8 pláží, zvyšok na ktoré môže skončiť slzami

Tu môžete ľahko bodať alebo jesť

Každá cesta je príležitosťou zažiť nové emócie, vidieť neznáme mestá a krajiny, stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi a ponoriť sa do vzrušujúceho sveta dobrodružstva. Ale medzi obľúbené turistické destinácie na našej planéte sú miesta, kde odpočinok môže priniesť sklamanie a niekedy predstavuje vážne nebezpečenstvo.

Plážové prázdniny nie sú vždy nebeskou radosťou pod pokojným lapovaním tyrkysových vĺn a melodickým spevom vtákov. Výber turistickej trasy vašej cesty má zmysel zistiť, ktoré pláže sveta skrývajú skrytú hrozbu pre bezpečnosť turistov.


Nachádza sa na brehu Tichého oceánu, táto pláž v blízkosti Puerto Angel sa skladá výlučne z nádherného bieleho piesku. Toto neobvykle malebné pobrežie je však nebezpečné pre plávanie - kurz pozdĺž jeho brehov sa mení tak často a rýchlo, že počet nehôd na vode sa z roka na rok zvyšuje. Okrem toho, na pláži, predajcovia drog často hľadajú potenciálnych kupcov, a služby v hoteloch v blízkosti pláže necháva veľa byť požadovaný.


Pobrežie Atlantického oceánu v Brazílii v blízkosti São Paulo je úžasne krásne miesto, ale čas od času sa pirani objavujú v pobrežných vodách, migrujúc z juhovýchodných prítokov Amazonky, spôsobujú vážne škody na zdraví dovolenkárov, z ktorých mnohí mali svoje amputované prsty po uhryznutí z týchto predátorov.


Hlavným nebezpečenstvom, ktoré čaká na turistov na ostrovoch Tiwi a niektorých častiach pobrežia Quislandu je jedovatá medúza, známa ako morská vrana. Medúzy sú takmer neviditeľné vo vode, ale ich transparentné, modro-škvrnité telo kubického tvaru má taký prísun jedu, ktorý môže zabiť 50 ľudí. Austrálske úrady odhadujú, že v priebehu posledných troch desaťročí zomrelo na „osy mora“ najmenej 160 ľudí.


Robustné zátoky zátoky, pobrežie Gansbai - malebné miesto, ale veľmi zákerné. Keď sa blíži teplý prúd Indického oceánu k pobrežiu, tu sa môžete stretnúť so žralokmi tvárou v tvár. Niektorí podnikaví obyvatelia tejto krajiny organizujú nebezpečnú zábavu pre turistov, ktorí chcú štekliť svoje nervy - potápať sa do oceánu v špeciálnej klietke s možnosťou vidieť a kŕmiť morských predátorov. Ale väčšina z týchto atrakcií sú nezákonné a počet nehôd medzi turistami sa neznižuje.


Útoky žralokov na turistov plaviacich sa na pobreží Floridy sa stávajú desivou pravidelnosťou. Počet žralokov tigrov žijúcich v Atlantiku a Mexickom zálive sa v posledných rokoch dramaticky zvýšil. Z tohto dôvodu môže mať kúpanie v oceáne a surfovanie za následok vážne zranenia av niektorých prípadoch dokonca končí tragédiou.


Napriek tomu, že je to najznámejšia a najnavštevovanejšia pláž v Brazílii, Copacabana má vysokú trestnú činnosť. Odpočívajúci na bielych piesočných plážach Rio de Janeira, turisti riskujú, že sa stanú obeťami lúpeže a budú svedkami takých protispoločenských javov, ako je prostitúcia, obchodovanie s drogami a dokonca únos.


Vo vodách Južnej Číny mora umývanie Hongkongu, koncentrácia znečisťujúcich látok a ťažkých kovov už dlho presahuje predstaviteľné a nepredstaviteľné normy. Dovolenka tu môže byť veľmi nebezpečná pre zdravie turistov. Problém zhoršuje skutočnosť, že úrady prakticky nereagujú na súčasnú situáciu pri vypúšťaní kvapalného odpadu do životného prostredia.

Niektorí bezohľadní touroperátori zámerne mlčali o skutočnom stave na tejto pláži, kde umiestnili Repulse Bay ako elitnú dovolenku. Ale pretrvávajúci nepríjemný zápach na pobreží, veľké množstvo rias, ktoré zabili prirodzený ekosystém mora a neprítomnosť vtákov a morského života hovorí sám za seba.


Sláva najviac nešťastného strediska Ameriky je pevne založená za touto plážou. Blesky zasiahnu plážové zariadenia pravidelne, viac ako pol storočia tu zomrelo viac ako štyristo ľudí z ich úderov. Nehody na vode - kolízie rôznych plaveckých zariadení prinášajú toľko obetí a obetí. Okrem toho, na pláži New Smyrna pomerne často zaznamenané prípady útokov na odpočinok bielych žralokov, z ktorých niektoré končia smrťou.

Loading...