Aké sú spôsoby izolácie a zvukovej izolácie balkóna s minimálnym zmenšením veľkosti?

Náš projektový expert Natalya Kaplunova odpovedá


Ohrievanie a zvuková izolácia balkónov by sa mala vykonávať zo všetkých strán vrátane stien, podlahy a stropu. Prirodzene je potrebné zvoliť správne zasklenie, ktoré by malo mať aj tieto vlastnosti a nielen chrániť pred poveternostnými vplyvmi. Za najteplejší a pokojnejší sa považuje balkón s presklenými rámami, ktoré majú dvojité zasklenie. Niekedy je na balkóne vyrobená teplá podlaha, ktorá pomôže premeniť balkón na plnú izbu. Ale aj bez toho je možné dosiahnuť dobré izolačné výsledky.
Otepľovanie balkóna je možné z vnútornej aj vonkajšej strany. Vnútorné otepľovanie je jednoduchšie, ale práve v tomto prípade sa zmenší užitočný priestor. Vonkajšie otepľovanie a priestor sa zachová a najlepšia vnútorná klíma poskytne bez rizika kondenzácie a vzhľad balkóna sa zmení, ale montážne práce sú tu zložitejšie a drahšie.
Ako ohrievač a zvukovú izoláciu môžete použiť rôzne moderné materiály. Takže minerálna vlna, drevovláknité dosky, penový plast, extrudovaný polystyrén, čadič dobre zvládajú chlad a zvuky. Tieto materiály sa najlepšie používajú. Existujú tiež materiály ako Rockwool, Isocum, Izolon, Isotope, Isover, Urs, Holofiber, Penofol a podobne. Okrem objemu sa musí brať do úvahy aj hmotnosť výslednej štruktúry.

Existuje mnoho možností, v každom prípade sa vyberie ten najlepší v závislosti od konkrétnych podmienok. Napríklad, 3-5 cm EPPS a poter sa odporúča pre podlahu, potom podlahová krytina na podklade. Steny môžu byť tiež XPS alebo hustý čadič, parotesná zábrana a šiť s drevenou šindľovou alebo sadrokartónovou doskou. Strop je približne rovnaký, ale s dodatočnou hydroizoláciou. Pozdĺž obvodu môžete použiť sendvičové panely z polyuretánovej peny alebo sadrovú dosku zo sklenej vaty a vlhkosti.

Loading...