Ako nakupovať lacný tovar z Číny?

5 dobrých dôvodov pre nakupovanie na Aliexpress.com

V každom obchode v Rusku môže byť veľa tovaru vyrobeného v Číne. Kupujúci v zásade nenamietajú a nie sú proti tomu, ale je frustrujúce, že výrobok stojí najmenej trikrát viac ako pôvodná cena. Ale ako môžete ušetriť a nerozdeľovať peniaze sprostredkovateľom?

Záver sám o sebe naznačuje, že je potrebné kúpiť tovar priamo z Číny. Ako? Pre tento účel existuje webová stránka Aliexpress.com. A v našom článku budeme vysvetľovať, prečo je vhodné a výhodné kúpiť čínsky tovar na týchto stránkach - existuje 5 dôvodov.

Dôvod č. 1: Nízke ceny

Aliexpress.com je najväčšou online obchodnou platformou s viac ako 10 miliónmi produktov. Vážení a lacný, exkluzívny a obľúbený - môžete nájsť čokoľvek. A čo je najdôležitejšie - bude to veľmi, veľmi lacné.

Tip: Okrem toho môžete uložiť (aspoň malú, ale stále sumu) na predaj alebo skupinové nákupy. Informácie o pripravovaných akciách sa na stránke neustále aktualizujú. aliexpress.com av oficiálnych skupinách internetového obchodu.


Hlavnou črtou stránky je, že tovar je na predaj s minimálnym označením. Niekedy samotný výrobca vystupuje ako predávajúci. Ale aj keď je predávajúci nepriamy, cena nebude príliš vysoká, pretože je nepravdepodobné, že by sa tovar kupoval s veľkým obalom a rovnaká cena sa vystavuje v iných obchodoch. Preto, pri nákupe, nemali by ste byť leniví a kúpiť prvý - stačí sa pozrieť na všetky ponuky zo všetkých obchodov a vybrať najziskovejšie od spoľahlivého predajcu.


Dôvod # 2: Môžete si kúpiť tovar z Číny bez opustenia domova.

Nakupovanie na internete možno právom nazvať jednou z najužitočnejších inovácií v posledných dvoch desaťročiach. Úspora času a peňazí, pohodlné doručenie je len neúplný zoznam všetkých výhod. Hlavná vec je, že si môžete kúpiť bez opustenia vášho domova.

Tip: Nudný pár alebo dlhá cesta? A čo nakupovanie?

Nedávno stránky aliexpress.com vydala rovnomennú mobilnú aplikáciu. Teraz môžete nakupovať kdekoľvek. Okrem toho, pri nákupe akéhokoľvek produktu pomocou tejto mobilnej aplikácie aliexpress.com ponúka zľavy všetkým kupujúcim.


Samozrejme, je tu aj druhá strana medaily: pri výbere veľkosti by ste mali byť veľmi, veľmi opatrní, pretože si nemôžete vyskúšať tú vec, ktorá sa vám páči. V žiadnom prípade by ste nemali merať sami - je nepravdepodobné, že by sa presne meral rukáv alebo obvod hrudníka. S topánkami o niečo jednoduchšie - na to je potrebné vziať list papiera a kruh obrys nohy na to s perom. Vzdialenosť od päty k krajnému bodu najdlhšieho prsta bude mať dĺžku stielky a vzdialenosť medzi krajným krajným a ľavostranným bodom chodidla sa nazýva jeho plnosť.

Tip: Ak sa pri výbere správnej veľkosti oblečenia alebo obuvi objavia aj najmenšie pochybnosti, je najlepšie kontaktovať predávajúceho - stačí poslať správu s uvedením ich parametrov a odkaz na produkt, o ktorý máte záujem.

Dôvod číslo 3: Kvalitný tovar

Povedzme hneď - pravidlo sa nevzťahuje na lacné veci s negatívnymi recenziami. Nemyslite si, že za $ 5 to bude kupovať nohavice, košeľu a koženú bundu.

Ale aspoň 2 krát za rok si môžete kúpiť kvalitný tovar za veľmi nízke ceny. Zľavy dosahujú 90%! Ale hlavná vec je mať čas na nákup.

Tip: Globálne predaje sú usporiadané na Vianoce a po čínskom Novom roku. Kupóny, zľavy, propagačné akcie pri nákupe viacerých produktov - vynaliezavosť predajcov sa len prevráti! Ale hlavná vec je byť v čase, pretože existuje veľa kupujúcich. Najlepšie je vybrať si vopred a v čase X (začiatok akcie) zaplatiť za tovar.


Kvalita tovaru je určená dvoma kritériami: reputáciou predávajúceho a recenziami. Ak sú obidve kritériá pozitívne, potom nie je pochýb o kvalite budúceho nákupu!

Ak má kupujúci pochybnosti o kvalite tovaru, môžete predávajúceho požiadať o zaslanie fotografií. Ale takmer vždy predávajúci prikladá fotografie zo všetkých uhlov k svojmu produktu a sprevádza ich opisom látky, štýlu a ďalšieho príslušenstva.

Ďalším plusom Aliexpress.com je, že stránka je denne aktualizovaná o nové položky. Elektronika, oblečenie, obuv - to všetko je vystavené predajcom čo najskôr. Štýly oblečenia a topánok sú kopírované zo šatníka svetových celebrít. Niekedy môžete dokonca vidieť v popise produktu fotografiu so slávnou osobou v rovnakom oblečení ako ten, ktorý bol ponúkaný na predaj.

Dôvod č. 4: Záruka vrátenia peňazí

Ak kvalita tovaru neuspokojila kupujúceho (inými slovami, výrobok bol rozbitý / neprišiel ten, ktorý bol objednaný / neprišiel vôbec), potom Aliexpress.com vráti peniaze kupujúcemu.

Schéma obehu peňazí na stránke je pomerne jednoduchá. Kupujúci si vyberá produkt a platí ho, ale peniaze nie sú prevedené priamo predávajúcemu, ale priamo na účet Aliexpress.com. Potom, čo kupujúci prijal tovar a označil jeho dodanie (to znamená, že kupujúci je spokojný), Aliexpress.com prevedie peniaze na účet predávajúceho.

Ak po obdržaní tovaru od kupujúceho existujú nároky voči predávajúcemu, môže začať spor.

Tip: Spor by sa mal začať, aj keď sa skončí doba ochrany kupujúceho a tovar ešte nedorazil. V opačnom prípade kupujúci riskuje "zostať s nosom" - tovar bude nechutnej kvality, alebo ho nedostane vôbec a peniaze nebudú vrátené. To znamená, že ak sa dodacia lehota končí a tovar je stále na ceste, existujú 2 možnosti výberu - požiadajte predávajúceho o predĺženie dodacej lehoty (podľa ochrany kupujúceho) alebo ihneď otvorte spor. Najlepšie je konať v poriadku: ak predávajúci odmietne predĺžiť lehoty, použije sa „ťažké delostrelectvo“.

Podstatou sporu je určenie výšky škody - táto suma sa vráti predávajúcemu. Sporový postup je jednoduchý: musíte odpovedať na niekoľko otázok. Otázky sú jednoduché: musíte odpovedať, čo presne nevyhovuje kupujúcemu (tovar je rozbitý, pokrčený, nezhoduje sa s objednaným), alebo kupujúci tovar vráti. Na konci je vždy poznámka pod čiarou - aká suma sa má vrátiť kupujúcemu.


Spor je zvyčajne otvorený na 4-5 dní, v dôsledku čoho predávajúci súhlasí s fakturovanou sumou alebo naopak. Spravidla sa spory vždy riešia v prospech kupujúceho, pretože zlé recenzie a poškvrnená reputácia zastavia jeho obchod.

Fotografie by mali byť vždy pripojené k sporu. Nebuďte leniví - bude to nevyvrátiteľný dôkaz, že prijatý tovar bol skutočne chybný.

Môžete postupovať podľa druhej možnosti: ak kupujúci nie je spokojný s kvalitou poskytovaných služieb, môžete s predávajúcim rokovať o zľave na ďalší produkt. Môžete si tiež vziať darček ako kompenzáciu - predávajúci je ochotný kompromis pre pozitívne spätnú väzbu.

Dôvod # 5: Môžete si kúpiť čínsky tovar s dopravou zadarmo.

Aliexpress.com je dobré, pretože takmer všetky produkty sú dodávané zadarmo. Spravidla sa pohyb tovaru uskutočňuje pomocou čínskej leteckej pošty alebo Singapurskej pošty. Dodacia lehota je približne 45 dní.

Samozrejme, ak je tovar nutne naliehavý, môžete si objednať platenú zásielku (DHL, EMS), ale potom cena balíka sa zvýši najmenej o 50 USD.

Ak chcete vedieť, kde je zásielka v určitom čase, môžete využiť špeciálne služby (poskytnuté oficiálnou webovou stránkou hlavnej štátnej poštovej služby). V Rusku je to „Mail Ruska“, miesto na sledovanie balíkov - //www.russianpost.ru/tracking20.


Tip: Okrem toho môžete použiť špeciálne programy - napríklad TrackChecker, Aplikácia okamžite informuje príjemcu balíka o zmene jeho stavu.


A čo potom?

Väčšina kupujúcich súhlasí s tým, že súhlasia s tým, že ak si objednáte na Aliexpress.com aspoň raz, bude veľmi ťažké zastaviť. Ale to je určite lepšie ako nákup za premrštené ceny. Samozrejme, že rýchlosť dodania nie je príliš vysoká, ale kvôli ekonomike, veľa shopaholics dohodnúť na všetko!

Loading...