8 dôvodov, prečo zmeniť tŕne na lepkavé už túto zimu

Kedy sa mazať lepšie ako úlovok

Ak jazdíte hlavne v zime v meste a stále dávate prednosť pneumatikám s hrotmi, je načase, aby sme si to uvedomili. Verte, utratíte peniaze a mučíte mestský asfalt za nič. Na zasneženej ceste velcro bije hrotmi vo všetkých ohľadoch.

„Áno, váš suchý zips v studenom dubeyute a nezpomalujte!“ - povedzme skeptici. Ničomu nerozumejú. Existujú dva typy trecích pneumatík, ktoré sa navzájom líšia:

  • európsky - vytvorené pre miernu klímu, ideálne pre výlety po meste na dobrom asfalte. Navonok pripomínajú leto a na ceste sa správajú. Jazda na týchto pneumatikách vo februári v Magadane znamená takmer zaručené bozkávanie prvého piliera a v Krasnodare s mínus päť na nečistej ceste na európskych pneumatikách to bude nepríjemné. Preto o nich nehovoríme.
  • škandinávsky - Navonok, tieto zimné pneumatiky bez tŕňov. V zime neschváli a nestráca trakciu ani v extrémnom chlade. Práve tieto pneumatiky majú výhodu v porovnaní s bodcom v zimnom meste.

Než škandinávsky suchý zips strmší ako tŕne


1. Vynikajúca priľnavosť snehu

Trecia guma - mäkká a elastická. Stroj tlačí na zem. Ak sa jazda na hrotoch na tvrdom povrchu dá porovnať s chôdzou na pätách, potom je suchý zips mäkkými papučami.

2. Rýchlejšie zrýchlenie v snehu

Až 100 km / h na hustom snehu, Velcro zrýchľuje auto asi o 3 sekundy rýchlejšie ako hroty. Prečo? Áno, pretože trecia guma okamžite nájde spojku s kôrou a hroty vyžadujú zlomok sekundy, aby sa dostali do najhustejšej vrstvy cesty.

3. Lepšia stabilita v zákrutách

Rôzne testy (najmä v časopise "Auto Review") ukázali výhodu Velcro nad hrotmi až 25 percent pri vstupe do odbočky a výjazdu. Je jasné, že všetko závisí od zručnosti vodiča, ale aj pre začiatočníkov je ľahšie držať sa na snehovom trati so suchým zipsom.

4. Lepšia manipulácia na zasneženej ceste


V podmienkach "kaše" na hrotoch, je lepšie ísť pomaly a opatrne. Ďalšia vec je suchý zips. Lichachit na nich tiež nie je potrebný, ale aj najlacnejšie trecie pneumatiky stratia priľnavosť v snehu s hĺbkou 3 cm pri rýchlosti 24 km / h. K týmto ukazovateľom, aj tie najlepšie špičky len zriedka.

5. Lepšie brzdenie pri nízkych teplotách

Znie to čudne? No, tu je test časopisu "Na volante", kde je ruština napísaná biely: pri teplotách pod mínus 15 stupňov sa suchý zips spomaľuje efektívnejšie. Prečo je to tak? Čím tvrdšia a silnejšia je kôra, tým ťažšie je, aby hroty našli „bod“. A trecie pneumatiky, ako si pamätáme, pracujú na inom princípe - sú „pritlačené“ na cestu.

6. Výrazne menej hluku pri jazde

Hroty sú kovové, ktoré pri dotyku vytvárajú hluk, bzučanie a vytie. Ďalšia vec - mäkká lepkavá, jemne bozkávajúca povrch asfaltu.

7. Menej opotrebenia

Veľmi dôležitý bod: hroty majú tendenciu lietať a tvrdé zimné pneumatiky - opotrebujú sa a odlamujú sa. Najmä nie tak šťastné kolesá v horkom chlade. Vešiak na suchý zips je lepší. Vďaka svojej mäkkosti a pružnosti, nemôžete len vziať a vymazať chránič. A keďže na začiatku nie sú žiadne hroty, nie je hrozné ich stratiť. V priemere Velcro „žije“ dlhšie hroty na jednu až tri sezóny. Ak nešoférujete ako Schumacher.

8. Spotreba paliva sa nezvyšuje.

Suchý zips nie sú hrotmi, nemusí sa snažiť uhryznúť do povrchu vozovky, čím sa zvyšuje odpor. Preto motor pracuje ako obvykle a peniaze zostávajú v peňaženke a nie v ropných spoločnostiach.


Svoju gumu môžete vyhodiť, ak:

  • žijete v meste, kde sú cesty napojené rôznymi lúhovými roztokmi proti ľadu;
  • nemusíte často jazdiť po trati;
  • už máte aspoň trochu vodičský zážitok;
  • Zima vo vašej oblasti je - so snehom a mrazom.

Loading...