vlastnosti, tepelnú odolnosť. Špeciálna konštrukcia spodnej vrstvy umožňuje voľný obeh vzduchu, čo zaisťuje ventiláciu. Okrem toho je vďaka antiseptickej impregnácii chránená pred plesňou a plesňou. Z hľadiska elasticity, tepelnej vodivosti, odolnosti voči kompresii, zvukovej pohltivosti, trvanlivosti a prirodzenosti sa podobá dopravnej zápche. Pokiaľ ide o tepelnú izoláciu, vďaka hrúbke izoplatu je trojnásobne vyššia a porovnateľná s mäkkou izoláciou.
nevýhody: Dosky menšej hrúbky sa nevyrábajú.
recenzia:
„Mám isoplaat 5 mm ležiaci pod 33 laminátov. Elastický, teplý na dotyk, dobre tlmí hluk. S dvoma malými deťmi, susedia pod nami jednoducho nepočujú (ich názor).

Najlepšie extrudované polystyrénové substráty

VTM, IsoPolin (Isopolins)
Hodnotenie: 10 z 10


Priemerná cena v Rusku: 55 rubľov / m2 (hrúbka 3 mm)

výhody: Stabilná základňa pre laminátové podlahy, čo uľahčuje použitie aj diagonálnej pokládky laminátu. Vďaka uzavretým pórom odolným voči vlhkosti je ideálna hydroizolácia. Optimálne zvolená hustota je vyjadrená pomerne vysokou odolnosťou voči vonkajšiemu tlaku a zároveň absenciou silnej tuhosti. Táto posledná kvalita kompenzuje nerovnosti podlahy až do 3 mm a prispieva k zvýšenej zvukovej izolácii: hluk z nárazu pri hluku sa blíži k dopravnej zápche. Technické špecifikácie sú podobné platniam Izoplat. Mechanický tlak nemá deštruktívny účinok na konštrukciu, a preto jeho vysoké tepelno-zvukové izolačné vlastnosti VTM a izoprotolínového substrátu v priebehu času nestratia. Životnosť viac ako 10 rokov.

nevýhody: Nie je vhodný pre miestnosti s vysokou prevádzkou a nákladom (tanečné sály, fitness kluby atď.). Nie je vhodný pre podlahové vykurovanie.

recenzia:
"Vlastnosti pokládky a odolnosť voči poklesu substrátu XPS a izoplatu sú takmer rovnaké."
„Ako staviteľ poviem: práca s ním je príjemná a jednoduchá, mnohí zákazníci potrebujú len taký substrát.“
"V olympijskej dedine ... obrovský dopyt po tomto substráte medzi pochopením ľudí."

Najlepšie polyetylénové substráty

Tuplex (Tuplex)
Hodnotenie 9 z 10Priemerná cena v Rusku: 99 rubľov / m2 (hrúbka 3 mm)

výhody: Tuplexový podkladový materiál sa prispôsobuje tvaru podkladu, čím sa vyhladzujú jeho malé chyby. Výborne pohlcuje šokový hluk a prehlušuje zvuk päty. Táto kvalita umožňuje Tuplexu odporúčať pre obytné aj kancelárske použitie. Vďaka nízkej kompresii (14-krát menej v porovnaní s polyetylénovou penou) si zachováva svoj tvar a zabraňuje prehnutiu laminátu. Unikátna štruktúra materiálu umožňuje prirodzene odstraňovať vlhkosť, ale táto výhoda sa redukuje na nulu v prítomnosti vodotesnej fólie. Vhodné pre teplé podlahy.

nevýhody: Účinnosť vykurovania z vykurovaných podláh je v porovnaní s tradičnými tepelne vodivými substrátmi nižšia v dôsledku rozptýlenia časti vzduchu.

recenzia:
„Najlepšia vec, s ktorou som pracoval, bol Tuplex. Veľmi pohodlné v dizajne. "
„Počul som o tom sťažnosti. Hlavná myšlienka: polystyrénové gule sa časom deformujú ... Možno to tak nie je, ale má zmysel myslieť. “
„... vyskúšali kompresiu - neboli obnovené. Hoci anotácia hovorí viac.

Izolon PES
Hodnotenie 8 z 10


Priemerná cena v Rusku: 35 rubľov / m2 (2 mm)

dôstojnosť: Dobré parametre pohlcujúce teplo a zvuk „zosieťovaného“ polyetylénu s uzavretými bunkami, jeho ekologická čistota, elasticita a elasticita, zvýšená odolnosť proti vlhkosti a hydrofóbnosť, inertnosť voči „chémii“, baktérie a relatívna lacnosť robia substrát Izolon PES (nesmie byť zamieňaný s Izolon NPE!) uprednostňuje sa v obytných a verejných budovách. Tieto vlastnosti môžu byť na Izolon PES dlhodobo udržiavané za akýchkoľvek prevádzkových podmienok. Nedeformuje sa pri zaťažení, nehorí a nevypúšťa toxické látky. Postupom času sa nezrúti, nestráca stabilitu a trvanlivosť, na rozdiel od plynom plnených polyetylénov JE Izolon, Penofol, Polyizol, atď. Životnosť za normálnych podmienok je viac ako 25 rokov. Optimálne riešenie pre podlahové vykurovanie.

nedostatky: Napriek dobrým tepelno-izolačným vlastnostiam by ste nemali spoliehať na izoláciu podlahy s hrúbkou materiálu 2-4 mm.

recenzia:
"Ak vezmete Izolon, potom PES je biela s veľmi hustými malými bublinkami, ale nie našou SPE!"
"V porovnaní s korokom v Izolone je kompresia a obnova oveľa horšia."

Fólie z izolačného polyetylénu
Hodnotenie 6 z 10


Priemerná cena v Rusku: 56 rubľov / m2

dôstojnosť: Okrem výhod Izolon PFE, fóliová vrstva, ktorá je reflexnou tepelnou izoláciou, zvyšuje tepelno-parotesné vlastnosti a znižuje tepelné straty o 97%. Dôležité: účinnosť izolácie fólie je vyššia, tým vyšší je teplotný rozdiel medzi podkladom a miestnosti. Pre prízemie s betónovou podlahou je užitočná fólia Izolon PPE, pre byt na štvrtom poschodí nebude žiadny nárast teploty. Ale ako ohrievač je dokonale kombinovaný s infračervenou podlahou.

recenzia:
"Aby fólia poskytla hmatateľný efekt počas odrazu tepla, teplota by mala." okolo 60 ° C. Preto fólia na penu ... dobrý marketingový ťah ... ".
"... žiť v plastovom vrecku vyžaduje neustále vetranie."

Ktorý substrát je lepšie kúpiť?

Často dokonca aj profesionáli majú diametrálne opačný postoj k rovnakej skupine materiálov a často sú nedostatočne odôvodnení. Naše hodnotenie najlepších podkladov nedáva jednoznačnú odpoveď na túto otázku, výber je na vás. Preskúmajte vlastnosti materiálu a vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim úlohám, stupeň rovinnosti nadácie a vaše finančné možnosti. V tomto prípade majte na pamäti, že hrubšie neznamená lepšie, hrúbka podkladu by nemala prekročiť 3-4 mm, pokiaľ to výrobca laminátu nepovoľuje.

Loading...