Potrebujem elektrickú kefku na zuby?

Stanovisko zubára o nebezpečenstvách a výhodách elektrických zubných kefiek

Z hľadiska zubného lekára, medzi všetkými rôznymi elektrickými zubnými kefkami, vyššia účinnosť v porovnaní s tradičnými (manuálnymi) kefami (5-7% lepšie odstraňuje mäkký povlak), len tí, ktorých pracovná časť robí rotačný pohyb, Okrem toho táto malá výhoda účinnosti úplne zmizne, keď sa kefa použije nesprávne.

Nadmerné a časté používanie zariadenia môže viesť k rozvoju zubného kazu alebo zápalových ochorení ďasien. Dokonca aj pri úplne zdravých zuboch sa odporúča používať elektrickú kefu maximálne 3 - 4 krát týždenne - inak sa môžu poškodiť zuby.

Pamätajte, že použitie elektrickej kefy musí byť koordinované so svojím zubným lekárom, pretože použitie tohto zariadenia má svoj kontraindikácie, Použitie ultrazvukové elektrické kefy je kategoricky kontraindikované pre ľudí s kardiovaskulárnymi systémovými problémami, rovnako ako pre tých, ktorí majú implantáty alebo diagnostikované ochorenie ďasien. Pri použití elektrických kefiek Nepoužívajte bieliace zubné pasty a výrobky obsahujúce abrazívne zložky.

Dokázal to s vhodnými technikami kefovania, obyčajné kefy nie sú horšie ako elektrické.

Loading...