Radiť, ako si vybrať dlaždice v kúpeľni? Čo je lepšie.

Expert nášho projektu, Alexey JurijevJe potrebné okamžite povedať, že dlažba a steny sú rôzne typy dlaždíc. Na podlahy sa zvyčajne používa dlažba, ktorá má hrúbku 10-12 mm. Stenová dlažba tenšia - 7-9 mm. Pri nákupe akéhokoľvek druhu dlaždíc by ste sa mali opýtať predajcu, či je táto dlažba vhodná na položenie v kúpeľni. Technické vlastnosti dlaždíc sú odolné voči vlhkosti, teplotným zmenám a chemickým činidlám (napr. Chemikálie pre domácnosť). Tiež stojí za to pamätať o odolnosti proti poškriabaniu. Táto kvalita je obzvlášť dôležitá pre dlažby. O triede dlaždíc si môžete overiť u predajcu. Tiež, ak sa pozorne pozriete na obaly s obkladačkami, môžete vidieť určité označenie. Označenie „AA“ je maximálny odpor dlaždice voči chemickému útoku. Len „A“ je dlaždica nižšej triedy. Ďalej je to "B", "C" a "D" - v zostupnom poradí.
Podľa spôsobu výroby je keramická dlažba rozdelená do troch typov - je to monoporóza, monocotour a bicotour. Monoporóza je glazovaná dlaždica, ktorá nie je veľmi trvanlivá. Z tohto dôvodu by mali byť obkladačky obzvlášť opatrné. Ale všeobecne by som neodporúčal používať túto dlaždicu do kúpeľne. Monocottura je dlaždica, ktorá má jednu streľbu po nanesení skloviny na ňu. Dokáže dokončiť podlahu a steny miestnosti, pretože umožňuje bezpečnú hranicu. Bikottura je dlaždica, ktorá bola dvakrát spálená po smaltovaní. Táto dlažba sa dá použiť len na steny, pretože jej pevnosť neumožňuje odolávať ťažkým nákladom. Veľkým plusom dlaždíc, ktoré sú vyrobené týmto spôsobom, je jeho dekoratívny efekt. Doska môže byť lesklá alebo matná. Jej vzhľad bude vynikajúcou dekoráciou kúpeľne. Je tiež vhodné vybrať dlaždice, ktorá má nízku pórovitosť. Je to spôsobené tým, že materiál musí byť dostatočne pevný a póry zasahujú do tejto kvality.

Klasická biela farba je možnosťou win-win (najmä pre dlažby). Avšak, moderné dizajnéri čoraz viac preferujú vybrať dlaždice rôznych farieb, aby vytvorili neobvyklý a originálny kontrast (alebo mozaiku vhodného typu dlaždíc). Ak je farba v kombinácii s rôznymi doplnkami v kúpeľni, alebo s nábytkom, potom táto dlaždice môže byť nazývaný najvhodnejší pre nákup. Môžete požiadať sklad o jednu dlaždicu ako vzorku. Vyskúšajte si to v kúpeľni. Ak ste s farbou úplne spokojní, môžete si obľúbenú tašku bezpečne kúpiť.

Výhodou keramických dlaždíc je, že sa dá ľahko narezať na ohyby pod rúrkami alebo na dokonalý vstup do rohu. K dispozícii sú špeciálne zbierky, do ktorých je možné okamžite zahrnúť obklady a dlažby. Výhodou získania takéhoto materiálu je, že jeho farebná schéma bude dokonale kombinovaná a bude dopĺňať interiér miestnosti. Okrem toho môžu byť zahrnuté aj rôzne doplnky.

Loading...