Koľko stojí dom DSP?

Náš projektový expert Natalya Kaplunova odpovedáCementovo-lepené drevotrieskové dosky majú dostatočne veľkú váhu a formát a vysokú hustotu, sú dosť tvrdé na to, aby ich bolo možné vidieť, takže by ste ich nemali považovať za veľmi lacné obklady domov. Okrem toho je žiaduce lepiť mriežku a omietku alebo náter na vrchole. Najčastejšie robia pravý opak: DSP sa používajú na rámovú konštrukciu, z tohto materiálu sa vyrábajú spoľahlivé a odolné panely. A teraz je takýto dom často konfrontovaný s iným materiálom.
Obklady je možné vypočítať rýchlosťou asi 10-12 dolárov za list, vzhľadom k tomu, že doska je 3,8 m2. m. Niektoré spoločnosti majú podobné ceny za meter štvorcový. Takže ak rôzne spoločnosti ponúkajú rôzne ceny za obloženie s týmto materiálom, potom by táto ponuka mala byť preskúmaná na trhu služieb od niekoľkých spoľahlivých spoločností.
Okrem samotného platenia DSP listov a práce majstrov je potrebné zabezpečiť aj elastický tmel pre spoje (povinné pre pouličné práce) a výstužné pásky. Vonkajšie rohy budú vyžadovať kovové (pevné alebo perforované) rohové profily. Na vrchole dosky by mal byť natretý a natretý (akrylová alebo silikónová farba) alebo urobiť ďalšiu úpravu.

Kombinácia dreva a cementu robí tento materiál odolným voči poveternostným vplyvom, mrazom a vplyvom prostredia. Okrem toho sú niektoré užitočné vlastnosti zosilnené rôznymi prísadami. Nie je horľavý, odolný voči vode, nehnije, nebojí sa plesní, hmyzu a plesňových infekcií, neobsahuje formaldehyd a azbest, patrí k ekologicky šetrným "dýchacím" materiálom. DSP je okrem toho dobrým zvukovým izolátorom. Takže naozaj dokončenie domu s podobným materiálom je veľmi užitočné. Záruka na materiál sa poskytuje po dobu 50 rokov.

Loading...