Čo dať šéfovi?

Vyberte si darček k hlave - na dovolenku, špeciálne akcie, propagáciu - podľa pravidiel obchodnej etikety.


Na nose z dovolenky av srdci nákladu - čo dať? Otázka je ťažká. Ale ešte ťažšie je otázka - čo dať šéfovi? Ak vyberiete darček pre svojho manažéra, musíte vziať do úvahy jeho pohlavie, vek, záujmy. Dôvod pre dar niekedy ovplyvňuje výber: či ide o zvyčajné narodeniny alebo výročie, povýšenie, odchod na iné zamestnanie alebo vo všeobecnosti odchod do dôchodku, a možno je to svadba. Charakter šéfa nie je ani poslednou nuansou: má zmysel pre humor, je naklonený dobrodružstvu. Nikdy však nezabudnite na reťazec velenia: bez ohľadu na to, kohokoľvek šéfa môže byť váš šéf, stále je to šéf.
Vychádzajúc z poslednej myšlienky, stojí za to zdôrazniť prvú skupinu možných darov šéfovi. Je to príslušenstvo pre firmy, Kvalitné značkové kancelárske potreby aj v našom počítačovom veku. Denník v pevnom obale s dobrým perom bude vždy slušný na stole, v kufríku alebo v rukách akéhokoľvek manažéra. Mimochodom, dobré portfólio je skvelý darček. Peňaženka, vizitka, kancelárska stolička - darčeky, ktoré sú vždy užitočné v práci a pripomínajú vám starostlivosť a pozornosť podriadených.


Pravidlo "Kniha je najlepší darček" nebolo zrušené. Podľa etikety darov, knihy - to je celkom individuálny dar a nemali by ste ho dávať bez toho, aby ste poznali závislosť čitateľa. V prípade šéfa však môže byť výber tém obmedzený na rozsah jeho práce. Predsedovi právneho oddelenia v jeho kancelárii nikdy nezabráni dobrá monografia alebo komentár k zákonu v novom vydaní, samozrejme, podľa jeho špecializácie.
Darčeky prvej skupiny budú vyhovovať tak šéfovi, ako aj žene. Sotva sú však vhodné na odchod do dôchodku, keď už nie sú užitočné. Pri príležitosti výročia nie je povaha takýchto darov dostatočne osobná, ich význam je malý. Takéto dary sú dokonalé nový šéfktorý ešte nemal čas vstúpiť do tímu, keď jeho záujmy ešte nie sú známe jeho podriadeným.Dary Unisex možno tiež pripísať darčeky pre záľuby, Ak šéf miluje golf, potom nezáleží na tom, či je muž alebo žena, dobrý súbor golfových palíc ho určite poteší. Náčelníci-športovci, podľa svojich záujmov, môžete darovať tenisové rakety, loptičku, lyže, bicykle alebo príslušenstvo na jazdu na ňom. Náčelníci-turisti - stan, gril, batoh, kompas, ďalekohľad. Náčelníci-rybári a lovci - rybársky prút, nôž. Takéto dary sú vhodné pre každú príležitosť.priamo pre mužov môžete dať vínne doplnky: mini-bary, držiaky na fľaše, šatníkové kufre Nožnice a karafy s okuliarmi a okuliarmi originálneho dizajnu budú dobre vyzerať v už existujúcich baroch. Tu bude dokonale usporiadaná fľaša dobrého drahého alkoholického nápoja. Kvalitný tabak, krásne potrubie, pevný zapaľovač, puzdro na cigarety alebo drahý popolník sú dobrým darčekom pre fajčiarskeho šéfa. Nesnažte sa darovať alkohol a tabakové doplnky žene, etiketa to neakceptuje, je to úder do obrazu slabšieho pohlavia. Rovnako ako koláče a sladkosti pre mužov. Darčeky z tejto oblasti sú vhodné aj na takmer akúkoľvek dovolenku.


Nové šéfy, chute, ktoré kolektív ešte nemal čas na štúdium, je celkom možné prezentovať darčekové predmety, To môže byť model auta alebo jachty dostatočne veľké, aby elegantne ubytovať na polici a zdobia skrine. Pôvodným príkladom by bola loď vo fľaši. Mimochodom, vo fľaši sú umiestnené nielen lode, ale aj lietadlá, autá a dokonca aj jednotlivé scény. Dobrý darček - nástenné hodiny alebo podlaha, dokonale ozdobia interiér kancelárie.


Pre ženy vo forme suvenírov, môžete dať vyrezávané krabicu, vázu, misku s cukríkmi, zatiaľ čo by bolo pekné vyplniť ich relevantným obsahom. Vášeň mnohých žien pre Feng Shui uľahčuje vybrať si suvenír: peniaze stromy, rôzne amulety a figúrky prilákať peniaze, veľa šťastia a zdravia. Tieto suveníry vyzerajú skvele v kanceláriách. Môžu byť prezentované aj tým náčelníkom, ktorí nehoria vášeň pre východný systém prieskumu vesmíru.
Hodvábna šatka alebo šál, šperky z polodrahokamov potešia každého kuchára. Drahšie výzdoba z drahých kovov alebo s drahými kameňmi budú môcť pristupovať len k vážnej veci: výročiu, odchodu do dôchodku.

Pre ženy v princípe, a náčelníci, vrátane môžete dať izbová rastlina v hrnci. Milovníci flóry to ocenia. Môžu však existovať jasné osobné preferencie, ktoré musia byť známe. Alebo vedieť kompatibilitu s farbami, ktoré sú už k dispozícii šéfovi. Pre ženu znalca je to dôležité. Ale ak žena nemiluje kvety a stará sa o ne, potom by ste ju nemali obťažovať takýmto darom.


Šéfkuchár s dobrým zmyslom pre humor môže dať portrétu, karikatúra, V tomto prípade je akt veľmi jemný, je ľahké nevšimnúť si čiaru, ktorou prechádza človek, ktorý môže uraziť. Aj keď šéf s úsmevom na tvári rozpozná niektoré z jeho vlastností, neznamená to, že je pripravený počuť tú istú posmech od vás. Tu by ste mali vziať radu veľmi blízkeho priateľa hlavy.
V teplom priateľskom tíme ako darček si môžete zorganizovať celok prázdninové prekvapenie s dekoráciami, kostýmmi, súťažami, predstaveniami, exkurziami. V tomto prípade môže šéf-dobrodruh dať zoskok padákom alebo jazdu na koni.Každopádne, dar šéfovi musí dýchať úctou a prestížou, byť vysokej kvality, značky a to už znamená značnú cenu. Finančné bremeno je povolené z dôvodu kolektívneho nákupu daru. Individuálne dary sľub a sľub nie je v najlepšej pozícii šéfa. Individuálnosť daru môže byť povolená ako suvenír z cesty, za predpokladu, že to nie je príliš drahé a vzťahy v tíme sú teplé a nemajú čierne drby a závisť.
Rešpektujte aj poveru svojho manažéra, ak si myslí, že je to nedostatok peňazí, neprenášajte peňaženku.
Dobre vybraný a správne prezentovaný darček je kľúčom k veľkému slávnostnému večeru a ďalšej úspešnej práci.

Loading...