6 jednoduchých spôsobov, ako ušetriť energiu, ktorá skutočne funguje

Ako ísť na rozbité účty za elektrinu

Dobrý deň, milí študenti! Sadnite si! Témou našej lekcie je spôsoby šetrenia elektrinou.

Bez neho, v modernom dome nemôže žiť. Žiadne počítačové hry, žiadny hokej v televízii, žiadne pivo v chladničke. A s elektrinou je život príjemný a pohodlný. Ale musíte za to zaplatiť veľa, najmä v zime. Otvorené notebooky - zapíšte si, ako ušetriť elektrinu!

Podľa medzinárodnej stupnice sú všetky zariadenia pripojené k sieti označené latinskými písmenami od A po F. Najekonomickejšie sú označené písmenom „A“ s určitým počtom znamienok plus. Pre menej úsporné tovary majitelia predajní ochotne poskytnú zľavy, ale cenový zisk pri nákupe bude mať za následok stratu počas prevádzkovej doby.

Elektrické dosky sú pripevnené k prevádzkovým doskám. Na žehličku - s označením, pri akej teplote žehliť ktoré tkaniny, na elektrické rúry - koľko času je potrebné na prípravu tejto alebo tej potraviny. Dodržiavaním pokynov, bez prekročenia teploty a času, môžete výrazne ušetriť energiu.

Tieto jednoduché doplnky vypnú vykurovanie alebo klimatizáciu niekoľko minút po odchode z domu, vypnete televízor, ak ste pred tým, ako ste ho predtým schovali, elektrický ohrievač vody v termostate, keď na vykurovanie prešlo dosť času. Náklady na cent, šetrí tisíce.

Ak viete, ako dlho trvá termostat na ohrev na 60 ° C vody, môžete presne kalibrovať časovač.


Takéto svetelné zdroje spotrebujú trikrát až štyrikrát menej energie ako bežné žiarivky a jas osvetlenia je približne rovnaký. Nezohrievajte, nevzdávajte sa zbytočného tepla.

  • Halogénové kompaktné žiarovky Existujú rôzne typy. Niektoré z nich sú dokonale zaskrutkované do štandardných kaziet, iné by mali byť zakúpené s lustrom alebo lampou. Ideálne pre osvetlenie chodby, kuchyne, balkóna, špajze, kúpeľne, WC - tých miestností, ktoré nie sú zapojené do práce vyžadujúcej silné osvetlenie.
  • LED svetlá tiež dať tlmené svetlo. V obývacej izbe sú namontované bližšie k televízoru. Ako nástenné svietidlá, ideálne pre osvetlenie spální a škôlky. Bližšie k spať, nahrádzajú všeobecné svetlo, vytvára atmosféru mieru, intimity a odpočinku.

Čím väčší byt, tým výraznejšie úspory. Takéto lampy sa veľmi rýchlo vyplácajú a slúžia dlhý čas (viac ako 1000 pracovných hodín).

Nie je žiadnym tajomstvom, že značné množstvo tepla z vykurovaného bytu v zimnom období ide vonku. Ak nie je možné inštalovať plastové trojvrstvové okná, je potrebné pripomenúť jednoduché spôsoby, ako znížiť spotrebu tepla a elektriny, ktorá je na ňom spotrebovaná.

  • Čalúnenie predných dverí z vnútornej alebo vonkajšej strany syntetickou izoláciou a koženkou. Moderné oceľové dvere majú vyššiu tepelnú vodivosť ako drevo.
  • Zatvorte okná na zimu priehľadnou celofánovou fóliou, ponechajte okno alebo 10% plochy posuvného okna pre núdzové vetranie.
  • Upravte teplotu v byte tak, aby nebola vyššia ako 18-21 ° C. Noste sveter - nemali by ste mať žiadne peniaze, a utratíte menej elektriny.

Ak boli vo vašom regióne zavedené preferenčné sadzby pre rôzne časy dňa, je lepšie zapnúť práčku alebo umývačku pred spaním. K tomu, pomôcť časovače, už dávno sa objavil v týchto zariadeniach.

Vypnite počítač v noci. Stanovisko, že v stave "režimu spánku" počítač nespotrebováva energiu a časté odstávky sú pre neho škodlivé, nedrží vodu. Ak dôjde k výpadku napájania, počítač a jeho vonkajšie zariadenia by mali byť v noci odpojené od siete. A energia je uložená a zariadenia budú cieľmi.

Na tomto, drahí študenti, je lekcia u konca!

Loading...