Aká je najlepšia posteľná bielizeň pre novorodencov?

Posteľná bielizeň: vyberte pre dieťa

Pre dieťa (a najmä pre novorodenca) je najpodstatnejším doplnkom na spanie deka a list. A to je všetko! Až jeden a pol roka by dieťa nemalo spať na vankúši, pretože jeho chrbtica je vytvorená a extra zaťaženie chrbta dieťaťa je zbytočné.

Z tkanín je lepšie dávať prednosť plátnu prírodného pôvodu - bavlne alebo ľanu. Ideálne pre posteľnú bielizeň pre novorodenca kaliko (vďaka svojej jednoduchej a vhodnej štruktúre) a ľanu (chráni dieťa pred choroboplodnými zárodkami, pomáha pri regulácii telesnej teploty).

Detské posteľné súpravy teraz obsahujú sokel, ktorý je upevnený vo vnútri postele, aby sa dieťa chránilo pred zasiahnutím roštom a baldachýnom (ktorý sa používa na krásu). Ale boky a baldachýn možno nazvať presne tie veci, bez ktorých môžete robiť! Rýchlo akumulujú prach a prispievajú k rozvoju alergií (najmä baldachýnu). Je potrebné ich umyť aspoň raz za 2 týždne (o tom nevedia takmer žiadne mamičky a nikto to nerobí).

Nebojte sa z nedostatku strán a skutočnosť, že dieťa môže zasiahnuť tvrdo - až šesť mesiacov dieťa nebude robiť žiadne "pokusy o útek", a po šiestich mesiacoch, aby dieťa v posteli na dlhú dobu je takmer nemožné.

Preto novorodenec potrebuje minimálne posteľnú bielizeň - list na matraci z kokosu alebo bambusu a prikrývku na syntetickej výstelke. Pre vaše dieťa, princíp "minimálny alergén-maximálny zvukový spánok".

Loading...