7 najdôležitejších nevýhod Samsung Galaxy A: A7, A5, A3 (2016)

Analyzujeme nedostatky najnovšej série kórejských smartfónov.

Spoločnosť Samsung vydala vlajkové lode za nízke ceny a bez kompromisov! Tieto telefóny porušujú stereotypy! “- autori recenzií novej série Galaxy (A3, A5, A7) z roku 2016, obzvlášť blízko k výrobcovi, sa potešujú radosťou. No dobre Ponúkame vám úprimnú revíziu nedostatkov najnovších kórejských smartfónov.

MINUSY O KTORÝCH POTREBUJÚ REVÍZIE A SKÚŠKY

Kombinovaná zásuvka druhej SIM karty a pamäťovej karty

Je ťažké povedať, kto prvýkrát prišiel s touto „brilantnou“ myšlienkou, ale bola to ona, kto bol implementovaný v nových zariadeniach Samsung. Musíte si vybrať: druhú SIM kartu alebo rozšírenú pamäť. Voľba je niekedy bolestivá, píšu v recenzii Hi-tech.mail.ru, pretože vstavaná pamäť v smartfónoch série A je iba 16 GB, z čoho tretina ide do operačného systému. Takže ak chcete byť vždy v kontakte a nestratiť peniaze pri zmene SIM kariet, zabudnite na „ťažké“ hry a veľké súbory. Prvý kompromis je už tam.


Nízka kapacita batérie

V tomto zmysle sa spoločnosť Samsung stretla s užívateľmi: pre informáciu Hi-tech.mail.ru, v top-end verzia Galaxy A7 z roku 2015, batéria bola inštalovaná na 2600 mAh, teraz majú dať batériu na 3300 mAh. Vlastnosti A3 a A5 sú skromnejšie: 2300 a 2900 mAh. Ako na to píšu 4pda.ruAk nie je Galaxy A5 obzvlášť zaťažená, môžete počítať s plným pracovným dňom: 15-20 minút telefonických rozhovorov, toľko korešpondencie prostredníctvom SMS a instant messaging, 2,5-3 hodiny surfovania na internete a posedenia v sociálnych sieťach, natáčanie pár desiatok fotografií a dve alebo tri videá. V PCMark runtime teste, smartphone pracoval takmer dvanásť hodín. Je to dosť? Komu. Ale hra "jesť" batérie rýchlo: za hodinu na polovicu jas obrazovky, batérie sedí na 32%.

Nejednoznačná ergonómia


Z hľadiska dizajnu bola nová séria vytvorená veľmi dobre. Kovová škrupina mala dávať spoľahlivosť, sklo - milosť. Ukázalo sa, že na konci niečo nie je celkom logické: v hodnotení S4galaxy.ru Je potrebné poznamenať, že po spracovaní povrchu zariadenia s matným povrchom je puzdro vyrobené z plastu. Jediným plusom takéhoto riešenia je, že škrabance na prípade zostávajú, ale je ťažké ich odhaliť, ak sa nepozeráte pozorne. Poradie pokazenia "kovového" vzhľadu, vývojári ešte nedosiahli svoj cieľ: ako je uvedené v teste Itc.ua, telefón je šmykľavý a často sa snaží vykĺznuť z rúk, najmä v zime (hovoríme o A3, ale "starší kamaráti" trpia rovnako). Zároveň spadá na tvrdý povrch, podľa odborníkov portálu 4pda.ru, pre smartphone bude fatálne: trhliny na skle nemožno vyhnúť. Takže sme si kúpili kryt okamžite a nešetriť na ňom.

Galaxia A7 sa zase ukázala ako ťažkopádna, zvážte ju Hi-tech.mail.ru, Je o milimeter hrubší a bezprostredne o 30 gramov ťažší ako jeho predchodca. Súčasne sa tlačidlo hlasitosti zmenšilo a jeho zapnutie nie je tak jednoduché.

Malý počet predvolených režimov fotografie

Napriek tomu, že smartfóny novej linky sú umiestnené ako prakticky kompletný analógový rad série S, kamera napríklad v Galaxy A5 stráca väčšinu z tých, ktoré sú nainštalované v Galaxy S6. 13 megapixelov verzus 16, maximálne rozlíšenie 1080p oproti QHD, a tak ďalej - nemá zmysel uvádzať všetko, v okolí nie sú žiadne kamery. Ale to nie je také zlé, pretože ceny zariadení sú úplne odlišné. Zlé, že v Galaxy A, ako je uvedené na portáli 4pda.ru, Celkovo 6 režimov fotografie: „Auto“, „Pro“, „Panorama“, „Continuous shooting“, HDR, „Night“. Nestačí? Potom musíte vyklopiť - vitajte v internetovom obchode Galaxy Apps. Odborníci poukazujú na iné problémy fotoaparátu nových zariadení Samsung: ak počas dňa smartphone sníma dobré obrázky, obrázky sú jasné, automatizácia vo väčšine prípadov presne určuje vyváženie bielej, potom večer sa optická stabilizácia začína strácať, rámy sú často rozmazané. Musíte buď udržiavať svoj prístroj v rukách, alebo použiť režim „noc“. na Itc.ua Existujú odkazy na problémy s automatickým zaostrovaním počas makrofotografie.

MINUSY, KTORÉ SÚ PÍSANÉ V REVÍZIACH

Žiadny signál pre zmeškané udalosti


Používatelia smartfónov Galaxy A z roku 2016 sú obzvlášť otrávení tým, že: „Je ťažké vložiť kopek LED do zariadenia pre 40 000?“ Skutočne, aby sme zistili, či list prišiel alebo sledoval zmeškané hovory, musíte telefón vypnúť z režimu spánku (a to nie je vždy). a nie vždy vhodné).

Poruchy komunikácie v miestach so slabým signálom

Súdiac podľa recenzií, smartphone nie je vždy včas prepne z 4G na 3G v miestach zlého príjmu signálu. Ak chcete načítať veľký súbor alebo stiahnuť „ťažkú“ stránku na internete, niekedy budete musieť počkať, kým zariadenie prestane „zamrznúť“ a zmení režim.

Práca s hrubým bleskom

Je jasné, že blesk v smartfóne nie je určený pre niektoré veľké úspechy v oblasti fotografie, ale LED v Galaxy A, podľa majiteľov gadgets, sa správa veľmi vážne: to len bliká všetky objekty v okruhu rádia. Blesk v malých miestnostiach sa musí používať opatrne a vyberať uhol pre snímanie.

Je to všetko zlé?


Nová rada smartfónov sa skutočne podobá vlajkovej lodi - a vzhľadu a materiálom tela a funkčnosti. Celkovo sú zariadenia rovnaké ako v „starších“ modeloch, ale v trochu obmedzenom rozsahu. Štvorjadrový procesor v Galaxy A3 a 8-core - v A5 a A7, vynikajúci výkon, schopnosť pracovať v 4G LTE (a smartphone udržuje sieť v prvej päťke, na to prakticky neexistujú žiadne sťažnosti). A5 a A7 podporujú snímač odtlačkov prstov. Vysoko kontrastný displej s vynikajúcou reprodukciou farieb. Vyčíslenie výhod smartfónov Galaxy A (2016) môže byť dlhý čas, ale nedostatky, ktoré sme opísali, stále značne obmedzujú rozsah používateľov. Má zmysel kupovať takéto modely, ak chcete mať niečo podobné vlajkovým lodiam. Musíte však pochopiť, že tieto lode budú skutočne „ako keby“ vlajkové lode. Perfekcionisti tu nemajú čo chytiť.

Odkazy na recenzie uvedené v texte

Loading...