Začal som s opravou, chcem urobiť správny výber keramických obkladačiek. Povedzte aspoň, kde začať?

Odborník nášho projektu, Svetlana Olishevets

Začnite tým, že počítanie hotovosti si môžete dovoliť minúť na opravy. Vaše výdavky budú pozostávať z nasledujúcich hlavných druhov výdavkov:

  • demontáž starých dlaždíc alebo iných podlahových krytín, ako aj existujúcej nástennej dekorácie (to možno urobiť samostatne, to znamená, že je úplne zadarmo),
  • náklady na nové keramické obklady a špeciálne "rohy" na to,
  • náklady na špeciálne lepidlo
  • platba za položenie dlaždíc.

Ďalším krokom je meranie veľkosti miestnosti (alebo jej časti), v ktorej chcete položiť keramickú dlažbu. Aby ste uľahčili ďalšiu prácu, vytvorte trojrozmerný nákres miestnosti (ak plánujete položiť dlaždice nielen na podlahu, ale aj na steny), označte na nej všetky príslušné rozmery.
Potom môžete ísť do obchodu a začať výber keramických dlaždíc. V zásade budete potrebovať iba dva typy dlaždíc: na podlahu a na steny. V niektorých situáciách môže byť dlažba použitá ako stenová dlažba, ale neodporúča sa robiť opak, pretože obkladačky sú menej odolné a majú hladšiu tvár, ktorá je traumatická (najmä keď sa vstrekuje voda), keď je umiestnená na vodorovnej stene. povrchom.
Keramické dlaždice sa tiež líšia v nákladovej a výrobnej spoločnosti. To však vôbec neznamená, že lacná dlažba bude horšia ako jej drahší náprotivok.

Ak je kladenie keramických dlaždíc plánované v obytnom dome alebo byte, potom je potrebné pripomenúť, že podlaha nebude vystavená prílišnému oderu alebo iným nadmerným typom zaťaženia, preto je lepšie zvoliť dlažbu na podlahu nie hrúbkou alebo značkou, ale farebne a reliéfne. , Keramická dlažba na steny je vo všeobecnosti čisto dekoratívny povlak, a preto by sa mala voliť vo väčšom rozsahu podľa farebnej schémy, zatiaľ čo kvalita dlaždíc môže ovplyvniť len vzhľad triesok, keď sa nesprávne prepravuje alebo ukladá.
Po definovaní cenových limitov, ktoré si môžete dovoliť, a výbere niekoľkých možností obkladačiek, pokračujte vo vývoji projektového projektu zrekonštruovaných priestorov. Dá sa to urobiť samostatne (na internete je k dispozícii mnoho rôznych možností pre návrh priestorov alebo s pomocou pracovníkov predajne, ktorá predáva keramické obklady. Trojrozmerný projekt dizajnu, vyrobený v špeciálnom programe, vyzerá živšie.
Pri výbere vášho obľúbeného dizajnu, prejdite na výpočet požadovaného počtu dlaždíc na steny a podlahy. Táto úloha je tiež ľahko zvládnuteľná na základe rozmerov jednej dlaždice, alebo zveriť jej rozhodnutie zamestnancovi obchodu. V prípade jeho poškodenia pri preprave alebo inštalácii by mal byť obklad zakúpený s malou rezervou (približne 10%).
Ak si kúpite dlažbu "zadok", je tu šanca, že nebudete mať dosť (z vyššie uvedených dôvodov), a nie vždy je možné kúpiť presne tú istú dlaždicu, ako keramické dlaždice aj toho istého výrobcu, ale z rôznych šarží. líšia sa farbou tieňa.
Nezabudnite si kúpiť lepidlo, rohy, stierky a krížiky spolu s dlažbou (tak, aby švy medzi šatkami mali rovnakú veľkosť).

Loading...