Bias recenziu: všetky nedostatky Apple iPad Air 2

V reklame sa o tom nikdy nehovorí.

Jedna z troch najpredávanejších tabliet v SNŠ. Druhá najpredávanejšia tableta od spoločnosti Apple. Long-Liver trh s vynikajúcimi vyhliadkami. Má tento model nevýhody? Bohužiaľ, môžu. Pozrime sa, aké problémy našli Apple iPad Air 2 autori recenzií a testov a doplnili ich o používateľské recenzie, ktoré si sťažovali na špičkovú tabletu.

Nevýhody, ktoré sú napísané v prehľadoch a testoch

Malá aktívna pamäť v mladšom modeli

Najvýhodnejšia možnosť na trhu sa ukázala byť 16 GB. Takmer všetky recenzie, dokonca veľmi chvályhodné, úprimne povedané: mladší model iPad Air 2 je možné kúpiť len ako darček. Tablet je výkonný, multimediálny, to len naznačuje, že budete sledovať film alebo hrať dobrú hru - ale ... Operačný systém a procesy na pozadí neustále používajú 6 GB pamäte. Aktívnych zostáva iba 10 GB. Vzhľadom k tomu, že film v normálnej kvalite váži 4 gigabajty, rozumieme: toto zariadenie je vhodné len na prezeranie obsahu online.

Apple iPad Air 2 bol jedným z prvých modelov v rade, ktorý sa výrobca rozhodol neuvoľniť možnosť 32 GB. Rozdiel v cene medzi 16 GB a 64 GB bol značný. No, takže užívatelia nemajú žiadne možnosti, tableta je zbavená možnosti rozšírenia pamäte pomocou kariet MicroSD.

Nevhodné sledovanie videa


Tablet s pomerom strán 4: 3 nie je najlepším riešením pre sledovanie videa: širokouhlé filmy sa menia na niečo divné a nestráviteľné. Avšak, Apple agresívne dodržiava tento pomer, takže budete musieť vydržať. Pridajte k tomu tradičné obmedzenia spoločnosti Apple týkajúce sa prenosu údajov a sťahovania obsahu. Android a dokonca aj Windows sú v tomto zmysle omnoho lojálnejší.

Slabá konštrukcia

Inžinieri Apple sa snažili a iPad Air 2 sa ukázal byť naozaj veľmi tenkým zariadením. Spolu s milosťou však priniesla svoje negatívne stránky. Skontroloval gagadget.com Rozhodol som sa ohnúť tabletku - a to bez úspechu. Obraz na obrazovke, ako viete, bol skreslený nad rámec rozpoznania. Okrem toho boli pozorované určité odchýlky dokonca aj pri zvyčajných ostrých pohyboch rúk s upnutým zariadením: zmena geometrie puzdra s minimálnym zaťažením! Je jasné, že to všetko sú nekritické momenty a nemajú takmer žiadny vplyv na kvalitu práce jednotky - ale po zaplatení toľkých peňazí stále cítite psychologické nepohodlie.

Plochý zvuk

iPad Air 2 je jedna z najhlasnejších tabliet na trhu. Sila zvuku je impozantná. Vývojári však museli obetovať hĺbku a bohatosť zvuku. Ukázalo sa, že niečo je duté a belavé: ak budete počúvať pri maximálnej hlasitosti, budete neustále cítiť, že niečo chýba. Avšak v dobrých slúchadlách tento efekt zmizne.

Označte obrazovku


S celou svojou vysokou kvalitou je obrazovka iPad Air 2 slabým miestom. Tabletu je potrebné vziať do ruky, ako sa hovorí, zo srdca - ako na prstoch podopierajúcich zariadenie za jeho zadnou časťou, sú na obrazovke rozvody. A zo silných kohútikov na obrazovke. Pri súčasnom stlačení na pravej a ľavej strane. Pri pohľade na výsledný výsledok recenzent na adrese keddr.com Dokonca som si spomenul na svoje starobylé čínske tablety Ainol za 3 tisíc rubľov, na ktorých neboli žiadne takéto problémy. Spravodlivosťou je, že porovnávanie sofistikovaného Air 2 je stále lepšie s "spolužiakmi".

Klzké telo

Zariadenie zjavne nie je dosť hrubé. Vyberte ho z tašky, buďte opatrní - vykĺzne a preletí na podlahu bez akýchkoľvek dodatočných upozornení. Okrem toho je problematické, aby ľudia s malými palmami brali tabletu zo stola jednou rukou - príliš tenkú, ale zároveň dostatočne širokú. A klzká. Najčastejšie budete musieť použiť dve ruky, ak, samozrejme, chcete tlačiť gadget nadol.

Chyby, ktoré sú napísané v recenziách

"Shoals" systému pri zahrievaní

Tablet sa výrazne zahrieva, najmä pri použití "ťažkých" aplikácií alebo vážnych hier. A keď sa zohreje, začnú zázraky. Najčastejšie zariadenie reaguje horšie na stlačenie. Niekedy sa aplikácie neotvárajú. V niektorých prípadoch dôjde k reštartu.

Chyby s dotykovým ID


Dotykový senzorový tlak vyvinutý pre iPad Air 2 jeden z prvých medzi tabletami v Apple. Základný softvér občas poskytol teplo: napríklad ID zariadenia bolo periodicky znižované a vyžadovalo si autorizáciu znova. Po vydaní aktualizácií softvéru tento problém takmer zmizol. Zostal však iný: senzor reaguje zle na mokré alebo dokonca mokré prsty. Stlačte dotykové tlačidlo so suchými rukami.

Drahé doplnky

Ceny v AppStore už dlho hovoria o meste. Originálne príslušenstvo od spoločnosti Apple sa snaží udržať na softvéri: ich ceny sa objavujú bezbožne. Najmä často sa majitelia sťažujú na pôvodný Lightning-kábel, bez ktorého nie je možné ani tabletu, ani informácie, ktoré nemôžete odhodiť. A nežijú dlho. Niektorí používatelia majú maximálne jeden a pol roka.

Zadný panel rachotí pri prehrávaní hudby

Táto nevýhoda je zaznamenaná v každom druhom preskúmaní. Tenké telo hralo ďalší krutý vtip s tými, pre ktorých je veľkosť prístroja predovšetkým. Počnúc približne polovičným objemom, zadný kryt tabletu vibruje. Na maximálnu úroveň sa zvyšuje na nepríjemné. Držanie vibrujúcej tablety je radosť pod priemerom. Zvuk produkovaný týmto prístrojom je dosť hnusný na to, aby urobil ohromnú túžbu znížiť hlasitosť. Dôrazne sa neodporúča položiť hlasný iPad Air 2 na tvrdý povrch. Ako sa s tým vysporiadať? Slúchadlá, ktoré vám pomôžu.

Nestabilné wi-fi

Najmä tento problém bol zaznamenaný majitelia základného softvéru, ako aktualizácie začali, začal fade do pozadia. Nie, nie, áno, a niektorí užívatelia sa budú sťažovať, že bezdrôtové pripojenie pravidelne havaruje v najkritickejšom momente.

Je to všetko zlé?


Šesť-generácie iPad s 6.1-milimeter prípade je dobrá verzia, a to nie je pre nič za to, že po mnoho mesiacov to zostalo jedným z najpredávanejších v Rusku. Napriek tomu, že "plnka" iPad Air 2 nie je najvyspelejší vo svojej triede, nemôžete si sťažovať na hardvér. Procesor Apple A8X funguje dobre, 2 GB pamäte RAM stačí na využitie všetkých funkcií tabletu. Staršie modely majú uspokojivú pamäťovú kapacitu 64 a 128 GB. Hlavný 8-megapixelový fotoaparát je veľmi hodný pre tablet a umožňuje fotografovanie porovnateľné s dobrou krabičkou na mydlo. Z hľadiska dizajnu zostane Air 2 dlhodobo viac ako moderný. Pre mnohých užívateľov môže byť tento model len darom z nebies.

Pozrite si video: World of Tanks - E-50 M Recenzia (Február 2020).

Loading...