10 miest Ruska, v ktorých je nebezpečné žiť

Tieto mestá sú nebezpečné pre život a sú nepríjemné pre život.

Ľudstvo už dlhú dobu získalo dôležitý pocit - inštinkt sebazáchovy. Pre pokoj v duši si človek vyberie (nepočítajúc fanúšikov extrémnych športov) bezpečné miesto na pobyt. To je prirodzená potreba - chrániť sa a milovaných pred nebezpečenstvami. Vo svete okolo nás sa všetko rýchlo mení a niekedy nie je tak ľahké pochopiť, čo je naozaj bezpečné.

4 bezpečnostné faktory

  • Ekologická bezpečnosť. Zahŕňa príčiny, ktoré ovplyvňujú kvalitu a trvanie ľudského života.
  • Trestnej činnosti. Charakterizuje počet trestných činov spáchaných za určité obdobie.
  • Zdravotná starostlivosť. Zohľadňuje počet lekárov, lôžok a priemernú dĺžku života.
  • Infrastructure. Kritériami pre túto položku sú: kvalita a bezpečnosť ciest a počet ľudí postihnutých prírodnými katastrofami.

Byť pri hľadaní úspešného mesta pre bývanie a prácu, hľadáme cenovo dostupné bývanie, vysoko platenú prácu, pohodlnú dopravu a miesta pre pohodlný odpočinok. Po materiálnych statkoch musíme obetovať bezpečnosť a niekedy nehádame hrozbu nad nami.

Podľa ministerstva vnútra Ruskej federácie je 42,3% trestných činov registrovaných vo veľkých mestách a regionálnych centrách, čo je vážny dôvod na premýšľanie. V roku 2015, najnebezpečnejšie mestá, pokiaľ ide o situáciu trestnej činnosti sú Surgut a Vladivostok, ak si myslíte, že štatistiky ministerstva vnútra, potom podľa celkového počtu zločinov, mesto Perm vedie.

Treba uznať, že revízia trestných správ neposkytuje úplný obraz o nebezpečenstvách, ktorým sme vystavení. Pri dôkladnom pristupovaní k tejto otázke musíte zvážiť všetky možné riziká, čo vám umožní vidieť celý obraz.

Top 10 miest ohrozujúcich život

trvalá V posledných rokoch získal štatút kriminálneho hlavného mesta Ruska. Na lúpeži a krádeži sa radí na prvé miesto. Mestské podniky hutníckeho, chemického a petrochemického priemyslu nepridávajú do mesta atraktivitu. Perm sa nachádza na 26. mieste v zozname, ale nie je to mesto, ktoré nie je bezpečné pre životné prostredie.

Moskva - mesto nepriaznivé v mnohých ohľadoch. Vedenie rebríčka najviac nepriateľských miest na svete, podľa štatistík, sa radí na druhé miesto z hľadiska emisií v Rusku. Vysoká úroveň kriminality, mnoho prípadov vedie k článku "podvod".

Nezabudnite na to, že mesto je stav a nie vždy za poskytnuté služby alebo tovar musí zaplatiť primeranú cenu. Diaľnice mesta sú často blokované dopravnými zápchami, čo môže byť nielen nepríjemné prekvapenie, ale aj nebezpečenstvo pre život (smrť v „ambulancii“ sa už dávno stáva samozrejmosťou “).

Norilsk v našom hodnotení je na treťom mieste. Mesto je obzvlášť nebezpečné pre svoju ekológiu, vďaka Norilsk Nickel, vedie v škodlivých emisiách. Vzhľadom na to, že osada sa nachádza v blízkosti severného pólu, má dlhé zimné obdobie, resp. Dlhé polárne noci, ktoré negatívne ovplyvňujú psychický stav človeka. S najväčšou pravdepodobnosťou to vysvetľuje vysokú úroveň trestných činov súvisiacich s omamnými látkami. Dlhé obdobia nízkych teplôt navyše nesú riziko omrzlín.

Petrohradktorá bola známa svojou inteligenciou a jedinečnou aurou severného hlavného mesta predtým, sa značne vzdala svojich pozícií. Vysoká kriminalita, šírenie drog, obrovské množstvo trestných činov - to sú tri veľryby dnešného Petrohradu. Mesto sa tiež umiestnilo na treťom mieste v rebríčku emisií znečisťujúcich látok v Rusku, kde emisie automobilov predstavujú podiel levov vo výške 85% všetkých ich hmotností.

Kyzyl - hlavné mesto Tuva. Mesto vedie v zločinoch zahŕňajúcich násilie, ťažké ublíženie na zdraví a vraždu. Je celkom možné, že dôvodom je veľký počet nápravných ústavov postavených v tomto osade.

Lipetskzrejme pred všetkými z hľadiska emisií na 1 km2. Na ploche mesta 318,12 km2 pripadá 322,9 tisíc ton emisií. Situácia v oblasti kriminality v meste je zložitá, miera kriminality naďalej rastie.

Cherepovets výrazne znečistené emisiami na 1 km2. Podľa štatistík toto relatívne malé mesto predstavuje 364 tisíc ton škodlivých emisií. Situácia v oblasti trestnej činnosti nie je ani zďaleka ideálna.


Birobidzhan je administratívnym centrom židovskej autonómnej oblasti av trestnom prostredí je známe ako mesto s impozantným obchodovaním s drogami. Prvé miesto v trestných činoch súvisiacich s ich používaním alebo distribúciou.

Vladivostok v celkovom počte trestných činov na jednotku obyvateľstva sa radí na 6. miesto.

Surgut už nie je lídrom medzi kriminálnymi mestami, ale stále patrí medzi desať najlepších. Z hľadiska emisií sa radí na 25. miesto, ale na tisíc obyvateľov s rozlohou 219,9 km2 je možno až trochu príliš veľa. Napríklad, 107,8 tisíc ton škodlivých plynov sa pripisuje dvojnásobku veľkého Irkutska - je oveľa ľahšie tam dýchať.

Treba si uvedomiť, že neexistujú dokonalé mestá, ktoré by dokázali dobyť srdce každého, pretože každý má svoje vlastné ideály. Človek potrebuje ticho a druhý mi dáva rytmus metropoly s ponurými tvárami okoloidúcich. Takže, naháňať štatistiky, môžete trvalo stratiť pocit domova, a to je na nezaplatenie.

Loading...