Ako sa starať o drevené schody? Ako sa môžem zbaviť triesok a škrabancov?

Náš projektový expert Natalya Kaplunova odpovedáStrom netoleruje nadmernú vlhkosť. Takže pri čistení by ste nemali užívať veľké množstvo vody a veľa saponátov. Je lepšie utierať schody nasiaknuté slabým roztokom, výhodne neutrálnym čistiacim prostriedkom a potom dobre vyždímanou tkaninou.
Ak potrebujete dobre očistiť nenatreté drevené schody, potom môžete namočiť malú plochu horúcou mydlovou vodou, dobre ju utrieť pevnou kefou, opláchnuť vodou a osušiť hustou handričkou. Tukové škvrny by mali byť odstránené, keď je čerstvý, potom sa ľahko čistia brúsnym papierom. Tiež škvrny tuku môžu byť posypané mastencom alebo kaolínom, potiahnutým papierom a vyžehlené nie príliš horúcim železom. Staré mastné škvrny možno odstrániť terpentínom. Ak sa môžu škvrny od formy z vysokej vlhkosti odstrániť benzínom.
Ak je schodisko natreté, silná kontaminácia sa zmyje vodou s prídavkom amoniaku (2 lyžice amoniaku sa odoberú do nádoby s vodou). Glitter maľované drevo dá trenie zmes rastlinného oleja a denaturovaného alkoholu v rovnakých podieloch, po vysušení, trieť s látkou na lesk. Strom potrebuje špeciálnu starostlivosť. Napríklad, aby ste predišli chrobákom, nemali by ste sa zdržiavať v priestore pri schodoch a častejšie vzduchu v miestnosti. Na účely prevencie by sa malo nechránené drevo čistiť každých šesť mesiacov alebo rok roztokom fluoridu sodného alebo fluoridu kremičitého (200 - 250 g látky by sa malo zriediť vedrom s horúcou vodou, dôkladne premiešať a ochladiť). Vhodné aj na spracovanie zmesi terpentínu, vosku, parafínu a kreolínu v pomere 100: 5: 5: 3.
Nepresné mechanické vplyvy, vrátane zapríčinenia škrabancov a triesok, vplyvu času, poškodenia škodcami a podobných problémov nemajú najlepší vplyv na stav a vzhľad dreveného schodiska. Mnohé menšie chyby môžu byť opravené sami.
Malé drážky, škrabance a praskliny sú utesnené tmelom, ktorý pozostáva zo zmesi jemných pilín a lepidla. Ak to chcete urobiť, najprv odstráňte oblasť s chybou a potom ju naplňte tmelom. Po vysušení sa vyžaduje brúsenie, podľa potreby tónované tak, aby zodpovedalo podkladu a laku. Môžete si tiež zakúpiť tónové latexové zmesi určené pre drevo, ktoré sa aplikujú špachtľou na škrabance alebo zub a nechajú sa uschnúť. Na vrchu aplikovaného reštaurátora pre drevo.

Tiež praskliny môžu byť prilepené. Je vhodnejšie vykonať, ak je možné odstrániť poškodenú časť. Trhlina sa zbaví nečistôt a prachu, vysuší a naleje horúcim lepidlom na drevo. Čipy a vločky sa lepia lepidlom.
Dokonca aj malé zárezy môžu byť vyrovnané. K tomu, na povrchu vybrania urobiť niekoľko škrabancov alebo rezy, a potom ošetrené s parou (to je najlepšie stlačiť horúce železo cez vlhkú handričku). Takéto spracovanie za mokra umožňuje, aby sa drevné vlákna expandovali, čo vedie k vyrovnaniu priehlbín. Po vyschnutí miesta sa vykoná leštenie a lakovanie. Ak dôjde k poškodeniu dreva hubou, postihnuté miesta by mali byť ošetrené teplým roztokom vody, síranu železitého a soli v pomere 4 x 1 x 1 hmotnostných percent.

Zničenie schodiska drevným hmyzom (včas zistené, kým sa škodcovia nezmenia na prach) vyžaduje ošetrenie dezinfekčným roztokom. Každá diera je naplnená roztokom fluoridu sodného (jedovatá látka, opatrne sa používa) pomocou injekčnej striekačky, potom všetky povrchy sú utreté rovnakým roztokom. Po vysušení sa poškodené miesta musia naliať do roztaveného parafínu, ktorý by mal byť sfarbený pigmentom na farbu výrobku.

Loading...