Ako sa starať o zavesené stropy?

Ako umyť stretch stropy z PVC? Ako čistiť tkaninu? Ako odstrániť škvrny? Odpovede v článku.


Stretch stropy dávajú veľa: skvelé výhľady, praktickosť (skrývanie komunikácie, ochrana pred záplavami), trvanlivosť, rýchla inštalácia ... Namiesto toho vyžadujú len zručnú starostlivosť, ktorá vám umožní vychutnať si dokonalý estetický vzhľad oveľa dlhšie.

Vynára sa otázka: ako často to musíte urobiť? Stretch stropy - antistatické, handričkou, z ktorej sú vyrobené, nepriťahujú prach. Preto, ak nie je iné znečistenie, napríklad nikotínová guma, stavebný prach a škvrny, kuchynské mazivo, potom sa môžu starať dvakrát ročne. V tomto prípade je spôsob čistenia určený typom strešného stropu.


Starostlivosť o napínacie stropy na báze PVC fólie

Stretch stropy na filmovom základe sú pevné, odolné a elastické. Môžu sa čistiť len čistou čistou vodou (optimálna teplota 30-40 ° C) a pridaním detergentov. Nasledujúce pravidlá vám pomôžu správne:

• Stretch stropy sú umyté, nastavenie sily tlaku, pretože s minimálnou vzdialenosťou od základného stropu 2-3,5 cm môže byť plátno poškodené v dôsledku ich kontaktu. Zároveň nie je potrebné sa báť dotýkať sa stropu rukami, je trvanlivý, ako bubon a ľahko ho vydrží.

• Ak obyčajná voda nestačí na čistenie, zrieďte prací prostriedok alebo nejaký prací prášok a roztok dobre premiešajte, až kým nezmiznú granule. Zvlhčovanie látky v roztoku, znečistenie sa čistí svetelnými pohybmi rovnobežnými so švom (ak existuje). Potom sa zvyšky mydlového roztoku odstránia navlhčenou handričkou a osuší sa strop.

• Na čistenie sa odporúča použiť flanelové, semišové, froté, mikrovláknové tkaniny alebo mäkké špongie (hlavná vec je, že na čistiacich obrúskoch by nemali byť žiadne vlákna a mali by dobre absorbovať vlhkosť). Tvrdé tkaniny a špongie môžu zanechať škvrny a práca bude musieť byť prepracovaná.


• Je možné vrátiť niekoľko strateného lesku 10% roztokom amoniaku po vysušení povrchu.

• Na čistenie nepoužívajte abrazíva, petrolej, alkálie, kyseliny alebo acetón - poškodzujú povrch.

• Najlepšou možnosťou by bolo použitie špongie a odmasťovacieho prostriedku odporúčaného výrobcom. Dnes sú populárne špeciálne leštiace prostriedky, ktoré je možné zakúpiť v železiarňach alebo oddeleniach chemikálií pre domácnosť. Všetky obsahujú alkohol, takže môžu byť úspešne nahradené umývaním okien na báze liehu, čo je obzvlášť vhodné pre lesklé strechy, kde sú rozvody obzvlášť nápadné. Čistenie je jednoduché: posypte trochou pracieho prostriedku a jemne utrite handričkou.

• Ak používate mopy a kefy, uistite sa, že nemajú rezné a prepichovacie výčnelky, ktoré môžu poškriabať alebo dokonca odrezať fóliu. Ak k tomu dôjde, potom môže byť malý rez narezaný kusom filmu alebo pásky. A ak je škoda významná, budete musieť kontaktovať špecialistu.

• Striekajúci strop zasiahol striekajúcej farby. Čo robiť Ak sa jedná o farbu na báze vody, je namočená vo vode a jemne sa ju snaží mechanicky odstrániť (pomocou malej gumovej alebo plastovej špachtle). Ak je to olej a pentaftalová farba, potom sa môžete veľmi opatrne dotýkať stropného namáčania 646 rozpúšťadlom alebo odstraňovačom laku na nechty (v žiadnom prípade neotierajte handričkou navlhčenou v rozpúšťadle).

• Môžete sa pokúsiť odstrániť jednotlivé malé škvrny pomocou bežnej gumy, mastnoty v kuchyni s umývacím prostriedkom na umývanie riadu. Škvrny guľôčkových pier, značkovačov a značkovačov možno čistiť lekárskym alebo borickým alkoholom, ktorý sa predáva v lekárni.

Chcel by som tiež poznamenať, že ak sa rozhodnete držať hviezdy a motýle na strop na obojstrannej páske, potom by ste mali vedieť: nie je vypraný!

Starostlivosť o stretch stropy na báze tkanín

Čo sa týka stropov na napínanie tkanín, môžeme povedať, že potrebujú opatrnejšie zaobchádzanie a starostlivú údržbu.

• Takéto stropy je možné prať (najlepšie vlhkou bielou handričkou). Silná kontaminácia sa odstráni pomocou práškového roztoku.

• V žiadnom prípade by nemali byť textilné stropy umývané čistiacim prostriedkom na sklo. Takýto nástroj koroduje impregnáciu tkaniny, ktorá má vo svojom zložení farbivá.


• Je lepšie používať špeciálne prípravky a aerosóly odporúčané výrobcami.

• Semišové napínacie stropy by sa mali čistiť mäkkými kefami.

Ako môžete vidieť, v starostlivosti o strešné stropy neexistujú žiadne špeciálne triky, jednoduchosť použitia - jedna z ich výhod. Každá hosteska bude za to šťastná.

Loading...