Ako nestrácať čas premýšľaním a rozhodnúť sa zmeniť pracovné miesta?

Zvýšenie sebavedomia

Nekonečná rutina a nevďačný šéf, nemilovaná profesionálna práca a každodenná prosba o skorý návrat domov, nepriateľský tím a nízke mzdy - zodpovedajú tieto charakteristiky vašej myšlienke vášho vlastného pracoviska? Ak áno, potom je táto práca odsúdená na zánik a ak jej dáte druhú, tretiu a všetky ďalšie šance, potom budete odsúdení na zánik.

Päť dôvodov na zastavenie nečinnosti

To, čo robíte, neprináša šťastie a dostatočnú peňažnú odmenu, a všetci ste priťahovaní k prepusteniu. Ale ako sa rozhodnúť zmeniť prácu? Tu je to, čo sa stane motiváciou pre zmenu zamestnania:

  1. Negatívny postoj orgánov a kolektívu má negatívny vplyv na psychický stav osoby, na jeho sebaúctu. Zostať na súčasnom pracovisku, doprajte si pád vlastného sebaúcty a zbavte sa možnosti rozvoja.
  2. Strach zo zmeny niečoho v údajne etablovanom živote je ilúziou, pretože plány človeka môžu zostať nenaplnené. Myslíte si, že viete, čo sa stane zajtra? Naozaj viete, a preto znášate, aj keď „písknete“. Vzdajte sa tejto dôvery a druhá ju nahradí: každý zajtra bude sľubný a dlho očakávaný.
  3. Ak niečo nie je vhodné - konať. Dlhé nočné rozhovory a sťažnosti nič nezmenia a rozhodnutie odísť otvorí nový život.
  4. Jasne identifikujte dôvody, pre ktoré chcete opustiť aktuálne miesto výkonu práce. Môžete ich napísať na papier, porovnať nakreslené minusy so zistenými výhodami. Starostlivá analýza zaručí správny smer, urobí z vás oveľa väčšiu istotu vo vašom výbere.
  5. Pochopte nielen to, čo chcete opustiť. Pochopte, kam chcete ísť. Nejde o poznanie presného názvu spoločnosti snov. Ale aspoň pochopiť, čo by malo byť v novom pracovisku - vysoký plat, tím pre porozumenie, príležitosť pre kariérny rast?

Dôvody zmeny zamestnania

Je dôležité pochopiť, prečo musíte odísť? Ako správne určiť, či je zmena zamestnania potrebná? Medzi tieto dôvody často patria:

  1. Nízke mzdy - najobľúbenejší dôvod na prepustenie. Možno sa váš život zmenil a teraz úroveň miezd, ktorá uspokojila dopyt spotrebiteľov, na to teraz nereaguje.
  2. Nízka pravdepodobnosť alebo jeho absencia v súvislosti s povýšením. Ak popri nútenom dosiahnutí „kariérneho stropu“ práca tiež nedáva príležitosť na profesionálny rozvoj, potom je jednoducho potrebné ju zmeniť.
  3. Pracovný postup sa už viac necíti. Nezáleží na tom, čo sa presne stalo. Ak v dopoludňajších hodinách nechcete ísť na svoje pracovisko, potom je čas ho zmeniť.
  4. Problémy v tíme. Aj keď nie ste objektom priameho obťažovania, neznamená to, že situácia je taká, aká by mohla byť povolená. Neschopnosť nájsť spoločný jazyk s tímom alebo šéfmi je silným kameňom úrazu v spôsobe pohodlného a efektívneho pracovného procesu.
  5. Toto jednoducho nie je vaša profesia. Takýto problém sa môže vyskytnúť v takmer každom veku a nikdy nie je neskoro na to, aby sa váš život zmenil o 180 stupňov. Odmietnutím sféry, v ktorej pracujete každý deň, sa otvárate, aby ste sa naučili nové veci, ktoré sa stanú novou vecou pre váš život.

Nech to bolo čokoľvek, jednoducho sa nemusíte báť zmeniť prácu. Je možné, že budúci zamestnávateľ vám poskytne slušný plat, rozumný rozvrh a dobrý tím.

Loading...