Koľko stojí inštalácia podkrovného rebríka?

Odborník nášho projektu, Svetlana OlishevetsCelkové náklady na inštaláciu podkrovného schodiska pozostávajú z nasledujúcich nákladov:

  • náklady na podkrovné schody (od niekoľkých tisíc do niekoľkých desiatok tisíc rubľov, v závislosti od materiálu, tvaru a veľkosti schodov),
  • platba za prácu na upevnení schodov vo dverách, ktoré pre ňu zostali v podkroví - záleží na modeli schodov a tiež na tom, či to urobíte sami (napríklad s asistentom), to znamená, že je to prakticky zadarmo, alebo si na to najmete profesionálov.

Aj v nákladoch je potrebné poznamenať, že na inštaláciu schodov je potrebné vopred pripraviť otvor v podkroví v súlade s rozmermi budúceho schodiska a posilniť ho po obvode priečnymi nosníkmi.

V niektorých prípadoch (ak budete chcieť používať podkrovie len zriedka, napríklad len na opravu strechy), môžete urobiť bez inštalácie pevného podkrovného schodiska obmedzením inštalácie poklopu v podkroví a malom rebríku. Ako taký rebrík môžete dokonca použiť "stenu švédskeho" športového ihriska, inštalovanú striktne pod poklopom.

Loading...