Ako preplatiť nákupy v obchode? 15 jednoduchých tipov

Nakupujeme s pocitom, rozumne, s usporiadaním ...


Otázka, ako ušetriť peniaze v obchode, naznačuje celkom logickú a jednoduchú odpoveď: kúpiť menej. Ale ako to urobiť, keď obchodníci tiež chcú zarobiť svoj vlastný cent a neustále prichádzajú s novými trikmi, aby zaviedli nevyužitého kupujúceho. Existuje niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám umožnia preplatiť si nákupy v obchode a vrátiť sa domov so súborom potrebných, vysoko kvalitných a nie príliš drahých vecí.

Tip 1. Vytvorte zoznam


Najdôležitejšie pravidlo, bez ktorého nie je nikde nikde, by ste mali mať vždy nákupný zoznam. Mnohí túto radu ignorujú, ale márne. Urobte si nákupný zoznam v predstihu, a nie bezprostredne pred odchodom: týmto spôsobom budete mať možnosť „stráviť“ všetko, čo je napísané, nezabudnúť na dôležité a nevstúpiť do toho, čo nie je potrebné. Vo večerných hodinách si zapíšte zoznam, ak ráno pôjdete do supermarketu. V dopoludňajších hodinách si prečítajte plán, preškrtnite nadbytočné a nepodstatné (napríklad včera ste naozaj chceli konzervované ananásy, ale dnes nechcete), pridajte to, na čo ste zabudli, kvôli rozptýleniu.

Tip 2. Do obchodu - len v dobrej nálade

Ak ste naštvaný a myslíte si, že nakupovanie vám ušetrí, je šanca na kúpu zbytočných vecí veľmi veľká. To isté sa deje, keď máte hlad. Okrem toho supermarket vždy vonia čerstvým pečivom a aromatickou kávou. Takže si dostatok spánku, jesť a ísť nakupovať cez zoznam.

Tip 3. Nevykonávajte kultový obchod

Mnohí sa chystajú ísť do supermarketu, ako na dovolenke. A potom strávia viac ako hodinu putovaním z police do police. Vyňaté z produkcie na určité nákupy, skúste sa stretnúť napríklad za pol hodiny. Potom nebude žiadne pokušenie chytiť niečo nadbytočné z ďalšieho pluku, ktorým ste prešli piatykrát.

Tip 4. Priveďte svojho manžela


Muži neradi nakupujú - je to fakt. Preto vám manžel alebo priateľ nedovolí, aby ste „dlho viseli“ v obchode a kupovali si „tento krásny vlásenok“, „túto čokoládovú tyčinku“ a „tú sadu ziskových sprchových gélových súprav“. To isté platí pre mužov - znudený manžel v obchode príslušenstvo alebo rybárske doplnky neumožní kúpiť veľa vecí.

Tip 5. Aby nedošlo k preplateniu v obchode, ponechajte propagačné akcie pre iných.

Každý miluje predaj a propagáciu, ale spravidla si na nich môžete kúpiť veľa nepotrebného tovaru. Podľa štatistík Američania okamžite po príchode domov zo supermarketu vyhodili 40% nakúpených predmetov. S našimi spoluobčanmi je situácia podobná: veci kúpené na propagáciu, doma, spravidla nie sú také atraktívne a ešte viac v dopyte.

Tip 6. Vyhnite sa Golden police

Neodporúčame kupovať tovar, ktorý je na policiach na úrovni očí. Spravidla sa tu nenachádzajú veľmi lacné výrobky, niekedy dokonca nie veľmi kvalitné. Preštudujte si sortiment, pozrite sa cez horné aj dolné police, zvyčajne tam nájdete skvelé veci za prijateľnú cenu.

Tip 7. Vždy skontrolujte cenu.

Často v supermarketoch sú cenovky pre tovar rozptýlené a zmiešané. Mnohí jednoducho príliš leniví pochopiť, koľko konkrétny produkt stojí, pretože cena sa nachádza na pokladni. Buď nie je vôbec uvedená cena. Je teda ľahké preplatiť produkt podobnej kvality, ale atraktívnejší z hľadiska ceny. Pamätajte tiež - ak poznáte hodnotu tovaru uvedeného na cenovke a pri pokladni počujete úplne iné číslo, máte právo na zakúpenie produktu za cenu uvedenú na cenovke. Tak málo ľudí vás môže oklamať.

Tip 8. Ignorovať propagačné cenovky.


Farebné cenovky s magickými číslami 999 („Celkom 1999 rubľov!“, „Len dnes, 9999 rubľov!“) Prilákať takmer každého. Samozrejme, po tom všetkom nie je rok 2000 2 tisíc, v roku 9999 to nie je desať. Pri pohľade na prvé číslo kupujúci často prehliadajú hlavnú vec: nie je to deväť tisíc „s trochou chvosta“, ale všetkých desať.

Tip 9. Zastaviť „čiernu“

Pri vchode do obchodu ste boli okamžite zasiahnutí samostatnou policou s jasným podsvietením, farebnými cenovkami a veľkou tabuľou? Vedieť: obchodníci naozaj chcú, aby ste predali tento produkt. Ak sa obávate, že obchodník tiež musí niečo jesť, vezmite si ho, ale ak nie, choďte okolo. Kupujúci často padajú za tieto triky, pretože svetlý obal priťahuje neuveriteľne silný.

Tip 10. Nezhromažďujte žetóny

Populárne reklamné žetóny, ktoré dávajú právo na 50% zľavu na tovar, ktorý nepotrebujete, sú veľmi žiadané. Niekto ide do jedného supermarketu a ochotne zbiera takéto čipy, ale od nich nič nekupuje. A niekto, kto sa dozvedel o akcii, začína navštevovať supermarket, aby si mohol kúpiť tovar dostupný v iných obchodoch za oveľa nižšiu cenu. Než začnete zbierať žetóny, myslím: je to naozaj, že obchod naozaj ťaží z týchto aukcií bezprecedentnej štedrosti?

Tip 11. Drahšie - neznamená "lepšie"


Ak si myslíte, že čím vyššia je cena produktu, tým lepšie je, že sa mýlite. Realisticky zhodnotiť výhody jedného produktu oproti druhému: ak leží výlučne v značke značky, nemali by ste podľahnúť reklamným trikom.

Tip 12. Pripravte sa na veľký nákup.

Pred nákupom domácich spotrebičov, drahé veci, prečítajte si články na tému "Ako si vybrať", "Hodnotenie najlepšie", recenzie o výrobku záujem na internete. To vám pomôže spoznať približnú cenu, zistiť, aké kvality tovaru sú pre vás dôležité - aby ste neprekročili zbytočné funkcie.

Tip 13. Lacnejšie neznamená lacné

Veľmi často, chcú predať produkt, obchodníci umiestniť ho vedľa podobné, ale drahšie. Čo budete robiť, pozrite sa na mixéry vedľa neho na vitríne, ktoré sa líšia len v jednej nie veľmi potrebné trysky, ale jedna z nich stojí 1500, a druhá - 2300 rubľov? Samozrejme, kúpiť lacnejšie a budete spokojní s úspešným nákupom. Nenechajte sa ponáhľať, pozrite sa okolo seba, myslieť - s najväčšou pravdepodobnosťou môžete nájsť model ešte lepší a výnosnejší.

Tip 14. Neberte nič z pokladníka

Zákazníci, ktorí stoja v rade pred pokladňou, často zbierajú žuvačky, čokoládové tyčinky a vafle v koši. Nie sú tam náhodne umiestnené: spravidla sa fronty v supermarketoch vytvárajú umelo - iba 4 z 15 pokladní pracujú a kupujúci, ktorý stojí pri stánku s barom, si vezme pár pre seba. A žuvačka na zubný kaz nebola. Pamätajte si, že všetko, čo potrebujete, je na vašom zozname. Ak je superglue, vezmite to nevyhnutne, pretože to zvyčajne leží na polici v pokladnici. Ak zoznam nákupov nemá žuvačky a čokolády, nejdú v brázde obchodníkov.

Tip 15. Opatrne sa zúčastnite na „konečnom predaji“

Obchody zvyčajne na konci sezóny zariaďujú „úplnú likvidáciu“ tovaru, napríklad keď je už na jeseň na prahu a letné tričká stále visia na vešiakoch. Ak sa „konečný predaj“ uskutoční vo výške sezóny, je to len signál, že obchod musí prilákať kupujúcich a niekedy predávať zastaraný tovar. Máte šancu získať veľa zbytočných vecí, ale za skvelú cenu!
Ako vidíte, pravidlá a tipy na to, ako v obchode preplatiť, sú veľmi jednoduché. Hlavná vec je pri nakupovaní, nenechávajte hlavu doma, a nejdú v brázde obchodníkov, ktorí len čakajú na to. Úspešné, príjemné a užitočné akvizície pre vás!

Loading...