Top 9 Nevýhody Microsoft Surface Pro 4

Analyzujeme nedostatky „malej“ vlajkovej lode

Najdrahšia tabletka roku 2015 už bola zaznamenaná na pultoch digitálnych obchodov av online obchodoch. Niekto volá majstrovské dielo a niekto volá, aby sa na veci pozrel primeranejšie. Ponúkame vám úprimnú kontrolu nedostatkov tohto tabletu. Prečítajte si a vyberte si inteligentne.

MINUSY O KTORÝCH POTREBUJÚ REVÍZIE A SKÚŠKY

Krátka samostatná práca

„Najužšie“ miesto v novom tablete - ako jeho predchodcovia. Ako uvádza Hardwareluxx.ru, hneď po vydaní Surface Pro4 sa objavil vážny problém s vysokou spotrebou energie v režime spánku. Zariadenie podľa miesta Notebookcheck-ru spotrebované 10 wattov! Hlavný konkurenti mali tento parameter takmer dvakrát nižší ... Microsoft uznal tento problém a uviedol, že súvisí s napájaním procesora Intel Skylake. Podľa portálu 4pda.ru, chyba konečne opravená. Avšak aj bez nej, s vysokou záťažou, tablet môže pracovať maximálne dve hodiny offline. S kancelárskou záťažou - o niečo viac ako tri. Minimálna záťaž (všetky bezdrôtové pripojenia boli vypnuté, jas displeja bol znížený a klávesnica bola odpojená) umožnila vydržať 8,5 hodín. Skromne.

Úmyselne znížený výkon procesora


Jedným z vážnych sťažností na Microsoft Surface Pro 3 bolo silné teplo modelu. Teraz, podľa testu na portáli Hardwareluxx.ruMicrosoft si vybral skôr opatrnú stratégiu s chladením procesora. Napríklad v zariadeniach s Core i5-6300U sa výkon automaticky a veľmi prudko začína znižovať po dosiahnutí teploty 61 stupňov. Výsledkom je, že rýchlosť CPU je na polovicu - na 1,2 GHz, GPU pracuje na 700 MHz. V dôsledku toho dochádza k spomaleniu v „ťažkých“ programoch. S procesorom nemôžete urobiť taký trik: prípad, keď sa za ním zahreje na teplotu 42 ° C Keď ventilátor začne pracovať, tablet je dosť hlučný (až 41 dB).

Drahé doplnky


Microsoft Surface Pro 4 sám o sebe nie je lacný, ale pre normálnu prevádzku, musíte pridať aspoň ďalších 130 dolárov na kryt krytu klávesnice kryt pre jeho normálnu prevádzku ($ 1300). Bez neho, ako poukazuje autor recenzie Notebookcheck-ru, spracovanie textových dokumentov je takmer nemysliteľné. To isté platí pre povrchovú základňu. Samotný tablet má len jednu zásuvku USB, rovnako ako výstupný výstup mini-DisplayPort, 3,5 mm audio konektor a slot microSD. A to je všetko. Ak chcete tablet používať na ovládanie kancelárskeho zariadenia alebo na používanie káblovej siete LAN, nerobte to bez dokovacej stanice. Má štyri USB 3.0, dva mini-DisplayPort, audio jack a Ethernet. Stojí za to potešenie z ďalších 200 dolárov. Celková suma je veľmi vážna suma.

Poruchy obrazovky


Ich celá hromada. Po prvé, ako vyplýva z preskúmania Notebookcheck-ruObrazovka sa silne leskne vďaka svojej vysokej lesklosti. Ale je to v poriadku: maximálny jas dosahuje priemerne 396 cd / m² a obraz je stále celkom dobrý, dokonca aj pri jasnom svetle. Horšie je ďalšie. Po aktualizácii firmvéru a ovládačov na najnovšie verzie má mnoho zariadení blikanie obrazovky. Microsoft sľúbil, že aj túto chybu odstráni, ale teraz je hluchý. Displej má tiež veľmi dlhú dobu odozvy, je oveľa vyšší ako výkon väčšiny spolužiakov. Obrazovka nie je jasne zameraná na hry a podobné aplikácie. To je samozrejme, môžete hrať, ale nie je to lepšie v maximálnom nastavení.

Nie je možné vymeniť batériu sami

Dizajnéri špecialisti portálu Ifixit.comPo rozobratí novej tablety sa našlo niekoľko. Tu a neštandardné spojovacie prvky, ktoré komplikujú výmenu displeja a príliš veľa lepidla pre komponenty - doska je doslova zaplavená. Posledný faktor sťažuje výmenu batérie aj v autorizovanej dielni. Užívateľ si nemôže vymeniť batériu sám: puzdro je jednodielne a batériu sa môžete dostať iba úplným odstránením zadného krytu. To isté sa dá povedať o bezdrôtovom module a úložnom zariadení, ktoré „vypaľuje“ na tabletoch najčastejšie.

MINUSY, KTORÉ SÚ PÍSANÉ V REVÍZIACH

Slabý držiak stylusu

Generické ochorenie radu Microsoft Surface Pro. Ako majitelia tabletu, stylus (sám o sebe vysoko kvalitné a pohodlné) je pripojený k telu magnetom, ale nemôže byť nazývaný spoľahlivou voľbou.

Veľká hmotnosť tablety

Napriek malej hrúbke je nepohodlné držať Surface Pro 4 jednou rukou. Najmä majitelia sa sťažujú na tablet s pripojenou klávesnicou typu Cover. Váži v tejto forme viac ako jeden kilogram a môžete ho použiť len tak, že ho položíte na stôl alebo na kolená.

Neprimerane umiestnený konektor pre slúchadlá


Sťažnosti týkajúce sa izolovaného portu v ľavom hornom rohu boli stále medzi užívateľmi Surface Pro 3. Teraz, keď sa klávesnica naplní, používanie slúchadiel s nainštalovaným krytom typu Type je nepohodlné.

Nie všetky aplikácie sa správajú správne.

na of Yandex.Market Používatelia v komentároch poznamenávajú, že proporcie strán obrazovky neumožňujú niektorým aplikáciám dostatočne roztiahnuť celý displej. A ak pripojíte Surface Pro 4 k externému monitoru, bude to nepredvídateľný chaos. Práca s dvoma obrazovkami sa zmení na lotériu. Vinu za to je hlavne Windows 10, ale to to nijako nezjednodušuje.

Je to všetko zlé?


Naopak, produkty spoločnosti Microsoft sú veľmi dobré. S každým novým modelom sa spoločnosť pohybuje smerom k svojmu cieľu: vyrábať nielen krásne hračky, ale plne funkčné a technicky vyspelé zariadenia. Tu a Surface Pro 4 prišiel k sláve: vynikajúca obrazovka s uhlopriečkou 12,3 palca, šiestou generáciou procesorov Intel Core (až po Core i7), až 16 GB RAM. Výkon nových položiek, podľa Microsoftu, je o 30% vyšší ako predchádzajúci model a o 50% vyšší ako MacBook Air. Spoils celú cenu. Ak sa nám zistené nedostatky dajú odpustiť za tablet, ktorý stojí až do výšky 1000 USD, potom cenovka vo výške 1300 - 1600 USD by mala prevziať takmer úplnú bezchybnosť. teda Microsoft Surface Pro 4 je čisto obrazový produkt, ktorý si môžete kúpiť, ak máte peniaze, a ste veľmi pripojení k softvéru od Uncle Bill.

Odkazy na recenzie uvedené v texte

Loading...