Aké plastové okná sú najlepšie?

Expert nášho projektu, Alexey JurijevŠtandardné plastové okno pozostáva z PVC profilu, dvojskiel a okien. Všetky tieto tri prvky musia mať maximálnu kvalitu, aby sa okná samé mohli s dôverou nazývať kvalitou. Ak chcete určiť kvalitu PVC profilu, musíte venovať pozornosť počtu komôr v profile (tento prvok ovplyvňuje izolačné vlastnosti) a na stenách profilu, ktoré ovplyvňujú mechanické vlastnosti okien. Okno s dvojitým zasklením musí mať dobrú priehľadnosť a nesmie mať žiadne skreslenie. Súčasne by mala byť jeho šírka viac ako dve nálady a sklenená jednotka by mala pozostávať aspoň z dvoch komôr. Tesnosť skla určuje kvalitu plastového okna. Ale kvalita príslušenstva je daná kvalitou jeho častí. Musia mať antikorózny povlak, musia byť v prevádzke silné a spoľahlivé. Prítomnosť plastových prvkov v armatúrach naznačuje, že výrobca sa rozhodol ušetriť na kvalite. Bezpečnosť a použiteľnosť príslušenstva sú najdôležitejšími prvkami. Najznámejšia je kvalita kovania MACO. Európsky výrobca je na svetovom trhu známy svojimi výrobkami, ktoré majú pozitívne hodnotenia.
Kvalitné firmy, ktoré ponúkajú najlepší PVC profil, sú VEKA, Rehau a KBE. Možno sa okno "CENTURY" nazýva najvyššou kvalitou. Vonkajšie steny profilu „CENTURY“ majú hrúbku viac ako tri mm, čo ovplyvňuje rôzne technické vlastnosti. Vo všeobecnosti sú tieto plastové okná najvhodnejšie pre našu krajinu. Plast je odolný voči silným mrazom, to nie je "break" horúce leto, a to nebude horieť na slnku. Spoločnosť môže ponúknuť aj plastové okná, ktorých kvalita je v zásade oveľa vyššia. Vo vnútri je plastové okno vystužené kovom. Samozrejme, tieto okná majú svoje nevýhody. Napríklad hmotnosť jedného listu môže byť viac ako 60 kilogramov. Avšak spoľahlivosť takýchto okien a kvalita na najvyššej úrovni.

Dôležitou vlastnosťou je aj dizajn. Samozrejme, zriedka ovplyvňuje technické vlastnosti, ale kvalitné okná musia mať nevyhnutne vzhľad. Estetika je záležitosťou chuti, ale podľa tohto kritéria podľa nášho názoru vyhrá okná KBE. Okrem všetkého vyššie uvedeného stojí za zmienku aj kvalita ako šetrnosť k životnému prostrediu. Zlúčeniny zinku a vápnika, ako aj prítomnosť olova v PVC konštrukciách sú znakom rozporu s rôznymi environmentálnymi normami. Najbezpečnejšie plastové okná pre zdravie sú v európskom štandarde Greenline. Aj medzinárodná norma DIN ISO 9001- je potvrdením vysoko kvalitných výrobkov. Ak majú plastové okná certifikát, ktorý potvrdzuje, že tovar je vyrobený v súlade s touto normou, môžu byť získané bez toho, aby si mysleli, že za rok alebo dva budú musieť byť vymenené. Je tiež potrebné pripomenúť, že aj tie najkvalitnejšie okná, ktoré sú nainštalované nesprávne, nebudú schopné vykonávať svoje základné funkcie (udržiavanie tepla v miestnosti) a môžu sa rýchlo stať nepoužiteľnými. Z tohto dôvodu je pre inštaláciu lepšie využiť služby špecialistov.

Loading...