Môžem lekkass na omietku?

Náš projektový expert Natalya Kaplunova odpovedáLevkas k omietke a môžete, a potrebujete, ak naozaj potrebujete dosiahnuť hladký povrch. Pre mnoho typov povrchových úprav je táto podmienka nevyhnutná na dosiahnutie dobrého výsledku.
„Nahá“ omietka môže dať povrchu nejaké vady, ako sú výškové rozdiely alebo trhliny, má veľkú priľnavosť a je „ostrý“ pre tenké tapety. Preto je potrebné použiť levky na vyrovnanie povrchu, odstránenie rozdielov, vyhladenie nepravidelností. Potom farba alebo "Benátsky" padne dokonale, a tapety nebude warp, nedovolí švy sa rozchádzajú a nebude vyzerať "pimply".
„Levkas je druh tmelu, recepty z rôznych zdrojov sú odlišné. Kompozícia spravidla obsahuje kriedu, sadru alebo alabaster, ktoré sa riedia na báze lepidla. Okrem toho sa kompozícia môže líšiť v závislosti od počiatočného stavu ošetrovaného povrchu. Pre reliéfne povrchy sa používa polotekutý roztok, pre steny a stropy sa pripravuje zmes typu tmelu. »
Príkladom môže byť nasledujúce zloženie: sadra, krieda a riedené lepidlo na drevo (20-60 g lepidla na liter vody) v pomere 2: 1: 2. Taktiež je uvedený recept na tekuté levky: detail 200 g kachľového tesárstva, nalejte 1 l vody na 6-8 hodín, po napučaní rozpustite vo vodnom kúpeli a do výslednej hmoty pridávajte preosiate kriedy, až kým sa nezíska kyslá smotana. Takéto levky sa nanášajú štetcom, s ktorým po správnom spracovaní odkvapkáva dlhé vlákna.
„Levkasit - vyrábať vysokokvalitné dokončovacie práce, ktoré vám umožnia získať veľmi hladký povrch. Levkas sa používa na nátery na zlátenie, maľovanie, tenké tapety, čo vám umožní odstrániť všetku drsnosť, ktorá bude viditeľná v podobnom prevedení. »

Levkass by mal byť na úplne suchej omietke. Zle vysušená omietka môže neskôr spôsobiť žlté škvrny, deformovať alebo prasknúť, a potom bude veľmi ťažké tieto účinky odstrániť. Ak musíte pracovať na starej omietke, potom by ste mali odstrániť oblasti, ktoré sa nedrží dobre, chodiť s špachtľou pozdĺž okraja trhlín, odstránenie všetkých nespoľahlivých. Ak je základňa porézna, potom navyše to nebolí ísť cez špeciálny základný náter a vysušiť. Až potom môžete opraviť chyby levkami.
Odporúča sa tmeliť vrstvu nepresahujúcu 2 mm. V prípade potreby je možné postup zopakovať, ale dobre vysušiť predchádzajúcu vrstvu. Častejšie sa tento termín používal na ikonografiu, kde sa krieda (omietka, alabaster) odoberala na lepidlo na živočíšny alebo rybí olej s ľanovým olejom, čo umožnilo kvalitatívne pripraviť pripravenú dosku. V konštrukcii sa použilo mierne odlišné zloženie a vhodné na prácu nielen na drevo.

Loading...