Preskúmanie zaujatosti: všetky chyby Samsung Galaxy S7

V reklame sa o tom nikdy nehovorí.

Hlavný konkurent siedmeho iPhone, ktorý vstúpil na trh o niečo skôr - smartfón Samsung Galaxy S7 - je veľmi často citovaný oponentmi „jablkovej technológie“ ako referencie. Ale je naozaj taký dobrý? A autori článkov na známom portáli testerov a mnohí používatelia v recenzii s tým nesúhlasia. Vypočujme si ich argumenty, ktoré boli zhrnuté v našej správe.

Nevýhody Samsung Galaxy S7, ktoré sú napísané v recenziách a testoch

Marky a krehké telo

Nový dizajn Samsung Galaxy S7,okrem vizuálnych výhod, ako sa ukázalo, má aj nevýhody. Zadný panel je vyrobený zo skla, čo robí akýkoľvek pád smartfónu potenciálnou bolesťou hlavy s vážnymi výdavkami. A ak zariadenie spadne na asfaltovú obrazovku dole, pripravte sa na veľmi veľké výdavky: oprava obrazovky môže stáť polovicu nákladov na zariadenie.

V tomto prípade je sklenená skriňa neustále chytená prstami, čo tiež nepridáva dobrú náladu.

Nevyberateľná batéria


Nový "Samsung" neberie so sebou na cestu na okraj, kde nie je elektrina. V horách, napríklad, alebo na dlhej ceste lesom. Skôr je možné niečo vziať, ale nabíjanie bude stačiť len na jeden čas, vymeniteľná batéria tu nie je k dispozícii. Nemôžete urýchlene reštartovať zariadenie, v takom prípade to nebude fungovať a zvýšiť poplatok inštaláciou priestrannejšej batérie.

Nedostatok Dual SIM

Bežná choroba všetkých najlepších smartfónov našej doby. Majiteľ si musí vybrať: buď veľkú pamäť, alebo dve SIM karty. Spoločný slot pre SIM karty a microSD výrazne šetrí miesto vo vnútri gadgetu, ale takéto úspory možno len ťažko považovať za oprávnené.

Nie je možné použiť microSD ako internú pamäť

Zdalo by sa, dobre, párovanie dvoch slotov, takže nech si užívateľ vychutnať rozšírenie pamäte smartfónu! Ale nie. V Galaxy 7 nie je možné použiť karty microSD ako internú pamäť. Táto funkcia bola použitá v Android 6.0 Marshmallow, ale z nejakého dôvodu nechceli vložiť ju do siedmeho modelu Samsung. Bohužiaľ, nemôžete inštalovať hry na microSD kartu. A to výrazne obmedzuje funkčnosť základných modelov, kde je k dispozícii len 24 GB skromných 32 GB vnútornej pamäte, zvyšok je obsadený operačným systémom a Boh vie, čo iné.

Konektor MicroUSB namiesto USB-C


Ihneď urobte výhradu, že je to nevýhoda len pre fanúšikov nových technológií. USB-C, ako aj konektor Lightning na „iPhone“ vám umožňuje vložiť zástrčku po oboch stranách a prenášať údaje s infernal rýchlosťou. V novom modeli sa však Kórejci rozhodli zostať v tomto zmysle konzervatívni. Dôvod je jednoduchý: príliš veľa príslušenstva, ktoré vyrába spoločnosť Samsung, je viazané na microUSB a používatelia ešte nie sú pripravení jednoducho všetko zrušiť a začať používať nové rozhranie.

Nadmerne energeticky náročná funkcia Vždy zapnutá


Táto funkcia vyzerá krásne, nič sa nedá povedať. Podstatou je, že v režime spánku je časť displeja aktívna - na nej sú zobrazené upozornenia a hodiny alebo kalendár. To je pohodlné a funkčné. V tlačových správach od spoločnosti Samsung sa uvádza, že táto technológia zaberie viac ako 1% kapacity batérie za hodinu. Ako sa ukázalo, bol to marketingový trik. Skontroloval ahoj-tech.mail.ru Vypočítané: za rôznych podmienok, porucha funkcie Always On ušetrí 20% až 30% nabitia smartfónu.

Obmedzenia rýchleho nabíjania

V porovnaní so siedmym "iPhone" je k dispozícii rýchle nabíjanie pre Galaxy S7. Avšak v porovnaní s galaxiou S6 sa nezaznamenali žiadne zásadné prielomy. Všetky rovnaké Quick Charge 2.0 Qualcomm. Medzitým, po vydaní Quick Charge 3.0 (nabíjanie až 80% za pouhých 35 minút), bolo logické predpokladať, že Samsung využíva túto technológiu v Galaxy S7. Ale toto sa nestalo. Rýchle nabíjanie je stále určené len pre núdzové situácie av prípade potreby nie pre plnohodnotnú prácu.

Nevýhody Samsung Galaxy S7, ktoré píšu v recenzii

Škrabateľné sklo

Sklo Gorilla nepotláča užívateľov. A väčšina tvrdení - vystavenie škrabancom. Majitelia nového smartfónu Samsung Galaxy S7 ho porovnávajú s predchádzajúcimi modelmi a dospievajú k neuspokojivému záveru: S7 stráca dvakrát alebo viackrát z hľadiska odolnosti voči vonkajším vplyvom. A v prípade "siedmich" vyzerá zle.

Chyby skenera odtlačkov prstov


Apple, ktorý trpel, si ešte stále uvedomil, že snímač odtlačkov prstov je dotykový. Spoločnosť Samsung sa však rozhodla, že v novom modeli Galaxy S7 nebude namáhať a použila minuloročný modul. Užívatelia si okamžite všimli, že rýchlosť odomknutia sa nelíši od rýchlosti Galaxy S6, a počet chýb pri skenovaní tlače sa dokonca zvýšil. V niektorých prípadoch trvá spracovanie biometrických informácií oveľa dlhšie.

Vrátane zlých slúchadiel

„Falling out of ears“, „nie je možné sa s nimi pohybovať“, „lacné a nespoľahlivé“, „nechutne prenášať zvuk“ - to sú len niektoré z sťažností na bežné slúchadlá so systémom Galaxy S7, ktoré kupujúci uvádzajú v odpovediach na smartfón Samsung Galaxy S7. Obchodníci kórejskej spoločnosti by si mali myslieť: možno je to lepšie ako žiadne?

Nevhodné rozhranie na prepínanie SIM karty

V prípadoch, keď užívatelia nepoužívajú microSD, ale druhú SIM kartu, sú jednoducho rozhorčení: prečo, prečo sa výrobca rozhodol zmeniť vhodný algoritmus na prepínanie SIM používaných v S6? Teraz, ak chcete prejsť z jednej SIM karty na druhú, musíte sa ponoriť do menu a neustále pripomínať vám a kórejským inžinierom, že najlepší je nepriateľ dobrého.

Je to všetko zlé?


Čitateľ, ktorý nemal v rukách Galaxy S7, môže mať dojem, že je to nejaká strašne nepríjemná jednotka. Nie, samozrejme. G7 má veľa výhod. Obrazovka Super AMOLED sa zlepšuje s každou generáciou. V S7, jeho rozlíšenie dosiahlo 2560x1440 pixelov. 12 megapixelový fotoaparát je dobrý, pretože veľkosť každého bodu v ňom je 1,4 mikrónu (S6 mal 1,2 mikrónu). V dôsledku toho sa podstatne zvýšila svietivosť a zlepšená optika tento efekt ešte zvýšila.

Pridajte k tomu čerstvé osemjadrové procesory Exynos 8890, grafiku Mali T880 M12 a až 4 GB pamäte RAM, z ktorých 1,5 GB je vždy k dispozícii používateľovi.

Kapacita batérie sa výrazne zvýšila: v obvyklej Galaxy S7, to je 3000 mAh (rovnako ako v hornej 5.7 uhlopriečka!), V Edge - 3600 mAh.

A práve obrovská výhoda nového smartfónu od kórejskej spoločnosti bola minimálnym softvérom tretích strán.

Loading...