5 zariadení na úsporu elektrickej energie

Ako sa dostať upadol na účty elektriny

Náklady na elektrickú energiu z roka na rok rastú a nútia bežných spotrebiteľov hľadať spôsoby, ako znížiť účty za jej zaplatenie. V poslednej dobe, veľké množstvo rôznych zariadení, určených na úsporu elektrickej energie až 50%. Zvážte hlavné výhody zariadení na trhu

Takéto zariadenia sú prezentované v širokom rozsahu a majú podobný princíp činnosti: zariadenie uviaznuté v zásuvke znižuje náklady na elektrickú energiu bez obmedzenia spotreby. Toto zariadenie na úsporu energie by malo vykonávať funkcie, ako napríklad:

  • Kompenzácia reaktívnej zložky elektrickej energie;
  • Vyhladzovanie štartovacích prúdov;
  • Zníženie elektrického zaťaženia siete;
  • Ochrana pred preťažením siete atď.

Ak však pochopíte podstatu problému, tieto krabice s LED diódami sú ďalším rozvodom dôverných občanov, ktorí chcú ušetriť na účtoch. Bližší pohľad na obsah takýchto zariadení dokáže zistiť nasledujúce komponenty:

  • kondenzátor;
  • Napájanie;
  • LED diódy

Mýtus o úsporách energie pomocou magického zariadenia bude odhalený po prvom mesiaci prevádzky a dostane účty za spotrebovanú energiu. Toto zariadenie rozhodne nemá pozitívny vplyv na domácich odberateľov elektrickej energie.


Dvoj tarifný elektromer

Táto meracia stanica zabezpečuje meranie spotreby zdrojov v závislosti od času. Zároveň sa výrazne líšia tarify za elektrinu počas dňa av noci. Vďaka programovacej funkcii práčky, viac variča, umývačky riadu a ďalších domácich spotrebičov bolo možné ušetriť na účtoch za platenie elektriny v noci. Prepínanie domácich spotrebičov, zariadení a elektrických spotrebičov na nočnú prácu je skutočným spôsobom, ako zabezpečiť značné úspory peňazí. No nočné sadzby nefungujú v každom meste našej rozsiahlej krajiny.

Zásuvka časovača

Existujú zásuvky s mechanickým alebo elektronickým časovačom, druhá možnosť je multifunkčnejšia. Princíp zásuvky s časovačom na základe odpojenia a zaradenia v určitých časových úsekoch, takže môžete výrazne automatizovať prácu domácich spotrebičov. Zároveň sú tieto zásuvky najúčinnejšie v kombinácii s dvojtarifónovými elektromermi.

Energeticky úsporné a LED osvetľovacie lampy

Takéto svetelné zdroje sa líšia od klasických žiaroviek pre nízku spotrebu energie. Vďaka ich použitiu sa množstvo elektriny vynaloženej na osvetlenie domu alebo bytu zníži 5-krát alebo viackrát. Životnosť energeticky úsporných a LED svietidiel je asi 10-15 rokov, čo je podstatne viac ako u žiaroviek a žiariviek. Zároveň je jas osvetlenia LED svetelných zdrojov oveľa vyšší a kvalitnejší.

Snímače pohybu

Použitie senzorov, ktoré reagujú na pohyb osoby vo vyhradenom priestore, umožňuje ovládať osvetľovacie zariadenia bez priameho ľudského zásahu. Kompaktná veľkosť, dobrá citlivosť a vysoká spoľahlivosť prevádzky robia z týchto zariadení vynikajúcu možnosť na úsporu energie v zariadeniach s akýmkoľvek systémom osvetlenia. Komplexné vybavenie priestorov, výťahových kabín, schodísk a domových priestorov s pohybovými senzormi pomôže ušetriť značné množstvo kilowatt elektriny.

Loading...