Aké sú najčastejšie poruchy?

Expert nášho projektu, Evgeny Ivanov


Perforátor, podobne ako akékoľvek elektrické náradie, môže príležitostne zlyhať a zlyhať. Dnes vám poviem, ktoré z nich sú najčastejšie a ako im včas zabrániť.

Celá konštrukcia razidla môže byť rozdelená na elektrické a mechanické. Z najcharakteristickejších porúch elektrikárov, ktoré sa dajú upevniť na poli, si všimnem poruchu štartovacieho tlačidla a opotrebovanie kefiek. Problémy s motorom („lumbago“ vinutia, poruchy mechanickej alebo elektroinštalácie atď.) By mali byť riešené profesionálnym elektrikárom.


Kefy na gombíky a grafity môžu dokonca ísť do doplnku nového nástroja. Nájsť ich na trhu, alebo objednať on-line, práca nebude. Je dôležité si len zapamätať, a ešte lepšie fotografovať polohu kontaktov továrenského pripojenia a venovať pozornosť konfigurácii a klipu namiesto kefiek. Prípad môže rozobrať každý majster, dokonca ďaleko od riešenia elektrických problémov. Porucha môže byť rozpoznaná v čase kvôli nadmernému iskreniu vyrazenému do trupu, hluku a charakteristickému zápachu horenia z trupu. Neprevádzkujte náradie na konečné spaľovanie, mohlo by to viesť k vážnemu poškodeniu motora. Najvýhodnejšie je kúpiť tieto lacné spotrebné diely vopred a včas ich vymeniť.


Mechanické komponenty sa stávajú nepoužiteľnými v dôsledku nadmerného prachu, nečistôt a pevných častíc v pohyblivej časti alebo v dôsledku prekročenia prípustného zaťaženia podvozka v práci. Ich výmena, s výnimkou, možno, hotové kazety je trochu ťažšie. Je tiež nepravdepodobné, že by si ich zachránili. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť náhlym poruchám, bude rutinná kontrola v opravovni. Budú zdvíhať a mazať, a ložiská, a šok komponenty. Prípadne môžete mať pripravený záložný nástroj.

Včasne zistené a zabránené poškodeniu udržia dierovanie v činnosti a nedovolia, aby sa pokyn zastavil v nesprávnom čase. Majstri by si mali pamätať, že nástroj sa nerozbije, keď je nečinný doma, ale uprostred práce, a musíte byť pripravení na tieto problémy a zabrániť im včas.

Loading...