Ako zlepšiť príjem signálu Wi-Fi doma alebo na pracovisku

Bezdrôtové feng shui pravidlá

Sieť Wi-Fi je rádiové vlny. Existuje mnoho faktorov, ktoré do nich môžu zasahovať. Ale ak správne umiestnite a nakonfigurujete router pomocou nejakého triku, poskytne vám silný signál Wi-Fi. A to zase zvýši oblasť pokrytia siete a rýchlosť internetu.

Zdvihnite anténu

Väčšina smerovačov má nastaviteľné antény. Pri kúpe nového smerovača je spravidla anténa v horizontálnej polohe. Prvá vec, ktorú musíte urobiť pre dosiahnutie maximálneho signálu Wi-Fi je nastaviť túto anténu vzpriamene. To isté platí pre smerovače s dvomi anténami, nemá zmysel ich nasmerovať v rôznych smeroch, len zvisle, s hrotmi nahor.


Vyberte správne miesto pre smerovač

Kvalita signálu Wi-Fi je do značnej miery ovplyvnená umiestnením smerovača. Ak máte veľký domov alebo kanceláriu, je lepšie, aby router na jednom konci budovy, pretože v druhej časti signálu bude slabšia alebo úplne chýba. Ideálnou možnosťou by bolo umiestniť smerovač do stredu miestnosti a pokiaľ možno čo najviac, pretože Rádiové vlny sa lepšie rozchádzajú smerom dole a do strán. Taktiež sa neodporúča umiestniť router na podlahu. Je lepšie nájsť miesto pre to na horných policiach alebo na skrini.


Snažte sa vyhnúť rušeniu

Neumiestňujte router na kovové predmety alebo v ich blízkosti, ako sú železné police alebo kovové kartotéky. Kov, rovnako ako kameň, môže blokovať signál Wi-Fi, zatiaľ čo drevené a plastové steny nespôsobujú žiadne problémy. Z rovnakého dôvodu stojí za to minimalizovať počet zrkadiel, pretože väčšina z nich má tenký kovový povlak.

Umiestnite smerovač ďalej od silových káblov, počítačových káblov, mikrovlnných rúr, videopanies a halogénových žiaroviek. To môže spôsobiť vážne rušenie príjmu rádiových signálov.

Významnou prekážkou môže byť počítačová skrinka. Pokúste sa ho umiestniť tak, aby nezasahoval do signálu prechádzajúceho medzi sieťovou kartou a anténou smerovača.

Bezdrôtové telefóny, mikrovlnné rúry a iné zariadenia, ktoré používajú rovnakú frekvenciu ako smerovač (2,4 GHz), môžu do neho zasahovať, ak sú v blízkosti alebo v blízkosti smerovača. Odpojte tieto zariadenia od smerovača alebo si kúpte novšie zariadenia s frekvenciou 5,8 GHz, ktoré nebudú vytvárať žiadne prekážky v ceste rádiového signálu.


Vyberte najlepší kanál Wi-Fi

Ak existuje veľa susedných domov okolo domu alebo žijete v byte, potom s najväčšou pravdepodobnosťou existuje veľa rôznych sietí Wi-Fi v oblasti pokrytia. V tomto prípade sa tieto siete môžu vzájomne rušiť.

Ak chcete minimalizovať takéto rušenie, odstráňte smerovač čo najviac z iných prístupových bodov Wi-Fi, ak je to možné. Napríklad, ak ste v byte a smerovač je v rohu vašej izby, potom sused sused môže byť umiestnený len na druhej strane steny.

Ale najlepšia vec, ktorú môžete v tejto situácii urobiť, je prejsť na iný kanál Wi-Fi. Túto možnosť môžete nájsť na stránke nastavení routera - pozrite si návod na obsluhu, určite nájdete návod, ako to urobiť (ak tento dokument nemáte, môžete nájsť potrebné informácie na internete). Nájdite možnosť zmeniť Wi-Fi kanál vo webovom rozhraní routera a jednoducho zmeniť kanál na iný s menším rušením.

Samozrejme musíte trochu experimentovať, aby ste našli najlepší kanál. Môžete však použiť aplikáciu Wi-Fi Analyzer pre mobilné zariadenia na platforme Android, ktorá vám zobrazí zoznam blízkych sietí Wi-Fi a vyberte kanál Wi-Fi s najnižšou záťažou pre vašu sieť.

To je všetko, čo musíte urobiť - vyberte správne umiestnenie smerovača a vyberte ideálny kanál Wi-Fi na optimalizáciu siete. Samozrejme, môžete si tiež kúpiť nový router, ktorý podporuje moderné, vylepšené štandardy Wi-Fi a môže vám ponúknuť silnejší signál a výrazné zvýšenie rýchlosti.

Užitočné tipy

Ak po všetkých vyššie uvedených manipuláciách stále nemáte dostatok sily signálu Wi-Fi, môžete si kúpiť tzv. Wi-Fi reportér - zosilňovač smerovača.

K dispozícii je lacnejšia možnosť - urobte si vlastný reflektor a umiestnite ho za prijímacie zariadenie alebo anténu. K tomu môže slúžiť ako CD, plechovky, fólie na kartóne, všeobecne, všetko, čo máte dosť predstavivosti. Pozrite sa na internete, ako vytvoriť takéto reflektory - veľa z nich. Lacné a nahnevané.

Firmvér môžete nahradiť iným, novším. To môže mať oveľa viac možností pre ladenie a zvýšenie sily signálu routeru. Alebo aktualizujte svoj bezdrôtový štandard na Wireless N alebo Wireless G s MIMO. To výrazne zvýši dosah vašej siete Wi-Fi.

Loading...