Aký je najvhodnejší spôsob lepenia textílie na plast?

Odborník nášho projektu, Svetlana OlishevetsAk potrebujete prilepiť tkaninu k plastu (alebo naopak) bodovo, potom bude lepiaca pištoľ robiť (to sa tiež nazýva “thermogun”). Princíp činnosti je celkom jednoduchý: malá zbraň („kazeta“) „nabije“ do pištole, ktorá sa po zapnutí začne zahrievať. Potom sa na „spúšť“ vyvinie tlak a na hrot pištole sa naleje kvapka lepidla na miesto, kde potrebujete niečo nalepiť. V tomto prípade môže byť lepiacou pištoľou batéria (zvyčajne ide o kompaktné modely), alebo drôt na vloženie do zásuvky.
Potom, čo použijete celú lepiacu tyčinku, môžete „nabiť“ zbraň ďalšou. Nezabudnite, že vyhrievané lepidlo je veľmi horúce a musíte s ním pracovať opatrne. Aj keď pri práci s lepiacou pištoľou, hlavná vec je nastaviť tak, aby vytlačila presne toľko lepidla, koľko potrebujete. Prebytočné, ak sa objavia, sa dajú po vytvrdnutí ľahko odstrániť (odrezať). Lepidlo je transparentné, takže v mieste lepenia zvyčajne nie je veľmi viditeľné.
„Náplne“ pre lepiace pištole sú rôzne (v závislosti od materiálov, ktoré by mali lepiť). Ale obvyklá transparentná lepiaca tyčinka urobí vynikajúcu prácu s tkaninou a plastom.

Okrem lepiacej pištole budú pre plasty vhodné aj rôzne univerzálne lepidlá (ako Alleskleber, zodpovedajúce typy lepidiel Moment alebo Econ a iné).
Nie je to zlé, preukázal tiež lepidlo Unicum, ktoré sa musí aplikovať na oba lepené povrchy (plast sa musí najprv odmastiť acetónom) dvakrát (s intervalom 2-3 minút) a potom ich pevne zatlačiť na 5-6 hodín. Lepený výrobok je lepšie používať po 24 hodinách.
Môžete použiť aerosólové lepidlo (sprej na lepidlo) Sprej 80 alebo 3M Sprej 90 alebo 90 ml. Lepidlo sa nanáša na obidva povrchy, časový interval sa udržiava po dobu 30 sekúnd, po čom by mala byť tkanina natlačená dostatočne tvrdo na plast, pričom sa uistite, že nie sú žiadne vzduchové bubliny.

Loading...