3 účinné a legitímne spôsoby šetrenia vodou

Nemali by ste dávať veľké peniaze za vodu!

Úspora vody efektívne a čo je najdôležitejšie legálne, niekoľkými spôsobmi. Pre použitie týchto metód nebude môcť žiadny inšpektor uplatniť nárok na prenajímateľa alebo nebytové priestory na uloženie pokút. Niektoré spôsoby, ako ušetriť vodu, si budú vyžadovať investovanie finančných prostriedkov, iné budú stáť tých, ktorí chcú znížiť svoju spotrebu v niekoľkých halieroch. Účinnosť navrhovaných metód je individuálna pre každý jednotlivý prípad.

Ako nedovoľte, aby WC "spláchol" peniaze z vrecka

Inštalatéri výrobcovia ponúkajú "ekonomickú" verziu WC. Zvláštnosťou tohto produktu je, že má dva (namiesto obvyklého) tlačidlá pre odvodnenie. Jeden sa používa na spláchnutie moču, druhý je výkaly. Prvé tlačidlo umožňuje jedno kliknutie odbrúsiť iba polovicu obsahu cisterny. Druhá ho úplne vyprázdni.

  • Pros "ekonomické" WC. Užívateľ môže kedykoľvek zastaviť prietok vody jednoduchým uvoľnením tlačidla. Jednoduchými výpočtami možno konštatovať, že bude možné ušetriť 1/3 obvyklého výnosu za mesiac. Odporúča sa inštalovať takéto toaletné misy do kancelárií, domov (ak je veľa nájomcov), v podnikoch a na miestach s veľkými koncentráciami ľudí.
  • Nevýhody tohto typu inštalatérskych prác. Po prvé - náklady. WC s funkciou úspory vody je drahé. Okrem toho, niektoré modely nemajú oddeľovač medzi tlačidlami, takže užívateľ nemôže vždy kliknúť len na jeden z nich. Aj pre inštaláciu toalety bude potrebné prilákať špecialistov, čo by znamenalo dodatočné náklady.


Znížiť spotrebu vody WC

Existuje ďalší spôsob, ako ušetriť vodu na záchode. A na zmenu inštalácie nie je potrebné. Niekoľko (od 1 do 4 ks). Pollitrové plastové fľaše naplnené vodou pomôžu znížiť náklady. Musia byť ponorené do prázdnej nádrže (po zablokovaní prívodu vody do záchodovej misy), potom otvorte prístup vody tak, aby sa nádrž naplnila.

  • Výhody úspor pomocou fliaš. Majiteľ domu môže nezávisle regulovať množstvo vody v nádrži. Princíp činnosti fliaš je posunutie. Je známe, že voda prestane prúdiť do nádrže, keď plavák dosiahne určitý bod. Kvôli prítomnosti fliaš trvá podstatne menej vody, aby sa plavák zdvihol na požadovanú úroveň. Tento spôsob úspor nevyžaduje náklady.
  • Nevýhody spôsobu. Ak sa do nádrže vložia štyri fľaše, úspory budú značné (dvakrát menej vody na odtok - 4 litre namiesto 8 litrov). Niekedy však nemusí byť dostatok vody na úplné vyčistenie toalety. V tomto prípade budete musieť znovu spláchnuť, čakať, kým nádrž je plná. Ale rovnako, pre dve takéto umývanie štandardné množstvo vody pôjde - 8 l.

Umývame riad kvalitatívne, ale s minimálnymi „stratami“

Tí, ktorí používajú špeciálne čistiace prostriedky na umývanie riadu, vedia, že ich treba dôkladne vymyť. Často je to dosť problematické, najmä ak je voda studená. Len pár jednotiek kuchynského riadu môže trvať niekoľko litrov vody, čo si každý nemôže dovoliť. Existujú účinné a jednoduché spôsoby šetrenia vody v kuchyni, ktoré nevyžadujú vážne investície.

Jedným z nich je inštalácia na kuchynský kohútik sprinkler. Toto špeciálne zariadenie spôsobuje, že prúd vody prúdi pod veľkým tlakom v dôsledku striekania prúdu.

  • Výhody metódy. Prístroj je lacný, nainštalujte ho na žeriav aj žena. Na jeho prevádzku nie sú potrebné žiadne ďalšie zariadenia. Od prvých minút používania si hosteska všimne, že musí otvoriť kohútik dosť a prietok vody je dosť silný. Vizuálne vidieť úspory vody v kuchyni budú môcť tí, ktorí majú nainštalované vodomery (metre).
  • Zápory. Ak batériu otvoríte náhle takmer úplne, rozprašovač vody môže presahovať drez. Niekedy musíte stráviť niekoľko sekúnd, aby ste nastavili optimálnu hlavu. Ak sú v dome deti, nevedia sa vždy okamžite naučiť rýchlo regulovať prietok.


Existujú aj iné spôsoby úspor. Napríklad, manipulácia s počítadlami. Sú však nezákonné a môžu viesť k vážnym problémom pre majiteľov vo forme pomerne veľkých pokút.

Loading...